Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: WaLLoPII , swashbucker Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lsengul

arkadaşlar son yazılanlardan anladığım kadarıyla siememns-bosch-elektrolüx tarzı markalar servis anlamında pahalı yerli bir ürün mü satın almalıyız Arçelik-Beko gibi

herhalde piyasada dolanan yanlış bilgiden sanırım banada yerli markalar çabuk bozulup alman markaları daha dayanıklı olur gibi geliyor.

Alıntıları Göster
    evimde yıllardır arçelik, beko ürünleri kullanıyorum. çevremdeki insanlar da aynı şekilde, eminim ki pek çoğunuzun da öyle. sadece televizyonlarda ve çamaşır makinesinde farklı markaları tercih ettim. (çamaşır makinesini eşim almıştı bu arada)

bunda yerli marka olması, servise istediğim an ulaşabiliyor olmam, parçasının ucuz olması, 250 tl karşılığında garantiyi 7 yıla çıkartabilme gibi etkenler ağır basıyor.

kurutma makinesi tercihimi de bu detayları göz önünde bulundurarak arçelik 3886 kt den yana kullandım.

çamaşır makinem bosch marka. su pompasına para çakmış komple değiştirdiler 350 tl karşılığında. halbuki pompa arızalı değilmiş. sıkmada çok ses yapıyordu, amortisör değişimi için de 400 tl istediler.

bu ve benzer servis yaklaşımları yüzünden kendim araştırdım ve 400 tl istedikleri amortisörleri 27 tl ye internetten alıp 20 dk. da kendim değiştirdim.

tüm bun yazdıklarımdan diğer markaları kötülediğim gibi bir sonuç çıkartılmasın lütfen, kendi deneyimlerimi paylaştım...

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu08

evimde yıllardır arçelik, beko ürünleri kullanıyorum. çevremdeki insanlar da aynı şekilde, eminim ki pek çoğunuzun da öyle. sadece televizyonlarda ve çamaşır makinesinde farklı markaları tercih ettim. (çamaşır makinesini eşim almıştı bu arada)

bunda yerli marka olması, servise istediğim an ulaşabiliyor olmam, parçasının ucuz olması, 250 tl karşılığında garantiyi 7 yıla çıkartabilme gibi etkenler ağır basıyor.

kurutma makinesi tercihimi de bu detayları göz önünde bulundurarak arçelik 3886 kt den yana kullandım.

çamaşır makinem bosch marka. su pompasına para çakmış komple değiştirdiler 350 tl karşılığında. halbuki pompa arızalı değilmiş. sıkmada çok ses yapıyordu, amortisör değişimi için de 400 tl istediler.

bu ve benzer servis yaklaşımları yüzünden kendim araştırdım ve 400 tl istedikleri amortisörleri 27 tl ye internetten alıp 20 dk. da kendim değiştirdim.

tüm bun yazdıklarımdan diğer markaları kötülediğim gibi bir sonuç çıkartılmasın lütfen, kendi deneyimlerimi paylaştım...

Alıntıları Göster
    Arçelik'in de bu durumda pek farkı yok. Geçen çamaşır makinesinde kazan değişimine 800 TL istediler ve parçayı 10 günde ancak tedarik edebildiler. Servisin eline düştükten sonra yaşananlar pek farklılık göstermiyor. Önemli olan kaliteli ve aslında daha önemlisi yüksek performanslı cihaz almak.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Arçelik'in de bu durumda pek farkı yok. Geçen çamaşır makinesinde kazan değişimine 800 TL istediler ve parçayı 10 günde ancak tedarik edebildiler. Servisin eline düştükten sonra yaşananlar pek farklılık göstermiyor. Önemli olan kaliteli ve aslında daha önemlisi yüksek performanslı cihaz almak.

Alıntıları Göster
    hocam katılıyorum, kimseyi övmek yada yermek gibi bir çabam yok, deneyimlerimi paylaştım sadece.

kazanın normal fiyatı nekadar acaba?

bosch çamaşır makinesinde 60 tllik pompa için 350 tl ödedim...
    2o tllik amortisör için benden istenen fiyat 400 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hekimoglu08 -- 20 Şubat 2020; 15:7:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu08

hocam katılıyorum, kimseyi övmek yada yermek gibi bir çabam yok, deneyimlerimi paylaştım sadece.

kazanın normal fiyatı nekadar acaba?

bosch çamaşır makinesinde 60 tllik pompa için 350 tl ödedim...
    2o tllik amortisör için benden istenen fiyat 400 tl

Alıntıları Göster
    Bosch'ta da sanırım 1000-1200 TL civarıdır. Olmadı güncel modelini öğrenip sorar yazarım. Burada kalite denk diye bir algı yaratılmaya çalışıyor, aslında denk olan servis hizmet kalitesi daha çok.

En doğrusu eli yatkın olan herkes bu tamir tadilat olaylarını öğrenmeli.

• Kurutma makinası düşünenler gittigidiyora baksınlar derim. 110 TL çek ile 2285 TL ye aldığım kurutma makinası şu an çeksiz 2273 TL fiyatlar güzel gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Kurutma makinası düşünenler gittigidiyora baksınlar derim. 110 TL çek ile 2285 TL ye aldığım kurutma makinası şu an çeksiz 2273 TL fiyatlar güzel gibi.
    Arkadaşlar Electrolux EW8H3966IB modeli de 4.169 tl yazmışlar sizce nasıl fiyatı teknosa gönderiyormus distribütör garantili yazıyor

ürünün linki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Arkadaşlar Electrolux EW8H3966IB modeli de 4.169 tl yazmışlar sizce nasıl fiyatı teknosa gönderiyormus distribütör garantili yazıyor

ürünün linki

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Electrolux EW8H3966IB bu modele yaptıkları indirim gerçekten güzel.
    Şahsi fikrim kaçırmayın. Aynı sitede farklı kurutma fiyatlarına baktım yalancı indirim =) ama bu modele bakınca maliyetine falan gerçekten indirim yapmışlar.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676

• 4.169 tl dan satın aldım arkadaşlar çamaşır makinesinin üzerine montajini yaptıracağımdan servisi aradım ara bağlantı aparatına 400 tl dediler boyut fark etmiyormuş

• dOmi D kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Ben de hepsiburadadan bu ürünü aldım fakat Türkçe kullanım kılavuzu çıkmadı içinden. Sizde durum nedir, veya nasıl temin edebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İhtiyaci olan değerlendirebilir. Bu fiyata cok iyi.

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

• hekimoglu08 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam. Ben garanti filan uzatmiyorum artik beyaz esyalarimda. Servis neyi sizden iyi biliyor ki? Oturup bi çalisma mantigina bakip parçalarinin görevlerini ögrenmeniz nekadar vaktimizi alir ki? Ben kimsenin benim işimi benden iyi yapaçağina inanmiyorum. İllaki herkesin kabiliyeti ayni değildir ama inanin sizin isinizi sizden iyi yapmazlar.

• gittigidiyordan Electrolux EW8H3966IB kurutma makinesini 4119 tl 9 taksitle teknosa mağazasından aldım. çamaşır makinemde elektrolüx olması nedeni ile tercih ettim. umarım uzun süre, sorun çıkmadan kullanırım. kullanım sonrası makine hakkında yorum yaparım.
  • hekimoglu08 kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın hocam;
    Olay övme ya da yerme değil, doğru bir tespit yapmışsınız..

Önemli olan tedarik edilme süresinin kısa olması ve parçanın ucuz ve servisin yaygın olması.
    yoksa dediğim gibi her marka arıza yapabilir.
    en ucuzundan en pahalısına..
  • Merhaba herkese,

Kurutma makinasının derinliği 65cm olan ve aşağıda derinliği 67cm olan bu dolap uygun olur mu? 18mm MDF tahtadan dolap kurutma makinesini taşır mı sizce?

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
  • cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Yük kenarlara basacağından rahatlıkla taşır merak etmeyin. (Yük komple ortada olsa dahi mukavimdir.) Yapımda mukavemeti arttıracak önlemler alarak sunta dahi yapılabilir, hiçbir sıkıntı olmaz. Önemli bir husus ta kaplamanın veya boyanın kalitesidir. Kenar bantları ve yüzey kaplamasının nem almaması gerekir.

Benim makinem de camaşır makinesinin üstüne kuruldu ve sarsıntıdan hiç memnun değilim. Bir süre sonra ben de kendim bir dolap yapacağım ve nasip olursa yapımı burada paylaşmayı düşünüyorum.

• lsengul kullanıcısına yanıt
    4119 a aldım ben de electoluxun o modelini 1 aydır takipteydim iyi denk geldi gibi şu piyasada.. ara tepsili parçaya servis bana da 400 dedi n11 den kuponla 374 e aldım onu da .. asıl merak ettiğim acaba dolap olsa üstüne koymaya daha mı iyi olurdu ama netteki dolaplar hiç sağlam izlenimi vermiyor kalitelisini de yaptırmak lazım Bilemedim ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: technoburak

4119 a aldım ben de electoluxun o modelini 1 aydır takipteydim iyi denk geldi gibi şu piyasada.. ara tepsili parçaya servis bana da 400 dedi n11 den kuponla 374 e aldım onu da .. asıl merak ettiğim acaba dolap olsa üstüne koymaya daha mı iyi olurdu ama netteki dolaplar hiç sağlam izlenimi vermiyor kalitelisini de yaptırmak lazım Bilemedim ki..
    Dolap benim yer için uygun olmadığı için düşünmedim ama sağlam bir dolap sanki daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lsengul -- 21 Şubat 2020; 15:56:29 >
  • css2005 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için...
  • Candy marka a++ sınıfı kurutma makinesi aldım. Buradan alacak olan arkadaşları uyarıyorum kesinlikle almayın.

*Malzeme kalitesi zayıf düğmeyi çevirirken elinizde kalacak hissi veriyor. (fiyatdan dolayı göz ardı edilebilir)
    *Ses olayı inanılmaz fazla katalog ta 66db yazıyor cihaz 65 db de çalışıyor fakat yarım saniye arayla yere tahtayla vurumuşcasına ses çıkarıyor bu ses 75db ve ses yan komşudan duyuluyor.
    *Servis olarak hayatımda böyle bilgisiz bir servis görmedim cihazı tanımıyorlar. Makinenin kullanımını iki kişi anlatamadı. İstanbulda yaşanıyor bu olay. Cihazı test etmeden garantiyi başlattık deyip gittiler. Servis gittikten sonra arkalarından güldüm bu nasıl servis diye fakat cihazı ilk çalıştırmamda anladım neden apar topar gittiklerini ses normalde fazla fakat yarım saniye arayla gelen küt sesi tahamül edilebilir düzeyde değil.
    *Cihaz çalışırken yan tarafdan biraz elimle bastırdım gacır gucur ses geldi iç yapısının düzgün dizayn edilmediğini düşünüyorum.

İade sürecini başlattım hepsiburadadan 1999TL ye aldığım ürün kesinlikle tavsiye etmiyorum

Candy CSO H9A2TE-S A++ 9 kg Isı Pompalı Kurutma Makinesi

• Bu cihazi ben de kullaniyorum bahsettiginiz hicbir sorun bende yok. Bazisi hic memnun degil bazisi memnun anlamadim bu isten birsey. İki ayri turu falan mi var acaba diye dusunmeye basladim artik...

Ayak ayarini yapmadimi servis vurma sesi ondan olabilir. Ya da bu hepsiburada iade arizali urunleri tekrar mi satiyor acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.