Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
9.207
Cevap
226
Favori
1.767.187
Tıklama
Giriş
    3509 Mesaj

Delmek yok pedlerin uzerine koyup baglaniyor.

Siz candyi telefon uzerinden ayarlayip cslistirabildiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dOmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

A++ programın süresi 260 dakika, çok uzun. Bu süre benim makinemde 185 dakika mesela. Malzeme kalitesi de zayıf, bu yüzden ben Hoover grubunu önermiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    wrisked kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladım teşekkür ederim. Peki Haftada 3-5 defa çalıştırılacak bir makine için A101'e 20 şubat aktüelinde gelecek SEG KM 701(B SINIFI)'i önerir misiniz? Aradaki fiyat farkına bakınca(1000 tl) A+ bir makine almaya gerek var mı?
    |
    |
    candogan62 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ustadim bunu surekli dile getiriyorsunuz ancak bilgi yanlis. Ben makineyi kullaniyorum. En uzun program suresi, en kuru modda 3 saat. 180 dakika yapiyor. Bundan uzun program yok makinede!

Bircok insan size guveniyor saygi goruyorsunuz burada. Hemen herkes agzinizdan cikacak yorumlara bakip karar veriyor. Yorumunuzu duzeltin lutfen.

Benim simdiye kadar kuruttuklarim 2 saat 15dk yi gecmedi hic. Nem sensoru de var kuruyunca program suresi kisaliyor otomatik kapaniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam mesaj kutunuza bakabilir misiniz?

|
    |

electroluxun kendi ürünü (Kurutma Bağlantı Kiti STA9GW) 379 TL.

Bir diğer unsur benim alttaki makinenin titreşim yapıyor evde de iki çocuk olunca bu bağlamalı model güven verdi. Kaldıki sadece gergi mekanizmasını nalburlar 50-100 TL ye satıyor.

@Lasvegaswings Evet satıcı fatura gönderdi. Özellikle belirttim.
    |
    |
    Bahsedilenler: dOmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Lasvegaswings

Ben hangisi iyidir hangisi kötüdür onu pek bilmem. lakin örnek olması amacıyla şunu söyleyebilirim; cihaz ne kadar elektronikse o kadar arıza çıkarıyor.

biz evlere servise gittiğimizde genelde teknolojik yeni aletler arıza cıkarmış oluyordu.

hani bilirsin arabalarda da böyledir. ne kadar elektronik parça ne kadar teknolojikse arıza çıkarma durumları daha yüksek olur.

gönderdiğin modellerle biz çok uğraşmıştık. genelde ön panel sorun çıkıyordu. ön panelde elektronik kart var. onu değiştirirdik.

lakin eğer dediğin modeli alacaksan kesinlikle ek garanti yaptır. 7 yıl kafan rahat olsun. hee bir de Arçelik ''bu kullanıcı hatası'' demiyor. genelde müşteri memnuniyeti adına elinden geldiğince garanti kapsamında yapmaya çalışıyor. ama çamaşır makinesinin kapağındaki kapağı açma kapama kolu (açma/kapama tutamacı denir) garantiye girmez. eğer insaflı teknikere denk gelirseniz garanti kapsamın değiştirir. buzdolabı kapı tutamacı, raflar garantiye girmez. ama tekniker insaflıysa garanti kapsamın değiştirir. ben çalıştığım dönemde böyleydi. müşterileri mağdur etmemeye çalışırdık. ama şimdi prosedür değişmişte olabilir. mesela belki tekniker garanti kapsamında değiştirilmesini talep eder ama fabrika o garantiye girmez diyerek parçayı göndermeyebilir.

Bir örnek daha vereyim; bir müşterimiz üst sınıf buzdolabı ve bulaşık makinesi almış. siyah renk ikiside. ve ikisininde ön tarafında kalın bir cam kullanılmış. ikisinde de üst tarafında çık ufak cam kırıklığı var. hani kadın söylemese fark etmezsin bile. ve müşteri bunu defolu olarak almış. aldıktan sonra içi rahat etmemiş servis talebinde bulunmuş. eve gittiğimizde camların değiştirilmesi istedi. ikisinin yanlış hatırlamıyorsam ortalama 2500 tl kadar bi fiyatı vardı. biz bunu garanti kapsamında değiştirdik. oysa ki değiştirmek zorunda değildik. zaten defolu olarak almış. konunun bilince olarak almış. heee ama şimdi böyle midir bilmiyorum.

Amacım arçeliği övmek değil yanlış anlaşılmasın. senin zararından benim kârım olmaz. ben bildiklerimden örnek vermek istedim sadece
    |
    |
    highlove kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    892 Mesaj

Teşekkür ederim Xiaomi aldım kasım ayında.

|
    |
    meddah58 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bir de bizim çamaşır makinası 7 kilo ise 7 kilo mu almalıyım kurutma makinasını? 8 kilo mu?
    Bilen tarafsız bir arkadaş cevap verebilirse şu işi bitirmek istiyorum artık

Yorumların için teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    xeraw3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    232 Mesaj

8811 ve 9711 tambur hacimleri aynı. 9711 de kapı yönü değişebiliyor. 8811 de değişmiyor.
    7611 yani benim kullandığım makinanın tamburu yukarıdakilerden daha ufak.

ancak yine de siz 9 kg çamaşır makinası kullansanız da 7 kg kurutma makinası işinizi hayli hayli görür...
    |
    |
    agritux kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Siemens düşünen arkadaşlar için aşağıdaki fiyatlardan yardımcı olabilirim.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676
    |
    |
    aynı ürünün REGAL markalı olanının linki ve yıllık elektrik tüketimi

Yıllık Enerji Tüketimi (kWh/yıl) 504 Kwh
    https://www.regal-tr.com/regal-km-7100#teknik-bilgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabialife -- 18 Şubat 2020; 11:47:52 >

Orijinalden alıntı: fabialife

A101 de satılacak olan SEG 701 Kurutma makinesinin elektrik sarfiyatı merak ediliyordu;
    aynı ürünün REGAL markalı olanının linki ve yıllık elektrik tüketimi

Yıllık Enerji Tüketimi (kWh/yıl) 504 Kwh
    https://www.regal-tr.com/regal-km-7100#teknik-bilgiler
    B enerji sınıfı. :-(

Şahsi fikrimi yazıyorum: Sırf kurutma makinem olsun diye gidip B enerji sınıfı makineye para vermem. Sabrederim, bütçeyi tamamlarım, hiç olmazsa A++ bi makine alırım.

Elektrik fiyatları her geçen gün artıyor, 230-240 Kwh tüketimi olan bir makine ile kısa sürede (bir kaç yıl, sizin kullanım sıklığınıza bağlı) aradaki fiyat farkını amorti edersiniz zaten.

Sadece şu koşullarda olabilir: Bekarsındır, çok çamaşır yıkanmıyordur evde, haftada 1 kez kurutma çalışacaktır. O zaman düşünülebilir.

<<<===Panasonic TX-P50G10E===>>> incelemesi için buraya tıkla...

• Yarbay
    6095 Mesaj
    Almayı düşünen varsa 2395 TL şu linkte:

https://www.gittigidiyor.com/beyaz-esya/kurutma-makinesi/vestel-km-8811_spp_731770?id=527957246

Bende 110 TL çek vardı onunla 2285 TL ye geldi.

Yorum yapan ve bilgi veren herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 18 Şubat 2020; 19:59:11 >
    |
    |
    Arçelik 3891 kt kurutma makinası aldım. Memnunum şimdilik. Güzel kurutuyor. Sadece biraz gürültülü çalışıyor. Birde hızlı kurutmasını istiyorsanız çok doldurmamak lazım makineyi. Doldurdukça süre uzuyor. Hafta sonu özellikle gömlek programını deneyeceğim. Az sayıda atıp, ütülüye yakın bir performans göstermesini bekliyorum. Umarım beklentimi karşılar. :)
    |
    |

Ben Candy aldım b sınıfı, hata mı yaptık? Bana göre hayır, haftada 2-3 kez çalışıyor ve bir önceki ay 116tl gelem elektrik faturası makineyi kullanmaya başladığım ay 136tl geldi. Bu ay kaç gelecek bakalım. Ben A++ makine almaya kalksam ve burada hiç sevilmeyen candy-hoover harici bir makine almaya kalksam ne kadar daha fazla verecektim. Bunu ne kadar sürede amorti edeceğiz. Hepsi malum. Bana göre birşeyi alırken cebinden paranın az çıkması önemli, bana zamanla geri kazandırması değil. Bana geri kazandırmadan bozulurda atarsak çöpe, ne oldu? Yatırım boşa gitti. Evimdeki ilk b sınıfı ürün ama çok memnunum, sizin deyiminizle evimde kurutma makinesi olsun çamaşırla uğraşacak ne eşimin ne de benim zamanım var diye aldık. Gayet görevini yapıyor, 5.000tl de versem bundan fazlasını yapmayacaktı. Elektrik faturamda 20tl az görmek beni mutlu etmeyeceği gibi fazla görmekte üzmedi. Uzun lafın kısası herkesin tercihleri farklıdır saygı duyulması gerekir. Keşke b sınıfı bile olsa da herkes alsa, balkonlarda asılı çamaşır görmesek. Herkes çamaşır kurutmaya harcayacağı zamanının değerini bilse. Benim diyeceklerim bu kadar.

|
    |
    deepkurt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Firma Yetkilisi
    1710 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

Ben Candy aldım b sınıfı, hata mı yaptık? Bana göre hayır, haftada 2-3 kez çalışıyor ve bir önceki ay 116tl gelem elektrik faturası makineyi kullanmaya başladığım ay 136tl geldi. Bu ay kaç gelecek bakalım. Ben A++ makine almaya kalksam ve burada hiç sevilmeyen candy-hoover harici bir makine almaya kalksam ne kadar daha fazla verecektim. Bunu ne kadar sürede amorti edeceğiz. Hepsi malum. Bana göre birşeyi alırken cebinden paranın az çıkması önemli, bana zamanla geri kazandırması değil. Bana geri kazandırmadan bozulurda atarsak çöpe, ne oldu? Yatırım boşa gitti. Evimdeki ilk b sınıfı ürün ama çok memnunum, sizin deyiminizle evimde kurutma makinesi olsun çamaşırla uğraşacak ne eşimin ne de benim zamanım var diye aldık. Gayet görevini yapıyor, 5.000tl de versem bundan fazlasını yapmayacaktı. Elektrik faturamda 20tl az görmek beni mutlu etmeyeceği gibi fazla görmekte üzmedi. Uzun lafın kısası herkesin tercihleri farklıdır saygı duyulması gerekir. Keşke b sınıfı bile olsa da herkes alsa, balkonlarda asılı çamaşır görmesek. Herkes çamaşır kurutmaya harcayacağı zamanının değerini bilse. Benim diyeceklerim bu kadar.
    Merhabalar,

Öncelikle Hayırlı olsun sizin için iyi günlerde kullanın. Umarım en uzun dönem sorunsuzca kullanırsınız.

Ne alırsa alsın elbette herkesin kendi fikri. Size mantıklı gelmiş almışsınız. Yorum yapan elbette olacaktır ama sonuçta karar kişinin buna kim ne diyebilir.

Hesap işine girecek olursa sizin makine ile aynı kullanım sıklığında A++ bir cihaz kullanıldığını varsayarsak 10 yıl kullandığımızı düşünelim 1.900-2.000 Tl gibi Elektrik faturası ödememiş olurduk. Kimileri sırf o 20 10 tl için de değil doğa dostu olabilmek adına da alıyorlar enerji sarfiyatı az olan cihazları, kimse size B neden aldın diyemeyeceği gibi onlara da neden sen xxxx tl verdin diyemez.

Düz mantık A++ Siemens şuan 4.000 Tl diyelim ki siz candy'yi 2.000 Tl ye aldınız 10 yılda vereceğiniz ekstra elektrikle siemens parası cepten çıkmış oldu.

Tam tersi A++ Siemens almıştık, 10 yılda ödemediğiniz elektrik faturası ile makine candy'nin fiyatına mal olmuş denebilir mi =))

Tekrar hayırlısı olsun. Bu zamanda ihtiyacı karşılayacak sınırları çok çok da aşmamak çok önemli bence.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676

• Yüzbaşı
    892 Mesaj

Merhaba, teşekkür ederim. Ben 1400tlye aldım hatta haftasonu 1300e düşmüş. Bana göre kurutma makineleri ihtiyaca yönelik bir ürün ve hesaplı bir ürün almak isteyenler olabilir. Ama burada gördüğüm genel itibari ile hep yüksek fiyatlı ürünler tavsiye ediliyor ama verdiği hizmeti aynı olan ürünler. Bütçesi o kadar olan veya bir ürüne vereceği maksimum fiyat belli olan aklından geçeni neyse onu almalı. Zaman içerisinde amorti edebilme ihtimali varsa da cebinden ilk etapta çıkacak para daha önemlidir. Firmaların planlı eskitmeyi daha da öne çıkardığı günümüzde hiçbir ürünün uzun yıllar çalışacağı garanti edilemez. Haliyle yatırımın boşa gitme ihtimali var. Ben kurutma makinesini basit bir ürün olarak gördüğümden en ucuza en çok işime yarayanı almak istedim. Bu bir buzdolabı veya televizyon olsa alacağımın en iyisini almaya çalışırdım ya da cep telefonum bozulsa gider yine iphone alırım. Ama kurutma makinesi uygun programı çalıştırıp kurutmaktan başka yapacağı bir fonksiyonu yok bana göre. Uzun lafın kısası arkadaşımız a101e gelecek olan SEG markayı 1299tlye almak mantıklı geldiyse alsın, işini ucuza görsün. Kaç sene sonra ödediği elektrik faturalarıyla a++ makine fiyatına geldiğinde a++larında devri bitmiş olacak piyasada daha farklı ürünler olacak. Bu arada a++ alanında elektrik faturasına ödediği fark eklenince yine fark açılacak. Neyse konu uzar gider ben kurutma makinesi konusunda böyle düşündüm ve paylaşmak istedim.

|
    |
    shopsiemens kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    22 Mesaj

merhaba,gerçekten samimi ve detaylı bir açıklama olmuş,ben Siemens marka ankastre fırın aldım diğer beyaz eşyanın da hepsini Siemens aldım ve dediğiniz gibi ek garanti yaptırıp uzattım garantisini ve fakat 1.5 ay içinde fırının camı çatladı tam da anlattığınız gibi servis geldi ve cam kırılması garanti kapsamına girmez dedi ve 740 tl fatura çıkardı! buradan şu ürünü bu ürünü alın demek değil amacım hangisini alırsanız alın bu servis - garanti işini iyice kurcalayın ona göre alın derim,ben markadır pahalıdır vs diyerek Siemens aldığıma pişman oldum bu açıdan açıkçası,diğer markalara göre daha pahalı olmasına ek garanti yaptırmama rağmen,herhangi bir çarpma darbe olmayan fırın camını garantiye sokmayıp müşteri sorumludur deyip işin içinden çıkma kurnazlığını göstermeleri beni hayal kırıklığına uğrattı!
    aman garanti şartlarına vs dikkat her şeyi müşteri hatasıdır deme kurnazlığına dikkat edin ona göre para dökün,
    xeraw gerçekten insaflı bir servis çalışanı olduğun için teşerkkürler,bazı şeylerin servis çalışanlarının elinde olduğunu da öğrenmiş olduk,saygılar
    |
    |
    xeraw3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
kolayoto.com
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.