Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabınız için çok Teşekkür ederim. Mesela 3886 kt Kullanma kılavuzunda 60 cm 54 cm monte edilebilir yazıyor. O kadar ortada kaldımki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hekimoglu08 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, makinenin derinliği kaç cm.
    60 cm mi, 64 cm mi
    Bende bu modeli düşünüyorum ama benim çamaşır makinesi derinliği 53 cm olur mu olmaz mı diye araştırıyorum. Yoksa 3881 kt modeli düşüneceğim de
    Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: highlove

Merhaba, makinenin derinliği kaç cm.
    60 cm mi, 64 cm mi
    Bende bu modeli düşünüyorum ama benim çamaşır makinesi derinliği 53 cm olur mu olmaz mı diye araştırıyorum. Yoksa 3881 kt modeli düşüneceğim de
    Teşekkür ederim.
    ürün teknik özelliklerinde 64,3 cm görünüyor fakat akşam ölçüp bilgilendireyim sizi.

https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/3886-kt-kurutma-makinesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hekimoglu08 -- 11 Şubat 2020; 10:13:55 >

Teşekkür ederim.

• BoCexxx kullanıcısına yanıt
    Önceki hafta satın almış olduğum Grundig GDH 92 A++ 9 kg kurutma makinesi ile ilgili olarak 2 haftalık yoğun kullanımlarım neticesinde deneyimlerimi bu modeli tercih etmek isteyecek olanlar için derleyecek olursam:

Öncelikle ürün Siemens WM14W560TR 9 kg çamaşır makinesinin üzerine monte edildi. Servisin yapmış olduğu tespit Grundig kurutma makinesi ile Siemens çamaşır makinesinin üst üste kurulum için bire bir uyumlu olduğu yönünde oldu. Hatta kendileri de şaşırdılar bu duruma. İki makineyi birbirine bağlayan montaj aparatı için servis ek ücret talep etmedi. +250 TL karşılığında garantiyi 7 yıla uzattım.

Kapak yönünü servis talebim doğrultusunda değiştirdi ve su tahliyesinin de hortum ile gidere bağlantısı yapıldı.

Kurutma makinesinden şimdilik memnun kaldığımı söyleyebilirim, ütü kuruluğu ve dolap kuruluğu seçenekleri çok kullanışlı, genel olarak sentetik, pamuklu ve bebek programlarını kullandım. Program sonunda çıkan hav inanılmaz.

Ürün muadilleri Arçelik 3893 ve Beko D92'den kondenser koruma kapağında yer alan çift contalı ve filtreli sistem ile ayrılıyor. Açıkcası burada okuduğum yorumlar neticesinde bu ürünü tercih etmemi sağlayan bu kondenser filtresi oldu ve ne kadar doğru bir seçim yaptığımı bir haftalık kullanım sonucunda özellikle bebek çamaşırlarının yıkanması sonrası üstte bulunan lif filtresinden kaçan havların aşağıda bulunan filtrede ne denli yoğun olarak toplandığını gördüğümde anladım. Contalı filtre sayesinde kondenser üzerinde en ufak hav parçasına 2 haftalık kullanımlarım neticesinde rastlamadım.

Makine cam kapaklı ve kazan ise galvaniz kaplamalı. Düğmeler ise dokunmatik değil.

@BoCexxx GDH 80 8 kg ve A+ bir kurutma makinesi olarak gözlemliyorum. Fiziki olarak makineyi görmediğim için diğer özellikleri hakkında yorum yapamayacağım. Eğer aceleniz yoksa GDH 92 tekrar indirime girdiğinde almanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heronur -- 13 Şubat 2020; 11:41:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

EW8H3966IB
    PerfectCare 800 Isı Pompalı Kurutma Makinesi

9 kg A++

DelicateCare System, Inverter*, EcoFlow filtre, Woolmark Blue, tamburda yünlü ve ipekli kurutma, yorgan ve nevresim kurutma programları, 118 lt XXL protex çelik tambur

https://www.electrolux.com.tr/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/ew8h3966ib/
    bu cihaz 56.5 derinlik 59.5 genişlik olan çamaşır makinasına kurulur mu? teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Arkadaşlar kurutma makinası çamaşırlarda çekme yapar mi?
    Isı pompalı makineler çekme yapmaz. Inverter motorlu kurutma makinesi alırsanız doğru kullanımda bu imkansıza yakın hale gelir.
    Merhaba makinenin derinliğini ölçebildiniz mi

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Hocam ısı pompalılar için de geç kurutur denmiş. Başlığı iyice deşiyorum doğru karar verebilmek için ama kafam iyice karışıyor.

Enerji sınıfı A+ Ya da A++ olan,
    Conta sıkıntısı olmayan, olsa da can sıkacak boyutta olmayan,
    Kullanımı bakımı kolay, dolap kuruluğunda çok kırıştırma yapmayan, çekme yapmayan,
    Programları yeterli düzeyde olan (abartıya gerek yok) maks 2500 TL ye kadar hangi model mantıklı olur? Bu fiyatlara gurundig öneriliyor başlıkta hep. Ancak Yine aynı başlıkta gurundig çok gömülmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Hocam ısı pompalılar için de geç kurutur denmiş. Başlığı iyice deşiyorum doğru karar verebilmek için ama kafam iyice karışıyor.

Enerji sınıfı A+ Ya da A++ olan,
    Conta sıkıntısı olmayan, olsa da can sıkacak boyutta olmayan,
    Kullanımı bakımı kolay, dolap kuruluğunda çok kırıştırma yapmayan, çekme yapmayan,
    Programları yeterli düzeyde olan (abartıya gerek yok) maks 2500 TL ye kadar hangi model mantıklı olur? Bu fiyatlara gurundig öneriliyor başlıkta hep. Ancak Yine aynı başlıkta gurundig çok gömülmüş.
    Grundig'i kötüleyenlere bakma sen. Çoğu başka markaların pazarlamacıları.

Gerçek kullanıcı deneyimleri önemlidir ve bu konuda Grundig kurutma makineleri iyidir.

En iyisidir demiyorum ama Fiyat / kalite anlamında iyidir. Bütçen kısıtlı ise, yerli markalardan şaşma.

Yılbaşı primlerini harcayıp bitiren pazarlamacılar, foruma geri dönmeye başladı, dikkat edin. Ne güzel, bir süredir görmüyorduk.

• Bizim Türk markalari nedense bir Türkiyede taş yiyor. Oysaki Beko filan çeşitli ülkelerin Amazon'un da best seller..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay oldu yine görüş yazayım istedim.

9kg ısı pompalı a++ model candy'den tek bir şikayetim yok.
    kondanserinde de ayrı hav filtresi varmış bunu da bilmeden almışız, burada çoğu kişi bundan şikayetçi yeni arçelik bekolardan anladığım kadarıyla.

2 saat 15 dakika tam programın süresi.
    nevresimler, yorgan kılıfı hafif nemli çıkıyor yalan yok. bana sorun yaratmıyor.

malesef yerli alsam grundig var en yakın, o da hem kapasitesi daha düşük hem a++ değil hem de daha pahalı. elin yabancısı oradan buraya vergisi dahil getirip daha uyguna satıyorsa ben ne yapabilirim? aldığım rakam 2.099tl idi.. o zaman bu grundig daha az özellikleri ile 2400tl idi.

hepinize iyi günler. satış sorumlusu falan değilim yanlış anlaşılmasın yukarıda candoğan bey yazmış ama (:

bence kurrtmada giriş segmentinde çok düşünülecek olay yok, şu grundig 8kg candy'ye ısınamayanlar için çok ideal. aynı paraya a++ 9kilo olsun risk alayım diyorsanız candy'den şikayetim yok.

• highlove H kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Makinenin üstünden ölçtüm 59,5x59,5 cm geliyor.

Çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba derinliği 49.5 cm çamaşır makinesi üzerine 56.3 cm kurutma makinesi koyulur mu ? Genişliği aynı makinelerin
    Çamaşır makinem Siemens kurutma makinesi Vestel yarın servis gelecek ?

Bilgisi olan varsa cevap yazabilirse çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan.Unal -- 12 Şubat 2020; 23:53:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

1 ay oldu yine görüş yazayım istedim.

kondanserinde de ayrı hav filtresi varmış bunu da bilmeden almışız, burada çoğu kişi bundan şikayetçi yeni arçelik bekolardan anladığım kadarıyla.

nevresimler, yorgan kılıfı hafif nemli çıkıyor yalan yok. bana sorun yaratmıyor.

malesef yerli alsam grundig var en yakın, o da hem kapasitesi daha düşük hem a++ değil hem de daha pahalı. elin yabancısı oradan buraya vergisi dahil getirip daha uyguna satıyorsa ben ne yapabilirim? aldığım rakam 2.099tl idi.. o zaman bu grundig daha az özellikleri ile 2400tl idi.

hepinize iyi günler. satış sorumlusu falan değilim yanlış anlaşılmasın yukarıda candoğan bey yazmış ama (:

bence kurrtmada giriş segmentinde çok düşünülecek olay yok, şu grundig 8kg candy'ye ısınamayanlar için çok ideal. aynı paraya a++ 9kilo olsun risk alayım diyorsanız candy'den şikayetim yok.
    Candy yurtdışından gelmiyor üretimi Eskişehir’de öyle gümrük vergisi falan yok merak etmeyin 😬

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

bu cihaz 56.5 derinlik 59.5 genişlik olan çamaşır makinasına kurulur mu? teşekkürler

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Aşağıdaki teknik çiziminden görülebileceği üzerine kurulabilir.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676

• quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

1 ay oldu yine görüş yazayım istedim.

Ben size öyle bir imada bulunmadım ki hiçbir zaman.

Burada ben doğruları yazdıkça kuduran belirli bir tayfa var. Onların cahilce, bir şey bilmeden yaptırdığı yönlendirmelere kanmayın yeterli. Kimisi başka forumlar kurmaya çalışmış oradan atıp tutuyor, kimisi buradan. Daha termonolojik terimleri, marka isimlerini bile yazmayı beceremeden kendilerince senaryolar üretiyorlar :)

Daha geçen hafta çok sevdiğim bir arkadaşımın annesi mağdur olmasın diye 4 senelik Arçelik 8103YCM çamaşır makinesi kazanını değiştirdim. Çok kaliteli Arçelik çamaşır makinesi kazanı 4 senede pert, onarım için istenen rakam 800 TL. Kazanı almaya kalksan 500 TL diyor.

Servise sipariş veriyorsun, ardından kazanı 15 günde zar zor getiriyorlar. Sonra da kazan aslında 500 TL değil, 600 TL bir de veremeyiz size diyorlar. Kazanı veremiyorsan niye kapora istiyorsun ve niye fiyat veriyorsun o da ayrı hikaye. Kanuni haklarınızı savunup merkezle mail trafiğine girince parçayı ancak alabiliyorsunuz. Makineyi bir de onarıma verseniz etti size en az 25 gün. Çayırova'dan en çok talep gören parçayı 15 günde getiren Arçelik'in yurtdışından parça getiren firmadan daha hızlı çalıştığını iddia edenler de böyle boş konuşuyor.

Ben bu boş konuşan ahlak yoksunu tayfanın gözünde zamanında Bosch satıcısıydım, şimdi de Electrolux satıcısıymışım :) Ben doğruları söylemeye devam edeceğim, onlar da zırvalamaya devam etsinler. Ne demişler, havlayan bir takım oluşumlar genelde ısıramaz

Böyle diye diye en sonunda bana buradan ticaret yaptıracaklar Şeytan diyor yap da o zaman görüp böyle konuşsunlar, bari zırvaladıklarına değsin.

Neyse konuya gelirsek. Şimdi Arçelik kondensör önündeki mevcut sünger filtreyi kaldırdı, tambur ağzındaki filtrede conta yuvası olduğu halde conta koymuyor. Amaç ne? Kondensöre toz kaçsın, cihazlar servislik olsun, sonra gelsin paralar.

A++ olduğunu düşünerek alınan o cihazlar tıkanan hava akışından ertesi yıl A+, sonraki yıl A, sonraki süreçte de servislik oluyor böylece. Bu gerçekleri söyleyince de pazarlamacı, marka satıcısı vs vs oluyorsunuz, çıkarı olanlar size saldırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 13 Şubat 2020; 10:30:8 >

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk satışınızı bana yapın bari. Üstte sizi etiketlemiştim. Hazır fırsat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Hocam ilk satışınızı bana yapın bari. Üstte sizi etiketlemiştim. Hazır fırsat.
    Aynen, sonunda bana bu işi yaptıracaklar gerçekten
  • 
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.