Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.680.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grundig gdh80+ modelini dusunuyorum. 2200 civarina geliyo puanla.Tavsiye edermisiniz.Kiraci oldugum icin butcem bu civarlarda.Gonul isterdi bosch arcelik vs alalim.3000+ ustu cihazlari alalim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar herkese,

Kurutma makinesi konusu bizim kültürde yaygın olmadığı için çok fazla soru işareti oluşturuyor. Haliyle yaklaşık 2 aydır da bolca araştırıp sorularıma cevap aramaya çalışıyorum.
    BSH grup'un bakım süreci bile hala muamma. Yetkili bayiler bile yeterli bilgi sunamıyorlar.
    Self Cleaning Condenser ve bakım konusuna Siemens Yetkili BAYININ ağzından "ya kapak açılmıyor ama iki tornavida ile açar temizlersin ne olacak." dediğini bile duydum.

Bu arada ilgilenen arkadaşlar için yetkili servisi arayıp teyit aldım. Zamanla su ile temizlemenin yeterli gelmediği, bunun da performans düşüklüğüne neden olduğu ve 2 yılda bir(kullanım sıklığına göre azalıp çoğalabilir) servisin gelip püskürtme sistemi borular dahil detaylı bir temizlik yapılması gerektiğini söylediler. Ücreti de 570TL'miş (kasım 2019 fiyatı). Servisin ekmek yeme çabasıdır, ya da bunda bir dizayn hatası vardır bilemiyorum ama kendi başıma alabildiğim en net cevap bu oldu.

Kurutma makineleri ile ilgili şahsi fikrim en sonunda şu şekilde özetlendi.
    B sınıfı bacalı sistemleri elediğin taktirde, gerisinin hepsi birbirinin laciverti. Isı pompalı makineler arasındaki teknoloji farkları o kadar az ki, dikkat edilmesi gereken noktalar; çelik kazan ve malzeme kalitesinin iyi durması dışına çıkamıyor. Çünkü hepsi 16 programlı, hepsi nem sensörlü, hepsi A++, havalandırma özellikli, kazan içi aydınlatmalı vs vs böyle gidiyor.Bu makinelerden bir tık yukarısı A+++, woolmark sertifikası ve buhar özellikli makineler oluyor, onlar da zaten fiyat makasını çok açıyor.

2 gün önce Arçelik 3881KT aldım. 8kg Siemens iq500 çamaşır makinesi üzerine ücretsiz kuruldu. 4 çamaşır yıkayıp kuruttuk , sonuçtan çok memnunuz. Eskiden yıkayıp askılıkta kuruttuğumuz çamaşırları çırptığımızda oda toz duman oluyordu, şimdi hiç bir şey çıkmıyor. Kıyafetlerin üzerinde kurutucuda kullanılmaz işareti olmasına rağmen yıpranmamış,çekmemiş, yumuşak ve daha az kırışık bir şekilde çıktı.

İlgilenen arkadaşlara tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dertsahibi

Selamlar herkese,

Kurutma makinesi konusu bizim kültürde yaygın olmadığı için çok fazla soru işareti oluşturuyor. Haliyle yaklaşık 2 aydır da bolca araştırıp sorularıma cevap aramaya çalışıyorum.
    BSH grup'un bakım süreci bile hala muamma. Yetkili bayiler bile yeterli bilgi sunamıyorlar.
    Self Cleaning Condenser ve bakım konusuna Siemens Yetkili BAYININ ağzından "ya kapak açılmıyor ama iki tornavida ile açar temizlersin ne olacak." dediğini bile duydum.

Bu arada ilgilenen arkadaşlar için yetkili servisi arayıp teyit aldım. Zamanla su ile temizlemenin yeterli gelmediği, bunun da performans düşüklüğüne neden olduğu ve 2 yılda bir(kullanım sıklığına göre azalıp çoğalabilir) servisin gelip püskürtme sistemi borular dahil detaylı bir temizlik yapılması gerektiğini söylediler. Ücreti de 570TL'miş (kasım 2019 fiyatı). Servisin ekmek yeme çabasıdır, ya da bunda bir dizayn hatası vardır bilemiyorum ama kendi başıma alabildiğim en net cevap bu oldu.

B sınıfı bacalı sistemleri elediğin taktirde, gerisinin hepsi birbirinin laciverti. Isı pompalı makineler arasındaki teknoloji farkları o kadar az ki, dikkat edilmesi gereken noktalar; çelik kazan ve malzeme kalitesinin iyi durması dışına çıkamıyor. Çünkü hepsi 16 programlı, hepsi nem sensörlü, hepsi A++, havalandırma özellikli, kazan içi aydınlatmalı vs vs böyle gidiyor.Bu makinelerden bir tık yukarısı A+++, woolmark sertifikası ve buhar özellikli makineler oluyor, onlar da zaten fiyat makasını çok açıyor.

2 gün önce Arçelik 3881KT aldım. 8kg Siemens iq500 çamaşır makinesi üzerine ücretsiz kuruldu. 4 çamaşır yıkayıp kuruttuk , sonuçtan çok memnunuz. Eskiden yıkayıp askılıkta kuruttuğumuz çamaşırları çırptığımızda oda toz duman oluyordu, şimdi hiç bir şey çıkmıyor. Kıyafetlerin üzerinde kurutucuda kullanılmaz işareti olmasına rağmen yıpranmamış,çekmemiş, yumuşak ve daha az kırışık bir şekilde çıktı.

Ellerine sağlık çok güzel özetlemişsin. Ufak tefek farklar dışında hepsi aynı özellikte. Bu ufak farklara çok para vermek ne kadar mantıklı düşünmek lazım.

Hele Bosch servisi bakım için 500 küsür lira talep etmesi iyice kullanıcıyı soymaktan başka birşey değil. Bu arada evimin tüm beyaz eşyaları Bosch, 3 yıl önce çamaşır makinem için+4 sene garanti uzatmaya 180 TL ödemiştim. Aynı modeli anneme aldı. 630 TL istediler +4 sene için. Muadil markalara bakıyorum +4 sene 250 TL. Bosch iyice çıtayı yükseltmek istiyor sanırım ama kalite olarak 2 kat kaliteli olduğunu düşünmüyorum.
    Neyse bende Beko D 91 modelini alarak kurutma dünyasına adım atmış bulunmaktayım. Bakalım bekoya güvenmek beni yanıltacak mı zaman gösterecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 2 Aralık 2019; 23:23:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dertsahibi

Selamlar herkese,

Söyle bir video buldum bu hizmeti Servisin yapması lazım bencede ama uçuk rakamlara değil. 7 yıl Garanti yaptırdım bu işlemi dişarda veya kendim yapsam kesin garantiyi bozdunuz derler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!-Origin-!! -- 3 Aralık 2019; 9:57:17 >

• Dostlar bende kurutma makinesi arayisi içerisindeyim. Olurda bir firsata denk gelirseniz, bilgilendirirseniz sevinirim.

• akdum kullanıcısına yanıt
    LG RC90U2EV2W cihazını

Ben yeni aldım 2 gündür kullanıyorum farklı bir cihaz deneyimim yok ama fena degil
    akıllı uygulamasın da güncelleniyor diye bir bug var(güncelleme bitmiyor) servis yarın bakacak bakalım kapak çalışırken açıldığında yada program bitince telefona mesaj geliyor
    Genel olarak şuan için memnunum

cam kapağın dış tarafında pleksi bir kapak daha var o biraz dokununca gıcırdıyor kenarında conta gibi bir şey olsa o sesi yapmaz
    sevkıyatı servis yaptı ve ürün anlatımı konusunda zayıftı sanki hamal dağıtım ekibini andırıyordu daha çok 10 dakika sürmedi kutudan çıkarıp bantlarını söküp sadece su haznesi için 15 gün 1 ay boşaltırsınız dediler ki 2-3 kurutmada bir boşalması lazım en çok bana göre..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.Can -- 4 Aralık 2019; 19:33:24 >
  • MadMen kullanıcısına yanıt
    2 hafta önce hb'den aldım. şu ana kadar 5-6 kez kullandık. şimdilik memnunuz. kurutma performansı oldukça iyi. 1200 devirde sıktırıyoruz, normalde dolap kuruluğu için 3,5 saat falan veriyor ama otomatik 2 saate düşüyor ve kupkuru çıkıyor. gürültü konusundan şikayetçi insanlar var ama ben rahatsız olmadım açıkçası. banyoda oturmuyorsanız siz de rahatsız olmazsınız. kapıyı kapatmanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terabyte_ -- 5 Aralık 2019; 13:17:22 >
  • selamlar 1-2 gündür bilgi sahibi olmak için okuyorum ve şuan için gözüme çarpan modeller bunlar arkadaşlar.Alternatif makineler tavsiye edebilirmisiniz.
    veya miele modellerine bakmak mantıklımıdır? 2500 den 8000 e fiyat aralığında doğru karar hangisi bilemedim:)

ELECTROLUX EW8H2966IZ

Miele TDD 420 WP A+++ Series 120 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi (bu fiyatlara değer mi? )

MIELE TCE 520 WP Active Plus (A+++) Enerji Sınıfı 8 Kg

BOSCH WTWH8760TR A++ 9Kg

BOSCH WTR85V00TR 8kg A++

GRUNDIG GDH 92 A++ 9 Kg

VESTEL KM 9711 A++ 9 kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zyperX -- 5 Aralık 2019; 14:7:6 >
  • Siemens düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Serdar Çetin
    05533976676

• Merhabalar
    Yer darlığından dolayı yıkama kurutma birlikte kullanabilecegim bir makine arayışı içerisindeyim. Onerebileceginiz bir model var mıdır?

• biyikliadam kullanıcısına yanıt
    Vestel tavsiye ederim. KM7611 kullanıyorum. ama 8 ve 9 kg olanları da var.
  • Merhaba,

1 hafta önce electrolux EW7H4824EB kurutma makinesi aldım. Makineyi dün ilk kez kullandık.İlk kullanımda makinenin aşırı derecede sesli çalıştığını fark ettik. Servise sorduğumuzda bütün kurutma makineleri sesli çalışır dedi fakat bence bu cihazın bu kadar sesli çalışması normal değil. Çamaşır makinemiz siemens marka ve 15 yıl önce alındı. Sıkma yaptığımızda bu kadar ses çıkartmıyor. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  • Beko D 91 HP kurutma makinam bugün geldi kurulumu yapıldı. Daha Kullanmak nasip olmadı.. Şimdilik sadece görselini paylaşıyorum. Almayı düşünen varsa D 91 HP çelik kazanlı model, D 92 olan galvaniz kazanlı model.

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

• Beko D 91 HP kurutma makinam bugün geldi kurulumu yapıldı. Daha Kullanmak nasip olmadı.. Şimdilik sadece görselini paylaşıyorum. Almayı düşünen varsa D 91 HP çelik kazanlı model, D 92 olan galvaniz kazanlı model.

• Merhabalar

Electrolux 2966 kurutmayı 1 aydır kullanıyoruz.

12 yıllık B sınıfı normal kurutma makinesi ile kıyaslayınca.

Eski makineyi tercih ederdim, pişmanlıklar başlıyor gibi.

1. Eski siemensde 51 dakikalık MİX proğramı vardı. Tam kuru çıkartıyordu.

Bu makinede 132 dakika da bile nasıl oluyor anlamıyorum ama %70 i kuru %30 içinde ıslaklık kalıyor.

Heralde 10 ve üzeri kurutma yaptık 4 farklı programda hiç biri dolap kuruluğunda çıkmadı arada nemliler kalıyor

Karışıklıkta bir artısını görmedim

Sonuç olarak; Electrolux tercih etmiyeceğim bir marka olma yolunda ilerliyor.

Ayrıca Isı pompalının fazla abartıldığını düşünüyorum, eskilerde zarar veriyormuş falan 12 yılda çok zarar verdiğini görmedim zaten kendiliğinden eskiyor.
    Eğer hassas ise hassas kumaşı seçip kullanabiliyorsunuz.

Gömlekleri daha az kırıştırma gözlemlemedim nerdeyse daha fazla kırıştırıyor diyeceğim ayıp olur diye diyemiyorum.
    ısı pompalılar fazla ısı vermediği içinmidir ne arada nemli kısımlar kalıyor

Özün sözü eski model de olsa ısı pompalı olmasa da çok paraya gerek yok çok fazla bir fark da göremedik. Bence iyi kurutsun yeter
    (siemensin kondansötür temizlenen bir modeli vardı onu almadığımıza pişmanız)

Edit: 3966 ve 2966 alıp tam kurutma çıkarabilen var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 8 Aralık 2019; 0:25:21 >

• tamda electrolux alma arefesindeydim hocam 6000 tl filan fiyatı..
    Bu fiyat bandına çıkınca bari miele bakayım istedim ve güzel bir indirim var gibi arkadaşlar ama 2 tane almak lazım:)

MIELE TCE 520 WP Active Plus (A+++) Enerji Sınıfı 8 Kg Kurutma Makinesi

Miele sitesinde 2. ürüne %40 indirim var.Düşünen varsa 8500 tl olan fiyatı 2. ürüne %40 ile kişi başı 6750 oluyor.Düşünen varsa birlikte alabiliriz.
  • zyperX kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamayın ama 6000 lira kurutma makinesi için biraz fazla değil mi? A++ ile A +++ arasında ortalama 80-100 kW fark ancak var. Bu farkın kendini kapatması 20-25 yıl gibi gözüküyor. Miele kendini kanıtlamış bir marka kalitesi tartışmak bile anlamsız. Yinede o parayı vermek istemem. Bütçeniz varsa alın tabikide.

2700-3000 bandında f/p ürünü alıp +4 yıl garanti ile 7 sene kafamız rahat olur. Hadi bozuldu diyelim 7 yıl sonra yeni alırsınız. Ama mielenin 14 yıl bozulmayacağının garantisini kimse veremez.

• zyperX kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Ben 6000 küsür verip, electrolux 2966 aldım. Kesinlikle tavsiye etmiyorum 1 önceki mesajda bahsettim. Tipi ve biraz daha geniş hacmi haricinde hiç bir artısını görmedim.

Hatta tam kurutma yapıp makineden ertesi gün çıkardığımızda içindeki nem n2deniyle daha da ıslak gibi kalmış dolap kuruluğu hayal gibi eşim niye bu markayı aldın diye kızmaya başladı

Bir şans vermiştim electroluxe iyi kullanamadı

Edit: 10-12 yıllık siemens B sınıfı ısı pompalı olmayan modelini arıyoruz

En temel işini iyi yapmıyor tam kurutma yapamadık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 9 Aralık 2019; 0:14:7 >
  • Arkadaşlar fiyat performans ürünü hangisidir bu kurutma makinelerinde, konuyu okudum baya ama hala kafamda model ya da marka yok. hani her üründe çok tutan bir model olur genelde DH de :) kurutma makinesinde nedir o tercihiniz

Kriterlerimiz şöyle, lütfen önerilerinizi esirgemeyin

Daha evvel kurutma makinesi kullanmadık ve eşimin çok fazla önyargısı var o tamamen kurutmadıpını falan iddia ediyor, öyle bir model olsun ki gerçekten makineden alıp dolaba koysun çamaşırları, sürenin kısa olması da bizim için kriter. Karı koca çalışıyoruz zaman çok önemli öyle 4 saatte falan tam kurutacaksa evlerden ırak

Bütçe max 5000tl

Bosch marka kesinlikle düşünmüyoruz, çok ağzımız yandı Bosch dan. Siemens olur ama Bosch olmaz

Haftasonu mağazalarda gezdim biraz, BEKO ve arçelikte ortalama 3000tl güzel modeller var, Miele var 6-7 bin yani ustalara soruyorum miele nin t1 baz modeli beko dan daha iyi ve daha çabuk kurutur mu yoksa markaya mı para öderiz yaptıkları iş aynı mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratostol -- 9 Aralık 2019; 3:42:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

Arkadaşlar fiyat performans ürünü hangisidir bu kurutma makinelerinde, konuyu okudum baya ama hala kafamda model ya da marka yok. hani her üründe çok tutan bir model olur genelde DH de :) kurutma makinesinde nedir o tercihiniz

Kriterlerimiz şöyle, lütfen önerilerinizi esirgemeyin

Daha evvel kurutma makinesi kullanmadık ve eşimin çok fazla önyargısı var o tamamen kurutmadıpını falan iddia ediyor, öyle bir model olsun ki gerçekten makineden alıp dolaba koysun çamaşırları, sürenin kısa olması da bizim için kriter. Karı koca çalışıyoruz zaman çok önemli öyle 4 saatte falan tam kurutacaksa evlerden ırak

Bütçe max 5000tl

Bosch marka kesinlikle düşünmüyoruz, çok ağzımız yandı Bosch dan. Siemens olur ama Bosch olmaz

Haftasonu mağazalarda gezdim biraz, BEKO ve arçelikte ortalama 3000tl güzel modeller var, Miele var 6-7 bin yani ustalara soruyorum miele nin t1 baz modeli beko dan daha iyi ve daha çabuk kurutur mu yoksa markaya mı para öderiz yaptıkları iş aynı mı
    Bende merak ediyorum teknik olarak farkı nedir.Her marka şöyle kurutur şöyle bir teknolojimiz var vesaire aynı şeyleri yazıyor..Gerçekten almışken kafamız rahat eder mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zyperX -- 9 Aralık 2019; 10:17:40 >

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.