Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
14.911
Cevap
452
Favori
2.680.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,
    İşte burada eksik bilgilendirme yapıyorlar, şimdi bende kuş kondurmuyorum aynı cihazları satıyorum aslında :D sattığım kimsede şikayet yok. buraya yazan bir arkadaş vardı bir tek onda çıktı o da abiye attığından abiyenin pulları kazan deliklerinden içeri kaçmış kendisi de böyle yazmış zaten bizim hatamız vs geçmiş zaman 160-170 tl gibi bir bedelle kazanı temizlettiler.

Takılan tüm arkadaşlara ve siz de yanlış anlamayın aldığınız cihazlar pahalı ve bahsi geçen yıllık bakım dedikleri işlemde pahalı; takıldığınız yerde beni arayabilirsiniz tek yapmanız gereken düzgünce hav filtresini temizleyerek yola devam etmek :)

Burada cihazı kötülemek vs değil olay, bunu tasarlayan mühendis bunu akıl etmiştir =) yılda bir kim 500-600 tl ler vermek ister.

Ben her satış yaptığım arkadaşa veya burada soranlara anlatıyorum, bu temizliği anlatmadıklarından satıcı veya servis elemanı bu olay başınıza ancak böyle gelebilir.

Anlamadığım satan kişinin bunda bir gelir/gider kaygısı olamaz neden anlatmazlar; hadi servis yerel servistir onlar bahsetmiyor ki başına gelsin oradan onlara iş çıksın derdi olabilir. Satan adam da tek seferlik iş yapıyor sanırım; birdaha satış yaptığı kişi ile hiç görüşmeyecek sanki. Bu olay işte böyle sonuçlara yol açıyor farkında değiller.

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=s7F8GSR2y8s

Videodaki temizliği yapmamız yeterli midir? Bu temizliği ne kadar sıklıkta yapmak lazım, cihaz uyarı veriyor mu temizlik gereklidir diye, yoksa rutin ayda bir hafta bir gibi temizlik yapmak mı lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric cartman -- 20 Mart 2019; 14:3:44 >
  • Rutin tiftik filtresi temizliği ve yoğunlaşmış su kabını boşaltmak dışında herhangi bir işlem yapmadım, performansında ilk aldığımdan bu yana herhangi bir eksilme de olmadı.
    Hatta komşumuz farklı bir modeli 3 yıldır kullanıyor, o da böyle bir bakım yaptırmamış hiç.

@eric cartman hocam benim kullandığım modelde filtreler bu şekilde değil ama bunları temizlemeniz ve su kabını boşaltmanız yeterli. kullanma kılavuzunda her kullanımdan sonra temizlemenin faydalı olacağı yazmış ama ben bazen 3-4 kullanımdan sonra temizliyorum, yine de kurutmada ve tiftik toplamada sıkıntı olmuyor. ayrıca su haznesi dolduğunda ve filtrede birikme olduğunda makine bu konuda uyarı veriyor. kondenserde biriken tiftikleri su haznesine atarak temizliyor
  • AYNI ÖZELLİKTE GRUNDİG VE ALTUS VAR
    GRUNDDİG GDH 80 A+
    ALTUN AL 80 IC

500 TL FİYAT FARKI VAR SİZCE HANGİSİNİ ALAYIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Öncelikle merhaba,

WT7XH990TR modeli güncel diğer maalesef üretimden kalktı.

WT7XH990TR Nakit - 5.550,00 Tl. şuan.

- 5.200 Tl ye satın alan arkadaşın şansına o dönem her sattığımız üründe siemens belli bir kısım iade yapıyordu bize o iadeyi de maliyetten düşerek satmıştım. Güncelde böyle bir kampanya maalesef bu ay yok.

WT45W562TR - 4.530 Tl nakite bence bu modeli de bir inceleyin. Ben kendi evimde WT45W561TR bu önerdiğimin geçen yılki versiyonunu kullanıyorum. Bunun üzerine çıkmak size bir artı sağlayamacaktır.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676
    Önerdiğiniz Makine WT45W561TR (Sizden başka memnun olanı görmedim)

Tam ve kısmi yükte standart pamuklu programın ölçüm programı süresi: 172 min
    Tam yükte standart pamuklu programın süresi: 226 min
    Kısmi yükte standart pamuklu programın süresi: 131 min
    Tam yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 2,12 kWh
    Yarım yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 1,20 kWh
    https://www.youtube.com/watch?v=JkH-WEdRhYI
    https://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/WT45W561TR

(Yeni Çıkan Ürün Bu WT4HW560TR)

Tam ve kısmi yükte standart pamuklu programın ölçüm programı süresi: 123 min
    Tam yükte standart pamuklu programın süresi: 157 min
    Kısmi yükte standart pamuklu programın süresi: 97 min
    Tam yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 2,13 kWh
    Yarım yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 1,21 kWh

İstediğim Makine Bu WT7UH660TR

Tam ve kısmi yükte standart pamuklu programın ölçüm programı süresi: 117 min
    Tam yükte standart pamuklu programın süresi: 148 min
    Kısmi yükte standart pamuklu programın süresi: 94 min
    Tam yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 1,46 kWh
    Yarım yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 0,82 kWh

Neden 1 - 1,5 saat makineyi fazla çalıştırayım üstelik çamaşır daha fazla yıpranıyor + daha fazla enerji harcıyor

Bosch WTYH7760TR

Tam ve kısmi yükte standart pamuklu programın ölçüm programı süresi: 133 min
    Tam yükte standart pamuklu programın süresi: 166 min
    Kısmi yükte standart pamuklu programın süresi: 108 min
    Tam yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 2,06 kWh
    Yarım yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 1,24 kWh

Bosch WTYH7760TR - Siemens WT4HW560TR Büyük olasılıkla bu ikisi arasında tercih yapacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 21 Mart 2019; 2:14:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Önerdiğiniz Makine WT45W561TR (Sizden başka memnun olanı görmedim)

Tam ve kısmi yükte standart pamuklu programın ölçüm programı süresi: 172 min
    Tam yükte standart pamuklu programın süresi: 226 min
    Kısmi yükte standart pamuklu programın süresi: 131 min
    Tam yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 2,12 kWh
    Yarım yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 1,20 kWh
    https://www.youtube.com/watch?v=JkH-WEdRhYI
    https://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/WT45W561TR

(Yeni Çıkan Ürün Bu WT4HW560TR)

Tam ve kısmi yükte standart pamuklu programın ölçüm programı süresi: 123 min
    Tam yükte standart pamuklu programın süresi: 157 min
    Kısmi yükte standart pamuklu programın süresi: 97 min
    Tam yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 2,13 kWh
    Yarım yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 1,21 kWh

İstediğim Makine Bu WT7UH660TR

Tam ve kısmi yükte standart pamuklu programın ölçüm programı süresi: 117 min
    Tam yükte standart pamuklu programın süresi: 148 min
    Kısmi yükte standart pamuklu programın süresi: 94 min
    Tam yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 1,46 kWh
    Yarım yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 0,82 kWh

Neden 1 - 1,5 saat makineyi fazla çalıştırayım üstelik çamaşır daha fazla yıpranıyor + daha fazla enerji harcıyor

Bosch WTYH7760TR

Bosch WTYH7760TR - Siemens WT4HW560TR Büyük olasılıkla bu ikisi arasında tercih yapacam

Alıntıları Göster
    Önerdiğim makine WT45W561TR değil bu benim evimde olan ve şuan yenisi çıkmış bir model zaten.
    Lütfen yazdıklarımı bir daha okuyun siz isterseniz;

"WT45W562TR - 4.530 Tl nakite bence bu modeli de bir inceleyin. Ben kendi evimde WT45W561TR bu önerdiğimin geçen yılki versiyonunu kullanıyorum. Bunun üzerine çıkmak size bir artı sağlayamacaktır. "

- Ayrıca benden fiyat istiyorsunuz, o model yok şunu öneririm dediğimizde değişik konuşmalara giriyorsunuz amacınız ne sizin? WT45W562TR den burada bir sürü insana sattım, acaba siz nerede gördünüz memnun olmayanları :)

Bir başka açtığınız konuda da 10 tane alırım şu kadara alırım dediniz, size alamayacağınızı açıkladım maliyetini söyledim.
    Orada da ters ters konuştunuz, üslubunuz buraya çok uymuyor hocam. ayrıca dediğiniz fiyata alamdınız değil mi =) demek ki neymiş bilmediğin şey hakkında ileri geri çok atıp tutmayacakmışsınız.

Siz bana şu saatten sonra 10 değil 15 makine alacağım deseniz size yardımcı olmam zaten. Çünkü tarzınız hiç hoş değil, sanırım ben para veriyorum istediğim gibi tavır alırım tiplerindensiniz, elbette size de hizmet edecek bir bayi bulursunuz sonuçta paraya ihtiyacı olan bunun için size sürekli evet siz haklısınız diyen birileri çıkacaktır.

İnsan bir cümleye girerken bir merhaba der bir teşekkür eder...

Siz çok iyi biliyorsanız o halde sormayın hocam bana. Kendi bildiğinizi alın geçin, hem laf çarpıp hem de karşığında ne bekliyorsunuz ki

• quote:

Candoğan hocam merhaba,
    Öncelikle seni aramızda görmek gerçekten güzel
    Sen olmayınca bu yorumları bilinçli olarak yapacak adam kalmıyor sitede hoş geldin.
    Merhabalar Serdar Bey,

Güzel mesajınız için teşekkür ederim. Ama keşke bu mesajınızı forumda türlü türlü iftiralara maruz kalıp linç edilmeye çalışıldığım dönemde de görebilseydim. Siz de bu dönem direkt bana ne yaptığımı sormadan benim hakkımda ileri geri konuşan malum bir kişinin söylemleriyle hareket etmiştiniz. Neyse geçmiş geçmişte kaldı, bundan sonrasında her şey güzel olur umarım.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Doğrusun hocam. O zaman öyle paylaşımlar olduğunda yorum yapmadık.
    Fakat bu tanışıklığımız olmadığından ötürüydü birazda. Fakat sizi başkalarından dinledim biraz şuan birebir tanışmasakda sizle ilgili düşüncem oturdu en azından ;)
    Bundan sonrası için dediğiniz gibi birlikte daha iyi olacaktır.
  • extinct kullanıcısına yanıt
    Merhaba genel anlamda memnunuz ama kıyafetler birazda olsa çektiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric cartman

https://www.youtube.com/watch?v=s7F8GSR2y8s

Videodaki temizliği yapmamız yeterli midir? Bu temizliği ne kadar sıklıkta yapmak lazım, cihaz uyarı veriyor mu temizlik gereklidir diye, yoksa rutin ayda bir hafta bir gibi temizlik yapmak mı lazım?
    BOSCH WTW85410TR Model kullanıyorum servis yıllık bakımdan hiç bahsetmedi. Bu modellerde varmı acaba kullanma klavuzunda yok ürünün böyle birşey.
  • Merhabalar;

Vestel in yeni çıkardığı KM 7611 ısı pompalı makinasını kullanan var mı? Ben kullanmaya başladım. şimdiliik ilk izlenimim sanırım ısı pompalı olmasının da katkısıyla çekmedi.
    kullanımı güzel, ses seviyesi fena değil.
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    WT45W562TR kullanıyorum 1 yıldır memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Önceki sayfalarda sormuştum ama cevap alamadım.
    Samsung DV90M5000QW/AH Kurutma Makinesi Teşhir olarak 2175₺ fiyat istediler alınır mı?
    Yada yerine başka ürün önerir misiniz? bütçe en fazla 3500 TL
    ürün linki:https://shop.samsung.com/tr/samsung-dv90m5000qwah-samsung-kurutma-makinesi-10614
  • celtique C kullanıcısına yanıt
    samsung un kullanıcı arayüzü güzel ama gerisi boş bence. malzeme kalitesi ve mühendislik olarak zayıf buluyorum. Önereceğim ürün bosch-arçelik ya da yeni kullanmaya başladığım Vestel olabilir.
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Rutin hav filtresini temizledikten sonra bir sorunla karşılaşmazsınız.
    Satışını gerçekleştirdiğim tüm kurutmalarda bu uyarıyı yapıyorum sorun yaşayan olmadı. Bundan sonrada olmaz diye düşünüyorum =)
  • mercedesv8 M kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler.
    Samsung kurutma makinesi hiç aklımda yoktu tamamen fiyat uygun olduğu için radarıma girdi.
    Siemens WT45W562TR iQ700 A++ 9 Kg Isı Pompalı Çamaşır Kurutma Makinesini 4600 TL civarı taksitli alabiliyorum.
    Bir kere alınacak nasıl olsa deyip bütçeyi zorlayıp siemens mi alsam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celtique

Cevabınız için teşekkürler.
    Samsung kurutma makinesi hiç aklımda yoktu tamamen fiyat uygun olduğu için radarıma girdi.
    Siemens WT45W562TR iQ700 A++ 9 Kg Isı Pompalı Çamaşır Kurutma Makinesini 4600 TL civarı taksitli alabiliyorum.
    Bir kere alınacak nasıl olsa deyip bütçeyi zorlayıp siemens mi alsam?
    Bosch WTYH7760TR - Siemens WT4HY760TR Bayide Bu 2 Makine 4800 TL satılıyor ÖTV indirimi 6 ay daha uzatıldı acelem yok

shopsiemens arkadaş 4600 TL ye verirse bende alırım

Daha verimli ve 1 saat 7 dakika daha az çalışarak daha kısa zamanda kurutuyor ayrıca çamaşır daha az yıpranıyor

Bosch WTYH7760TR - Siemens WT4HY760TR

Siemens WT45W562TR

Tam ve kısmi yükte standart pamuklu programın ölçüm programı süresi: 182 min
    Tam yükte standart pamuklu programın süresi: 233 min
    Kısmi yükte standart pamuklu programın süresi: 144 min
    Tam yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 2,08 kWh
    Yarım yükte standart pamuklu programın enerji tüketimi: 1,23 kWh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 28 Mart 2019; 1:21:39 >

• Arkadaşlar Siemens markasında Nisan ayı toptanların da Ankastre fırınlara zam yapılacağı bilgisini aldım.
    Onun dışındakilerde biz zam bilgisi gelmedi henüz.
    Dolar düşünce sakinledi biraz ortam :)
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Genelde daha hızlı kurutan daha çok yıpratır kurutma makinelerinde. Daha hızlı kurutan farklı bir teknoloji mi kullanıyor ki daha az yıpranıyor anlamadım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar Siemens markasında Nisan ayı toptanların da Ankastre fırınlara zam yapılacağı bilgisini aldım.
    Onun dışındakilerde biz zam bilgisi gelmedi henüz.
    Dolar düşünce sakinledi biraz ortam :)
    Dolar düşmesi bosch siemensi etkilemez çünkü fabrikanın ve yetkilerin tuzu kuru

dolar 7 tl , benzin 7 tl iken bulaşık makinesini 2800 küsüre aldım şimdi dolar 5,4tl aynı ürün 4600 tl bu nasıl iş anlamıyorum

istediği kadar arttırsın isterse 10 bin tl yapsın ha o da olmadı 20 bin tl yapsın ülkenin halini görüyor

Ankarada kapanan Bosch bayilerini söylesinler

Hatta Ankaranın en işlek meydanı Kızılay ve Tunalıdaki Kapanan Bosch Bayilerini söylesinler (Kızılay Kolej ve Tunalıda 1 tane bosch bayisi yok SIFIR)

Daha da ileri gidiyorum Kızılay ve Tunalıda 1 tane Bosch ürünü bile satılmıyor

Fabrikaların bu bayilere destek çıkması lazımken tuzu kuru şekilde hareket ediyor

Almanda İQ 800 serileri kampanyasız 700 - 750 euro kdv dahil (4350 - 4650 tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 31 Mart 2019; 8:18:50 >

• 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.