Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (345. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: brkbr06 , WaLLoPII Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 14 Misafir (4 Mobil) - 10 Masaüstü6 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
14.910
Cevap
451
Favori
2.680.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Zamanında bunlar forumda çok tartışıldı lütfen araştırıp okuyun. Burada kimse ezbere yorum yapmıyor tavsiye öneri veren belli başlı kişiler de tecrübeli bilgili insanlar. Tercih sizin .
    Hocam, "zamanında" diyorsunuz. Ben de tam o yüzden sordum bu soruyu zaten. Şu an içinde bulunduğumuz konu dahi tam 11 sene önce açılmış.
    Durum tamamen değişmiş olabilir, artık 2'si bir arada'lar da işe yarıyor olabilir gibi bir test yapmak istedim.
    Mesela, eski kurutma makineleri giysileri anında yıpratır ve çektirirdi. Artık bu sorun minimuma inmiş gibi gözüküyor. Belki, dedim, bu konuda da bir ilerleme olmuştur.
    Ben soruyu suçlama amacıyla değil, "eski bilgileri, eski ezberleri bir kenara bırakıp güncel bilgilerle cevap verebilecek olan var mı" niyetiyle sormuştum.
    Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

"eric cartman" nickli arkadaş yukarıda çok güzel bir şekilde açıklamış. Anladığım kadarıyla HALEN 2'si 1 arada'lar ile ilgili sıkıntılar var. O zaman biz de almayız tavsiyelerinize uyup.

Katkıda bulunanlara teşekkürler. eric cartman nick'li arkadaşın yorumu Mart 2019 tarihli bir güncelleme olmuş oldu forumda. Sağ olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkelios

Değerli arkadaşlar, banyoda yerimiz olmadığı için (çamaşır makinesi için ayrılan yerin üstünde banyo dolapları var ve hem dolaplardan vazgeçmek, hem de fayansları kırdırmak istemiyoruz) Miele kurutmalı çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz. Ne dersiniz?

Yıllardır "2'si bir arada almayın" denip duruyor ama bu ezberden gelen bir şey mi, yoksa bunca teknolojik gelişmeye rağmen "hala" mı yapamadı adamları bu 2'si bir arada işini?

Ezberden olmayan, dürüst görüşlerinizi bekliyorum.

Seçimimizi yaptıktan sonra deneyimlerimizi buradan paylaşacağım.

Teşekkürler şimdiden.
    Aşağıdaki linkte güncel ve detaylı açıklama yapmıştım.

Sonuç: Isı pompalı ve kurutma havasını filtreleyen bir kurutmalı çamaşır makinesi Türkiye'ye gelmediği sürece (Dünyada var) ikisi bir arada almak mantıklı değil.

Kurutmalı çamaşır makinesi kurutma fonksiyonunu nadiren kullanma ihtiyacı duyan kişiler veya hiçbir şekilde evinde yer açamayacak kişiler içindir.

Kurutma makinesi için gardırobunda yer açmış bir kişi olarak bildiriyorum :)
    https://forum.donanimhaber.com/kurutma-ve-camasir-makinasi-ayri-mi-kombo-cihazlar-mi--137486114#137512948

• quote:

Orijinalden alıntı: sulozanger

shopsiemens arkadaştan ürün alan var mı? referansında hiç kimse yok ama ürün satıyor devamlı gibi görünüyor.
    Ben de 2 hafta önce Siemens WT45W410TR aldım kendisinden, direk Bsh fabrikadan gönderildi ve servis kurulumu yapıp garantiyi başlattı. 2 yıl ek garanti için 305tl ödedim bilginize(4 yıl için 610tl isteniyor). Sipariş aşamasından kurulum aşamasına kadar kendisi her türlü soruma cevap verip ilgilendi, kendi adıma teşekkür ediyorum. Bu arada makine mükemmel, hem sessiz, hem şık, hem de kurutma biter bitmez boşaltırsanız çamaşırların neredeyse %80'i için ütüye gerek kalmıyor:)
  • geçtiğimiz yıl mart ayında siemens WT4HY760TR modelini 12 taksitle 3700 tl'ye almıştım, konuyu görünce merak edip baktım,6000 tl olmuş fiyatı. bazen sensör çamaşırları kurudu algılayıp programı erken bitirse de 1 yıllık yoğun kullanım sonucu kesinlikle tavsiye ediyorum. farklı marka, model alacaklar kendi kendini temizleyen kondanser olan ve 2 adet tiftik filtresi barındıran model alırsa kullanımda rahat ederler. tek filtreden kaçan tiftik/tüy mutlaka oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydonose13

geçtiğimiz yıl mart ayında siemens WT4HY760TR modelini 12 taksitle 3700 tl'ye almıştım, konuyu görünce merak edip baktım,6000 tl olmuş fiyatı. bazen sensör çamaşırları kurudu algılayıp programı erken bitirse de 1 yıllık yoğun kullanım sonucu kesinlikle tavsiye ediyorum. farklı marka, model alacaklar kendi kendini temizleyen kondanser olan ve 2 adet tiftik filtresi barındıran model alırsa kullanımda rahat ederler. tek filtreden kaçan tiftik/tüy mutlaka oluyor.
    Hocam yıllık bakım gibi bir ihtiyaç oluyor mu servis böyle bir durumdan bahsediyor ücretliymiş makine alınıp servise götürülüyormuş vs. müşteri hizmetlerini aradım sadece ilk günkü gibi hijyenik olarak kalmasını istiyorsanız gerek var diyor. ne dedikleri net değil
  • serkelios S kullanıcısına yanıt
    Bunla ilgili bir sürü konu var ve arattığınız zaman karşınıza çıkacaktır. Kaldı ki 11 yılda hatta 20 yılda bile kurutmalı çamaşır makinelerinin teknolojisinde ilerleme yok. çamaşırlar için yıkama su prosesttan bağımsız kurutma için su seviyesi proesttatı vardır bu belli aralıklarda makine kurutma yaparken nem oranını dengelemek için su alır. Kurutmalı çamaşır makineleri süreden ve enerjiden kısmen tasarruf etmek için ara ara sıkma işlemini gerçekleştirir. 11 sene önce de şu an da çamaşırı kurutan suyu ısıtan rezistans dır.

Benden önce zaten Can Bey yanıtlamış. Bu tür konular neden tartışılmıyor derseniz forum ortamında saygı seviye diye bir şey kalmadı maalesef ne yazık ki. Dolayısıyla insanlar forum donanımdan uzaklaşıyor bunun başlı sebeplisi de bazı eşit değil kişisel davranan yöneticilerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 19 Mart 2019; 16:21:11 >
  • Bende en eskilerden arçelik kurutma makinesi var. Banyo küçük olduğu için 1 2 saat çalışıp içeriyi evi hamam gibi ve çamaşır kokusu ile dolduruyor.
    Isı pompalı makineler bu dezavantajları ortadan kaldırırmı. Yani enerji tüketimi hariç değiştirmeye değermi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Bunla ilgili bir sürü konu var ve arattığınız zaman karşınıza çıkacaktır. Kaldı ki 11 yılda hatta 20 yılda bile kurutmalı çamaşır makinelerinin teknolojisinde ilerleme yok. çamaşırlar için yıkama su prosesttan bağımsız kurutma için su seviyesi proesttatı vardır bu belli aralıklarda makine kurutma yaparken nem oranını dengelemek için su alır. Kurutmalı çamaşır makineleri süreden ve enerjiden kısmen tasarruf etmek için ara ara sıkma işlemini gerçekleştirir. 11 sene önce de şu an da çamaşırı kurutan suyu ısıtan rezistans dır.

Benden önce zaten Can Bey yanıtlamış. Bu tür konular neden tartışılmıyor derseniz forum ortamında saygı seviye diye bir şey kalmadı maalesef ne yazık ki. Dolayısıyla insanlar forum donanımdan uzaklaşıyor bunun başlı sebeplisi de bazı eşit değil kişisel davranan yöneticilerdir.
    Merhaba,

Bilgilendirmenizde bir hata var. Kurutmalı çamaşır makineleri rezistansa silme su alarak kurutma yapmaz. Bu işlem buhar teknolojili makinelerde çamaşırları buharlamak için kullanılır.

Kurutma makinelerinde kurutma için gereken rezistans ayrıdır ve kazanın üzerinde bir kanal içerisinde bulunur.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ben aynı diye sanıyordum düzeltiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

Bende en eskilerden arçelik kurutma makinesi var. Banyo küçük olduğu için 1 2 saat çalışıp içeriyi evi hamam gibi ve çamaşır kokusu ile dolduruyor.
    Isı pompalı makineler bu dezavantajları ortadan kaldırırmı. Yani enerji tüketimi hariç değiştirmeye değermi.
    Isı pompalı makine alırsanız;

1)Çamaşır kokusu yine olur ama çok ciddi oranda azalır. Sizi rahatsız edecek seviyeye ulaşmaz.
    2)Çamaşırlar yarı yarıya daha düşük ısıda kurutulduğundan ömürleri uzar. Renkler solmaz ve küçülmeler önlenir.
    3)Enerji tüketimi yarı yarıya azalır.
    teşekkürler
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Serdar bey, geçen hafta sizlerden almış olduğum SIEMENS WT45W410TR Kurutma Makinesi kurulumu gerçekleşti ve kullanmaya başladık özverili çalışmalarınızdan ve müşteri memnuniyetinden dolayı sizlere teşekkür ederim. hayırlı bol kazançlarınız olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Merhaba,

İsteyen arkadaşlar Siemens konusunda fiyat ve ürün bilgisi verebilirim.
    Ben İzmir'deyim fakat Tüm Türkiye'ye direkt BSH Fabrikadan kata teslim (ambalajı açarak hasarsız teslim ettiklerini gösteriyorlar) gönderiyoruz.

Serdar Çetin
    05533976676
    Siemens WT7XH990TR 9kg (Nakit bir arkadaşa 5200 tl ye vermişsiniz)

Siemens WT7UH660TR 8kg bu modelin nakit fiyatını yazar mısın
  • eric cartman kullanıcısına yanıt
    hocam bana söylenen, kondenser kendini temizliyor, su haznesinden tahliye ediyor birikenleri ama yine de %100 temizlik olmayacağı için servis aracılığıyla temizlenebileceğiydi. sonuçta teknoloji kendi kendini temizlemesi üzerine kurulmuş, sürenin daha uzun olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: !!-Origin-!!

BOSCH WTW85410TR

3400e aldim hayirlisi bakalim
    merhaba,

tecrübelerinizi paylaşır mısınız ?
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhaba,

WT7XH990TR modeli güncel diğer maalesef üretimden kalktı.

WT7XH990TR Nakit - 5.550,00 Tl. şuan.

- 5.200 Tl ye satın alan arkadaşın şansına o dönem her sattığımız üründe siemens belli bir kısım iade yapıyordu bize o iadeyi de maliyetten düşerek satmıştım. Güncelde böyle bir kampanya maalesef bu ay yok.

WT45W562TR - 4.530 Tl nakite bence bu modeli de bir inceleyin. Ben kendi evimde WT45W561TR bu önerdiğimin geçen yılki versiyonunu kullanıyorum. Bunun üzerine çıkmak size bir artı sağlayamacaktır.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676
  • istanbul_06 İ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, yorum için teşekkürler.
    Söylediğim hava filtresi temizliğini aksatmayın yıllarca kullanıma devam inş
    Candoğan hocam merhaba,
    Öncelikle seni aramızda görmek gerçekten güzel
    Sen olmayınca bu yorumları bilinçli olarak yapacak adam kalmıyor sitede hoş geldin.
  • mydonose13 M kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

1 yıldır kullandığınızı görünce yazmak istedim, ürünle ilgili hav filtresini rutin temizleyerek kullanıyorsunuz sanırım.

Forumda en çok korkulan ve artık duymaktan yıldığım yıllık bakım olayı. Siz 1 yıldır kullanıyorsunuz makinada böyle bir gereksiniminiz oldumu?

Ben aylık ciddi bir adet satıyorum temizlenmesi gereken yeri söylüyorum düzgünce müşteriye onun dışında da zaten bir şey yok yapılacak, henüz böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım. Fakat maalesef arasıra yazıyor bazen buradan birileri diyorum ki böyle bir ücret verdiyseniz makbuz dekont fiş koyun şuraya bizde görelim sonra sessizlik hakim oluyor.

bazı satıcılar ve servis elemanları hav filtresinin temizlenmesini anlatmıyor olabilir; bu durumda zaten bundan sebep oluşuyordur kesinlikle, fakat yaşamadım yaşayan bir müşterim de olmadı.

Sizden ricam bu durum sizde oldumu yazabilirseniz memnun olurum? çünkü şehir efsanesi gibi bu durum :)

Saygılar.

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de avantgarde model satın aldım ve dün gelen servis kurulum yaparken yıllık bakımdan bahsetti, hatta videosu bile mevcut size de atabilirim isterseniz. 2 yıllık bakımı 500 tl gibi bir fiyata satıyorlar, evden makineyi alıp bakımı yapılıyormuş ver ertesi gün getiriyorlarmış. Bunu müşteri hizmetlerine sordum onlarda evet böyle bir bakım var dedi ve fiyatı teyit etti dedim mecburi mi geveledi durdu, yok ilk günkü performans ve hijyende çalışmasını istiyorsanız yaptırmanız gerekli yoksa size kalmış falan...... Ama dediğiniz doğru servis alttaki filtre temizliğinden hiç bahsetmedi ben kitapçıktan okudum. İnsanları kafasının karışması normal yoksa kimse siemensi kötülemek için yazmamış bu tür şeyleri. Girin şikayetvar a dünya kadar siemens ve bosch la alakalı yıllık bakım şikayetleri mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.