Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: osmanguz , P0yrazz , kir-pi Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 11 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
14.913
Cevap
452
Favori
2.680.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: discrepancy

Benim aldigim profilo cmg 120 dtr camasir ve km8351ctr kurutma makinesi bugun geldi ve ikisi de horoz lojistik ile kata teslim edildi. Bulundugum kat sitede 3. katti ve asansorsuz merdivenlerden cikilarak kata ulasildi. 4 kat uzerine horoz lojistik asansorsuz cikarak teslim yapmiyor ama 4 kat ve altina asansorsuz merdivenlerden cikarak teslim yapiliyor.

Kurutma makinesi polonya uretimi, bunu da ayrica belirteyim.
    @caracas39 @discrepancy İkinizde yorumlarınız için çok teşekkürler.

https://urun.n11.com/kurutma-makinesi/profilo-km8351ctr-8-kg-a-kurutma-makinasi-P291077189

Bu satıcıdan aldınız galiba. Bende bu satıcıdan alacağım. Grundig ile yola çıktık profiloda sonuçlandıracağım kısmetse. Eksiklik hissedeceğimi düşünmüyorum.

• Değerli dostlar herkese selam olsun,

Kısıtlı zamanımda emek verdiğini başlığın son yıla dair güncel kısımlarını okumaya çalıştım, bende siz değerli kullanıcı ve araştırmacı arkadaşlara kurutma makineleri ile ilgili kafama takılan bir kaç şey sormak isterim;
    Çoğunluk gibi bizimde 2 küçük çocuğumuz nedeniyle artık çamaşır kurutmaya yetişemiyoruz, kurutma makinesi almak istiyoruz, kışın işimizi görecek bir f/p makinesi olsun diyoruz, bu anlamda gdh 80 a+ HB'de şuan kampanyada görünüyor, bununla GDH82 A++ arasında mesela yıllık ne kadar elektrik faturası oynar ya da başkaca farkları varmıdır ?

Birde Hoover diye bir marka var gayet uygun fiyatlı yorumlarda az olsa da hep olumlu bu makineler hakkında kullanan ya da bilgisi olan varmı acaba iş görür mü ?

https://www.hepsiburada.com/hoover-hl-h9a2de-s-9-kg-a-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-HBV00000C2CW1-yorumlari

Tabi aslında gönül ister ki almışken evladiyelik bir makine olsun ancak gördüğüm kadarıyla 2 sene önce 1300 TL olan GDH 80 bile kampanyalı 2300 TL diğer üst markalar 3 000 TL üzerinde seyrederken biraz daha bütçemize göre bir şey konusunda bize yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eğer bu sorularım daha önce tartışılmış ve gözümden kaçmış ise şimdiden özür dilerim, gerçekten zamanım kısıtlı olduğu için bütün yorumları inceleme fırsatım olmadı. Saygılar.

• thebaboli kullanıcısına yanıt
    Evet aldığım satıcı bu, makinenin kurulumunu pazartesi servise yaptıracağım, o zaman daha detaylı yorum yazarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L30N

Ben de n11 den cekle beraber 2800 e siemens WT45H20STR modeini aldim.
    İlk kez horoz lojistik harici surat kargo ile elektronik esya aldim ancak korktugum olmadi makineyi asansore kadar kargocu arkadas ile tasidik sonradini kendim hallettim zaten makineler camasir mak gibi agir degil.

Gelen makine polonya uretimi ve self cleaning condenser bulunmuyor , diger evimdeki yaklasik 4 sene evvel aldigim almanya uretimi Bosch home profesional serisi makineden daha sessiz. Self cleaning in cikarttigi temizlik esnasinda gelen rahatsiz edici sesler yok. Malzeme ve iscilik kalitesi guzel kusur gorunmuyor, bosvh filtreleriyle ayni kalitede. Kurutma derecesi ve suresinde bir sorun yok. İlk kullanimlarda dahi yanik kokusu vb sorun olusmadi.Tamburlari hala kurutma sirasinda cift tarafa donmuyor ancak kurutma sonunda kirisikligi onlemek adina sol yonde araliklarla donmeye basliyor.

Urunun kurutma sirasinda durdugu odanin kapisini kapatip denedigimde diger odada nem orani %39 iken makinenin odasinda %44 e cikmisti isiyi da 22c den 24 c ‘ye cikardi normal olarak goruyorum.
    Mecburen herseye bu aralar ederinin cok cok uzerinde sahipolsak da bu makine Hoover macerasindan sonra bu fiyat araliginda alinabilecek makineler arasinda ilac gibi geldi :)
    Rengi hariç süper alet süper fiyat;)

• quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

@caracas39 @discrepancy İkinizde yorumlarınız için çok teşekkürler.

https://urun.n11.com/kurutma-makinesi/profilo-km8351ctr-8-kg-a-kurutma-makinasi-P291077189

Bu satıcıdan aldınız galiba. Bende bu satıcıdan alacağım. Grundig ile yola çıktık profiloda sonuçlandıracağım kısmetse. Eksiklik hissedeceğimi düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    Bir daha internetten beyaz eşya almayacağım !

Ben aynı makineyi ağustos da 1680 liraya aldım, aynen sizin gibi ''sür-yalan-at'' kargo yüzünden teslim alamadım ve geri giderek iade oldu. Sahtekar n11 satıcısı da ürünü bir daha göndermek yerine kargoda kırıldı yalanı uydurdu geçti...

Şimdi bende ebeyazeşya dan aldım fakat sonuç çok farklı değil, mağaza ile defalarca mesajlaştım sözde cumartesi günü gelecekti ama hata olmuş cuma gününe ayarlanmış teslimat... Mesaj attılar kusura bakmayın vs diye, bende alamyız cuma günü defalarca konuştuğumuz gibi cumartesi gönderin lütfen dedim ama, makine de cevap da gelmedi... Sanırım yarın yeniden planlama yapılacak...

Yaptığımız kar, çektiğimiz eziyete değmiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: erdalkesgin

Merhabalar. Grundig gdh 82 modelini aldım. Birşey merak ediyorum. Bu modelin içinde aydınlatma var mı acaba. Sanki içinde bir ampül yeri gibi bir yer var ama yanmıyor?
    Sanırım yok, profilo da da yok...
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    😄 benim evde beyaz esya olmadigi icin daha iyi oldu hocam , diger elektronik esyalarda inox ve inox gorunum ..

Tasima da defalarca horoz lojistikden urun aldim hatta suan evimdeki 4 beyaz esya da horoz lojistik ile sorunsuz geldi ancak internet alisverisi sans isi..

Umarim biran once alirsiniz makineyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bosch WTR85V0STR kullanan varmi nasil arkadaslar tavsiye edermisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L30N

😄 benim evde beyaz esya olmadigi icin daha iyi oldu hocam , diger elektronik esyalarda inox ve inox gorunum ..

Tasima da defalarca horoz lojistikden urun aldim hatta suan evimdeki 4 beyaz esya da horoz lojistik ile sorunsuz geldi ancak internet alisverisi sans isi..

Umarim biran once alirsiniz makineyi.
    Bizde hiç inox yok hatta ben inox sevmiyorum...
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    Aynı makinedeki fiyat yükselişi açıkçası dudak uçuklatan seviyede, şimdi 2500 verdiğimiz makinenin ağustosta 1700 olması açıkçası içimi acıtmadi desem yalan olur, aynı şey çamaşır makinesi için de geçerli ağustosta 1400-1500 civarı mal edebilecegime makineye şimdi 1700 vermek aslında ekonomiyi özetliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 18 Kasım 2018; 22:4:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Aynı makinedeki fiyat yükselişi açıkçası dudak uçuklatan seviyede, şimdi 2500 verdiğimiz makinenin ağustosta 1700 olması açıkçası içimi acıtmadi desem yalan olur, aynı şey çamaşır makinesi için de geçerli ağustosta 1400-1500 civarı mal edebilecegime makineye şimdi 1700 vermek aslında ekonomiyi özetliyor
    Sırf bu yüzden profilo almak istemedim ama yine aldık :)
  • thebaboli kullanıcısına yanıt
    ben internetten almadım bayiden aldım. yorumlara bakınca iyi ki öyle yapmışım diyorum. Ertesi gün servis getirdi ve kurdu 300-400 fazla verdim belki ama kafam çok rahat
  • Arkadaşlar ben aşağıdaki modeli bir Bosch bayisinden nakit ödeme ile 3.700 TL'ye aldım.

https://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/camasir-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/isi-pompali-kurutma-makineleri/WTW85461TR

Yorumlarımı ileride yazacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hcicek

Değerli dostlar herkese selam olsun,

Kısıtlı zamanımda emek verdiğini başlığın son yıla dair güncel kısımlarını okumaya çalıştım, bende siz değerli kullanıcı ve araştırmacı arkadaşlara kurutma makineleri ile ilgili kafama takılan bir kaç şey sormak isterim;
    Çoğunluk gibi bizimde 2 küçük çocuğumuz nedeniyle artık çamaşır kurutmaya yetişemiyoruz, kurutma makinesi almak istiyoruz, kışın işimizi görecek bir f/p makinesi olsun diyoruz, bu anlamda gdh 80 a+ HB'de şuan kampanyada görünüyor, bununla GDH82 A++ arasında mesela yıllık ne kadar elektrik faturası oynar ya da başkaca farkları varmıdır ?

Birde Hoover diye bir marka var gayet uygun fiyatlı yorumlarda az olsa da hep olumlu bu makineler hakkında kullanan ya da bilgisi olan varmı acaba iş görür mü ?

https://www.hepsiburada.com/hoover-hl-h9a2de-s-9-kg-a-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-HBV00000C2CW1-yorumlari

Tabi aslında gönül ister ki almışken evladiyelik bir makine olsun ancak gördüğüm kadarıyla 2 sene önce 1300 TL olan GDH 80 bile kampanyalı 2300 TL diğer üst markalar 3 000 TL üzerinde seyrederken biraz daha bütçemize göre bir şey konusunda bize yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eğer bu sorularım daha önce tartışılmış ve gözümden kaçmış ise şimdiden özür dilerim, gerçekten zamanım kısıtlı olduğu için bütün yorumları inceleme fırsatım olmadı. Saygılar.
    Gdh 80 ile 82 arasında yıllık 160 yıkamada 37 kw lık bir enerji farkı hesaplamışlar. O da 35-40 tl civarı birşey yapıyor. (Bölgeden bölgeye değişebilir) Yani cok büyük bir fark yok.

Hoover pek önerilmiyor. Bir iki sayfa önce bir arkadaş malzeme kaltesinin pek iyi olmadığından bahsetti. Servis ağı bakımından da da Arçelik ve bsh grubunu tavsiye ederim.

Son zamanlarda f/p alınanlar ve tavsiye edilenler:

Grundig Gdh 80- gdh 82

Beko d80

Profilo km8351

• Serdar beyle forum üzerinden iletişime geçerek Siemens IQ700 A++ modelini (WT45W562TR) satın aldım geçen hafta.

Teslimatı horoz lojistik yaptı, cumartesi günü geldiler. Paketlemeyi tamamen kendileri açtı, kontrolü yapıldı. Ben hasarsız teslim aldığıma dair imza attım. 3 saat sonrasında da teknik ekip geldi (fabrika ekibi, bayii değil). Kurulum yaptılar, dayanamadım 4 sene ek garanti de satın aldım 300 liraya.

Sorunsuz bir şekilde çalışıyor cihaz. Gerçekten dış bayilere para bayılmaya gerek yok; 3 bayiden aldığım ayrı ayrı fiyatlarda hiçbiri 5600 lira altına düşmezken, 4800 liraya almış olduk.
    Çok ciddi bir fark söz konusu. Tek fark ürünün direkt fabrikadan, aracı olmadan teslim edilmesi.

Eşim de gayet memnun şimdiden, hayırlısı bakalım 10 sene kullansak yeter diyorum :).
  • Arkadaşlar ben de iki çocuğun kıyafetlerinin kış şartlarında 2-3 günde kurumaması ve evde koku yapması sebebiyle kurutma makinesi almaya niyet ettim. Yalnız hakikaten zor işmiş karar vermek. Geriden gelerek okudum ama hala tam karar veremedim.

Kriterlerim şöyle;

Genel olarak yer problemim yok; evin içinde kullanılmayan küçük wc, pvc camlı kapalı balkon, mutfak dahil her yere koyabilirim. Sadece çamaşır makinesinin üstü müsait değil, dolap var.

Bütçe olarak psikolojik sınırım 5000 tl altı. Elbette 3000 civarı halledersem harika olur.

Bebek olduğundan yoğun kullanılır, sessiz ve verimli olması önemli.

Öğrenmek istediğim ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti durumu bu cihazlarda geçerli mi? Yoksa fiyat performans ürününü alıp geçeyim mi?

Şimdiden teşekkürler.
  • merhaba 4000tl ye kadar bende kurutmalı bir çamaşır makinesi arıyorum.

Grundig Gdh 80- gdh 82

Beko d80

Profilo km8351

Bosch WTW85461TR

bu modelleri öneriyorsunuz, biraz okudum da :)

karşılaştırmayı sizden bekliyorum. kurutması iyi ve kırıştırmadan olsun istiyorum, çok elektrikte yaksın istemiyorum. 5+ seneden fazla sorun almadan kullanmak istiyorum, ve mümkünse arkadan hava veren model olmasın çünkü dolabın içine girecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohzman

Serdar beyle forum üzerinden iletişime geçerek Siemens IQ700 A++ modelini (WT45W562TR) satın aldım geçen hafta.

Teslimatı horoz lojistik yaptı, cumartesi günü geldiler. Paketlemeyi tamamen kendileri açtı, kontrolü yapıldı. Ben hasarsız teslim aldığıma dair imza attım. 3 saat sonrasında da teknik ekip geldi (fabrika ekibi, bayii değil). Kurulum yaptılar, dayanamadım 4 sene ek garanti de satın aldım 300 liraya.

Sorunsuz bir şekilde çalışıyor cihaz. Gerçekten dış bayilere para bayılmaya gerek yok; 3 bayiden aldığım ayrı ayrı fiyatlarda hiçbiri 5600 lira altına düşmezken, 4800 liraya almış olduk.
    Çok ciddi bir fark söz konusu. Tek fark ürünün direkt fabrikadan, aracı olmadan teslim edilmesi.

Eşim de gayet memnun şimdiden, hayırlısı bakalım 10 sene kullansak yeter diyorum :).
    Çok üst düzey bir makine almışsınız ama fiyat uçuk :) 2 tane profilo fiyatına gelmiş... İmkân varsa en iyisi olsun tabi Hayırlı olsun...

• Ek bilgi bizim Profilo çarşamba 18-20.00 arası geliyormuş bakalım...

• Ben profiloyu bugün kullandım, öncelikle yanlış program seçtiğimden kurutma konusunda ilk kurutmada verim alamadım ama ikincisinde doğru programla kurtulmayı etkin bir şekilde gerçekleştirdik,kullanma kilavuzunda makinenin nem ve ağırlığa göre kurutma süresini arttirmasi ve azalttmasi hoşuma gitti, ben açıkçası memnunum, inşallah uzun yıllar sorunsuz kullanırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 20 Kasım 2018; 12:3:42 >
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.