Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (6 Mobil) - 2 Masaüstü6 Mobil
9.005
Cevap
225
Favori
1.745.544
Tıklama
Giriş
    713 Mesaj
    6 aylık çamaşır kurutma makinesi son 2 aydır arıza veriyor. başlata basdıktan sonra bazen 10 saniye bazen 10 dakka bazen yarım saat sonra duruyor. başa alıyor sanki başlatmamış gibi.su tankı falan boş.sorun elektronik karttamı yoksa başka bir sensörden bilgi almadığı için kart çalışmayı durduruyor. durdukran sonra basınca tekrar çalışıyor ama ne zaman duracağı belli değil. ancak 4-5 tekrar başlatmadan sonra kurutuyor.son ışığına geliyor.

Orijinalden alıntı: eozenir

6 aylık çamaşır kurutma makinesi son 2 aydır arıza veriyor. başlata basdıktan sonra bazen 10 saniye bazen 10 dakka bazen yarım saat sonra duruyor. başa alıyor sanki başlatmamış gibi.su tankı falan boş.sorun elektronik karttamı yoksa başka bir sensörden bilgi almadığı için kart çalışmayı durduruyor. durdukran sonra basınca tekrar çalışıyor ama ne zaman duracağı belli değil. ancak 4-5 tekrar başlatmadan sonra kurutuyor.son ışığına geliyor.
    marka model yazsaydınız iyi olurdu bence..
    Grundig GDH 80 A+ ve Arçelik 3380KT A++ arasında karar veremiyorum, Birinin fazladan bir tane +'sı olması dışında ürünler benzer görünüyor. Aralarında 600 lira fiyat farkı var, bu farka değer mi sizce? Grundig alsam ne kaybederim Arçelik alsam ne kazanırım ?

Orijinalden alıntı: sarpuli

Arkadaşlar
    Grundig GDH 80 A+ ve Arçelik 3380KT A++ arasında karar veremiyorum, Birinin fazladan bir tane +'sı olması dışında ürünler benzer görünüyor. Aralarında 600 lira fiyat farkı var, bu farka değer mi sizce? Grundig alsam ne kaybederim Arçelik alsam ne kazanırım ?
    hocam grundig i kaça buldun arçeliği kaça buldun.hiç piyasadan fiyat aldın mı?

Orijinalden alıntı: recepagam

hocam grundig i kaça buldun arçeliği kaça buldun.hiç piyasadan fiyat aldın mı?

Alıntıları Göster
    Hocam online ve mağaza fiyat aldım arçelik minimum 2300 e bulabildim, grundig mağazalarda pek yok ama online 1650 liraya kadar bulunuyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam online ve mağaza fiyat aldım arçelik minimum 2300 e bulabildim, grundig mağazalarda pek yok ama online 1650 liraya kadar bulunuyor...

Alıntıları Göster
    aynen hocam benimde aldığım rakamlar aynı...ikiside aynı özelliklere sahip ama grundig zor bulunuyor.o insanı düşündürüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4926 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: recepagam

aynen hocam benimde aldığım rakamlar aynı...ikiside aynı özelliklere sahip ama grundig zor bulunuyor.o insanı düşündürüyor.

Alıntıları Göster
    Profilo da alabilirim :) Hayatımda bir şeyi almak için bu kadar zorlanmadım, görünürde hepsi aynı sanki ama fiyatlar 1000 liradan 6000 liraya kadar gidiyor...
    |
    |

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Orijinalden alıntı: Atakan

Profiloda ısı pompalı kurutma makinesi yeni satışa sunuldu. Model numarası KM8350CTR. Bu modelde de kendi kendini temizleyen kondenser özelliği yok. Arçelik, Bekolarda olduğu gibi bir kapak var ve kapağın altında elle temizlenen bir filtre var. Ben de Siemens marka çamaşır kurutma makinesi aldım ama manuel temizlenen filtre olmasını tercih ederdim.

Evet bu modeli gördüm ancak inceleyemedim. Boschtaki muadili WTH85200TR modeli. Bu modelde kondenser yıkama donanımını tamamen kaldırmışlar.

Alıntıları Göster
    Hocam profilo düşünüyorum kondenser yıkama nedir tam olarak ?

• Çavuş
    79 Mesaj
    quote:

Alıntıları Göster
    Hocam aynis kelime arcelikte de yaziyor.galiba isi pompali kurulmadan bahsediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepagam -- 17 Ağustos 2018; 13:49:34 >
    |
    |
    Arkadaşlar kondenser kurutma esnasında makinenin içindeki sıcak ve nemli havanın içinden geçerek nemini bıraktığı kısımdır. Daha sonra buranın altındaki kapta toplanan su hazneye gider. Havanın içinde hem nem, hem de çamaşırların pamukçukları olduğu için kondenserden önce kademeli filtreler konur.

Çoğu firma bu kademelere elle temizlenen filtreler koyar. Genelde iki kademedir; ilk kademede her kurutmadan sonra temizlenen bir filtre ve hemen kondanser önüne 3-5 kurutmada bir temizlenen filtre koyarlar. Şu an için en ideali budur.

Bosch hemen bu kondenser önüne konan filtreyi (2. Filtre) kendi kendine suyla temizlenebilir yapmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 17 Ağustos 2018; 15:1:47 >
    |
    |

Alıntıları Göster
    BHS, yani bosch+siemens+profilo grubunun birçok modelinde "self cleaning condenser" diye , patentli bir icatları var. yoğuşturucuyu yani condenseri makina kendisi temizliyor. siz isteseniz de açıp condensere ulaşamıyor ve temizleyemiyorsunuz. ama condenser max 8-10 ay idare ediyor - sonra tıkanıyor. servis geliyor - makinayı götürüyor - 15 gün makinasız kalıyorsunuz - cihazı söküp temizleyip getiriyor - 500 lira da paranızı alıyor. yani, 3 yılda min 4 kere bu yaşanıyor ve sizden her 3 yılda 1 bir makina parası daha para çıkıyor. haftalarca makinasız kaldığınız ve kimbilir belki içindeki sağlam parçaların serviste eskileriyle değiştirilme riski de bonus. ve ilginçtir , bu husus hem belgelerde yazmıyor ve hem de garantiye girmiyor , yani garanti bitmemiş olsa da her yıl paranızı alıyorlar) buyrun şimdi siz karar verin: self cleaning condenser iyi birşey mi, yoksa kötü birşey mi ? BHS isteseydi , kullanıcının , eğer üşenmezse, istediğinde kendisinin açıp temizleyebilmesi için (self cleaning condenser olmayan modellerdeki gibi) açılır kapak koyabilirdi. ama bunu yapmıyor. yapmamasının sebebi , bizden 2 katı para almak değilse , nedir ?

• Yarbay
    4926 Mesaj

Hımm benim düşündüğüm profilo da yokmuş zaten bu özellik, olmaması daha iyi o zaman

|
    |
    şapkaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: şapkaa

BHS, yani bosch+siemens+profilo grubunun birçok modelinde "self cleaning condenser" diye , patentli bir icatları var. yoğuşturucuyu yani condenseri makina kendisi temizliyor. siz isteseniz de açıp condensere ulaşamıyor ve temizleyemiyorsunuz. ama condenser max 8-10 ay idare ediyor - sonra tıkanıyor. servis geliyor - makinayı götürüyor - 15 gün makinasız kalıyorsunuz - cihazı söküp temizleyip getiriyor - 500 lira da paranızı alıyor. yani, 3 yılda min 4 kere bu yaşanıyor ve sizden her 3 yılda 1 bir makina parası daha para çıkıyor. haftalarca makinasız kaldığınız ve kimbilir belki içindeki sağlam parçaların serviste eskileriyle değiştirilme riski de bonus. ve ilginçtir , bu husus hem belgelerde yazmıyor ve hem de garantiye girmiyor , yani garanti bitmemiş olsa da her yıl paranızı alıyorlar) buyrun şimdi siz karar verin: self cleaning condenser iyi birşey mi, yoksa kötü birşey mi ? BHS isteseydi , kullanıcının , eğer üşenmezse, istediğinde kendisinin açıp temizleyebilmesi için (self cleaning condenser olmayan modellerdeki gibi) açılır kapak koyabilirdi. ama bunu yapmıyor. yapmamasının sebebi , bizden 2 katı para almak değilse , nedir ?

Bir yanlışı düzeltmek isterim. Bsh ta bazı Yen'i modellerde kondensere son kullanıcının erişip temizlemesi mümkün hale getirilmiş durumda.

İlk bir kaç nesilde dediğiniz gibi servislik oluyor. Aslında servisin yaptığı da oldukça basit bir prosedür

Ben bunun nasıl yapıldığıyla ilgili bir video hazırlamıştım, paylaşayım;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 17 Ağustos 2018; 19:12:39 >
    |
    |

• Firma Yetkilisi
    1660 Mesaj

Merhaba,

Evet size servis bilgi vermez, çünkü o başka bir kişiye ait ürün. Neye dayalı size bilgi versinler.
    Sırf size bilgi vermiyorlar diyemi servis kötü oluyor bu kanıya nasıl varabildiniz.

2. ve en önemli husus; sanırım kullanmadığınız kulaktan dolma bilgilerle "condenser max 8-10 ay idare ediyor - sonra tıkanıyor. servis geliyor - makinayı götürüyor - 15 gün makinasız kalıyorsunuz - cihazı söküp temizleyip getiriyor - 500 lira da paranızı alıyor. yani, 3 yılda min 4 kere bu yaşanıyor ve sizden her 3 yılda 1 bir makina parası daha para çıkıyor."
    demişsiniz :)))

Bunu yaşadınızmı? Yaşadıysanız ya da yaşayan tanıdığınız var ise verdiği 500,00 tl ki temizlik bedeli 500,00 tl değildir bu rakamı da siz nereden duydunuz bu nu da açarsanız biz de bilelim. Eğer böyle bir sorun yaşadıysanız lütfen servisin size veya tanıdığınıza verdiği ödeme makbuzunu iletin size o ödemeyi geri aldırayım.

- Lütfen arkadaşlar gelişigüzel bilmeden yorum yapmayalım, birilerine sinirleniyor sinirinizi markayı bir şekilde kötüleyerek çıkarıyorsunuz ama sizin burada yazdıklarınızı ciddiye alıp ürünü almaktan vazgeçenler var.

WT45W561TR yi kendim evimde 2 yıldır kullanıyorum, neden se condenser ben de temizlik gerektirmiyor sizin dediğinizin aksine. ve haftada 2-3 defadan az çalışmıyor ev de çocuğumuz olduğundan.

Sizinle tartışmak değil niyetim ama rica edeceğim şu temizlik gerekiyor 500,00 tl istiyor servis dediğiniz yazıyı değiştirin böyle bir şey gerçek değil çünkü. Size sırf 2. el makinanın bilgilerini vermediler diye söylemediğinizi bırakmamışsınız,

Ayrıca madem BSH ürünleri bu derece sorunlu; niçin 2. elini araştırıyorsunuz bu kadar sorunlu bir markaysa neden ürününü almak için uğraş veriyorsunuz bu da muamma.

-----------------------

Rutin hava filtreleri temizlendiği sürece hiçbir sorun yaşamazsınız, yerel servisler bazen müşterilerden para talep ediyorlar maalesef fakat direkt merkez servisten gelenler asla para isteyemez çünkü alacakları o parayı makbuzla örtemezler :)

Kurutma Makinesi Filtre Temizliği
    |
    |
    şapkaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4926 Mesaj
    Bosch makina üzerine kurdutma olayından dolayı ve uygun fiyata bulduğumdan PROFİLO KM8350CTR A++ aldım. Umarım pişman olmayız... Daha kurulumu yapılmadı...

Arkadaşlar bir yakınımıza 1,5 yıl önce Siemens kurutma makinesi almıştık. Makine gecen gün arıza vermiş, servisi çağırmışlar. Makine sahipleri temizliklerini düzenli olarak yapıyorlar. Servis onlara, düzenli temizlik yapılsada makinenin içinin (sizin müdahale edemediğiniz yerler diyorlar) temizlenmesi gerektiğini ve bunun her 1-2 senede bir yapılması gerektiğini söyleyerek 200 TL temizlik parası istemişler. Müşteri hizmetlerini aradığında bunun standart bir prosedür olduğu ve her temizlik zamanı geldiğinde 200 lira karşılığı bunu yaptırmaları gerektiğini söylemişler.

Oysa ki, ürünün kılavuzunda veya satış sözleşmesinde bu temizlik ve parasıyla ilgili hiçbir şey yazmıyor.

Şu an bu sorunu yaşayan olmasa da eninde sonunda bununla karsilacaginizi bilin.

Size tavsiyem Siemens kurutma makinesi alırken 10 kere düşünün. Şimdi adam her 1-2 senede bir temizlik parası verecek (şuanda 200 TL her sene zamlaniyormus)

Şikayet varda aynı şikayetlerden olduğunu, bu parayı servislerin aldıklarını,

birçok kişinin bu yüzden mağdur olduğunu okudum.

Böyle birşey olduğunu bilsek kesinlikle başka marka alırdık. Müşteri hizmetleri bu parayı almalarının doğal olduğunu ve her defasında bunu vermemiz gerektiğini söylüyor.

Bilgili arkadaşlara soruyorum böyle bir saçmalık olabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    235 Mesaj

Eger dogruysa rezillik.

|
    |
    Ordan Geçenbay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Beko da kurulum yapılırken içsel temizlikten bahsetmişti. Performans ı düşerse arayın alıp serviste temizlik yaparız demişti. Şimdiye kadar olmadı bişi. Ama biz her kullanımdan sonra filtreleri düzenli temiz tutup uzun süre kullanmayacaksak boş makineyi tazeleme yapıp bırakıyoruz. Klima temizliği gibi düşünün arkadaşlar. İhtiyaç varsa temizlenecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
canlı radyo dinle
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.