Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: WaLLoPII Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
14.911
Cevap
452
Favori
2.680.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Denizvedefneninbabası D kullanıcısına yanıt
    elektrolux kullanıyorum 3684 çok memnunum ama beko b sınıfı kullananlarda memnun arçelık b kullananda a+ kullananda memnun. Fiyat farkı ve enerjı sarfıyatına bakarak hiç bir tercihin senı uzmeyecektır. zaten kağıt ustu verılere gorede aradakı 1000 tl fıyat farkı en az 5 yılda kapanıyor
  • Arkadaslar BOSCH WTWH7560TR kurutma makinesi kullanan var mi aranizda. Electrolux 3897 dusunurken cok cazip bir firsat gecti elime. Bilgili abilerden tavsiye bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çamaşır makinamız Simens IQ700

Kurutma makinası olarak Siemens WT45W562TR iQ700 A++ 9 Kg Kurutma Makinesi ile Electrolux EDH3897SDE A++ 9 Kg Kurutma Makinesi arasında kaldım. Candogam62 hocamın elektrolüx kullandığını biliyorum.Gönlüm Eloktrolüxe kayıyor. Eloktrolüx' ün bu anlamda bir teknolojik olarak bir üstünlüğü var mı? Servis ve uyum açısından Simens mi acaba? diyorum. Sonuç kararsızlık. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dHmann -- 13 Mayıs 2018; 0:37:53 >
  • Merhabalar,

Profilo almayı düşünüyorum,

http://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/camasir-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/KM8350CTR

Isı pompalı ürünler ardiye tarzı yerlere kurulabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emraarslan

elektrolux kullanıyorum 3684 çok memnunum ama beko b sınıfı kullananlarda memnun arçelık b kullananda a+ kullananda memnun. Fiyat farkı ve enerjı sarfıyatına bakarak hiç bir tercihin senı uzmeyecektır. zaten kağıt ustu verılere gorede aradakı 1000 tl fıyat farkı en az 5 yılda kapanıyor
    Merhaba,

Electrolux EDH3684 hala tavsiye edilir mi (1900TL)? Yoksa Electrolux EDH3685 (2500TL) ve en üst model olan Electrolux EDH3897 (3500TL) mi almalıyız ? Yani fiyat farkına pratikte değecek özellik var mıdır? Buhar özelliği önemli bir özellik midir? Kazan malzemesinin çinko yerine paslanmaz çelik olmasının pratikte artısı var mıdır? Bugün bu kararı verip makineyi webten satın alacağım. Acil cevap bekliyorum.

Aklımdaki ikinci soru Electroluc EDH3897, EDH3685, EDH3684 modelerinin kalite ve özellik olarak BOSCH dengi olabilecek modelleri var mıdır? Varsa hangi modellerdir? Bosch markada karar kılarsam ürünü görerek direkt bayiden alacağım.

Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

• Arkadaşlar, ben hazır elimde para varken hemen alayım dedim, yaz sonunda muhtemelen fiyatlar düşebilirdi ama dolar da yükseldiğinden beyaz eşya da yükselebilir korkumdan hemen çevre ilçelerdeki beko mağazalarını aradım en düşük fiyat veren bir mağazadan aldım. beko d 70 hp 1400 e geldi. bugün anneler günü indirimi yapmışlar gitti gidiyorda 1350 liraya geliyor, satıcısına süper yorumlar yapmamışlar ama alınabilir sonuçta servis gönderiyor eve getirip kuruyor.

izlenimlerimi aktarayım kısaca.
    3 saatlik dolap kuruluğu + yazan kısma getirip çamaşır makinemden çıkan çamaşırları koydum ve çalıştırdım, az çamaşır olduğundan dolayı yarım saatte hepsini kupkuru çıkardı, sonra bir parti daha çok çamaşır koydum kaç kilo bilemiyorum o da 2 saatte açtım baktım kurumuştu, son 1 saati indirmemiş ama açınca kupkuru olduğunu gördüm, dışarı ısı vermiyor ısı pompalı olan makineler, evet biraz plastik koktu ama ilk 3 yıkamada geçer diyor her yerde.
    tazeleme yazan şey kuru olan çamaşır için, üstündeki pis kokuyu atsın diyeymiş ıslak çamaşırda etki etmedi.
    Sadece 1 fişe takıp çalışıyor, eğer su giderinin bağlanmasını istiyorsanız yukarıda olmalıymış, basınçlı olmadığından yerde dururken su gideri bağlanmıyormuş. Onu ve içindeki filtreyi her sefer boşaltıyoruz lavaboya yakın olursa iyi oluyor. hala alışamadım çamaşırlarımın kuruyabilmesine. 3 gün odada yerlerini değiştire değiştire kurumalarına alışmıştım o eziyete.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpermete

Merhabalar,

Profilo almayı düşünüyorum,

http://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/camasir-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/KM8350CTR

Isı pompalı ürünler ardiye tarzı yerlere kurulabiliyor mu?
    Ben makina üzerine kurdurdum,servis ile bir görüşün en doğru bilgiyi onlar verecektir.
  • Benim bir sorum var arkadaşlar,makina sıkma esnasında üzerinde ki kurutma makinasını sarsıyor,servis ince bi ayar daha yaparız ancak tam olarak üstteki makina sabit durmaz sarsılır diyor.Bunun hiç bir zararı olmadığını iki makinayı da sigortamız güçlü ise aynı anda kullanabileceğimizi söylüyor.Siz bu konu da ne düşünüyorsunuz.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Benim bir sorum var arkadaşlar,makina sıkma esnasında üzerinde ki kurutma makinasını sarsıyor,servis ince bi ayar daha yaparız ancak tam olarak üstteki makina sabit durmaz sarsılır diyor.Bunun hiç bir zararı olmadığını iki makinayı da sigortamız güçlü ise aynı anda kullanabileceğimizi söylüyor.Siz bu konu da ne düşünüyorsunuz.
    Teşekkürler.

Sarsıntının bir sakıncası olmaz zaten kurutma makinesi de bir miktar sarsıntı yaratıyor çalışırken.

İki makineyi de aynı anda tek prize bağlayarak kullanabilirsiniz. Çoklu prizin kaliteli olması şartıyla...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Benim bir sorum var arkadaşlar,makina sıkma esnasında üzerinde ki kurutma makinasını sarsıyor,servis ince bi ayar daha yaparız ancak tam olarak üstteki makina sabit durmaz sarsılır diyor.Bunun hiç bir zararı olmadığını iki makinayı da sigortamız güçlü ise aynı anda kullanabileceğimizi söylüyor.Siz bu konu da ne düşünüyorsunuz.
    Teşekkürler.

Sarsıntının bir sakıncası olmaz zaten kurutma makinesi de bir miktar sarsıntı yaratıyor çalışırken.

İki makineyi de aynı anda tek prize bağlayarak kullanabilirsiniz. Çoklu prizin kaliteli olması şartıyla...

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.

• Arçelik 3886 KTS A+++ 8 Kg nasıl bır makıne varmı kullanan
  • BSH ürünlerinde Yoğuşma suyu tahliyesi için bağlantı kiti gözüküyor. Bunu aldığımızda tankı boşaltma işinden kurtulmuş oluyor muyuz?

Bayi de müşteri hizmetleri de bilgi sahibi değil bu konuda...

Ürün aşağıdaki gibi;

https://www.bosch-home.com/de/produktliste/waschen-trocknen/zubehoer-trockner/WTZ1110
  • quote:

BSH ürünlerinde Yoğuşma suyu tahliyesi için bağlantı kiti gözüküyor. Bunu aldığımızda tankı boşaltma işinden kurtulmuş oluyor muyuz?

Ürün aşağıdaki gibi;

https://www.bosch-home.com/de/produktliste/waschen-trocknen/zubehoer-trockner/WTZ1110
    Kurtuluyorsunuz ancak kurutma makinasının yüksekte olması gerektiği aksi halde suyu boşaltamadığını duymuştum.

• Aslında ben makine üzerine koymayacağım. Üstteki kondens tankına basabiliyorsa gidere de verebilmesi gerekiyor mantıken. Profilo teknik servisten bir arkadaş aradı beni, bağlanabileceğini söyledi.

Yine de çok emin olamadım. Kullanabilsek iyiydi ya, neyse...

• quote:

BSH ürünlerinde Yoğuşma suyu tahliyesi için bağlantı kiti gözüküyor. Bunu aldığımızda tankı boşaltma işinden kurtulmuş oluyor muyuz?

Ürün aşağıdaki gibi;

Filtre temizliği yanında tankı boşaltmak çok basit kalıyor. Kafaya takılacak birşey değil dert etmeyin.

Bir süre sonra suyu bir kovaya boşaltarak balkon temizliği vs. kullanmaya bile başlıyorsunuz. Sonuçta temiz su.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

Peki bu filtre temizliği o kadar zulüm bir iş mi?

Bunun kendisi yakarak temizleyen modelleri de var sanırım, onlar nasıl?
  • alpermete A kullanıcısına yanıt
    Yoo kesinlikle zulüm değil. Genelde eşim temizler ama ben de birkaç defa temizledim. 1 dakikanızı alacak bir süreç. Tankı boşaltmak ta 30 saniye. Kişiye göre değişir ancak sevebilirsiniz bile. :)

• Kurutmalı çamaşır makinası tavsiye edilmiyor mu şimdi ? Bu aralar alma niyetindeyiz. Ayrı kurutma makinasına yer yok. Eşimde balkona vs asma derdinden kurtulsun istiyorum

Bir yerde mecburuz kısacası. Çok uçuk olmamak üzere var mı öneriniz ? Hoover lere iyi şeyler yazmışlar ama emin olamadım

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, bugün gidip alırım diye düşünüyorum.
  • Kurutmalı çamaşır makinalarında, kurutma işlemi ne kadar sürüyor ? Yani çalıştırma süresi
    4-5 saat demişler arkadaşa, bana mantıksız geldi.

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.