Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: free__spirit

Merhaba arkadaşlar, bebek geldiği için araştırmalarımız sonucunda kurutma makinesi almak istiyoruz. Ama asıl alma sebebimiz evde kedi olması. Öğrendiğimiz kadarıyla kurutma makinesi kuruturken kıyafetlerdeki tüyleri arındırıp haznesinde topluyormuş, şu anda kurutmalı çamaşır makinemiz var ondan hiç memnun değiliz, kıyafetlerdeki tüyler hiç çıkmıyor hem de herşey çok buruşuk çıkıyor. ( hotpoint Ariston ) o yüzden 2 si birarada makineyi hiç tavsiye etmiyorum.

Acil olarak esas olarak kıyafetlerdeki tüyleri temizleyecek, kıyafetler normal ütü seviyesinde olsun yeter.
    Bir de eski makinelerde kazaklar kurutulamıyormuş çekme problemi falan oluyormuş böyle bir problem olsun istemiyorum.

Bunlara göre araştırmalarım sonucu hangisini tavsiye edersiniz. ( anladığım kadarıyla ötv zamlarıyla fiyatlar da uçmuş biraz)

1- Electrolux EDH3897SDE - hassas yünlü programı var, buharla kırışık açma var. Bir de yorgan programı özellikleriyle öner çıkıyor ama çook pahalı bizim için 3400 TL

2-Electrolux EDH3685TDW- hassas yünlü programı , yorgan programı var. Buharla kırışık açma yok. Üsttekinin alt modeli 2300 TL civarı bu bütçemize daha yakın

3- Arçelik 3880 Kt - arçeliğin sitesinde ne yazık ki fazla bilgi yok. Ama çok iyi kullanıcı yorumları var. Fiyatı da daha uygun 1800 TL civarı. Ve tabiki arçeliğin servis ağının geniş olması, daha ucuz yedek parçası olması da avantaj.

yani merak ettiğim Arçelik de bu tüy temizleme işi için , yünlü programı var mı yıpratmadan kurutuyor mu bilemiyorum, arçelik de aynı işi görür mü? Yoksa Electrolux daha farklı mıdır ?

Ne tavsiye edersiniz ? arçelik mi electrolux mü ? Electrolux' un üst modelinin buharla kırışık açma ne kadar da faydalı ? sonuçta 2 günde bir beyaz eşya da değişmiyoruz almışken Kurutma makinemiz pişmanlık yaşamayalım istiyorum.

Merhaba, tüy toplama işini bütün kurutma makineleri ekstra fark bulunmadan yaparlar. (Filtrenin şekli, yapısı ve adedi değişebilir. Ama bunlar daha çok filtre temizliğinin kolay olması adınadır. Bunun dışında hepsinin görevleri aynıdır.) Bu yüzden Arçelik veya Electrolux tercihinizi bütçenize uygun olana göre yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Arçelik 3880 KT ve Electrolux EDH3685TDW modelleri birbirlerine denk sayılabilecek modeller. Arçelik daha sessiz olması, çok az daha az elektrik tüketimi ve fiyat avantajıyla bence bu iki cihaz arasında tercih edilmesi gereken model.

Electrolux EDH3897SDE modeli yine diğer iki cihazdan çok farklı olmasa da, buhar sistemi ile öne çıkan bir ürün. Buhar özelliği ne kadar başarılı kullanmadığım için yorum yapamayacağım fakat forumda kullanan arkadaşlarımız yazarsa öğrenmiş oluruz. Bu özellik için fiyat farkının verilmeye değer olduğunu düşünüyorsanız, tercih edilebilir iyi bir modeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Merhaba arkadaşlar, bebek geldiği için araştırmalarımız sonucunda kurutma makinesi almak istiyoruz. Ama asıl alma sebebimiz evde kedi olması. Öğrendiğimiz kadarıyla kurutma makinesi kuruturken kıyafetlerdeki tüyleri arındırıp haznesinde topluyormuş, şu anda kurutmalı çamaşır makinemiz var ondan hiç memnun değiliz, kıyafetlerdeki tüyler hiç çıkmıyor hem de herşey çok buruşuk çıkıyor. ( hotpoint Ariston ) o yüzden 2 si birarada makineyi hiç tavsiye etmiyorum.

Acil olarak esas olarak kıyafetlerdeki tüyleri temizleyecek, kıyafetler normal ütü seviyesinde olsun yeter.
    Bir de eski makinelerde kazaklar kurutulamıyormuş çekme problemi falan oluyormuş böyle bir problem olsun istemiyorum.

Bunlara göre araştırmalarım sonucu hangisini tavsiye edersiniz. ( anladığım kadarıyla ötv zamlarıyla fiyatlar da uçmuş biraz)

1- Electrolux EDH3897SDE - hassas yünlü programı var, buharla kırışık açma var. Bir de yorgan programı özellikleriyle öner çıkıyor ama çook pahalı bizim için 3400 TL

2-Electrolux EDH3685TDW- hassas yünlü programı , yorgan programı var. Buharla kırışık açma yok. Üsttekinin alt modeli 2300 TL civarı bu bütçemize daha yakın

3- Arçelik 3880 Kt - arçeliğin sitesinde ne yazık ki fazla bilgi yok. Ama çok iyi kullanıcı yorumları var. Fiyatı da daha uygun 1800 TL civarı. Ve tabiki arçeliğin servis ağının geniş olması, daha ucuz yedek parçası olması da avantaj.

yani merak ettiğim Arçelik de bu tüy temizleme işi için , yünlü programı var mı yıpratmadan kurutuyor mu bilemiyorum, arçelik de aynı işi görür mü? Yoksa Electrolux daha farklı mıdır ?

Ne tavsiye edersiniz ? arçelik mi electrolux mü ? Electrolux' un üst modelinin buharla kırışık açma ne kadar da faydalı ? sonuçta 2 günde bir beyaz eşya da değişmiyoruz almışken Kurutma makinemiz pişmanlık yaşamayalım istiyorum.

Merhaba, tüy toplama işini bütün kurutma makineleri ekstra fark bulunmadan yaparlar. (Filtrenin şekli, yapısı ve adedi değişebilir. Ama bunlar daha çok filtre temizliğinin kolay olması adınadır. Bunun dışında hepsinin görevleri aynıdır.) Bu yüzden Arçelik veya Electrolux tercihinizi bütçenize uygun olana göre yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Arçelik 3880 KT ve Electrolux EDH3685TDW modelleri birbirlerine denk sayılabilecek modeller. Arçelik daha sessiz olması, çok az daha az elektrik tüketimi ve fiyat avantajıyla bence bu iki cihaz arasında tercih edilmesi gereken model.

Electrolux EDH3897SDE modeli yine diğer iki cihazdan çok farklı olmasa da, buhar sistemi ile öne çıkan bir ürün. Buhar özelliği ne kadar başarılı kullanmadığım için yorum yapamayacağım fakat forumda kullanan arkadaşlarımız yazarsa öğrenmiş oluruz. Bu özellik için fiyat farkının verilmeye değer olduğunu düşünüyorsanız, tercih edilebilir iyi bir modeldir.

Teşekkürler paylaşımın için peki bu yünlüler, kazakları da arçelikte kurutabiliyor muyuz? Çünkü kışında kazaklarda da kedi tüyü problemi yaşıyoruz almışken onlardaki tüyleri de çıkartmak isteriz. Bir de bazı makinelerde yıpranma da çok oluyormuş diyorlar böyle bir durum var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler paylaşımın için peki bu yünlüler, kazakları da arçelikte kurutabiliyor muyuz? Çünkü kışında kazaklarda da kedi tüyü problemi yaşıyoruz almışken onlardaki tüyleri de çıkartmak isteriz. Bir de bazı makinelerde yıpranma da çok oluyormuş diyorlar böyle bir durum var mı

Yünlülerden tüy toplama pek mümkün değildir. Çünkü yünlüleri koruyarak kurutabilen makineler bunu çamaşırı hareketsiz tutarak yaparlar. Bosch Arçelik vb. bunu sepet kullanarak yapar, aeg-electrolux tambura yapıştırarak hareketsiz tutar vs. Çamaşır hareketsiz kaldığı için silkelenmez ve üzerindeki tüyler de ayıklanamaz. Zaten yünlüler de bu sayede korunur. Tüy yapılarına zarar gelmeden kurutulurlar.

• quote:

quote:

quote:

Arçelik 3880 KT modelinde yünlüleri kurutmak için bir ek aparat kullanıyor sanırım. İnternet sitesinde bilgi bulamadım. Eğer çok hassas yünlüleriniz yoksa yünlü programı olmadan veya yünlü sepeti olmadan yünlüleri zarar görmeden kurutabilirsiniz. Bu yünlü kıyafetin kalitesine de bağlı tabii. Doğru ayar yaparak zarar vermeden kurutma yapmak mümkün. Kendim Bosch WTW86562TR modelini kullanıyorum. Yünlü kıyafetleri hassas ayarda, düşük ısıda kurutuyorum. Çekme veya zarar görmesi gibi bir durumla hiç karşılaşmadım. Yukarıda arkadaşımızın dediği gibi, yünlüleri korumak adına toz toplama oranı daha seyrek olabilir.

Bunun dışında yıpranma, ısı pompası teknolojisini kullanan cihazlarda karşılaşılan bir sorun değil.(Kumaşın kalitesine bağlı olarak) Eski rezistanslı cihazlar yüksek ısılarda kurutma yaptığından böyle sorunlar ortaya çıkabiliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

Hoover DNH D913A2X-S Aquavision A++ 9 Kg bu makine hakkında bilgisi olan var mı

1 yıldır Haftada 2 kere kullanıyorum. Mutluyuz. Sıkıntı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. Ben de beyaz eşyada bir Arçelik müdavimi olarak kurutma makinesinde de tercihimi Arçelik olarak kullandım. 1412TL'ye bir Arçelik bayisinin sitesinden 3870 modelini 1412TL'ye aldım.

Ürün iki gün önce evime kuruldu. Servis her zamanki gibi çok başarılıydı. Bir renkli bir beyaz olmak üzere iki kez kurulama işlemi yaptım. İkisinde de birkaç eşyayı biraz nemli çıkardı. 10dklık hızlı kurulama işleminde bir daha kurulama yapmak zorunda kaldık. Bana bu durum pek normal değil gibi geldi. Burada 3880 kullanan arkadaşlar tamamen kuru çıkardığından bahsetmişler hep. Ancak yine de kullananlara sormak istedim herhangi bir aksiyona geçmeden önce. Teşekkürler.
  • yasinmend Y kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Pamuklu dolap kuruluğu seçerseniz kuru çıkartıyor. Ama çok kaın kenarlı çamaşır varsa (kot vs.) Bu kenarlar hafif nemli olabiliyor.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Dolap kuruluğu seçmiştik biz de. Tam kurutamadığı eşya da pijama...vs. Haftasonu birkaç defa daha deneyeceğiz bakalım...
  • Merhaba arkadaşlar,
    Arçelik 2772kt kurutma makinesi ilk başta 1dk kadar çalışıyor sonrasında kurutma ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve öyle kalıyor.Bunun sebepleri neler olabilir?
  • Hoover DNH D913 A2X kart bonus puan indirim filan 1650 tl ye geliyor, ürün nasıl sizce? parasının ederine göre daha iyi bir ürün alınabilir mi?

http://www.hoover.com.tr/tr_TR/kurutma-makineleri/-/catalog/2154033/dnh-d913a2x-s
  • arkadaşlar merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki kurutma makinalarına hiç aşina değilim ve farklı teknolojilerini de bilmiyorum bu nedenle direkt sormak istiyorum, inox ve makul fiyatlı kurutma makinesi öneriniz ne olur?tüm beyaz eşyalar siemens ancak siemensler biraz tuzlu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

arkadaşlar merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki kurutma makinalarına hiç aşina değilim ve farklı teknolojilerini de bilmiyorum bu nedenle direkt sormak istiyorum, inox ve makul fiyatlı kurutma makinesi öneriniz ne olur?tüm beyaz eşyalar siemens ancak siemensler biraz tuzlu gibi.

Inox renkte ısrarlı olursanız seçenekleriniz çok daralır. Zorunlu bir durum yok ise beyaz bakmanızı öneririm.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Candogan hocam selamlar, senin tavsiyelerinle buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi aldığımı belirtmek isterim, çok teşekkür ederim nazik ve kıymetli tavsiyelerinle için ancak tüm beyaz eşyalar inox olduğu için mecburum, seçeneklerin dar olduğunu da biliyorum. Rica etsem bu tercihe göre bi tavsiyede bulunur musun bana 2500 liraya kadar olacak şekilde.

• Arkadaşlar araştırmalar sonucu ELECTROLUX EDH3685TDW aldık. Makineyi tavsiye ederim kesinlikle. Aldığım yer hatta siemens bayiydi satış görevlisi kesinlikle piyasadaki en iyi kurutma Electrolux dedi. Diğer ürünlere göre artıları; çoğu üründe yünlüler kurutulamıyor arkadaşlar. Yünlü programı olması avantaj sonuçta kazak türlerini kurutmak da önemli. Bosch siemens de kurutuluyor ama ayrı sepet kullanmak gerekiyormuş. Electrolux de öyle birşey yok .Arçeliğin kullanma kılavuzunda yünlüleri
    atmayın diye zaten yazıyor. Ayrıca yorgan programı var buda iyi bişey bence. Tüy toplama olayı süper birşeymiş ( bu bütün makinelerde aynıymış zaten) özellikle evcil hayvan besleyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Bizim kediden zaten tüm kıyafetler makineye tüylü giriyor , tüylü çıkıyordu. Sanki süpürgenin içi gibi toz tüy topluyor.çamaşır sonunda topladıklarını görünce insan şoka giriyor. Resmen çağ atladık gibi hissettim.
    Ama eksileri şu ; Allah teknik servisin eline düşürmesin çamaşır makinesi üstü aparatını 280 tl ye sattılar yani birşeyi bozulsa bittik. Gözünü sevdiğim arçeliğin servisi de bol yedek parça malzemeleri de ucuz onu da söyleyim yani. Sesi var mı var ama öyle uçak helikopter kalkıyor tarzında değil normal bence.

• arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım.2 model arasında kaldım fakat aslında bu fiyatlara cıkacak durumumda yok.az para verip daha sonra pişman olmayı de hiç istemiyorum.
    Oncelıkle arcelık 2772 kti pişmanlık mıdır? elbıselere zarar veıyor cok elektrık tuketıyor dısarı ısı verıyor gibi gerekceler var.

ıkısı arasında kaldıgım modeller yakaladıgım son fıyatlarıyşa su modeller arkadaslar:

Grundig GDH 80 A+ 8 Kg 16 Programlı (Isı Pompalı) Kurutma Makinesi FİYAT: 1425

ARÇELİK 3880 KT 8 KG KURUTMA MAKİNESİ Yoğuşturmalı ( Isı Pompalı ) FİYAT: 1650

FİYAT FARKINA DEĞER Mİ? SİZCE HANGİSİ?
  • gfb.samed kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Ben kullanmadım ama Arçelik 2772 alıp memnun olan çok. Ben 3880 kullanıyorum. Ben de memnunum bir sıkıntım yok. Ha yünlü programı yok. Olmayıversin zaten senede kaç defa yünlü yıkıyoruz ki? Yıkarsak da asarak kurutulur.

Grundig de gayet güzel bir makine kurutma performansı açısından pek fark olacağını zannetmem 3880 ile. Bence gidin ikisini de inceleyin hangisi içinize sinerse onu alın.

Bizim camaşır makinesi de yeni olduğu için biz Arçelik tercih ettik hem birbirine uydu hem de altlı üstlu bir takım gibi oldu.

• free__spirit F kullanıcısına yanıt
    Başka marka çamaşır mak. üstüne kuruluyor mu peki?
  • Merhaba,

Siemens WT48Y860TR iQ800 8kg A+++, 61db(A) gurultu seviyesindeki modeli almayı düşünüyordum. Fiyatı 3550 ile 3850 TL arası değişiyor. Bununla birlikte Arçelik markasına ait 3887KTY modeli var(daha gurultulu). Bunun da indirimli liste fiyatı 3400 TL. Muhtemelen araştırılsa, 3000TL civarına bulunabilir. Hangisini tavsiye edersiniz? Bariz farklar var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfb.samed

arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım.2 model arasında kaldım fakat aslında bu fiyatlara cıkacak durumumda yok.az para verip daha sonra pişman olmayı de hiç istemiyorum.
    Oncelıkle arcelık 2772 kti pişmanlık mıdır? elbıselere zarar veıyor cok elektrık tuketıyor dısarı ısı verıyor gibi gerekceler var.

ıkısı arasında kaldıgım modeller yakaladıgım son fıyatlarıyşa su modeller arkadaslar:

Grundig GDH 80 A+ 8 Kg 16 Programlı (Isı Pompalı) Kurutma Makinesi FİYAT: 1425

ARÇELİK 3880 KT 8 KG KURUTMA MAKİNESİ Yoğuşturmalı ( Isı Pompalı ) FİYAT: 1650

FİYAT FARKINA DEĞER Mİ? SİZCE HANGİSİ?

Selamlar, biz aldık pişman mıyız tabi ki hayır. Daha önce kurutma kullanmamış ama fiyat ucuz, arkadaşların da önerisi ile bir deniyelim diyerek girdik bu işe. Şu ana kadar da 8-10 sefer kullandık bir sorun ya da şikayet yaşamadık. Uygun kurutma modunu seçerseniz dolap kuruluğunda katla kaldır olarak çıkıyor. Önceki mesajlarda belirttiğim gibi evin her yanının çamaşır olma durumu bitti, yıka, kurut katla kaldır, hatta üç beş parça dışında ütü derdi de bitti. 2772kti bu işin zaten başlangıç modeli diğer saydığınız ürünlerle ciddi fiyat farkı var. En basitinden fiyat farkını bile göz önüne alsanız illaki üstün özellikleri ve teknolojileri var.

Daha tecrübeli ve bilgili arkadaşların yorumları doğrultusunda yeni teknoloji olsun, ısı pompalı olsun (daha az ısıda kurutma mantıklı geliyor kulağa), elektrik tüketimi, program sayısı vs diye düşünürsen bahsettiğin modelleri tercih edebilirsin. Bu modelleri incelemedim ben ama fiyat olarak bakıldığında aralarında öyle aman aman bir fark olduğunu sanmıyorum.

Özetle bizim kullandığımız 2772kti'nin ses olayını kıyaslayamıyorum diğer makinaları bilmediğim için, dışarı bir miktar ısı veriyor haliyle, hafif bir koku var eski çamaşır makinalarının lastik kokusu gibi ama onun dışında sefası ile kıyaslandığında hiç bir şey değil bunlar. Çamaşır çekme olayı ile de karşılaşmadık ya da fark edemedik, aslında bakarsan ben çok takılmıyorum bu çamaşır çekme olayına da, varsın bir pantolonu, tişörtü, çamaşırı 10 yıl giymeyelim :o)))))

• Bence ısı pompalıların fiyatları bu kadar düştükten sonra B sınıfı cihazları artık almayın. Aradaki fark sadece enerji değil çünkü. Kıyafetlerin yıpranmamasından odaya ısı ve nem yaymamasına kadar birçok fark var.
  • 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.