Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.911
Cevap
452
Favori
2.680.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rica ederim hocam. İnşallah çok memnun kalırsınız.+4 yıl garanti yaptırmayı unutmayın. Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam.Bizim kurutma makinesi , buzdolabı ,bulaşık makinesi , eski tv miz arçelik.Servis ağı geniş , diğer markalara göre fiyatları bir nebze daha uygun.Bilmediğiniz markalara yönelmeyin.Sonra servis gelmedi , parçası pahalı uğraşıp durursunuz.
  • 1 ay önce BEKO D80 kurutma makinası aldım arçelik 3880-3886 ve benzeri BEKO D80-D86-D90 kurutma makinası kullanan arkadaşlar varmı? 6-7 kurutmada temizlememiz gereken makinanın altındaki condenser fitrenin altında su buharı ve su damlacıkları oluyor burası kuru olması gerekmiyor mu serviste bi çözüm bulamadı çamaşırların sıkma devri ile alakalı olabilirmi bu neden oluyor?? acil yardım lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguztannn

1 ay önce BEKO D80 kurutma makinası aldım arçelik 3880-3886 ve benzeri BEKO D80-D86-D90 kurutma makinası kullanan arkadaşlar varmı? 6-7 kurutmada temizlememiz gereken makinanın altındaki condenser fitrenin altında su buharı ve su damlacıkları oluyor burası kuru olması gerekmiyor mu serviste bi çözüm bulamadı çamaşırların sıkma devri ile alakalı olabilirmi bu neden oluyor?? acil yardım lazım

Yoğuşma bu alanda olduğundan alanı ıslak görmeniz normaldir.
  • quote:

1 ay önce BEKO D80 kurutma makinası aldım arçelik 3880-3886 ve benzeri BEKO D80-D86-D90 kurutma makinası kullanan arkadaşlar varmı? 6-7 kurutmada temizlememiz gereken makinanın altındaki condenser fitrenin altında su buharı ve su damlacıkları oluyor burası kuru olması gerekmiyor mu serviste bi çözüm bulamadı çamaşırların sıkma devri ile alakalı olabilirmi bu neden oluyor?? acil yardım lazım

Selam
    D86 kullanıyoruz. Arasıra oluyor buhar gibi. Sorun yapacak bişi değil kağıt havlu ile silin gitsin.
  • Merhaba,

Ben de belirtiğiniz modeller birini seçip almaya karar veremedim.
    Grundig 80 almayı düşünüyordum. Geçtiğimiz hafta HB'de fiyatı 1259 tldi +75 maxi puan hediyesi vardı.
    Ürünü sepete attım ödeme yaparken son anda fiyatın 1399 tl olarak değiştirildiğini gördüm; eğer tekrar kontrol etmesem o şekilde alacaktım.
    Sonra ürünün fiyatı 1499-1399-1349 olarak sürekli değişti ve almadım. HB'den grundig alacaksanız ödeme esnasında buna dikkat etmenizi tavsiye derim.
    Ben beko 80 almayı düşünüyordum lakin Hoover'ın belirttiğiniz modeli çok daha hesaplı geldi çünkü beko ile arasında fiyat olarak azımsanmayacak bir miktar var; bu nedenle kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wiskici_gonzales -- 22 Kasım 2017; 10:33:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Yoğuşma bu alanda olduğundan alanı ıslak görmeniz normaldir.

cevap için sağol
    yoğuşma olan yer condensen fitrenin takıldığı çekmeceli gibi yerin arkasında telli ızgaranın arkasında kalıyor burada havuzda su toplanıyor ve tahliye oluyor... her kurutmada buranın silinmesi gerekiyor yoksa makinanın orası göl oluyor ve açarken su yere ve makinanın altına geçiyor AVUCUNUZU SÜRÜNCE ELİNİZ SIRILSIKLAM SU OLUYOR ÇOK FAZLA BUHAR KAÇIYOR FİTRENİN ALTINA asıl sıkıntı çamaşır makinası üzerine kursan İKİ MAKİNA arası hep su olur gibi
    servis ilk defa karşılaştık dediler
    bende acaba ÇAMAŞIR MAKİNAM 800 devir bu yüzden çamaşırları iyi sıkmıyor diye düşünmeye başlamıştım
    başka makinada oluyorsa sıkıntı çamasır makinasında değil o zaman

• bezakii kullanıcısına yanıt
    cevap için sağol
    yoğuşma olan yer condensen fitrenin takıldığı çekmeceli gibi yerin arkasında telli ızgaranın arkasında kalıyor burada havuzda su toplanıyor ve tahliye oluyor... her kurutmada buranın silinmesi gerekiyor yoksa makinanın orası göl oluyor ve açarken su yere ve makinanın altına geçiyor AVUCUNUZU SÜRÜNCE ELİNİZ SIRILSIKLAM SU OLUYOR ÇOK FAZLA BUHAR KAÇIYOR FİTRENİN ALTINA asıl sıkıntı çamaşır makinası üzerine kursan İKİ MAKİNA arası hep su olur gibi
    servis ilk defa karşılaştık dediler
    bende acaba ÇAMAŞIR MAKİNAM 800 devir bu yüzden çamaşırları iyi sıkmıyor diye düşünmeye başlamıştım
    başka makinada oluyorsa sıkıntı çamasır makinasında değil o zaman
  • Merhaba,

Siemens WT47W460TR modelini tavsiye eder misiniz? biraz eski bir modele benziyor ama bütçe meselesi işte, bir de bosch siemens profilo grubundan önerebileceğiniz 1500 - 3000 lira arası bir model var mı acaba?
  • Yoğuşan su makine dışına mı akıyor acaba onu tam anlayamadım. Eğer yoğuşan alanda ise durum normal, su öne doğru geliyorsa cihazın terazisinde sorun olabilir.

Dediğiniz gibi yoğuşma altta oluyor, cihaz alttaki su belli seviyeye geldikçe üstteki tanka pompalıyor. Bu yüzden altta ıslaklık kalması normal bir durum.

Su fazlaca kalıyorsa pompada sorun olabilir veya dediğim gibi zemin öne doğru eğimli ve cihaz terazilenmemiş de olabilir.

Çamaşır makineniz 800 devir ise çamaşırları muhakkak 2 kez sıktırın derim, 800 çok düşük bir devir. Kurutma makinesinin uzun çalışmasına sebebiyet verir.
  • Yaklaşık 4 yıl önce bütün beyaz eşyamı candoğan hocamın tavsiyeleriyle aldım ve aşırı derecede memnunum. Şimdi kurutma makinesi bakıyorum. Hocam fiyat sınırı olmadan fiyatını hak eden bi makine önerebilir misiniz? Bir de max 3000 tl ile bir makine önerebilir misiniz?
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    5-6 kurutmada temizlenmesi gereken makinenın altındaki condenser filtrenin takıldığı yerde su buharı ve damlalar oluyor 2-3 kurtmada ise dışarı akacak şekilde oluyor ve dahası bu buhar makinanın dışıra zemine fayanslara kadar buhar nem yapıyor foto atabilirsem daha iyi anlaşılır amacım iade edeyim  Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Burayami normal mi buna karar vermek
  • 5-6 kurutmada temizlenmesi gereken makinenın altındaki condenser filtrenin takıldığı yerde su buharı ve damlalar oluyor 2-3 kurtmada ise dışarı akacak şekilde oluyor ve dahası bu buhar makinanın dışıra zemine fayanslara kadar buhar nem yapıyor foto atabilirsem daha iyi anlaşılır amacım iade edeyim  Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Burayami normal mi buna karar vermek
  • oguztannn O kullanıcısına yanıt
    Arçelik 3880 ile aynı makine zannedersem. Ben de Arçelik almayı düşünüyordum..

Forumda baya bir kullanıcı vardı. Eminim cevap gelir....
  • quote:

5-6 kurutmada temizlenmesi gereken makinenın altındaki condenser filtrenin takıldığı yerde su buharı ve damlalar oluyor 2-3 kurtmada ise dışarı akacak şekilde oluyor ve dahası bu buhar makinanın dışıra zemine fayanslara kadar buhar nem yapıyor foto atabilirsem daha iyi anlaşılır amacım iade edeyim  Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Burayami normal mi buna karar vermek

Oğuz Bey merhabalar;

Beko D80 ile Arçelik 3880 modelleri benzer, aşağıya Arçelik in kullanma kılavuzu linkini atıyorum indiirp 27 ve 28. sayfalara bakarmısınız. Burada anlatılan Filtre çekmecesi ve süngerini doğru şekilde yerine iyice yerleştirip filtre çekmecesi kapağının yerine doğru şekilde oturduğundan emin olun. Kondenser bölümünden tüm kapakları doğru şekilde kapattıktan sonra dışarı su verme veya dışarı buhar/nem çıkarma durumu olmaması lazım. Aşağıdaki linkten 27 ve 28. sayfaları kontrol edin.

https://download.arcelik.com.tr/Download.UsageManuals/FACELIFT_ARCELIK/tr_TR_Manual_7188210120_tr_TR20161201-120523-255.pdf

• ilgilenen arkadaşlar hepiniz sağolun
    serviste geldi condenser filtreyi değiştirdi ama yine yok ayakları yükseltti tahliye hortumunu iptal etti yine fotoğraftaki gibi su oluyor yoğunlaşma olan yerden yani fitrenin arkasından su gelmiyor buharlaşan su yoğunlaşma tankına giderken fitrenin altına kaçıyor burada buhar damlacıkları ve suya dönüşüyor.
    servis çözüm bulamadı
    beko arçelik kullanalarda aynı şekilde ise normal ama servis ilkkez karşılaştık diyor
  • quote:

ilgilenen arkadaşlar hepiniz sağolun
    serviste geldi condenser filtreyi değiştirdi ama yine yok ayakları yükseltti tahliye hortumunu iptal etti yine fotoğraftaki gibi su oluyor yoğunlaşma olan yerden yani fitrenin arkasından su gelmiyor buharlaşan su yoğunlaşma tankına giderken fitrenin altına kaçıyor burada buhar damlacıkları ve suya dönüşüyor.
    servis çözüm bulamadı
    beko arçelik kullanalarda aynı şekilde ise normal ama servis ilkkez karşılaştık diyor

Sorununuzla ilgili çağrı merkezine ulaşın ve çözüm üretilemiyorsa değişim talep edin, çünkü dışarı su buhar çıkması normal değil, böyle birşey kesinlikle olmaması lazım.

Bölge yöneticiliğinden uzman ekip talep edin, çözemezlerse birebir değişim talep edin. Beko-Arçelik, dandik bazı yabancı markalar gibi desteği olmayan veya müşteri memnuniyetini önemsemeyen bir grup değil. Aksine hakkınızı ararsanız müşteri memnuniyeti üst seviye grup Arçelik-Beko grubu.

• oguztannn O kullanıcısına yanıt
    Sonuç ne oldu acaba?
  • arçelik 3880kt almayı düşünüyorum. geçenlerde sitede 400tl indirim kuponu görmüştüm. bitti mi o? bilgisi olan var mı?
  • stonpary S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

WT45W562TR modeli çıktı şimdi yeni ürün olarak.
    Diğer modellerin yenileri henüz belli değil.
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.