Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.910
Cevap
451
Favori
2.680.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrhhh

Merhaba arkadaslar.grundig gdh 80 kurutma makınası hakkında bıkhısı olan varsa yazabılırmı ayrıca kullanan arkadaslarımdanda yorumlarını beklıuorum.maleaef bu makına hakkında pek horum bulamadım.kapalı kutu gıbı duruyor.butce en fazla 1500 tl mın 8 kg'lukkurutma makınası arıyorum.grundig butceme uygun gıbı fakat pek bılgı yok.

İyidir alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanıyormusunuz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kullanıyormusunuz hocam?

Kullanmıyorum hocam ama kullananlar memnun. Isı pompalı uygun fiyatlı cam kapaklı cihaz. Bu fiyata en iyisi. Arçelik in yan markası. Uygun fiyatlı kurutma makinelerinde Arçelik grubu iyidir. Bosch Siemens gibi kendi kendine temizleyen konsenderi yok olup arıza da vermiyor.

• Insallah bebegımız olacak ıstanbulda camasır kurutmak sıkıntı oldugu ıcın ve butcemde buna el verdıgı ıcın bu makonayı dusunuyorum.su tahlıye deposu var dımı hocam bunda.su gıderım yok cunkude

• quote:

Insallah bebegımız olacak ıstanbulda camasır kurutmak sıkıntı oldugu ıcın ve butcemde buna el verdıgı ıcın bu makonayı dusunuyorum.su tahlıye deposu var dımı hocam bunda.su gıderım yok cunkude

Hocam su gideri haznede biriken suyu dışarı pompalar. Olmazsa da olur haznedeki su doldukça boşaltırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: hzr34

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır konuyu takip ediyorum ama kafa allak bullak oldu. Bu hafta çamaşır ve kurutma makinası alacağız. Eşimle almışken iyi birşey alalım diyoruz. Miele kadar yüksek meblağlar olmasada 2500-3000 nadını gözden çıkardık. Özellikle A+++ enerji sınıfı yorgan ve bebek kullanımına uygun sessiz makinaları arıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

A+++ olayına o kadar takılmayın A++ almanız yeterli, A+++ olanlarda hiçbir teknoloji farkı yok sadece kurutma süresini uzatarak ekonomi sağlıyor.
    EDH3498RDE alıp geçin benim gibi pişman olmazsınız, kondenserini kendi temizlemiyor ama 4 kurutma yaptım elektrik süpürgesi ile kondenser temizlenecek kapağı açtım zerre toz yok, kitapçık 6 ayda bir elektrik süpürgesi tutulması tavsiye edilmiş kendi kendini temizleyenler bu işi yapıyor buna iş denirse. inverter motor avantajını asla göz ardı etmeyin miele ve electrolux bu motoru kullanıyor.

• Arkadaşlar merhaba,

Forumdan ürün danışmak için arayanlara kullandığımı söylüyorum ama bazen inandırıcı olmayabiliyor :D
    Dün gece bir iki fotoraf çektim WT45W451TR Siemens modelini yaklaşık 5 aydır kullanıyorum.Elektrikte bir fark fark etmedim açıkcası :)

Evdeki kullanılmayan wc i kilere çevirdik, üstüne bir iki raf ayarlayarak daha işimize yarar hale getirdik bu yeri.

WT47Y760TR + WT45W561TR özellikleri açısından aynı makina bence. 9 kg A++ her ikiside. hangisi uygun bulunursa alınabilir.

• Arkadaşlar merhaba.
    Bir kurutma makinesi almam gerekiyor.
    Diğer beyaz eşyaları uygun fiyata Hotpoint-Ariston'dan aldım.
    Fakat ülkemizde Hotpoint'in yalnızca B enerji sınıfı kurutma makineleri mevcut.

Grundig GDH 80 ile Arçelik 3880 KT arasında kaldım.
    GDH 80 hepsiburada'nın sepete % 10 indirim kampanyasıyla kargo dahil 1255 liraya geliyor.

Sizce bu iki kurutma makinesinden hangisi tercihim olmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalchesh

Arkadaşlar merhaba.
    Bir kurutma makinesi almam gerekiyor.
    Diğer beyaz eşyaları uygun fiyata Hotpoint-Ariston'dan aldım.
    Fakat ülkemizde Hotpoint'in yalnızca B enerji sınıfı kurutma makineleri mevcut.

Grundig GDH 80 ile Arçelik 3880 KT arasında kaldım.
    GDH 80 hepsiburada'nın sepete % 10 indirim kampanyasıyla kargo dahil 1255 liraya geliyor.

Sizce bu iki kurutma makinesinden hangisi tercihim olmalı?

Merhaba,
    Beko D 70 HP modeline bakabilirsiniz. Güncel olarak 1099 ₺fiyata sahip.
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Alman üretimi çamaşır kurutma makineleriniz var mı acaba? Varsa model numaralarını yazarsanız sevinirim.

Teşekkürler.
  • taran1tula T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Kurutma makineleri fabrikası Polonya'dadır.
    Onun dışında bir üretim yok maalesef.
  • @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Açıkçası o modeli de düşünüyordum; fakat performansıyla ilgili yeterli bilgi bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalchesh

Açıkçası o modeli de düşünüyordum; fakat performansıyla ilgili yeterli bilgi bulamadım.

Beko, Grundig ve Arçelik aynı grubun ürünleri. Aynı özelliklerde hangi ürün daha ucuz ise onu tercih edin derim.
  • Arkadaşlar Siemens almak isteyenler için.
    8. ayda %4,5 zam geçişi olacaktır.
    Buna göre hızlandırabilirseniz sizler için bir miktar karlı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shopsiemens -- 24 Temmuz 2017; 15:20:56 >
  • Çamaşır kurutma makinesi ve fırın haricinde bütün eşyalarımız 4 yıldır Grundig. Kurutma makinesi almaya karar verdiğimizde yine Grundig baktım ama o zaman yoktu. Beko 80hp aldık. 1 buçuk yıldır sorunsuz kullanıyoruz. Muhtemelen beko 80 hp ile herkesin merak ettiği Grundig 80 modeli aynıdır. Sadece biri a+ beko a++.

Baldızımın simens kurutması (8kg) ile beko 80hp yi karşılştıracak kadar inceledim.

1. Simens malzeme ve görsel olarak daha kaliteli duruyor.

2. Simens çalışırken adeta sona gibi ısnıyor ve el değmiyor. Odayı abartısız 40 dereceye çıkarıyor. Beko en ufak ısı yaymıyor.

2. Simens mıtor sesi bekoya göre çok düşük fakat düğme ve fermuar sesi (şıkırtı tıkırtı) aynı. Bekodan zırıltı şeklinde motor sesi geliyor.

3. Beko aralıklarla ters yöne birkaç tur atıyor. Simenste bunu görmedim.

4. Süre iki makinede de uzayıp kısalabiliyor. Bazen öngörülenden çabuk bazende baya baya geç bitiriyor. Beko 3 dk şeklinde kuruyana kadar ekleme yapıyor.

5. Simensin cam kapağının önünde koruma kapağı yok. Zaten aşırı sıcak. Çocuklar için çok tehlikeli bence. Bekoda 2. Cam var.

6. Her kurutmada ve 5 kurutmada ( simens 10 kurutmada sanırım)temizlenen filtreler ikisinde de aynı yerde.

7. Programlar benzer özellikte ama pek oynama ihtiyacı hissedilmiyor. Eşim başlarda baya kafa yormıştu ama artık dolap kuruluğu eko da sabitlendi. Zaten süreyi kendi ayarlıyor.

8. Sormadım ama sanırım simenste tuş kilidi yok. Çocuklu ailelerde önemli. Bekoda var.

9. Beko'nun bitiş ikaz sesi cılız ve yetersiz ( istenirse susturulabiliyor). Simens baya ısrarcı.

10. Baldızım simensin performansından memnun işini gayet iyi yaptığını söylüyor. Biz de bekodan gayet memnunuz. Şuda olsaydı demedik bu güne kadar.

Beko yu kullanıcı olarak, grundig i de diğer ürünlerinizde ki performansına bağlı olarak gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Not: Kurutma makineleri oturma odasına veya sık kullanılan bir odaya konulmamalı baya sesli çalışıyor. Bunun haricinde gerçekten büyük konfor sağlıyor aileye.

• Arkadaslar kurutmali camasir makinesi tavsiye edermisiniz? Evde yer sorunum var ve ikisi bir arada olsun istiyorum ama yorumlarda genelde tavsiye edilmiyor

• Arkadaşlar merhaba.

Ben bildiğiniz üzere Electrolux EDH3897SDE kullanıyorum ve memnunum.

Yaşadığım ufak bir sıkıntı vardı nevresimlerle alakalı. Nevresimleri pamuklu programında diğer ufak çamaşırlarla kuruttuğumda bazen kuru çıkıyor, bazen nevresim çamaşırları içine topladığından bazı kısımları nemli çıkabiliyordu, ya da bazen birkaç parça çamaşır nemli oluyordu.

Ben de kendimce nevresimleri ayrı, çamaşırları ayrı kurutarak çözüm bulmuştum. Ancak internetteki öneriler neticesinde kurutma topu almaya karar verdim.

İnternette envai çeşit kurutma topu var, ben yine makineme uyumlu olsun diye Electrolux kurutma topu almayı tercih ettim.

Normal çamaşırlarda zaten sorun olmadığından bir fark göremedim, sadece kurutma süresinde bir miktar azalma oldu. Asıl büyük farkı nevresimlerde gördüm.

Nevresim ile çamaşırları birlikte kurutacağım zaman önce yorgan kılıfını kazana yayarak koyuyorum, ortasına topu koyuyorum, ardından çarşafı koyup ikinci topu üzerine barakıyorum. Sonra da kalan çamaşırları üzerine ekleyip o şekilde kurutuyorum. 4-5 denemedir çamaşırların hepsi eşit oranda kupkuru çıkıyor.

Topu direkt boş kazana atarsanız veya en üste koyarsanız top kazanda gezerek ses yapıyor veya ön cama doğru geliyor. Böylece işlevsiz kalıyor ve ses yapıyor. Bu yüzden çamaşırların arasına koymak önemli.

Belki benimle benzer sorunu yaşayan olmuştur diye bu yorumu yapmak istedim. Bu soruna çözüm bulduğuma çok sevindim, karışık çamaşır atınca daha hızlı ve tamamen eşit bir kuruluk elde etmek güzel bir şey :)

Görmeniz açısından fotoğrafını ekliyorum. İnternet sitelerinde benzerleri var, belki alibaba tarzı sitelerde çok daha ucuza bulunabilir.

Duyduğum kadarıyla tenis topu da bu durumlarda çok etkiliymiş. Ayrıca kurutma topları yorgan yıkarken de işe yarıyormuş diye duydum, denediğimde yorumlarımı yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 25 Temmuz 2017; 10:29:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Redzepi

Arkadaslar kurutmali camasir makinesi tavsiye edermisiniz? Evde yer sorunum var ve ikisi bir arada olsun istiyorum ama yorumlarda genelde tavsiye edilmiyor

Kurutma makineleri için elektrik bağlantısı olan bir yer yeterlidir. Evinizde böyle bir yer açabiliyorsanız kesinlikle ayrı almanızı öneririm.

Kurutma makinesini ayrı kullandığınızda süreden ve enerjiden %50 kazanacağınız kesin. Tiftik ve tozları toplaması da cabası.
  • Elektrik faturası iki ye katlancak sonra ay sonu kara kara düşüncen boşver işi doğaya ve istanbula bırak sen
  • Hoover DNH D913A2X-S Aquavision A++ 9 Kg bu makine hakkında bilgisi olan var mı

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.