Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: osmanguz Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
14.888
Cevap
452
Favori
2.676.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence kesinlikle değmez. Arçelik 3886 kullanıyorum ve çok memnunum.
  • Hotpoint RDPD 107617 JD TK Yeni Nesil Kurutmalı Çamaşır Makinesi
    Yıkama 10kg kurutma 7 kg
    http://www.hepsiburada.com/hotpoint-rdpd-107617-jd-tk-yeni-nesil-kurutmali-camasir-makinesi-p-HBV000003G9H6

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu yakından takip ediyorum. Var olanı yenilemem gerekiyor.
  • Herkese merhaba arkadaşlar,
    Çamaşır kurutma makinesi almak için konunun büyük bir kısmını okudum ve sonrasında almak istediğim Siemens 43W460 kurutma makinesini daha önce alıp konuya yorum yazan
    arkadaşlara fikirlerini sordum. Onlarda makineden son derece memnun olduklarını ifade ettiler.
    Sonrasında geçmiş sayfalarda kendisi hakkında son derece olumlu yorumlar yapılan Siemens satıcısı Serdar beye ulaştım. Yapılan yorumların hakkını vererek sıkıntısız bir şekilde ürünü evime
    yönlendirdi. Ankara yer alan spotcuların vermiş olduğu fiyatında altında yaklaşık 1.700 TL ye aldım makineyi. Serdar beye teşekkürler. (Fiyatı özellikle belirttim çünkü sayfayı sonrasında okuyan insanlar için ileride bir kaynak olabilir malum ülkemizde dolar çok hareketli şu sıralar.)
    Burada zaman ayırıp sorularıma cevap veren -kastan ve -Zeus_Ferre rumuzlu arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.
    Herkese saygılar...

• İyi geceler,
    Bir kurutma makinesi almak istiyorum malum ikiz çocuklarım olacak.İlk baktığım arçelik markası oldu.3880 kt veya 3870 kt modellerine bakıyorum.Kullanan arkadaşlar memnun mudur.Herkes birşey söylüyor yok kurutmuyor yok işe yaramaz gibisinden kararsız kaldım
  • Hocam yukarıda da belirttiğim gibi Arçelik 3880 KT kurutma makinası kullanıyorum. Yılbaşında aldık ve çok memnunuz. Kurutma performansı iyi. Uzun süreli programlar (Dolap kuruluğu) kupkuru çıkartıyor. Bu programlar en az 2 saat sürüyor. Zaten kullanım kılavuzunda da en az enerji harcayan ve en verimli program olarak gösterilmiş. Kısa programalr da ise ister istemez çamaşırlar nemli kalıyor.

Ben tavsiye ederim. Ama 3880 KT yi
  • quote:

Orijinalden alıntı: deftercim

Merhabalar Arçelik 3880 kt tambur aydınlatma led midir?

Elektrolux 3897 ile Arçelik 3880 kt arasında kaldım.aralarında 1000 tl fark var.buhar özelliği için 1000 tl farka değermi sizce

3880 kt yetkili satıcınız com da 1475 tl 12 taksit

Buhar özelliği neymiş çok merak ettim.

2 kurutma makinesinde ki fark kesinlikle 1000 tl olamaz. Sonuçta vazifesi belli. Ütüleyip katlayıp çıkarıyorsa bilemem yalnız.

Avrupanın beyaz eşya üssü olan Türkiyede gidip fahiş fiyat farkı ile elektrolüks mille hover samsung alanları anlamıyorum. Avrupada beko neredeyse lider konumda halbu ki.

Böyle böyle dış borca saplanıyoruz işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

quote:

Elektrolux 3897 ile Arçelik 3880 kt arasında kaldım.aralarında 1000 tl fark var.buhar özelliği için 1000 tl farka değermi sizce

2 kurutma makinesinde ki fark kesinlikle 1000 tl olamaz. Sonuçta vazifesi belli. Ütüleyip katlayıp çıkarıyorsa bilemem yalnız.

Avrupanın beyaz eşya üssü olan Türkiyede gidip fahiş fiyat farkı ile elektrolüks mille hover samsung alanları anlamıyorum. Avrupada beko neredeyse lider konumda halbu ki.

Kavramları karıştırmamak lazım... Dış borç bizim aldığımız beyaz eşya ile olmuyor. Fazla siyasete girmek istemiyorum, forum konusu dışı olduğundan...

• quote:

Orijinalden alıntı: galois91

quote:

quote:

Kavramları karıştırmamak lazım... Dış borç bizim aldığımız beyaz eşya ile olmuyor. Fazla siyasete girmek istemiyorum, forum konusu dışı olduğundan...

Takılmayın hocam. Ara ara uğrarlar böyle...

• Uğrarlar böyle derken? Beni kimler olarak görüyorsunuz?

Benim burda demek istediğim Türkiye de üretilen ürünleri tercih edelim ki Türkiye kazansın. Beko yu sadece örnek olması için yazdım. Marka tavsiyesinde bulunmadım.

• quote:

quote:

EDH3897SDE kullanıcısı olarak aradaki farkı hakettiğini kesinlikle söyleyebilirim.

Buhar programları koku giderme ve kırışık açmaya yarıyor, gayet de iyi iş görüyor. Kurutma makinesi + askıda ütü gibi düşünebilirsiniz.

3897'de tambur dönüş hızını ayarlayan Inverter motor var, bu çok önemli bir özellik. Takım elbise ceketleri ve yünlüler vs. gibi korkarak kurutacağınız her şeyi çekinmeden kurutmanızı sağlıyor.

Filtre sistemi daha başarılı, tek filtre temizliği ile tozlardan kurtuluyorsunuz. Alt bölümden sünger vs sökerek çıkarıp yıkamak kurumasını beklemek vs gerekmiyor.

Arçelik 3880 de 1500 TL bütçe ile alınabilecek güzel bir makine. Ancak 3897'de 1000TL vermemek "Arçelik'in 3880 modeline 1550 lira vereceğine git 700 TL'lik B sınıfı modelini al, fazlasını ne yapacaksın yeaaa" demek gibi bir şey oluyor. Demek istediğim o fiyat farkı birçok kullanışlı ve fonksiyonel özellik getiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: w.antilles

Arçelik 3880 modelini almayı planlıyordum. Makineyi dolap içerisine yerleştirmek istiyordum. Yerleştireceğim dolap 63 cm derinlik,60 cm genişliği olan kapaklı bir dolap. Ancak makinenin teknik verilerinde derinlik 59,8 cm yazıyor ancak arka taraftaki çıkıntı ve ön kapak,düğme vb. 65 cm buluyor, malasef makineyi yerleştirince dolap kapağı kapanmayacak gibi duruyor.
    Diğer makinelerde de durum farklı değil sanki.

Kurutma makinelerinde kompresörün soğutulmasına yarayan fan bulunur ve makine önden hava alarak motoru soğutur. Dolayısı ile ölçü uysa dahi ürünü kapalı dolap içerisinde kullanmanız uygun değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Yukarıdaki cevabınıza istinaden mi bu ikonu koydunuz :)

Cevabınızı okudum ama yanıtlama şansım olmadı.

Ben 4 sene evvel anneme hem altta, hem de tamburda filtresi olan kurutma makinesi almıştım. O yüzden bu tip fitrelerde alta ne kadar toz gittiğini biliyor ve yeni tip filtre ile kıyaslayabiliyorum.

Dediğiniz gibi filtre kitap gibi açılıyor ve ben tozları evcumla toplayıp tozu filtre yüzeyine sürerek tozları topluyorum. Ardından 4 yüzeye kuru elimi sürerek ince tozları alıyorum. Bu şekilde yapılınca yıkamak gerekmiyor. Tozların aşağıya inmemesinin sebebi bu filtre ve filtrenin etrafındaki kalın conta. Eski serisinde ince bir conta vardı. Hatta çok memnun kaldığım için anneme de bu conta ve filtreden sipariş vererek aldım, şimdi o da çok memnun. Annemdeki eski alt filtreyi de kendi makineme taktım, gerçekten toz birikmiyor. Ortalama 20-25 kullanımdan sonra incecik bir toz katmanı kalıyor sadece. Bu da makinenin tozu iyi filtrelediğinin göstergesi, bu yüzden bence sağlama yapmasını gerektiren bir durum yok diyebilirim.

• Açıkçası ikonu neden koyduğumu belirteyim
    Siz filtre ve süngerden bahsedince bana taş attığınızı düşündüm
    Sakın yanlış anlamayın lütfen amacım gerginlik vs falan değil, sadece okuyunca öyle hissettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Açıkçası ikonu neden koyduğumu belirteyim
    Siz filtre ve süngerden bahsedince bana taş attığınızı düşündüm
    Sakın yanlış anlamayın lütfen amacım gerginlik vs falan değil, sadece okuyunca öyle hissettim.

Yok yahu neden taş atayım, estağfurullah. Hiç öyle bir amacım yoktu.

Şu an Türkiye piyasarında Bosch/Siemens ve Electrolux/AEG hariç ısı pompalı kurutma makinelerinin tamamnının yoğuşturucusunun önünde temizlenmesi gereken 2. bir filtre daha var. Genellediğimden öyle söylemiştim.

Yurtdışında LG'nin kondensörünü kendi yıkayan bir makinesi vardı, ancak bu işlemi basınçlı şebeke suyu ile yapıyordu. Keşke burada da olsa. Hatta hem ana tiftik filtresini, hem de yoğuşturucuyu basınçlı suyla tamamen sorunsuz yıkayan ve tıkanma gibi arıza yapmayan bir makine olsa +1000 lira daha verebilirim.

4-5 posta çamaşırı arka arkaya yıkayıp kuruturken her posta arasında filtre temizlemem gerekince çok üşeniyorum :)

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    candoğan bey şu sıralar 2000-2500 civarı alınabilecek f/p si en iyi kurutma makinesi nedir. allahın izni ile mart ayında çocuk bekliyoruz. yıkama-kurutma işi çok olacak. tercihim diğer eşayalarımdan memnun olduğum için siemens.

• Merhaba Arkadaşlar, Arçelik 3886 KT (2028 TL) ile Electrolux EDH3897SDE (2425 TL) arasında kaldım. Tavsiyeniz nedir? Bir de Electrolux İstanbul Bilişim'de, nasıl bilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacidayi

Merhaba Arkadaşlar, Arçelik 3886 KT (2028 TL) ile Electrolux EDH3897SDE (2425 TL) arasında kaldım. Tavsiyeniz nedir? Bir de Electrolux İstanbul Bilişim'de, nasıl bilirsiniz?

Ben Edh 3897 aldım İstanbul Bilişim den... Ürün güzel tavsiye ederim. İstanbul dışında iseniz İstanbul Bilişim lojistik firmasına sevk ediyor elime 10 gün sonra ulaştı

• miele kurutma makinesinde perfect dry adında bir özellike var, programı başlatıyorsunuz 20 - 30 saniye ölçüm yaparak çamaşırların ıslaklığını/nemini kontrol ediyor ve program süresini ona göre ayarlıyor. bu da çamaşırların fazladan haşlanmasını, yıpranmasını engelliyor. diğer makinelerde de var mı merak ettim?
  • 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.