Şimdi Ara

Cam Rüzgarlığı +'lar, -'ler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
40.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugüne kadar ki hiç bir aracımda cam rüzgarlığı kullanmadım. bu malzemenin artısı eksisi nedir? çok gerekli midir?

• Eksisi araçta kötü durur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • + ları

Yağmur yağarken cam hafif açıksa içeri su girmiyor
    Rahat rahat sigara içebiliyorsun
    arka koltuğa eskisi kadar çok rüzgar vurmuyor
    görünüş olarak araca sportiflik katıyor ( MUgen tipi olanlar daha hoş duruyor)

- leri

Yok

Buda benimki

• quote:

Orijinalden alıntı: husam74

+ ları

- leri

Yok

Buda benimki

araca nasıl yapışıyor?

• çift taraflı bantla
  • quote:

çift taraflı bantla

2 gün sonra yağmurdan çamurdan çıkıp gitmesin?
  • Yağmurlu havalarda camı açıp içerdeki buharı alıyor ve içeri hiç su girmiyor
  • Özellikle kliması olmayan eski tip araçlarda buğuyu engellemek için işe yarar. Bizim oranın veletlerinin kırmayacaklarını bilsem yarın taktırırım.
  • En büyük artısı hava yağmurluyken bile cam açabiliyorsunuz.

Düşünün ki çok bunaltıcı bir yaz günü. Nem oranı fırlamış. Arabanın içinde zor duruyorsunuz işin kötü tarafı arabada klima yok. Birden sağanak bastırıyor. Normalde camları kapatıp içeride pişersiniz ancak rüzgarlık varsa camı hafif aralarsınız hem içeri yağmur gelmez hemde rahat nefes alırsınız.

Eğer rüzgar sesine takıntılıysanız rüzgar sesi yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jason Becker -- 29 Ekim 2012; 20:41:22 >
  • quote:

+ ları

- leri

Yok

Buda benimki

Nereden ve kaça aldınız? Bir sürü fiyat var internette.

• Şu mugen tarzı olanlar cok iyi de digerleri bes para etmez. Gorunus olarak da iyi. Bence de eksisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek eksisi yok gibi, sadece her araca yakışmıyor ve çabuk kıralabiliyor. Civic'lerde çok görüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

quote:

çift taraflı bantla

2 gün sonra yağmurdan çamurdan çıkıp gitmesin?

3m bantla yapıştırılıyor. Isıtarak yapıştırırsanız siz istemediğiniz sürece çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Nereden ve kaça aldınız? Bir sürü fiyat var internette.

Şener bey ben Ankara Kemal otodan Grandepunto forum aracılığıyla aldım. Normalde 45 tl yede var ben 55 tl ye aldım bildiğim yerden aldım.. birkaç ay oluyor
  • Mahalledeki aksesuarcının en çok sattığı ürün bu rüzgarlıklar. Sunroof varken gereksiz tabii.
  • Yapıştırmadan önce benzer araçta nasıl duruyor bakın derim, sonra çıkarırken çift taraflı bantın izleri kalabiliyor... Uğraş verir sonra o zilerin çıkması...
    Çok iyi bir şekilde yapıştırılmazsa yolda ses yapar, kendiniz uygulayabilirsiniz ama eliniz yatkın değilse tecrübeli bir yer yapsın işlemi..

Bunlar dışında bence gerekli bir aksesuar yağmurda cam açabilmek araçiçinin hava almasını, sigara dumanını dışarı çıkmasını sağlamak arka yolculara hava akışının rahatsız etmeyecek şekilde gitmesi... Ve tabi bazı arabalarda görünüş açısından gerekli mesela Civic'lerde olmazsa olmazdır
  • honda civic'ler araç başka hiçbir araca yakıştığını görmedim.
  • eğer clio veya albea tarzı araban varsa uzak duracağın(kişisel görüşüm) bir malzeme.
  • quote:

+ ları

- leri

Yok

Buda benimki

Arkadaşın aracı çok mevzulu duruyor

• bir zamanlar civic için özel üretilen mugen tarz şimdilerde her marka araç model için üretiliyor ve bir espirisi kalmadı..

camı hafif aralasanız bile o aralıktan hava falan girdiği yok. bence gereksiz. sadece civicte mugen sitili güzel duruyor gösteriş için okadar yani
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.