Şimdi Ara

Cam filmi yasağında son karar belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
2
Favori
11.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arapsaçına dönen cam filmi yasağına ilişkin yeni düzenleme belli oldu. Normal şartlarda Ekim ayında cam filmi yasağı kalkacakken yeni bir karar alınmış ve yasağı devam ettirme kararı alınmıştı. Sonrasında vatandaşların tepkisi üzerine bakanlıklar harekete geçmiş ve cam filmi yasağı netliğe kavuşana kadar ceza kesmeme kararı almışlardı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, cam filmi yasağıyla ilgili olan Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması planlanan değişiklikleri tasarı haline getirildi.

En az yüzde 70 ışık geçirgenliği şartı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na sunulan tasarıda, “Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi.

Tasarıya göre ön cam dışındaki camlara en az yüzde 70 ışık geçirgenliği olması şartıyla cam filmi uygulanabiliyor. Yolcu taşıma araçlarında acil çıkış camlarına film uygulanamayacak.

Yeni tasarının yakın bir zamanda İçişleri Bakanlığı tarafından değerlendirilip yürürlüğe sokulması bekleniyor. Denetimlerde ışık geçirgenliğinin nasıl ölçüleceği ve daha önce kesilen cezalarla ilgili nasıl bir karar alınacağı merak konusu.

• Bu nasıl bir yaklaşım. Ben 90 ile giderken cam filmi yok ise elindeki roketatarı görebilecek misin sanki?
    Arabalar camdan da her şeyini görüyormuş gibi düşünmenizi gerektiren bakış açısını inanın merak ettim.
    ben arabamdaki karımın kızımın trafikteki magandaların sapık bakışları ile karşılaşmasını istemiyorum olay budur var mı sorusu olan.
    kime ne arabamdaki insanlardan. sadece kafa ve omzunu görebildiğiniz bir oturma düzeninde teroristleri cam filmi sebebiyle seçemiyorsunuz öyle mi
    sesli güldüm yemin ederim.
    Askerlerin ölümlerini cam filmine bağlayan düşünceyle... hahaha yeniden güldüm yaa. askerler doğuda şehit oluyor şehir içinde mi?
  • %70'in bir esprisi yok ki, ancak UV bloke için falan kullanılabilir, görsel fark yok denecek kadar az.
  • Aracımın orijinal camları zaten %70 geçirgenliğe sahip tüm camlarda (ön ve arka dahil). Saçma olmuş, arka yolcu yan ve arka cam da daha yüksek oran yapılabilirdi.
  • bakan açıklamıştı daha önce kesilen cezalar iade edilecek

• Ben anlamıyorum arkadaş senin benzinine 5.5₺ para veririm almanın yaptığı 110.000₺ lik arabasına sen 180.000₺ para alırsın mtv alırsın hala bide utanmadan egzoza cam filmine karışırsın, sanane be sanane zaten tonla para veriyorum, 1 verilecek yerde 5 veriyorum bide utanmadan karışıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunusaticioglu Y kullanıcısına yanıt
    Ama %70 sınırını aşmayanlara! Bunu aşanlar düşünsün diyelim.

• ben şimdi nereden bileceğim %de kaç ışık geçirdiğini.
    bir sonraki ay aracımın muaynesi var orada kalırsak tekrar gitmek zorunda kalacağım.
    bagaj kapısındaki cam için ne deniliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fx_57,5 -- 19 Aralık 2017; 13:42:22 >
  • Bu yüzde 70 kaç numara filme denk bilen var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cam filme kesinlikle karsiyim ulkemizde o kadar teror olaylari olurken ve arada kalmisken bir takim kisilerin keyfi yuzunden askerimiz sehit olacaksa cam filmi taktirdam takdiranada karsi cikarim. Bunun riski bile benim icin yeterlidir.

• %69 u kim tespit edebilecek peki?

• Oh be sonunda cam filmimi takıp litresi 5.65 olan benzinimide alıp rahat bir şekilde dolaşabilirim. Bu konunun çözülmesi çok iyi oldu valla!!!!!

• cam filmi yasaklanmalı bence de
  • Daha yüksek demek daha cok ışık demek tam tersini soyluyorsun sanirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yunusaticioglu Y kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum devletin aldığı parayı geri vereceğini

• yakıt olayında kimse birlik olmaz olunursa vatan haini ilan edilir herkes.

Akaryakıt fiyatlarını protesto için yapılacak çözüm basit

istanbul Anadolu yakasın için konuşuyorum

Harem den başlayarak Gebze ye kadar istisnasız tüm araçlar 3 saat boyunca kontak kapatacak bağlantı giriş ve çıkışları Kamyonlar tarafından kapatılacak ve eş zamanlı bu protesto tüm illerin ana güzergahlarında yapılacak ama ben protesto etmem bu tip fikirler olmayacak bak 3 gün yapılsın bu protesto akaryakıt için hemen derhal bir hafta içinde çözüm gelmezse ben ne olayım.

2019 Seçim hediyeleri için adamlar alenen 2017 ve 2018 de soyup duruyorlar

• Camlari sokup gezelim en temizi. Bu nedir arkadas ya cilki cikti.

• Millet yakıt fiyatları yerine cam filmine takmış, ulan memlekette bitmeyen bir zam filmi var onu sorsanıza ne zaman bitecek diye...

• La baştan deseydiniz ya o kadar insan mağdur oldu. 300tl ye taktırdım 200tl ye söktürdüm yazık değilmi, haram olsun. Terör terör diyenler, adam akşama kadar güneş altında araba sürüyor, ayrıca ışıklarda eşine çocuğuna tip tip bakıyorlar. Belli bir standart çerçevesinde cam filmi şart.

• Cam filminin tonları var...Açık tonda 2 numaraya kadar idare eder..Gündüz film yokmuş gibi gözükse de gece belli oluyor cam film olduğu..Ancak içerisi orta karar görünüyor..
  • aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Akaryakıt fiyatları için kontak kapatacak adam görmedim ama ayfon için sabahın köründe sıraya girenleri gördüm.

Çok şükür zenginiz

%11 büyümüşüz de haberimiz yok

Sahiden akaryakıt firmalarına fiyat düşür deniliyor da ya vergi!

Bildiğim için yazayım : benzin ortalama fiyatı İtalya.

2015 :1.50 avro

2017 :1.50 avro

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.