Şimdi Ara

CAM FİLMİ NASIL SÖKÜLÜR ? YARDIM ACİL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
95.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cam film yolda görün ve görülün kuralına aykırı olduğu için söktürüyorlar galiba
  • : )
  • Artık hiç müsama göstermiyorlar.Milyonlar veriyosun sonra da çiziyorsun.Yazık
  • ciziklere siyah elektrik bandi yapistir :) yeniden masrafa girme
  • Arka cam, yan cam diye bir şey yok. Kelebek camına bile yasak.

İstanbul'da da filmli araçlara ciddi ciddi ceza yazmaya yeltenseler ülke ciddi anlamda gelir kazanır. Ama bahanesi oluyor, bir açığını görmüşse "film de var" diyor. Filmden önce çakma Xenonlarla gezenleri çarpsın polisler.
  • quote:

hocam saç kurutma makinesiyle SAKIN HAA deneme bile.. filmin uç kısmından kaldıryı dene,, sadece seffaf kısmı gelecek ve tamamını çıkar.. siyah olan asıl kısım camda kalacak.. daha sonra o camda kalan siyah kısmı da üzerine kolonya serperek veya mümkünse camsil pompasıyla kolonya sıkarak,, 30sn felan bekledikten sonra bezle rahatlıkla bu kolonya işlemini tekrar ederek çıkartırsın.. rengini beğenmediğim filmleri sökmüştüm,, 2-3 defa bu yolla çıkardım ben..

Artık heryerde kontroller sıkılaştırıldı paranıza yazık takmayın şu filmleri.Bu ülkede aracına film yaptırma hakkı sadece polislere ait.Nasılsa onlara ceza yok devrem kolay gelsin diyip devam ediyorlar hepsi bu.
  • Merak ediyorum film hangi renkti? aracın içi tamamen gözükmeyenlerden mi ?
  • Orijinalden alıntı: portiwashere

Merak ediyorum film hangi renkti? aracın içi tamamen gözükmeyenlerden mi ?
    [/quote

amerikan çizilmez cam filmi değildi insallah!!! polisler aracın içi görülebilir filmlere takmıyorlar benimkinde darkblack vardı baya koyu uyarı yedim!! kendi ilindekine müsamma gösteriyorlar plaka yer değişitrsin acımıyor:D her neyse lıghtblack taktım aracın içi görünüyor çok koyu olmaması şartıyla problem çıkmıyor!!! cam filmini sökme işini oto camcılara yaptırmak daha mantıklı arka reziztans ve camın kendisinede zarar verebilme ihtimali var uzman ellere bırakmak daha iyi!!!
  • ben de mağdur oldum geçen gün. ama anlamadığım koca şehirde onbinlerce araç var kardeşim. hatta polis bana ceza yazarken bile yanımızdan onlarca filimli araç geçti. bu ne adalet anlamadım. 140 TL yazdılar. bana dediler ki: böyle bi araca sahipsin. cezasını mı ödeyemeyeceksin. herhalde aracın markasına göre ceza yazıyor adam.!!!!! madem yasak neden cam filimleri satılıyor o zaman. satılmasın o zaman arkadaşım yavvvv....
  • Reziztans zarar gördü mü ?
  • yapıştırıldığına göre etil alkol (kolonya) ya da aseton (oje çıkarmak için satılır bayanlardan temin edilir )ile kenarlardan sildiğinizde yapıştırıcıyı çözer kolayca çıkar diye düşünüyorum.

Not: Hiç cam filmim olmadı denemedim yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim8998

ben de mağdur oldum geçen gün. ama anlamadığım koca şehirde onbinlerce araç var kardeşim. hatta polis bana ceza yazarken bile yanımızdan onlarca filimli araç geçti. bu ne adalet anlamadım. 140 TL yazdılar. bana dediler ki: böyle bi araca sahipsin. cezasını mı ödeyemeyeceksin. herhalde aracın markasına göre ceza yazıyor adam.!!!!! madem yasak neden cam filimleri satılıyor o zaman. satılmasın o zaman arkadaşım yavvvv....

Aynısını yaşadım bana ceza yazarken en az 4-5 tane filmli araba geçti "bunlarınki ne olacak?" dedim "bugün gelmezse yarın da sıra onlara gelecek, bu kağıt nasıl bitecek yoksa" dedi bir de yüzsüz yüzsüz gülüyor.

Orjinal dedim ben yırtarım belki diye orjinal değil burdan çekersem sökülür dedi tamam çekin o zaman dedim çekiyo çekiyo sökemedi bir de iyice gıcık oldu

Henüz kesin bir cevap verilmemiş nasıl sökeceğim bunları ?
  • Bildiğim kadarıyla film direk olarak çekince geliyor. Zaten yapıştırırkende sadace Camsil ve yapışkanı ile yapıştırılıyor.
    o kadar ugraşmana gerek yok yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haksin

Artık heryerde kontroller sıkılaştırıldı paranıza yazık takmayın şu filmleri.Bu ülkede aracına film yaptırma hakkı sadece polislere ait.Nasılsa onlara ceza yok devrem kolay gelsin diyip devam ediyorlar hepsi bu.

Sadece cam filmi değil, hızlı gitmek de serbest. Geçen gün havalimanına giderken virajda 70 km/h gidiyordum, arkadan polis eskortu siren çalıp selektör yaparak sağ şeride geçmemi istedi. Bakanlar uçağa yetişecek diye bize kaza yaptırtacaklar. Madem hız sınırı koydun buna sen de uy.
  • filmli araçlardan önce her tarafı led dolu olan araçlara yönelsinler bence
    özellikle de kamyonlara
    geçen ay ankara - istanbul yolundayım gece saat 3 suları ilerde kocaman ışıklı bi led tabela var navigasyona bakıyorum hiç bişey görünmüyo biraz yaklaştım meğer kamyonmuş
    kamyonun arkasına o kadar led çekmişki adam uzaktan kamyon olduğunu anlamanıza imkan yok kasanın arka kısmına kalın çerçeve bile yapmış
    abartısız kamyonun olduğu şeride bakamıyordum arkasında olmama rağmen ön tarafını siz düşünün aynadan beyaz bi ışık hariç hiç bişey göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maivesiyah -- 12 Mayıs 2011; 9:33:21 >
  • benim ortak geçenlerde 140'lık cezayı yedi...sanayide de 50tl verip söktürdü filmleri...yarım gün kaldı araba...
  • http://www.youtube.com/watch?v=07znTc124sE
    video da ve açıklamasında bahsettim ama tekrar söyleyeyim sıcak buhar veren bi aletle (50 tl ye alabilirsin ben teknosadan aldım) çok kolay zahmetsin ve hiç bir yere zarar vermeden çıkarabilirsin rezinstanslara da uygula hiç bir zararı yok sonucta su buharı :))
  • Ben bıçakla çeke çeke çıkartmıştım.Mis gibi olmuştu fakat gergin tutmayı unutma hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eratmus

http://www.youtube.com/watch?v=07znTc124sE
    video da ve açıklamasında bahsettim ama tekrar söyleyeyim sıcak buhar veren bi aletle (50 tl ye alabilirsin ben teknosadan aldım) çok kolay zahmetsin ve hiç bir yere zarar vermeden çıkarabilirsin rezinstanslara da uygula hiç bir zararı yok sonucta su buharı :))

konuyu hortlatmışsın hocam da bilgi sahibi olmanız açısından söyleyeyim...

Arka camlarımda cam filmi vardı muayeneye girince kusursuz geçmesini istediğim için sökmek durumunda kalmıştım.

Gerekli alet edevat

Bir adet uzun tırnak ... yoksa araba anahtarlıgı ve bir adet silgi = )

camın köşesinden cam filmini kaldırıyorsunuz ve var gücünüzle çekiyorsunuz.

Daha sonra camda kalan siyahlıkları almak için silgi ile siliyorsunuz 5 dakika içinde 1 cam bitmiş oluyor.

Silgi yoksa parmakla halledebilirsiniz ama oda cok can acıtıyor... ameliyat eldivenide denenebilir ben denemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

yasak dedi aracı bağlamam gerek dedi. bende sökerim o zmn şimdi dedim. iyi dedi o zmn sorun yok dedi.

çizeyim sonra sökeyim ddm tmm dedi

anahtarla 1 cm kalınlıgında her cama 15 20 cm uzunluğunda çizgiler attım.

nasıl sökcem filmleri bir fikri olan var mı ? çeksem gelir mi ?
    konu hortlamış, sildim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 9 Nisan 2012; 23:43:15 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.