Şimdi Ara

CAM FİLMİ MUAYENEDE GEÇİYOR MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
47.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabamda en açık ton cam filmi var ön cam hariç tüm pencerelerde.. Yakında muayene süresi gelecek acaba TAV'daki muayeneden geçermi? Tecrübesi olan varmıdır? Teşekkürler..

• En fazla hafif kusurlu olarak geçer bir problem çıkmaz ...
  • bi sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.bizim pederin tiposunda da ön cam hariç koyu tonda film var.geçenlerde muayeneden geçirmiş.sorun çıkarmamışlar
  • cam filmleri artik hafif kusurlu olarka geciyior.
    ama polis gene ceza yazabilir.
  • sorun yok geçer
  • quote:

Orjinalden alıntı: bariskaratas

cam filmleri artik hafif kusurlu olarka geciyior.
    ama polis gene ceza yazabilir.

Aynen. Katılıyorum.
  • ARKADAŞLAR FIAT SERVİSİNDE ÇALIŞIYORUM İST İÇİN SULTANBEYLIDEKİ MUAYENE ISTAASYONUNU TERCİH EDİN..ÇÜNKÜ İMESTEKİ İSTASYONA GÖRE DAHA PASİF UYGULAMASI VAR..
    DIKKAT ETMENIZ GEREKEN ŞEYLER

ZENON FARLAR MUAYENEDEN GEÇMİYOR...
    BITIK LASTIKLER
    ARAÇ DIŞI YAN BASAMAK VEYA ÖN TAMPONA VE ARKA BAGAJ KAPAGINA DAİR MERDİVEN AKSAMLARI . KORUYUCU METALLER ..ARACIN ORJİNAL DONANIMI DEĞİLSE ...
    EĞZOST MANIFOLTU YIRTIK ARAÇLAR
    ÖN TAKIMI BİTİK ARAÇLAR ...
    FAR AYARI BOZUK ARAÇLAR...
    MOTOR VE ŞASE NUMARASI OKUNMAYAN YADA TESPİT İÇİN GÖZLE GÖRÜLEMEYECEK KADAR FARKLI NOKTALARDA BULUNAN ARAÇLAR ...
    BU DURUMLAR İÇİN ..SERVİSLERCE HAZIRLANAN FORM VE DIJITAL MAKINAYLA ÇEKİLMİŞ RESİM OLMASI ZORUNLU...
    RUHSATA İŞLENMEMİŞ ..ARAÇÜSTÜ REKLAMLAR YAZILAR .....
    RUHSATA İŞLENMEMİŞ İKİNCİ KAPORTA RENGİ...
    ZORUNLU TRAFIK SIGORTASI BULUNMAYAN ARAÇLAR...
    EZİK GÖÇÜK .ÇÜRÜK VE PAS İÇEREN ARAÇLAR...
    KATALİZÖR İPTALİ OLAN ARAÇLAR...
    LPG Lİ OLUPTA LPG SIZDIRMAZLIK RAPORU OLMAYANA ARAÇLAR....
    MUAYENE İSTASYONUNDAKİ YOGUNLUK NEDENİYLE TÜM GÜN BEKLEYİP SIRA SİZE GELDİĞİNDE BU SAYDIĞIM UNSURLARDAN BİR TANESİ BİLE EKSİKSE ....YANDINIZ......

• ben yeşil renkli çok koyu olmayan cam filmlerimi hafif kusurlu olarak geçirdim muayeneden yaklaşık 1.5 ay önce
  • Genelde Geçiyor.
    Ama ne hikmetse Polis arkadaşlar dinlemeyip basıyor cezayı.
  • Hafif kusurlu olarak geçiyor.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidss -- 28 Mart 2009; 16:47:37 >
  • Ben de geçtiğimiz hafta Ankara TUVTürk İstanbul Yolu araç muayene istasyonunu üç defa arşınlayanlardanım. Bildiğimiz koyu filmli bir aracın muayeneden geçtiğini gözlerimle gördüm. Benim götürdüğüm araç ise (Chrysler G.V.) far ayarından dolayı ağır (?) kusurlu bulundu. Aracın motor yapısı kapalı kutu şeklinde olduğundan motor & şase numarası eşleştirmesi için de tutanak tutup kaşe ve imzalanması adına yetkili servise yönlendirdiler. Üçüncü ve son gidişimde muayeneyi yaptırabildim.

Hatta ikinci gidişimde randevulu araçlar için numara veren sistemleri çöktü. Üstüne bir de vergi borcuna baktıkları sistem çöktü. Sakin davranmama rağmen bir noktadan sonra akli dengesi pek de yerinde görünmeyen bir elemanları "beklemeyin gidin siz de" deyince patladım, bir güzel bu işi yapamadıklarını, beceremeyecekleri bir işe niye girdiklerini ifade eden bir mini otur(t)um düzenledim. Kıssadan hisse Türkiye'de araç muayenesi sorunu çözüldü derken bence daha beter bir kangren haline geldi.

• quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Arabamda en açık ton cam filmi var ön cam hariç tüm pencerelerde.. Yakında muayene süresi gelecek acaba TAV'daki muayeneden geçermi? Tecrübesi olan varmıdır? Teşekkürler..

Bende araştırmalarım sonucu araca cam filmi yaptırdım.Ön yan camlar 1 numara arka tüm camlar 2 numara.Binek araçlarda cam filmi yasağı kalkmış eskiden varmış(en ön cam hala yasak).Şadece Ticari araçlarda cam filmi yasak.Polisler bazen bilmedikleri için ceza yazabilirler veya bildikleri halde kasti olarak yazıyorlardır.Geçenlerde trafik cezası yediğimde beni çeviren polis camlara çok dikkatli baktı sonra diğer polis arkadaşa birşeyler sordu tamam dedi ama 265TL cezadan kaçamadık(149Km/h ile geçmişim radardan)
  • quote:

Orjinalden alıntı: OTO KUAFÖR

ARKADAŞLAR FIAT SERVİSİNDE ÇALIŞIYORUM İST İÇİN SULTANBEYLIDEKİ MUAYENE ISTAASYONUNU TERCİH EDİN..ÇÜNKÜ İMESTEKİ İSTASYONA GÖRE DAHA PASİF UYGULAMASI VAR..

MUAYENE İSTASYONUNDAKİ YOGUNLUK NEDENİYLE TÜM GÜN BEKLEYİP SIRA SİZE GELDİĞİNDE BU SAYDIĞIM UNSURLARDAN BİR TANESİ BİLE EKSİKSE ....YANDINIZ......

Ben araca xenon far taktırmak istiyorum.Taktırdığım zamam muayeneden geçemiycekmi.O kadar araç var çoğu orjinal xenon değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 29 Mart 2009; 12:58:20 >
  • yarın gidip film çektiriyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadoz5775

sorun yok geçer

+1
    ben gectim
  • quote:

ARKADAŞLAR FIAT SERVİSİNDE ÇALIŞIYORUM İST İÇİN SULTANBEYLIDEKİ MUAYENE ISTAASYONUNU TERCİH EDİN..ÇÜNKÜ İMESTEKİ İSTASYONA GÖRE DAHA PASİF UYGULAMASI VAR..

BITIK LASTIKLER
    ARAÇ DIŞI YAN BASAMAK VEYA ÖN TAMPONA VE ARKA BAGAJ KAPAGINA DAİR MERDİVEN AKSAMLARI . KORUYUCU METALLER ..ARACIN ORJİNAL DONANIMI DEĞİLSE ...
    MOTOR VE ŞASE NUMARASI OKUNMAYAN YADA TESPİT İÇİN GÖZLE GÖRÜLEMEYECEK KADAR FARKLI NOKTALARDA BULUNAN ARAÇLAR ...
    BU DURUMLAR İÇİN ..SERVİSLERCE HAZIRLANAN FORM VE DIJITAL MAKINAYLA ÇEKİLMİŞ RESİM OLMASI ZORUNLU...

Arkadaşım eğer yazın maksatlı değilse hatalarla dolu. Tekrar gözden geçir derim. Bu forumda tartışılıp sorun olmadığı ortaya çıkmış şeyleri de sorun olarak yazmışsın. Milleti korkutmak mı istiyorsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: alusta

quote:

BITIK LASTIKLER

Arkadaşım eğer yazın maksatlı değilse hatalarla dolu. Tekrar gözden geçir derim. Bu forumda tartışılıp sorun olmadığı ortaya çıkmış şeyleri de sorun olarak yazmışsın. Milleti korkutmak mı istiyorsun...

haklısınız mesela katalizör iptalinde geçilemeyeceğini yeni duydum hiç katalizörü olmayanlar ne olacak??

• xenon far gecmez olurmu yaf geciyo ama orjina olacak bazıları ampul deiştiroy beyaz halojen ampul takıyolar onlar gecmiyo ama xenon far kesinlikle geciyo hatta yeni çıkan araclara ozellikle xenon takılıyor
  • bende kartal var 98 model
    muayenede en ince ayrıntılarına bile takıyorlar

güneşlik varya onlar bile değiştirdik
    köşesinde yırtık vardı

saat vardı lambası yanmıyordu tamici arkadaş muayenden geçmez dedi yaptırdık bizde
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.