DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
CAM FİLMİ MUAYENEDE GEÇİYOR MU?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
77
Cevap
1
Favori
34.983
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> CAM FİLMİ MUAYENEDE GEÇİYOR MU?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 sonraki >>>
Giriş
      4524 Mesaj
      20 Mart 2009 01:13:25
      Arabamda en açık ton cam filmi var ön cam hariç tüm pencerelerde.. Yakında muayene süresi gelecek acaba TAV'daki muayeneden geçermi? Tecrübesi olan varmıdır? Teşekkürler..

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
      • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil
    • Yarbay
      6522 Mesaj
      20 Mart 2009 18:25:43
      En fazla hafif kusurlu olarak geçer bir problem çıkmaz ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!
    • Yüzbaşı
      329 Mesaj
      20 Mart 2009 18:32:49
      bi sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.bizim pederin tiposunda da ön cam hariç koyu tonda film var.geçenlerde muayeneden geçirmiş.sorun çıkarmamışlar

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      24 Mart 2009 10:42:42
      cam filmleri artik hafif kusurlu olarka geciyior.
      ama polis gene ceza yazabilir.

Görünmeyen En İyi Koruma
    • Yüzbaşı
      958 Mesaj
      24 Mart 2009 16:52:43
      sorun yok geçer

• Yüzbaşı
      588 Mesaj
      26 Mart 2009 18:40:25

quote:

Orjinalden alıntı: bariskaratas

cam filmleri artik hafif kusurlu olarka geciyior.
      ama polis gene ceza yazabilir.

Aynen. Katılıyorum.

2004 MEGANE II SEDAN 1,6 16V 115BG
    • Er
      13 Mesaj
      26 Mart 2009 23:40:28
      ARKADAŞLAR FIAT SERVİSİNDE ÇALIŞIYORUM İST İÇİN SULTANBEYLIDEKİ MUAYENE ISTAASYONUNU TERCİH EDİN..ÇÜNKÜ İMESTEKİ İSTASYONA GÖRE DAHA PASİF UYGULAMASI VAR..
      DIKKAT ETMENIZ GEREKEN ŞEYLER

ZENON FARLAR MUAYENEDEN GEÇMİYOR...
      BITIK LASTIKLER
      ARAÇ DIŞI YAN BASAMAK VEYA ÖN TAMPONA VE ARKA BAGAJ KAPAGINA DAİR MERDİVEN AKSAMLARI . KORUYUCU METALLER ..ARACIN ORJİNAL DONANIMI DEĞİLSE ...
      EĞZOST MANIFOLTU YIRTIK ARAÇLAR
      ÖN TAKIMI BİTİK ARAÇLAR ...
      FAR AYARI BOZUK ARAÇLAR...
      MOTOR VE ŞASE NUMARASI OKUNMAYAN YADA TESPİT İÇİN GÖZLE GÖRÜLEMEYECEK KADAR FARKLI NOKTALARDA BULUNAN ARAÇLAR ...
      BU DURUMLAR İÇİN ..SERVİSLERCE HAZIRLANAN FORM VE DIJITAL MAKINAYLA ÇEKİLMİŞ RESİM OLMASI ZORUNLU...
      RUHSATA İŞLENMEMİŞ ..ARAÇÜSTÜ REKLAMLAR YAZILAR .....
      RUHSATA İŞLENMEMİŞ İKİNCİ KAPORTA RENGİ...
      ZORUNLU TRAFIK SIGORTASI BULUNMAYAN ARAÇLAR...
      EZİK GÖÇÜK .ÇÜRÜK VE PAS İÇEREN ARAÇLAR...
      KATALİZÖR İPTALİ OLAN ARAÇLAR...
      LPG Lİ OLUPTA LPG SIZDIRMAZLIK RAPORU OLMAYANA ARAÇLAR....
      MUAYENE İSTASYONUNDAKİ YOGUNLUK NEDENİYLE TÜM GÜN BEKLEYİP SIRA SİZE GELDİĞİNDE BU SAYDIĞIM UNSURLARDAN BİR TANESİ BİLE EKSİKSE ....YANDINIZ......

• Çavuş
      83 Mesaj
      27 Mart 2009 23:54:50
      ben yeşil renkli çok koyu olmayan cam filmlerimi hafif kusurlu olarak geçirdim muayeneden yaklaşık 1.5 ay önce

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Mart 2009 02:35:46
      Genelde Geçiyor.
      Ama ne hikmetse Polis arkadaşlar dinlemeyip basıyor cezayı.

ACER Aspire 5920G Series
      Windows Vista TM Home Premium TR
      Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T8100 @ 2.10 GHZ
      4GB DDR2 RAM || NVIDIA GeFORCE 8600M GS || 160 GB SATA
      Western Digital My Passport Essential
      320GB 2.5" 5400RPM || USB 2.0 || Piano Black
    • Yarbay
      11050 Mesaj
      28 Mart 2009 03:38:26
      Hafif kusurlu olarak geçiyor.

• Teğmen
      149 Mesaj
      28 Mart 2009 16:36:06
      ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidss -- 28 Mart 2009; 16:47:37 >

2009 Dark Civic.. İsteyene satabilirim ;)
    • Teğmen
      149 Mesaj
      28 Mart 2009 16:56:34
      Ben de geçtiğimiz hafta Ankara TUVTürk İstanbul Yolu araç muayene istasyonunu üç defa arşınlayanlardanım. Bildiğimiz koyu filmli bir aracın muayeneden geçtiğini gözlerimle gördüm. Benim götürdüğüm araç ise (Chrysler G.V.) far ayarından dolayı ağır (?) kusurlu bulundu. Aracın motor yapısı kapalı kutu şeklinde olduğundan motor & şase numarası eşleştirmesi için de tutanak tutup kaşe ve imzalanması adına yetkili servise yönlendirdiler. Üçüncü ve son gidişimde muayeneyi yaptırabildim.

Hatta ikinci gidişimde randevulu araçlar için numara veren sistemleri çöktü. Üstüne bir de vergi borcuna baktıkları sistem çöktü. Sakin davranmama rağmen bir noktadan sonra akli dengesi pek de yerinde görünmeyen bir elemanları "beklemeyin gidin siz de" deyince patladım, bir güzel bu işi yapamadıklarını, beceremeyecekleri bir işe niye girdiklerini ifade eden bir mini otur(t)um düzenledim. Kıssadan hisse Türkiye'de araç muayenesi sorunu çözüldü derken bence daha beter bir kangren haline geldi.

2009 Dark Civic.. İsteyene satabilirim ;)
    • Yarbay
      5699 Mesaj
      29 Mart 2009 10:58:36

quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Arabamda en açık ton cam filmi var ön cam hariç tüm pencerelerde.. Yakında muayene süresi gelecek acaba TAV'daki muayeneden geçermi? Tecrübesi olan varmıdır? Teşekkürler..

Bende araştırmalarım sonucu araca cam filmi yaptırdım.Ön yan camlar 1 numara arka tüm camlar 2 numara.Binek araçlarda cam filmi yasağı kalkmış eskiden varmış(en ön cam hala yasak).Şadece Ticari araçlarda cam filmi yasak.Polisler bazen bilmedikleri için ceza yazabilirler veya bildikleri halde kasti olarak yazıyorlardır.Geçenlerde trafik cezası yediğimde beni çeviren polis camlara çok dikkatli baktı sonra diğer polis arkadaşa birşeyler sordu tamam dedi ama 265TL cezadan kaçamadık(149Km/h ile geçmişim radardan)

2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Xiaomi Yi
      Xiaomi Mi Band
      Xiaomi Redmi Note 3 Pro
      Canon EOS 70D + Tokina 11-16mm f/2.8 + Tamron 17-50mm f/2.8 + Canon 50mm f/1.8 + Canon 55-250mm f/4.0
    • Yarbay
      5699 Mesaj
      29 Mart 2009 11:00:38
      quote:

Orjinalden alıntı: OTO KUAFÖR

ARKADAŞLAR FIAT SERVİSİNDE ÇALIŞIYORUM İST İÇİN SULTANBEYLIDEKİ MUAYENE ISTAASYONUNU TERCİH EDİN..ÇÜNKÜ İMESTEKİ İSTASYONA GÖRE DAHA PASİF UYGULAMASI VAR..

MUAYENE İSTASYONUNDAKİ YOGUNLUK NEDENİYLE TÜM GÜN BEKLEYİP SIRA SİZE GELDİĞİNDE BU SAYDIĞIM UNSURLARDAN BİR TANESİ BİLE EKSİKSE ....YANDINIZ......

Ben araca xenon far taktırmak istiyorum.Taktırdığım zamam muayeneden geçemiycekmi.O kadar araç var çoğu orjinal xenon değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 29 Mart 2009; 12:58:20 >

2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Xiaomi Yi
      Xiaomi Mi Band
      Xiaomi Redmi Note 3 Pro
      Canon EOS 70D + Tokina 11-16mm f/2.8 + Tamron 17-50mm f/2.8 + Canon 50mm f/1.8 + Canon 55-250mm f/4.0
    • Yüzbaşı
      338 Mesaj
      30 Mart 2009 16:47:50
      yarın gidip film çektiriyorum

• Yüzbaşı
      534 Mesaj
      30 Mart 2009 17:22:40

quote:

Orjinalden alıntı: sadoz5775

sorun yok geçer

+1
      ben gectim

ANCAK ÖLÜ BİR BALIK AKINTIYA KAPILIR

NEFİS ÜÇ KÖŞELİ DİKENDİR NE TÜRLÜ KOYSAN BATAR
    • Çavuş
      77 Mesaj
      30 Mart 2009 22:07:08

quote:

Orjinalden alıntı: OTO KUAFÖR

BITIK LASTIKLER
      ARAÇ DIŞI YAN BASAMAK VEYA ÖN TAMPONA VE ARKA BAGAJ KAPAGINA DAİR MERDİVEN AKSAMLARI . KORUYUCU METALLER ..ARACIN ORJİNAL DONANIMI DEĞİLSE ...
      EĞZOST MANIFOLTU YIRTIK ARAÇLAR
      ÖN TAKIMI BİTİK ARAÇLAR ...
      FAR AYARI BOZUK ARAÇLAR...
      MOTOR VE ŞASE NUMARASI OKUNMAYAN YADA TESPİT İÇİN GÖZLE GÖRÜLEMEYECEK KADAR FARKLI NOKTALARDA BULUNAN ARAÇLAR ...
      BU DURUMLAR İÇİN ..SERVİSLERCE HAZIRLANAN FORM VE DIJITAL MAKINAYLA ÇEKİLMİŞ RESİM OLMASI ZORUNLU...
      RUHSATA İŞLENMEMİŞ ..ARAÇÜSTÜ REKLAMLAR YAZILAR .....
      RUHSATA İŞLENMEMİŞ İKİNCİ KAPORTA RENGİ...
      ZORUNLU TRAFIK SIGORTASI BULUNMAYAN ARAÇLAR...
      EZİK GÖÇÜK .ÇÜRÜK VE PAS İÇEREN ARAÇLAR...
      KATALİZÖR İPTALİ OLAN ARAÇLAR...
      LPG Lİ OLUPTA LPG SIZDIRMAZLIK RAPORU OLMAYANA ARAÇLAR....

Arkadaşım eğer yazın maksatlı değilse hatalarla dolu. Tekrar gözden geçir derim. Bu forumda tartışılıp sorun olmadığı ortaya çıkmış şeyleri de sorun olarak yazmışsın. Milleti korkutmak mı istiyorsun...

Sanal alemde de olsa ,dürüst olmak zor değil ki..
    • Yarbay
      3754 Mesaj
      30 Mart 2009 23:05:20

quote:

Orjinalden alıntı: alusta

Alıntıları Göster

Arkadaşım eğer yazın maksatlı değilse hatalarla dolu. Tekrar gözden geçir derim. Bu forumda tartışılıp sorun olmadığı ortaya çıkmış şeyleri de sorun olarak yazmışsın. Milleti korkutmak mı istiyorsun...

haklısınız mesela katalizör iptalinde geçilemeyeceğini yeni duydum hiç katalizörü olmayanlar ne olacak??

• Çavuş
      58 Mesaj
      02 Nisan 2009 14:55:56
      xenon far gecmez olurmu yaf geciyo ama orjina olacak bazıları ampul deiştiroy beyaz halojen ampul takıyolar onlar gecmiyo ama xenon far kesinlikle geciyo hatta yeni çıkan araclara ozellikle xenon takılıyor

• Yüzbaşı
      510 Mesaj
      03 Nisan 2009 20:28:01
      bende kartal var 98 model
      muayenede en ince ayrıntılarına bile takıyorlar

güneşlik varya onlar bile değiştirdik
      köşesinde yırtık vardı

saat vardı lambası yanmıyordu tamici arkadaş muayenden geçmez dedi yaptırdık bizde

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.