Şimdi Ara

cam filmi cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Cam filmine ceza yedim En düşük numara olmasına rağmen 166 tl yapan arkadaş abi cezaya girmez demişti. hiç ayrım yapmadan herkese yazdılar • yapan arkadas tabi ceza gelmez der yoksa nasil para kazanacak gecmis olsun.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Şu cam filmine de bir çözüm getirmediler hala. Yap işte ufak bir kanuni düzenleme, kullansın insanlar cam filmini. İlla arabanın içinde yanmak zorunda mı insanlar?
 • Sanki cam filmine ceza yazmak için özel talimat alınmış 50 araç bir anda alındı 20 adet trafik polisi vardı. hükümet yeni gelir kapısı buldu sanırım. bildiğim kadarı ile düşük no lu cam filmine ceza yazılmıyordu.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: sgul2002

  Cam filmine ceza yedim En düşük numara olmasına rağmen 166 tl yapan arkadaş abi cezaya girmez demişti. hiç ayrım yapmadan herkese yazdılar

  Gecmis olsun nerede cevrildiniz?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: sgul2002

  Sanki cam filmine ceza yazmak için özel talimat alınmış 50 araç bir anda alındı 20 adet trafik polisi vardı. hükümet yeni gelir kapısı buldu sanırım. bildiğim kadarı ile düşük no lu cam filmine ceza yazılmıyordu.

  Düşük veya yüksek ayrımı yok... Ruhsatında renkli cam yazmadığı sürece ceza yersin... Bakan filmi ceza kapsamından çıkarıcaz diyordu yapmamışlar demekki düzenleme...
 • Az bekleyin...Seçimlere doğru yaparlar düzenlemeyi...
 • Bi avukat dava açıp kazanmıştı. Sizde itiraz edip dava açabilirsiniz. Ayrıca onun kazandığı dava karara içtihat teşkil edecektir.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bende yaptırıp yaptırmama arasında gidip geliyorum. Alanya'da cam filmsiz araç neredeyse yok. Sık sık Antalya'ya gider gelirim yolda bir kaç kez çevirme yapılıyor, şimdi yaptırıp bunlardan birine takılıp ceza yersem ağrıma gider. 166 TL ne demek arkadaş! Yeter artık, yapılan maddi, manevi baskılarla ruh sağlığımız bozuldu.
 • Bu da bahsi geçen avukat.

  OTOMOBİL CAMINA FİLME CEZA YOK

  Aracının camındaki film nedeniyle para cezasına çarptırılan avukat Öktem dava açtı. Mahkeme, cezanın hukuki dayanağı olmadığına hükmetti...

  Sakarya 4. Sulh Ceza Mahkemesi, aracının camına siyah film taktırdığı gerekçesiyle trafik ekiplerince 154 lira para cezası uygulanan Sakarya Barosu avukatlarından Vacit Öktem’in başvurusu üzerine, ‘araç camlarına film takılmasının yasal olarak suç teşkil etmediği’ görüşüyle cezayı iptal etti. Avukat Vacit Öktem “Trafik ekipleri kanunu farklı yorumluyorlar” dedi.

  154 lira ceza kesilmişti
  Sakarya Barosu avukatlarından Vacit Öktem, 4 Haziran 2012 tarihinde kendisine ait araçla Adapazarı Adliyesi’nden bürosuna gelirken, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı kontrollerde, aracının camında siyah film olduğu gerekçesiyle ceza uygulandı.


  Trafik ekipleri, Karayolları Trafik Kanunu’nun 30/1-b maddesinden dolayı 154 lira para cezası kesince Öktem cezanın kaldırılması için mahkemeye başvurdu. İtirazı inceleyen Sakarya 4. Sulh Ceza Mahkemesi Öktem’i haklı bularak Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen trafik cezasını iptal etti. Mahkeme iptal gerekçesinde şunları yazdı:
  “Anılan madde kapsamında ceza uygulaması yapılabilmesi için araçta görüşü engelleyecek veya bir kaza anında içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuar eşya ve çıkıntıların bulunması gerekmektedir. Bilirkişi raporunda itirazcıya ait araçta bu kapsamda bir süs, aksesuar, eşya veya çıkıntının bulunmadığındın tespit edilmiş olması karşısında, kanuna aykırı olarak düzenlenen idari para cezasının iptaline dair hükümler kurulmuştur. Trafik cezasının hukuki dayanaktan yoksun olması nedeniyle idari yaptırım kararının kaldırılmasına.”

  Polis yanlış yorumluyor
  Öktem, mevcut şartlarda ceza kesilmesinin hukuka uygun olmadığını belirterek, “Trafik müdürlüğünün uygulaması maalesef yürürlükteki yasaya uymuyor. İlgili yasa sürücünün sürmesini engelleyecek çıkıntı veya benzeri eklentileri kapsıyor. Yasada ’dışarıdan görüşü engelleyecek filmlerin araca yapıştırılması yasaktır’ demiyor. Mahkeme filmlerin görüşü engellemediğine karar verdi. Mahkemenin bu kararı Türkiye için geçerli bir karardır. Yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, araçlarında film olan kişilerin bu filmleri sökmeleri gerekmez.”

  Kaynak.
 • Eğer amacınız aracın içinde yanmamaksa, cam filmi ile uğraşmaya gerek yok. BOD marka perdeler var aracın camına göre özel olarak hazırlanmış, ben aldım micra aracıma taktım çokta güzel durdu. Dışarıdan bakınca cam filmimi perde mi anlaşılmıyor. Takıp çıkartması da çok kolay.

   cam filmi cezası
 • quote:

  Orijinalden alıntı: sgul2002

  Cam filmine ceza yedim En düşük numara olmasına rağmen 166 tl yapan arkadaş abi cezaya girmez demişti. hiç ayrım yapmadan herkese yazdılar

  Nerede çevrildiniz?
 • Gaziantep

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Çevrilenlerin tamamı yeni araçlar aslında parasından ziyade işlem kanunsuz benim araç en sadesiydi hatta film varmı diye sordu 20 araç vardı en az.işe yetişmek için itirazda edemedikki.
 • aslında bu cezayı kesen polislere dava açacaksın.hangı kanuna gore kesıyorlar..herkes tutturduguna kesıyor arkadas..bu nedir ya?
 • Böyle düzenin taaa... karartmalı tüm camlar yasak olsa anlarım ama fabrikasyona ceza yok filme var yada ne bileyim belli bir ölçüye kadar serbest olmalı...
  Şu trafikte tek savunamadığım ceza maddesidir şu filmler, özellikle bir numara filmler kimseye zararı olmayan bir olgu... Kazalarda tehlikeli deniliyor ama aynı devletin bir çok biriminin araçlarının %90'ı filmli geri kalanıda ensesi kalınların araçları fabrikasyon karartma...
 • Aslında durumum müsait dava mahkeme anlamadığımız işlerden yol gösteren olsa ibret i alem için dava açarım. Ayrıca apartmanda polis arkadaşta var benim araçtan yeminle iki kat daha yoğun karartmalı camları yarın bir avukatla görüşeceğim konuyu bilen arkaş Basra'da yardımını beklerim.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İyiki aracımda orjinal karartılmış cam var. Sökebiliyorsa söksün polis efendi.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: sgul2002

  Cam filmine ceza yedim En düşük numara olmasına rağmen 166 tl yapan arkadaş abi cezaya girmez demişti. hiç ayrım yapmadan herkese yazdılar

  Kardeş çok geçmiş olsun bende Antep teyim benimde arabada film var ekipler hangi mevkide çevirme yaptılar.
 • Allaha şükür 2 yıldır durduran olmadı. en açığından bende de film var ama halen polis gördümmü midem kalkıverir nedense
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.