Şimdi Ara

Cam Balkon (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
11
Favori
68.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

şehir yozgat. sanrım cam balkn işi yaş gibi görünüyor. ısı yalıtımından dolayı. herhalde pvc olacak bu gidişler

Yozgatta normal duvar bile soğuk havayı geçirirken cam balkon mantıklı hamle olmayacaktır.
  • Ankara'da balkon camı yapan bildiğiniz firma var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuverti

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

şehir yozgat. sanrım cam balkn işi yaş gibi görünüyor. ısı yalıtımından dolayı. herhalde pvc olacak bu gidişler

Yozgatta normal duvar bile soğuk havayı geçirirken cam balkon mantıklı hamle olmayacaktır.

aynen bende vazgeçtim zaten...
  • Sadece su ve hava geçirmeyen (Albert Genau hariç) istanbulda hangi markayı ve nereyi önerirsiniz arkadaşlar? Tabiki ısı yalıtımı da olsa iyi olur fakat albert gibi fiyat verecekse olmaz yani :)
  • suheyl S kullanıcısına yanıt
    Malesef öyle bir cam balkon yok cam balkonlar bir noktaya kadar hava ve sugecirmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 1 hafta önce taktırdım camları kapalıyken geçen pazar sabah balkon sıcacıktı içeriden daha sıcaktı gerçi kalorifer yanmıyordu ama.benim evin 2 odasının penceresi balkondan ışık aldığı için şeffaf taktırdım karanlık olmasın diye.bu odalarla soğuk hava arasında tampon bölge oluşturacağı için ısı yalıtımı sağlar diye düşünüyorum.bizim için önemli olan toz,rüzgar yağmur geçirmesin yeter.bronz renkli alüminyum profilli 6.30+2.30×2.25m=19m2 falan 3200TL krd.kartı nakit 3000 olacaktı ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efes22 -- 19 Kasım 2016; 14:44:52 >
  • bizde cam balkon yaptırmak istiyoruz.
    dikkat etmemiz gereken huşular nelerdir?

alüminyum olacak
    temperli renkli cam olacak
    tekerlekleri paslanmaz çelik olacak
    çift tekerlekli taşıma sistemi olacak

bunları biliyorum..
  • cam balkonda aradan ısı giriyor tavsiye etmem

• Biz de yeni yaptırdık; amaç suyu %100 kesmek değil zaten bu sistemlerde. Bize satış temsilcisi öyle demişti. Ama ses ve ısı yalıtımı açısından oldukça kullanışlı. En geniş bilgileri https://cambalkon.store/ sitesi vermiş. Hatta tekerlekler nasıl olmalı veya bakımı nasıl yapılır gibi faydalı bilgiler de var. İncelemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilkihacker23 -- 23 Mart 2017; 14:11:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

Benim gibi bilgi ihtiyacı olan kişiler için yazımı detaylı yazıyorum,;

Arkadaşlar taşınacağım evde balkon kısmı (L şeklinde) zaten pimapenlerle kapatılmış,ancak kalın kalın profillerini hiç begenmiyorum,ayrıca sürgülü olduğundan heryerinden hava geliyor.

Cam balkon sordum ama normal ince cam onlar sana gelmez,soğuktan donarsın dedi pimapenciler,ısıcam/çiftcam olanı yokmu dedim yok dediler.Nette araştırdım bir sürü firma çıktı karşıma,kaliteli oldugunu düşündüğüm Albert'e fiyat sordum aşağıdaki ön kısma 2050 TL,içten jaluzili olursa 2650 fiyat çekti.Açıkçası biraz pahalı geldi ama yaz kış orda oturmayı planladıgımdan ve zaten salonla birleşik oldugundan - yani normal balkonlar gibi kapısı yok- ısı önemli oldugundan 1 kere yaptırıp sorunsuz oturmak istiyorum.

Sağ altta İşaretlediğim kısım kadar altta balkon var ve şansıma tamamen açık,camla kapatsalardı alttan soguk gelme problemim olmayacaktı.
    Alttaki o kısımdan soğuk gelmesin diye mavi köpüklü yalıtım malzemelerinden yaptıracağım kendi balkonumum alt tarafına,ayrıca yine siyah okla gösterdiğim kısımlara da içten yalıtım yapayım diyorum,böylece çok büyük oranda ısı kaybını engellemiş olacağımı düşünüyorum.

Çift cam Yaptıranlar bilgi verebilir mi acaba?Isı,rüzgar yalıtımı nasıldır?
     Cam Balkon

2 yıl önceki bu mesajınızı gördüm. Ben de sizin gibi ısıcamlı cam balkon konusunu araştırıyorum. Ne yaptınız, neye karar verdiniz?
    Konya'da yaşıyorum ve kışlar sert olduğu için cam balkonun biraz daha rüzgarı, soğuğu kesmesini istiyorum. PVC yaptırma şansım yok, çünkü sitenin bu konuda kararı var, zaten ben de beğenmiyorum. Alman isimli fakat %100 türk markamız olan Albert Genau dan fiyat almaya korkuyorum. İsminden yararlanarak iki katı fiyat istediğini çok yerde okudum. Bu sürece kadar olan tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: chips

quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

Benim gibi bilgi ihtiyacı olan kişiler için yazımı detaylı yazıyorum,;

Arkadaşlar taşınacağım evde balkon kısmı (L şeklinde) zaten pimapenlerle kapatılmış,ancak kalın kalın profillerini hiç begenmiyorum,ayrıca sürgülü olduğundan heryerinden hava geliyor.

Cam balkon sordum ama normal ince cam onlar sana gelmez,soğuktan donarsın dedi pimapenciler,ısıcam/çiftcam olanı yokmu dedim yok dediler.Nette araştırdım bir sürü firma çıktı karşıma,kaliteli oldugunu düşündüğüm Albert'e fiyat sordum aşağıdaki ön kısma 2050 TL,içten jaluzili olursa 2650 fiyat çekti.Açıkçası biraz pahalı geldi ama yaz kış orda oturmayı planladıgımdan ve zaten salonla birleşik oldugundan - yani normal balkonlar gibi kapısı yok- ısı önemli oldugundan 1 kere yaptırıp sorunsuz oturmak istiyorum.

Sağ altta İşaretlediğim kısım kadar altta balkon var ve şansıma tamamen açık,camla kapatsalardı alttan soguk gelme problemim olmayacaktı.
    Alttaki o kısımdan soğuk gelmesin diye mavi köpüklü yalıtım malzemelerinden yaptıracağım kendi balkonumum alt tarafına,ayrıca yine siyah okla gösterdiğim kısımlara da içten yalıtım yapayım diyorum,böylece çok büyük oranda ısı kaybını engellemiş olacağımı düşünüyorum.

Çift cam Yaptıranlar bilgi verebilir mi acaba?Isı,rüzgar yalıtımı nasıldır?
     Cam Balkon

2 yıl önceki bu mesajınızı gördüm. Ben de sizin gibi ısıcamlı cam balkon konusunu araştırıyorum. Ne yaptınız, neye karar verdiniz?
    Konya'da yaşıyorum ve kışlar sert olduğu için cam balkonun biraz daha rüzgarı, soğuğu kesmesini istiyorum. PVC yaptırma şansım yok, çünkü sitenin bu konuda kararı var, zaten ben de beğenmiyorum. Alman isimli fakat %100 türk markamız olan Albert Genau dan fiyat almaya korkuyorum. İsminden yararlanarak iki katı fiyat istediğini çok yerde okudum. Bu sürece kadar olan tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

hocam maliyetinden dolayı hiçbirşey yapamadım ancak hala yaptırmak istiyorum.
    Bu markadan yaptıranlar,ısı yalıtımı konusunda bilgisini paylaşırsa seviniriz.

• Albert Genau'ya piyasa fiyatının iki katı ödeyerek yaptırdığımız "Tiara" cam balkonun, cam kanatlarından ikisi 1 ay içerisinde düştü, evet yanlış okumadınız "DÜŞTÜ"

Firma yetkili servisine 2 kere kayıt yaptırdık, kayıt aldıkları tarihte gelmediler, o gün kendilerine de ulaşamadık, genel merkezi aradık yetkiliye ulaşamadık, mail attık ne arayan var, ne soran...

Kısacası işi parayı alana kadar yapan firma, uzak durun...

• Arkadaşlar Albert harici Isıcamlı markalı veya markasız cam balkon tavsiyeniz var mı?
    Evim İstanbul Ümraniye'de.
  • Arkadalar hepiniz kaliteli bir cam balkon arıyor olabilirsiniz. Acaba Isıcamlı Cam Balkon mu? Yoksa Normal Cam Balkon Mu?

Isıcamlı Cam Balkon: Çift camlı olması kullanan kişiler için ısı yalıtımı sağlamaktadır. Bu da evde doğalgaz faturasına az gelmesiyle beraber yansımaktadır. Camlar Temperli olup insanları olası bir durumda yaralamaz.

Standart Cam Balkon: Tek camlı olmasından dolayı ısı mükaviyeti çift camlı olana göre yok denicek derecededir. Ama kötü hava şartlarından ve kuşlardan uzak tutttuğu ve fiyatının cazip gelmesi nedeniyle kullanılması tavsiye edilmektedir. Camlar Temperli olup insanları olası bir durumda yaralamaz.

Uyarı!
    Cam Balkonda Sıkça Sorulan Sorular!

Size Cam Balkon su almaz diyen ustalardan koşarak kacmanızı tavsiye ederim. Çünkü Cam Balkon yapısı dolayısıyla su alır. Raylı sistyem ve sistemin gezmesinden dolayı su alır. Bu su alma olayı minimum seviyeye çekilebilmektedir. Ama kesinlikle önüne geçmesi suan pekte mümkün değildir.

Cam Balkon sadece Güney cephede ise su almama ihtimali olabilir

• .Cam BalkonCam Balkon Sıkça sorulan sorular

Daha Detaylı Bilgi Edinmek İsteyenler İçin Link Bırakıyorum.

http://www.canercambalkon.com/blog/

• Bu aralar yaptıran var mı acaba? Dövizin tavan yaptığı sırada 19m2 için 6 bin TL diyenler şimdi 7500 Tl'den aşağı fiyat çekmiyor. Konum olarak Bursa'dayım ve neredeyse herkes cam balkoncu olmuş. Aklım karıştı var mıdır önerisi olan?
  • Merhaba,
    Arka balkonuma cam balkon yaptırmak istiyorum. Kullandığımız bir balkon değil, ıvır zıvır koymak amaçlı kapatacağız. Balkon korkuluğu camdan. iki seçenek var korkuluk üstü yarım tek cam yada mermer üstünden (yerden) bütün çift cam olabilir. Balkon L şeklinde ölçüsü 1900 x 1300 mm. Albert genau'dan ve Camoda'dan fiyat aldım.

Korkuluk üstü tek cam Albert Genau: 3750 TL, Camoda: 3700 TL
    Mermer üstü çift cam Albert Genau: 6000 TL, Camoda:6500 TL

Korkuluk üstü yaptırsam problem yaşarmıyım? tavsiye edermisiniz. Camoda ile fiyatlar yakın hangisi iyidir?

Konuyla ilgili bilgisi olan herkesin görüşünü almak isterim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.