Şimdi Ara

ÇALMASI EN ZOR ENSTRÜMAN... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
91
Cevap
0
Favori
15.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kesinlile bateri diyorum ama adam gibi çalmaktan bahsediyorum mesela metallica lars gibi adamımm yaaa
  • Kanun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Heretic

bateri çok zor. çünkü hem kollarını hem bacaklarını müthiş bir hızla ve ayrı ayrı hareket ettirmen lazım (özellikle metal bateri, jazz falan kolay)

Jazz kolay mı Sen bateriden biraz az anlıyorsun heralde. Metalde genelde 4 4'lük ritimler kullanılıyor. Double cross'ları düm düz altta çalıyorsan kolay, ama şarkıya göre diğer parçalarla senkronize çalmak istersen o zor ( Mike Portnoy'u bi dinle ya da en iyisi izle, Home, Hells Kitchen, Paradigm Shift özellikle)
    Jazz da sürekli aksak ritimler oluyor ve devamlı değişken bir müzik, bass'ın tabi ki standart olmuş melodileri var onların üzerine de bateriyi ekliyorsun ama özellikle doğaçlama yapılan jazz'ın baterisi hem aksak, hem o anda aynı şekilde doğaçlama olan diğer enstrumanlara uyum sağlaman gerekli. Aksaklıktan kastım da hem ölçünün sabit gitmeyip 7 8'lik + 9 8'lik vb ölçülerle değişmesi hem de zilin çok daha aktif kullanılması. Sadece crash olarak değil tabiki de.

• yav ney calabilen(üfleyen) varmı ... nasıl harbi zormu ben biraz kabiliyet düşmanıyım . ama neyi cok seviyorum .anlatın hele
  • walla arkadaşım... aha yukarıya yazdığım gibi.. eğer içinde istek varsa.. sorun değil.. ama tabi sigaran olmazsa daha iyi olur.. günde 1 paket sigara içenin haline vay derim ben... ses çıkarması çok zor imiş ( hocamız öyle demişti).. onun dışında ilk derslerde nefesin boşa gidiyo, biraz başın dönüyo.. filan falan.. sonra çok anlamsız bir ses çıkarıyorsun .. arkası geliyo işte... ama azimli olacaksın ... ben 3 ay kursuna gittikten sonra bıraktım walla... 5-6 makam öğrendim ( 255 tane makam var ve hepsinin çalınış ve parmak düzenlerinde farklılık var) sonra gitmeye üşendim......ama ara sıra üflerin biraz. yanlız başıma efkarlandığımda öok şahane oluyo. Felsefesi ve hikayesini okursan daha da seviyorsun..

Kolay gele....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozz_MSE -- 29 Ocak 2005, 2:13:19 >
  • kanun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Avaløn

quote:

bateri çok zor. çünkü hem kollarını hem bacaklarını müthiş bir hızla ve ayrı ayrı hareket ettirmen lazım (özellikle metal bateri, jazz falan kolay)

Jazz kolay mı Sen bateriden biraz az anlıyorsun heralde. Metalde genelde 4 4'lük ritimler kullanılıyor. Double cross'ları düm düz altta çalıyorsan kolay, ama şarkıya göre diğer parçalarla senkronize çalmak istersen o zor ( Mike Portnoy'u bi dinle ya da en iyisi izle, Home, Hells Kitchen, Paradigm Shift özellikle)
    Jazz da sürekli aksak ritimler oluyor ve devamlı değişken bir müzik, bass'ın tabi ki standart olmuş melodileri var onların üzerine de bateriyi ekliyorsun ama özellikle doğaçlama yapılan jazz'ın baterisi hem aksak, hem o anda aynı şekilde doğaçlama olan diğer enstrumanlara uyum sağlaman gerekli. Aksaklıktan kastım da hem ölçünün sabit gitmeyip 7 8'lik + 9 8'lik vb ölçülerle değişmesi hem de zilin çok daha aktif kullanılması. Sadece crash olarak değil tabiki de.

saol... jazz hakkında bu kadar bilmiyordum. haklısın, ama daha yavaş ritimler olduğu için kolaydır dedim. neyse. mike portnoy iyi çalar, ama teknik çalıyor. yani tekniği iyi adamın, ama bateri demek davula bam güm dalmak demek. o yüzden DEATH in bateristini daha iyi bulurum.

• bateri?
  • yani bu yüzden jazz da daha teknik bir bateri var... ama metalde daha çok müziğin ritmine uyumlu, daha hızlı çalınıyor.. o yüzden metal bateri forever
  • DELİNİN BİRİ KUYUYA TAŞ ATMIŞ KIRK AKILLI ÇIKARAMAMIŞ...

BEN HAYATIMDA BÖYLE SALAKÇA VE ANLAMSIZ BİR SORU DUYMADIM... CEVABINI BULMAK İÇİN KASAN ARKADAŞLARA SELAMLAR...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozz_MSE

walla arkadaşım... aha yukarıya yazdığım gibi.. eğer içinde istek varsa.. sorun değil.. ama tabi sigaran olmazsa daha iyi olur.. günde 1 paket sigara içenin haline vay derim ben... ses çıkarması çok zor imiş ( hocamız öyle demişti).. onun dışında ilk derslerde nefesin boşa gidiyo, biraz başın dönüyo.. filan falan.. sonra çok anlamsız bir ses çıkarıyorsun .. arkası geliyo işte... ama azimli olacaksın ... ben 3 ay kursuna gittikten sonra bıraktım walla... 5-6 makam öğrendim ( 255 tane makam var ve hepsinin çalınış ve parmak düzenlerinde farklılık var) sonra gitmeye üşendim......ama ara sıra üflerin biraz. yanlız başıma efkarlandığımda öok şahane oluyo. Felsefesi ve hikayesini okursan daha da seviyorsun..

Kolay gele....

eyvallah dostum. sıgara falan yok bizde deniyecem .. saolasın

• Kesinlikle NEY!!!
  • ney değil ne veya efendim
  • Valla arkadaşlar o iş adamına göre değişir....
    Benim arkadaşım var herif daha ıslık çalamıyo
    Kabiliyet,hırs ve sabır ister her enstrüman bence!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: allttan

d-765
    senin cevabın nedir?

Senin cevap nedir olooooooooo
  • ney ! tabii ki de
  • en zor çalgı kemandır
  • ney derim başka da birşey demem en azından diğerlerinden birşey çıkabiliyor bir ses geliyor ama bunda olmuyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Avaløn

quote:

süper açıkLamışsın bende nasıL anLatacam diye düşünüyordum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.