Şimdi Ara

Call of Duty: Warzone [ANA KONU] (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.631
Cevap
117
Favori
387.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyun içi konuşmanız gerekiyor eğer öyle yapmadıysanız. Ben öyle yaptığımda gidiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: altmisbirbucuk

Oyun içi konuşmanız gerekiyor eğer öyle yapmadıysanız. Ben öyle yaptığımda gidiyordu.

oyun içi hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde 4 kişi warzone oynuyoruz ama grup sesi yaptığımızda acayip yankılanmalar oluyor sebebi ne olabilir ?

• Fps drop dan nasıl kurtulacaz? Daha önce yoktu böyle bişey..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • saameet_06 S kullanıcısına yanıt

Xbox'tan yapmıştım gidiyordu ses ama PS'de Apex yayını yapan arkadaşımdan duymuştum oyun içi grup sohbetleri Twitch yayınına verilmiyordu gizlilikten ötürü. Elgato ile bağlamak gerekiyor.

• -PoseidoN- kullanıcısına yanıt

Bir veya birden fazla kişi hoparlörden oynuyordur. Veya kulaklıklarının/discordlarının yankı engellemesi yoktur 10 liralık falandır hocam.

• Güncelleme bugün gecemi geliyor ?

• yeni güncelleme nasıl ? 30 gb gelmiş

• malkockose kullanıcısına yanıt

30gb geldi extra 80gb de oyunu kurarken indirdi ne anlamadım ben bu işi 80gb ne diye geldi extra.

• pc ye 39gb geldi.

Call of Duty: Warzone [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bakaaaa -- 7 Ekim 2021; 9:5:21 >
  • Warzone son yaması ben de enterasan şekilde daha az bir boyutla geldi. Oyunun gerçek anlamda optimizasyon özürlü olduğunu aşağıda yaptığım test sonucunda görebilirsiniz. CapFrameX programı ile 10 dakika süresince bir Plunder maçında ölçüm yaptım. Ryzen 5600x (pbo auto ve ppt limiti 80w), rtx 3070 undervolt (1950MHz@0.9v) ve 1440p çözünürlükte, orta ayarlar ve dlss quality şeklinde test edildi.

Görüldüğü gibi CPU yükü ortalama %54, en yüksek %76 gibi görünse de, bir alt sırada tek çekirdek olarak ortalama %88 yük ve zaman zaman %100 yük durumları görünmektedir. Yani oyun sırasında ortalama 4578MHz ve en yüksek 4825 hızlarına çıkan 5600x işlemcisi, darboğaz yapmıştır :), cpu güç kullanımına bakılınca ortalama olarak üst limit olan 80w muhafaza edilmiştir, gücü sonuna kadar sömürmüş. Öte yandan havalarının serinlemesi etkisi ile cpu 64 derece ortalama sıcaklıkta kalırken, nispeten darboğaz yiyen gpu ise 53 derecelerde seyretmiştir. GPU yükünün ortalama %85 olduğu görünmektedir, %95 üzeri olması darboğazın sıkıntı olmadığını gösterecekti. GPU Vram kullanımı 7.2 GB seviyelerinde seyretmiş fakat bu allocation'dır, yani 16 GB 6800 ekran kartı olsa bunun da üzerinde olurdu, varsa kullanıyor gibi bir durum, ya da dolduruyor.

Sonuç olarak ipc gücü ile ön planda olan, çekirdek hızlarında sıkıntı yaşamayan işlemci bu oyunda darboğaz yiyor :) siz düşünün daha zayıf işlemcilerin halini. Bu durum son 6-7 ay içinde katlanarak arttı. Oyun git gide işlemciye yükleniyor (grafiklerde bir artış yok, aynı grafik hatta dlss geldi üstüne???), ben bir yandan bunun bilinçli olabileceğini bile düşünüyorum, işlemci donanım vs. satanlar, taş mı yesin ?

5600x 80w ppt MIN AVG MAX

CPU load (%) 32 54 76

CPU max thread load(%) 62 88 100

CPU max clock (MHz) 4300 4578 4825

CPU power (W) 6 80 80

CPU temp (°C) 62 64 66

GPU load (%) 58 85 98

Time in GPU load limit (%) 1 1 1

GPU clock (MHz) 1950 1950 1950

GPU power (W) 91 119 141

GPU temp. (°C) 51 53 55

GPU VRAM usage (GB) 7,03 7,23 7,29

RAM usage (GB) 4,85 4,99 5,14

5600x işlemciden power limit kaldırılınca yada 150w set edilinice (kendisi normalde 76w ), işlemci ortalama 50MHz daha hızlı çalışırken, işlemci yükü, gpu yükü hemen hemen aynı. İşlemci sıcaklığında 4-5 derece artış mevcut, işlemcinin çektiği güç doğal olarak daha fazla, fps'lerde ise tüm değerlerde 3 fps civarı artış olmuş ki bu maça ve ölçüme göre değişebilir. Sonuçta darboğazı yaratan asıl etken yazılımın optimizasyon sorunu. Genel olarak gpu yükü tüm testlerde %85 ortalama değerde kalmış.

5600x 150w ppt MIN AVG MAX

CPU load (%) 27 53 76

CPU max thread load (%) 56 87 100

CPU max clock (MHz) 4550 4631 4725

CPU power (W) 18 85 95

CPU temp (°C) 64 68 71

GPU load (%) 66 85 98

Time in GPU load limit (%) 1 1 1

GPU clock (MHz) 1935 1935 1935

GPU power (W) 98 119 141

GPU temp. (°C) 52 53 55

GPU VRAM usage (GB) 6,2 6,52 6,95

RAM usage (GB) 5,6 5,82 5,91

İki durum arasındaki ortalama değerlerin karşılaştırılması,

80 watt 150 watt

CPU load (%) 54 53

CPU max thread load(%) 88 87

CPU max clock (MHz) 4578 4631

CPU power (W) 80 85

CPU temp (°C) 64 68

GPU load (%) 85 85

GPU power (W) 119 119

GPU temp. (°C) 53 53

İki durum arasındaki FPS değerleri karşılaştırılması,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 7 Ekim 2021; 17:55:23 >
  • Son güncellemeden sonra 10 fps civarı bir azalma oldu başka bu sorunu yaşayan, var mı?

• ziondasonisyan kullanıcısına yanıt

Warzon için normal bir şey hocam oyuna 130 fps ile başladım şuanda 60-70 arası sürünüyorum. Oyunun optimizasyonu rezalet ötesi

• Bambusbonze kullanıcısına yanıt
    Bi önceki sezon 140fps alırken şuan 120 lerde değişen bir fps alıyorum menüler zaten çok takılıyor operatör bile seçemeyecek durumda hemde dlss in oyuna gelmesi bile neredeyse hiç fayda sağlamadı

• ziondasonisyan kullanıcısına yanıt

Oyun çıktığından beri sürekli yeni operatör/silah/mod ekleniyor. Haritaya da eklemeler yapıldı. Şiştikçe şişti oyun

Asıl bomba Vanguard'ın çıkışından sonra geliyor. Bir ton yeni silah/operatör ve silah denge güncellemesi gelecekCall of Duty: Warzone [ANA KONU] 

• Sezon 6 ile birlikte oyunun boku cikti kutulardan cikan hemen hemen her silahin ucuk olmasi orta seviye tabanca ile bile rakibi adeta yok edebilmen birde oyunun ilk cikisina gore daha hizlandi sanki birde ustune onlarca hileci derken cok severek ciktigindan beri oynadigim Warzone dan sogumaya basladim resmen

• black ops silahlarının mekaniklerini sevemeyen bi benmi varım beyler sanki cs 1.6 silahı gibi geliyor bana.

modern warfare silahları on numara beş yıldız.

kıcı kırık cucuk smg ile adam bir spreye hayat alıyor ilginc sekilde.

• Böyle bi' mail göndermiş Call of Duty. İnşallah genel bir mail'dir. Hile mile işim olmaz, 2007'den beri COD oynarım, bir kere bile hile kullanmadım. Bana özel gelmiş olamaz değil mi? Çıktığı günden beridir de MW + Warzone oynuyorum PC'de.

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.