Şimdi Ara

Call of Duty: Warzone [ANA KONU] (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.635
Cevap
118
Favori
387.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Call of Duty: Warzone [ANA KONU]
    Call of Duty: Warzone [ANA KONU]www.blizzard.com
    Blizzard Entertainment
    https://www.blizzard.com/en-us/apps/battle.net/desktop

bunu indirip, indirkte sonra diğer all games tıkla warzone diye oyun görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

Pcde çok bezmiştim ondan sordum.. oyunun boyutu da yüksek malum bosuna indirmeyeyim

Konsolda sıkıntı yaşamazsınız, mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

Pcde çok bezmiştim ondan sordum.. oyunun boyutu da yüksek malum bosuna indirmeyeyim

Ps sahibi iseniz warzone da çapraz platform açmanıza gerek yok, fakat Xbox sahibi iseniz mecbur açmak zorundasınız. Mw de ise her iki platformda da kapatabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthropomancy -- 26 Eylül 2021; 1:20:58 >
  • Special wapon: hangi silah bunlar acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • özggür Ö kullanıcısına yanıt

Crossbow bide m79

• Bakaaaa kullanıcısına yanıt
    Bu anakart ban olayı warzone ilk çıktığında da vardı sözde yersen 😔

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Konsolda hile yok ki .. hileden kastınız klavye/fare dönüştürücü aparatlar ise onun önüne geçmek zor görünüyor.

Alıntıları Göster

Sen öyle san. :) Adamlar usb takıyorlar , 100 metreden sektirmeden indiriyorlar ayrıca aim kayıyor. Konsol'da da artık böyle hileler mevcut ne yazık ki.

• Murattimeister kullanıcısına yanıt

Var etkin o, sadece anakarta banlıyordu HWID yüzünde anakart işe yaramıyor, vanguard gelince ekran kartına hem 2fa zorunlu olcakmış bakalım umarım düzelir.

• Ryzen 5600x işlemci ve rtx 3070 ekran kartı ile, 1440p çözünürlükte WARZONE oyunu beni üzmekteydi. FPS istediğim gibi değildi, uzun süre oynamamıştım ve oyuna dönünce düşük fps'den rahatsız olmuştum. Yaşadığım rahatsızlığa, ek etki yapanın BAR(SAM) ayarının kapalı kalması olduğunu fark ettim.

Konu hakkında çeşitli testler yaptım, bildiğiniz gibi warzone için bir benchmark söz konusu değil, bu durumda yardımıma capframex yazılımı koştu ki böyle bir yazılımın ücretsiz olması çok şaşırtıcı. Kendime bir rota belirledim, capframex'e ölçüm için 60 saniye belirledim, çeşitli ayarları değiştirerek bir takım sonuçlar aldım. Plunder maçı içinde tamamiyle aynı şekilde aynı rotayı 60 saniye koştum.

Bu oyunda asıl problem oyunun optimizasyon özürlü olmasıdır, artamayan grafik kalitesine rağmen her sezon düşen bir FPS, bu oyunun ilginç özelliklerinden biri. Daha önce rtx 3070 ile dlss yokken ve bar(sam) kapalı iken aldığım fpsler, neredeyse dlss açık ve bar açık şekilde anca almaktayım, eee ne anladık bu işten?

Neyse sizler için 5600x ve rtx3070 ikilisinin 1440p çözünürlükte, genelde dlss quality modunda sonuçlarını paylaşıyorum.

Öncelikle BAR(Smart Access Memory) açık ve kapalı. Görüldüğü üzere %0.2 değerleri çok farklı, akıcı bir oyun deneyimi için önemli;

Renderer Worker Count Değeri. Burada açıkçası değer 2 (5600x için) olmadığı sürece çok sıkıntı yok gibi fakat optimum değer benim için 3-4 gibi oldu, ben 4'ü seçtim. Biliyorsunuz bu değeri adv_options.ini dosyasından değiştiriyoruz, belgelerim/cod klasörü içinde.

Güç ve Uyku ayarları çubuğu, bildiğiniz gibi ryzen 5000 serisinde güç planı olarak dengeli tavsiye edilse de, siz güç ve uyku ayarlarından çubuğu en iyi performansa alın.

Bunun yanında 5600x'i isterseniz pbo auto, isterseniz pbo auto ve ppt değeri arttırarak, isterseniz direk 4800MHz overclock yaparak kullanın, çok bir fark olmuyor. En iyi sonucum pbo auto ve ppt 80 watt oldu, serin ve performanslı. Tüm çekirdekleri 4800MHz overclock yapmak sıcaklık artışı dışında bir getiri sağlamadı, neredeyse pbo auto değerleri ile aynı.

Son olarak rekabetçi oynayanlar ANTI-ALIAS konusunda zaten smaa 1x seçiyordur herhalde,

Bu da capframex;

Call of Duty: Warzone [ANA KONU]capframex
    CapFrameX
    https://www.capframex.com

SONUÇ: varsa SAM yada BAR desteğinin (rtx 3000 yada rx 6000 serisi için) açık olduğunu kontrol edin. Windows arama çubuğuna güç ve uyku ayarları yazın, çubuğu en sağa en iyi performansa çekin. İşlemcinize uygun renderer worker count sayısını kontrol edin. SMAA 1x anti-alias modu ciddi %0.2 fps artışı veriyor, gözleriniz dayanıyorsa, en yüksek fps için bunu kullanın, yada dlss, göz zevkinize göre artık. Yukarıda paylaştığım program ile kendi ayarlarınızı deneyin.

• Ps5 çoğunluk crossplay, iyi seyirler.

• Bakaaaa kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Aerospace kullanıcısına yanıt

Hocam elinize emeğinize sağlık, video olarakta yapsaydınız keşke bu tip videolar genelde çok izleniyor.

Ben bu oyuna 2020 Ağustosta başladım 1080p mediumda GTX 1070 ile 120-130 fps alıyordum şuan 70-80 arası oynuyorum. Optimizasyon her sezon daha dayerlerde. Şuan oyunun menü geçişlerinde bile takılıp duruyor.

• Xbox oyuncusuyum nick ATSIZ34 beraber oynamak şsteyenler ekleyebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Sen öyle san. :) Adamlar usb takıyorlar , 100 metreden sektirmeden indiriyorlar ayrıca aim kayıyor. Konsol'da da artık böyle hileler mevcut ne yazık ki.

Alıntıları Göster

Kaynak nedir? Gösterebileceğiniz video ya da haber var mı?

• quote:

Alıntıları Göster
    Cronus zen hilenin ta kendisidir. Birçok video mevcut, çok rahat bulabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster

Senin cronous'tan haberin yoksa ben neden video göndereyim hocam. Sen masal rüyasında oynamaya devam et. :) Biz yıllardır bu oyunları ps'de oynuyoruz neyin ne olduğunu biliyoruz. Özellikle yabancı oyuncular sıkıntılı ve cronous dediğin ürün satışa yetmiyor.

BAK SATAN ADAM ÖZELLİKLERİNİ YAZMIŞ

LİNK https://forum.donanimhaber.com/cronus-zen-ps4-ps5-xbox-yeni-nesil-macro-script-cihaz-1199tl--144045944

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 28 Eylül 2021; 15:51:13 >

• -PoseidoN- kullanıcısına yanıt
    Sonunda dayanamayıp warzone'u komple silmeme sebep olan cihaz. Rainbow 6'te az rastloyordum ama son zamanlarda her 3 oyundan ikisinde eminim bu cihazı kullanan denk geliyor. Head agot atmak o kadar kolay mı arkadaş R6'te? Her önüne gelen headshot atıyor.
    Bir de R6 ile ilgili açıklama kısmında strafe fire yazmış, bu nedir bilen biri açıklayabilir mi rica etsem ?

• allah aşkına şu bazı bölgelerde çıkan sayı seslerini falan nasıl kapatıyoruz ? Bu saçma sapan şey kimin aklına gelmiş ve bunlar oyuna eklemiş. Tam ses duymamız gereken yerde saçma sapan bir ses konuşmaya başlıyor. Gereksiz bir event. Kapatılıyor mu bu ?

• HaciTTOR kullanıcısına yanıt
    Aynen. Vs lerde hiç şans tanımıyor. Direk ölüyoruz.

• 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.