Şimdi Ara

Call of Duty: Warzone [ANA KONU] (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.635
Cevap
118
Favori
387.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Hayatımda oyun konusunda tek anlamadığım olay x-box ve ps'ye klavye mouse takıp oynayan kolsuzlardır.

Alıntıları Göster

Kesinlikle katılıyorum. Yasak olması lazım. 3. Parti firmalar adaptör yapabilir. Önüne geçemeyiz ama. Official olarak desteklenmemeliler. Yada rekabetçi oyunlar için yasak olmalı. İşte ben bu sorunlarıda geçtim. Beni pc ile aynı havuza atması. Akıl alır gibi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ConCarnage

Kesinlikle katılıyorum. Yasak olması lazım. 3. Parti firmalar adaptör yapabilir. Önüne geçemeyiz ama. Official olarak desteklenmemeliler. Yada rekabetçi oyunlar için yasak olmalı. İşte ben bu sorunlarıda geçtim. Beni pc ile aynı havuza atması. Akıl alır gibi değil.

Alıntıları Göster

Valla bende ps4 var girerken bazen 1 bazen 2 kere peş peşe soruyor no crossplay diyorum ama güvenemiyorum genede.

• -PoseidoN- kullanıcısına yanıt
    Oyun bulduğunda sıralanıyor sol tarafta hemen. Kim hangi ekipmanla oyuna giriyor. Hangi platformda oynuyor diye. Ordan kontrol edebilirsiniz. Ben girerken pc ve mouse gözüküyor. Ps gözüküyor. Xbox gözüküyor. Çorba bi serverda oynuyoruz. Kazanan tabikide mouse. Gulag a düşüyorum karşıma gelen genelde kolla oynuyor. Mouse ile pc de oynayanlarda sorun yok. Adamlar rahat. Dalga geçe geçer kazanırlar.
  • Crossplay denen pislik malesef BF6'nın da başına bela olacak gibi duruyor.

Konsol oyunculuğu demek, belirli bir standartın olması demektir. Eskiden herkes aynı çözünürlük, fps, fov ve gamepad ile oynarken bu standart vardı.

Günümüzde rekabetçi oyunları konsolda oynamak bile bile lades demek oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Respect***

Crossplay denen pislik malesef BF6'nın da başına bela olacak gibi duruyor.

Konsol oyunculuğu demek, belirli bir standartın olması demektir. Eskiden herkes aynı çözünürlük, fps, fov ve gamepad ile oynarken bu standart vardı.

Günümüzde rekabetçi oyunları konsolda oynamak bile bile lades demek oldu.

Kapatma seçeneği olur büyük ihtimalle ama klavye mouse kullananlar cromax mi onu kullanlar var silahlar tepmiyor klavye mouse kullandığı icinde daha hızlı hareket ediyor sen ds4 ile dönene kadar adam seni çoktan vuruyor konsolda değilde pc oynuyormusum gibi hissediyorum buna da izin veriyorlar ben kolla oynuyorsam herkes kolla oynasın konsolun amaci bu pc degil ki bu km neden destek veriyor beceremeyen gitsin pc de oynasın bizim oyun keyfimizi neden elimizden alıyorsun ki

• Arkadaşlar oyunu en son Cold war güncellemesi geldikten hemen sonra bırakmıştım. Oyunu severek oynarken her güncelleme sonrası fps gittikçe azalınca ben de bırakmak zorunda kaldım. Oyun ilk çıktığında 80 civarı alırken bıraktığımda 40-50lere düşmüştü. Şu geçen 5 aylık zaman diliminde fps açısından herhangi bir düzeltme yapıldı mı yoksa daha mı kötüleşti?

• smalhero kullanıcısına yanıt

Hocam dediğin gibi her güncellemeden sonra içine ettiler fpsnin. Gpu usage problemi var bu oyunda ekran kartını tam güçte kullanamıyor nedense. Uçakta ilerlerken yüzde 90 üstü olan değer aşağı inince yüzde 70-80'lerde takılıyor. 2080 ti ile 115 fps ortalama alıyorum full ayarlarda. Normalde daha fazla olması lazım. Bir sürü yerli yabancı forum gezdim bu konudan muzdarip insan çok ve genel geçer bir çözüm yok her kafadan ayrı ses çıkıyor. İşin garibi ayarları düşürsen de bu kez gpu usage daha da düşüyor yüzde 50-60'lara...Bende o yüzden alayını fulledim grafiklerin. Yayın kaydı da alıyorum. Zaten low ayarda da ultra ayarda da benzer fpsler veriyor çok değişmiyor. 2070 superi olan arkadaş da 80-90 fps de dolandığını ve ayarı kıssa da pek değişmedigini söylemişti. Cpu darboğazı falan diyor bilmeyenler ama alakası yok. Ryzen 5800 ile de aynı sorunu yaşayan var. Zaten cpu usage yüzde 100 değil o da yüzde 40-70 arası dolanıyor yani cpu yetmiyor diye bir olay değil bu tamamen oyunun mallığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 16 Mart 2021; 20:29:6 >

• Maclarens90 kullanıcısına yanıt

buna imzamı atarım

Eyvallah hocam tekrar indirmenin bi manası yok o zaman. Zamanında yeterince canımı sıkmıştı bu fps muhabbeti bidaha uğraşmaya gelemem.

• smalhero kullanıcısına yanıt

Yani sisteminiz nasıl bilmiyorum. 140-150 fps alamasam da 105-120 fps aldığım için ben canımı sıkmadan oynamaya devam ediyorum oyunu. Yabancı forumlarda format attıktan sonra, asus ai suite programını sildikten sonra vs. çeşitli denemelerin ardından düzeldi diyen de var. Ama kendimden ve etrafımdan gördüğüm kadarıyla oyunda hep bir direnç var ekran kartı performansının tamamından faydalanma konusunda. Çok zor olmayacaksa bi deneyebilirsiniz tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 17 Mart 2021; 11:32:29 >
  • Şu simsiyah operatorun Warzone için yasaklanması lazım. Oyun ilk çıktığında bu kadar tryhard yoktu yine eğlenebiliyorduk fakat şu anda çoğu kişi o operatoru alıyor üstüne Mac-10, AUG, FFAR falan seri silahları seçip direkt win için oynuyor. Böyle hiçbir keyfi yok PUBG'den sonra başarılı bulduğum nadir BR idi yazık gerçekten.

• vallahi rewasd kurdum fare ile dağa taşa sıkan silah, aynı fareyi kontrolcü olarak gören sistem de focus aim asist de sekmiyor ağzım açık oynadım oyunu. resmen konsola göre yapmışlar oyunu. ya bildiğin kurşun adamı takip ediyor. önümden zıplayıp geçen adamın sırtına sırtına boşaltıyor şarjörü.

biz pc'den oynayanlar adamlara tatlı niyetine sunuluyoruz  

• Ares kullanıcısına yanıt

Valla ben de anlamadım kimi konsolcular çok avantajlı hedef kilitleniyor diyor, konsolculara sorunca siz bir anda mouseu çeviriyorsunuz ne kadar hızlı oynuyorsunuz diyorlar. Bir de onlarda field of view ayarı 60'da sabit olduğu için at gözlüğüyle görünüyor çevresel görüş çok dar. Benim şahsi kanaatimce artılarıyla eskileriyle değerlendirince pc her türlü daha avantajlı derim. (Pc kullanıyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: istanblue001

Kapatma seçeneği olur büyük ihtimalle ama klavye mouse kullananlar cromax mi onu kullanlar var silahlar tepmiyor klavye mouse kullandığı icinde daha hızlı hareket ediyor sen ds4 ile dönene kadar adam seni çoktan vuruyor konsolda değilde pc oynuyormusum gibi hissediyorum buna da izin veriyorlar ben kolla oynuyorsam herkes kolla oynasın konsolun amaci bu pc degil ki bu km neden destek veriyor beceremeyen gitsin pc de oynasın bizim oyun keyfimizi neden elimizden alıyorsun ki

Alıntıları Göster

Hocam bu çapraz platform seçeneği kapanmıyor mu? Kapatmayı denediğim de bu lobby de oynamak için çapraz platform seçeneğinin açık olması gerek diyor ve hep pc ciler geliyor karşıma.)(xbox series s kullanıyorum)

• thenocture T kullanıcısına yanıt
    Ama oyun konsollarında 60fps sınırı var diye biliyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • calypso33 kullanıcısına yanıt

Ps de kapanıyor xbox da bilmiyorum nasıl oluyor

• calypso33 kullanıcısına yanıt

Xbox ta kapanmıyor, kapatırsak oyunu oynatmıyor. Çok saçma bir karar bunun için sildim oyunu pc de hileci ezik dolu.

• Buyrun size Warzone haritasındaki şehrin (Donetsk) ve binaların gerçek hali,

Bende 2060 var. Dizüstü. 100-120fps. Bazan 140 oluyor ozaman akıcılığından fark ediyorum. Ama genelde ping yüksek olduğu için pek zevkl olmuyor. Battlefield5 e başladım. Hiç yoktan rakibi vurabiliyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • korsan067 K kullanıcısına yanıt

Arkadaşımda da 2060'lı dizüstü var full hd çözünürlükte 80-90 arası alıyorum dedi orta-üst ayarlarda. Sizin aldığınız fps iyiymiş gayet kıymetini bilin. 😀

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.