Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Call of Duty: Black Ops 4'te Hikaye Modu Olmaması Satışlara 'En Ufak Bir Şekilde' Zarar Vermemiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
18
Cevap
0
Favori
134
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun Haber, İnceleme, Ekran Görüntüleri >> Oyun Haberleri >> Call of Duty: Black Ops 4'te Hikaye Modu Olmaması Satışlara 'En Ufak Bir Şekilde' Zarar Vermemiş
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      10358 Mesaj
      23 Kasım 2018 14:13:28 Konu Sahibi

Call of Duty: Black Ops 4 bildiğiniz üzere multiplayer, zombi ve battle royale modları ile çıkış yaptı ve seride ilk defa tek oyunculu hikaye modu es geçildi. Hikaye modunun bulunmamasının satışlara hiçbir olumsuz yansıması olmamış gibi görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli pazar araştırma şirketi NPD Group analisti Mat Piscatella, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Tek oyunculu hikaye modununun olmaması Black Ops 4'ün çıkışındaki aylık satışlarına en ufak bir şekilde zarar vermedi." diye belirtti.

Daha önce duyurulduğu üzere, Call of Duty: Black Ops 4, çıkış gününde dijitalde Activision'ın şu ana kadarki en çok satan oyunu olmayı başardı ve ilk üç günündeki satışlarından 500 milyon dolardan fazla kazanç elde etti.

Ayrıca VentureBeat'in raporuna göre, Call of Duty: Black Ops 4 Amerika Birleşik Devletleri'nde bu yılın en çok satan oyunu ve Red Dead Redemption II, Far Cry 5 ve Marvel's Spider-Man oyunlarının üzerinde (Dijital satışlar dahil değil, PC satışları dahil değil.)

Activision'ın Call of Duty: Black Ops 4 ile bu derece büyük bir başarı yakalamış olması gelecek oyunlarında hikaye modu olup olmamasını etkiler mi orasını tam olarak kestirmek zor. Ancak 2019'da çıkacak Call of Duty oyunu Infinity Ward tarafından geliştiriliyor ve açılan senaryo yazarı iş ilanı hikaye modunun olacağını işaret ediyor. İlk söylentiler de Infinity Ward'un Call of Duty: Modern Warfare 4 üzerinde çalıştığı yönünde. Activision Call of Duty 2019 hakkında henüz hiçbir resmi açıklamada bulunmadı.

|
      |

• Yarbay
      5156 Mesaj
      23 Kasım 2018 14:19:50
      Hikaye modu yok fakat dolu dolu 3 oyun modu var. Hikaye modlu çıkan BF5'in hikaye modunun ne alemde olduğu görünüyor. Yanlış anlaşılmadan söyleyeyim. Hikaye moduna gram karşı değilim. CoD ilk olarak BF ile karşılaştırıldığı için böyle diyorum. Yoksa ben de sirkeli RDR 2, Gow gibi oyunlar görmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

''From the ashes a fire shall be waken, a light from the shadows shall spring, renewed shall be blade that was broken. The crowless again shall be king.''

• Yarbay
      7880 Mesaj
      23 Kasım 2018 14:39:07
      cod oynanışı ile battroyal gerçekten cuk oturmuş,Benim için en iyi online rekabetçi oyun kemerini overwatch dan alamasada çok keyif alarak oynuyorum, özellikle rakibi bf5 e göre uzak ara daha keyifli, bf4 den sonra dice hep boş yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 23 Kasım 2018; 14:43:11 >
      |
      |

Zotac Gtx 980 ti Amp Extreme Intel Core i7-6700K Skylake Samsung 850 EVO 500 GB SSD Kingston HyperX Fury Black DDR4-2600 MSI Z170A GAMING M5
      Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Yarbay
      6158 Mesaj
      23 Kasım 2018 14:46:06
      Bf5 in yanında çöp kalır amerikan bebelerinin oyunu cod.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

ATATÜRK DÜŞMANI SOYSUZ ÇOMARLARA KARŞI
    • Er
      11 Mesaj
      23 Kasım 2018 15:29:34
      Ve bu şekilde oyunu aldılar, bir daha da oyundan hikaye beklemesinler.
      Alanlar da kına yaksın.
      |
      |

• Yüzbaşı
      872 Mesaj
      23 Kasım 2018 15:46:58
      ben almadım..
      |
      |

PS4 PRO - Nintendo Switch 32 GB Grey Joycon - 4K LG TV 49 " - Kirmizi Siyah Dualshock 4 Joypad- Cooler Master ATX 750 W Midi Tower Siyah Kasa - Asus Z170 PRO Gaming Anakart - Kingston HyperX 2666 MHZ 32 GB DDR4 Ram - Intel I7 6700K Skylake 4.00 GHZ Islemci -Corsair H60 CW Sogutucu - ViewSonic 4K 28 Inch Monitor - MSI GTX 1070 8GB DDR5 Ekran Karti - Xbox One Joypad - Bloody Gaming Mouse ve Klavye - Razer Kraken 7 1 Kulaklik - Corsair Force LE SSD 250 GB - Sandisk SSD Plus 480GB - LG-BTHD 5 1 3D Bluray Ses Sistemi - Xbox 360 Joypad ---Huawei P9 Gold Leica Dual Lens ..
    • Yarbay
      5832 Mesaj
      23 Kasım 2018 17:07:51
      BF cod hep aynı sanki dlc gibi his veriyor iki serinin oyunlarıda bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 23 Kasım 2018; 17:8:16 >
      |
      |

Sloganlarla düşünmek saçmalıktır.
    • Misafir Üyelik
      148153 Mesaj
      23 Kasım 2018 17:20:52
      Call of duty nin gerçek yapımcıları ea nın elinde saçma sapan titanfall ve yeni star wars oyunu geliştireceklerine cod mw 2 nin devamı oyunu başka bir isim altında yayınlasalardı bu çöp cod çoktan tarih olmuştu.

Not: Bu üyelik Haberlere, siteye üye olmadan yorum yapmak isteyen
      kullanıcılar için sistem tarafından kullanılan bir robottur.
    • Misafir Üyelik
      148153 Mesaj
      23 Kasım 2018 17:20:58
      ben aldım ama olmadığını bilmiyordum. bu dönemde kimse tek başına oynamak istemiyor.
      |
      |

• Yarbay
      3476 Mesaj
      23 Kasım 2018 18:46:22
      Hikaye modu var. Black Ops 5 hikayesinde Woods'u villain olarak geri getirecekler.

Ayrıca BFV ile kıyaslayanlara tek lafım Metacritic'i açıp bakmaları. Tartışmaya girmeyeceğim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      23 Kasım 2018 22:07:42
      quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

ben aldım ama olmadığını bilmiyordum. bu dönemde kimse tek başına oynamak istemiyor.

kimse tek başına oynamak istemiyor.
      Witcher 3 ? rdr 2 ? gow ? horizon ? spiderman ? assassins creed ? detroit ? tomb raider ? uncharted ? skyrim ?
      kimse tek başına oynamak istemiyor.
      |
      |

• Yarbay
      9625 Mesaj
      24 Kasım 2018 00:08:39
      Bana göre piyasadaki en iyi online oyun
      |
      |

• Yarbay
      3561 Mesaj
      24 Kasım 2018 01:12:06
      Bu sene codu tercih ettim memnunun bf kabak tadı verdi artık
      |
      |

Psn UncyTR
      &
      GT SplashierWheel8
    • Yüzbaşı
      658 Mesaj
      24 Kasım 2018 16:34:43
      Başlığa gelip "Beyfeğğ abi" diyenler genelde kendi sevdikleri oyunlar yüksek puan ortalaması tutturunca "Metacritic 95 abiiiiğ" diyen tipler nedense. Bu durumda da bakalım Metacritic ortalamalarına (BO4-84 ve BFV-75) Ne oldu metacritic olayı işinize gelince mi geçerli yoksa ? İki oyunu da oynamadığınızı zaten biliyoruz yapılan sığ anti cod yorumlarından ancak bu sene iki oyunu da yıllardır oynayan birisi olarak gönül rahatlığıyla söyleyebileceğim şey COD'un Battlefield'ın çok önünde olduğu. Bakın BFV BF1'den bile çok daha geride bir oyun, grafiksel açıdan da, detay vs. açısından da. Cod için hikaye modu yok belki ama en azından adamlar oyunu çıkış zamanında tam olarak çıkarabiliyorlar bu da çok önemli bir başarı. Online modlara eklenen akıcı dinamikler vs. oyun çok geliştirmiş kendisini son yılların en iyi COD oyunu. Ki satışlar da bunu destekler nitelikte zaten.
      |
      |

PS4 PRO - XIAOMI MI5 - XBOX ONE - Intel Skylake Core i7 6700K(LGA1151) - NVIDIA® GeForce® GTX1070 8GB 256BIT - MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 ExpressCorsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 - Samsung 850 EVO 250GB - WD 3,5" 2TB - WİN10 PRO
    • Yüzbaşı
      734 Mesaj
      24 Kasım 2018 21:34:01
      quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Call of duty nin gerçek yapımcıları ea nın elinde saçma sapan titanfall ve yeni star wars oyunu geliştireceklerine cod mw 2 nin devamı oyunu başka bir isim altında yayınlasalardı bu çöp cod çoktan tarih olmuştu.
      Titanfall 2'nin hikaye modunu bir oyna istersen oynamadıysan, hikayesi olsun, multisi olsun bence bu oyun hiç bir zaman saçma sapan olmadı. Tek eskisi yanlış zamanlarda piyasaya sürülmesi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 24 Kasım 2018; 21:34:38 >
      |
      |

İNTEL CORE İ5 8400 CPU STOK 2.8 GHZ- TURBO BOOST 4 GHZ / 16 GB KİNGSTON DDR4 2133 MHZ RAM /ASUS PRIME Z370-P LGA1151 MOTHERBOARD /GALAX RTX 2060 6 GB 192 BİT GPU / CORSAİR FORCE LE 120 GB SSD / SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB 7200 RPM HDD / FSP WINDALE 4 CPU COOLER
    • Yarbay
      2672 Mesaj
      25 Kasım 2018 01:54:24
      Cod hızlı bir oynanışa sahip. Ben bu anlamda rahat takılabileceğim, BF serisini tercih ederim, ediyorumda.

Zaten bu iki oyuna da bence artık hikaye modu falan koymasınlar.

Zorlama 5-6 saat hikaye olsa ne olr olmasa ne olur.

Hikaye isteyenin artık hemen hemen tek alternatifi rpg oldu gibi %85.
      |
      |

• Misafir Üyelik
      148153 Mesaj
      25 Kasım 2018 14:41:43
      quote:

Orjinalden alıntı: kataaay

Başlığa gelip "Beyfeğğ abi" diyenler genelde kendi sevdikleri oyunlar yüksek puan ortalaması tutturunca "Metacritic 95 abiiiiğ" diyen tipler nedense. Bu durumda da bakalım Metacritic ortalamalarına (BO4-84 ve BFV-75) Ne oldu metacritic olayı işinize gelince mi geçerli yoksa ? İki oyunu da oynamadığınızı zaten biliyoruz yapılan sığ anti cod yorumlarından ancak bu sene iki oyunu da yıllardır oynayan birisi olarak gönül rahatlığıyla söyleyebileceğim şey COD'un Battlefield'ın çok önünde olduğu. Bakın BFV BF1'den bile çok daha geride bir oyun, grafiksel açıdan da, detay vs. açısından da. Cod için hikaye modu yok belki ama en azından adamlar oyunu çıkış zamanında tam olarak çıkarabiliyorlar bu da çok önemli bir başarı. Online modlara eklenen akıcı dinamikler vs. oyun çok geliştirmiş kendisini son yılların en iyi COD oyunu. Ki satışlar da bunu destekler nitelikte zaten.

Bütün bunlar bo 4 ve türevi son codların çöp olduğu gerçeğini değiştirmiyor
      |
      |

• Yüzbaşı
      658 Mesaj
      25 Kasım 2018 19:29:18
      Bütün bunlar sizin kolsuz olup FPS oyunu oynama yoksunu olmanız ile açıklanabilir ya da ikinci ihtimal hiç FPS oyunu oynamamanız ile. Oynamadığınız ya da oynayamadığınız bir şey hakkında ağlayarak yorum yapmak da ayrı komedi. Hoş siz ne kadar ağlarsanız, boş yaparsanız yapın, seri WWII ve BO4 ile doğru yola girdiğini satışlar ile kanıtladı zaten. Daha da satar BO4 çünkü çok doğru yönetiliyor oyun. IW ve BO3 ne kadar kötü oyunsa BO4 ve WWII de o kadar başarılı oyun oldu. Ama özellikle BO4 üzerindeki boş yere harcanan hikaye görevi kısmı yükünü de atarak çok gelişmiş bir oyun olarak çıktı karşımıza. Bu politikanın ne kadar başarılı olduğunu Rainbow Six Siege ve Overwatch örneklerinden de görebilirsiniz. Yapımcılar sadece online üzerine odaklanınca ortaya çok daha başarılı ve dengeli, rekabetçi bir online oyun çıkıyor ortaya. Ha bu arada ben hikayeli oyunları sever, oynarım ama özellikle son cod oyunları kadar zorlama ve gereksiz hikayesi olan oyunlar oynayacağıma gelişmiş online içerikleri tercih ederim. Bu oyunları alma amacımız bu çünkü. Çoğunluk da benim gibi düşünüyor ki satışlar artmış azalacağına.
      quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: kataaay

Başlığa gelip "Beyfeğğ abi" diyenler genelde kendi sevdikleri oyunlar yüksek puan ortalaması tutturunca "Metacritic 95 abiiiiğ" diyen tipler nedense. Bu durumda da bakalım Metacritic ortalamalarına (BO4-84 ve BFV-75) Ne oldu metacritic olayı işinize gelince mi geçerli yoksa ? İki oyunu da oynamadığınızı zaten biliyoruz yapılan sığ anti cod yorumlarından ancak bu sene iki oyunu da yıllardır oynayan birisi olarak gönül rahatlığıyla söyleyebileceğim şey COD'un Battlefield'ın çok önünde olduğu. Bakın BFV BF1'den bile çok daha geride bir oyun, grafiksel açıdan da, detay vs. açısından da. Cod için hikaye modu yok belki ama en azından adamlar oyunu çıkış zamanında tam olarak çıkarabiliyorlar bu da çok önemli bir başarı. Online modlara eklenen akıcı dinamikler vs. oyun çok geliştirmiş kendisini son yılların en iyi COD oyunu. Ki satışlar da bunu destekler nitelikte zaten.</blockquote>
      Bütün bunlar bo 4 ve türevi son codların çöp olduğu gerçeğini değiştirmiyor
      |
      |

PS4 PRO - XIAOMI MI5 - XBOX ONE - Intel Skylake Core i7 6700K(LGA1151) - NVIDIA® GeForce® GTX1070 8GB 256BIT - MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 ExpressCorsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 - Samsung 850 EVO 250GB - WD 3,5" 2TB - WİN10 PRO

• Misafir Üyelik
      148153 Mesaj
      28 Kasım 2018 08:22:00
      Benim favorim rainbow six ondaki hava hiç birinde yok
      |
      |

Reklamlar
haberler
SEO
web tasarım,web design
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.