Şimdi Ara

CALL OF DUTY: BLACK OPS 3 [ANA KONU] PS4 / PS4 PRO (201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.628
Cevap
41
Favori
108.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TNAoguz

İyi oyunlar arkadaşlar. Ben oyunu internetten sipariş ederek getirttim. Oyunu oynadığım zaman Bolu'da bulunuyordum ve oradaki internet hızım 10 mbit civarı idi. O şekilde oynarken multiplayer da sürekli 3 çizgi oluyordu. NAT type open şeklindeydi. Burada yazılan bir kaç şeyi yaptıktan sonra DMZ, PnUP vs. ( Bunları ilk kez yapıyorum. Biraz araştırma ile bulabilirsiniz. Bulamazsanız buraya yazın yardımcı olmaya çalışırım. Çoğu şey modem arayüzünden yapılıyor.) yaptıktan sonra 4 diş oldu fakat ping düşmemişti yine çok fazla. Ground war gibi modlara girdiğim zaman yine 3 çizgiye düşünüyordu. Lafı fazla uzatmayacağım. Şuan Eskişehir'e geldim ve geldiğim ilk akşam internet hızım 4 mbit idi ve superonline aradığımda hatlarda bir sorun olduğunu ilettiler fakat bu hızla girmeme rağmen tdm veya ground war tdm gibi yerlerde 4 çizgi ile oynadım. Lakin ping yine 80-100 arası idi. Bazı zaman 100+ oluyor bilemiyorum belki çatışma anında daha da kötü oluyordur. Demek istediğim bu internet hızı ile alakalı olmayabilir. Ayrıyaten NAT Type moderate şuan. Bu ping olayı o yüzden çok karışık yani fiber ile çözülebilecek bir şey gibi gözüküyor o da malesef apartmanımda olmasına rağmen aktif değilmiş. Proje aşamasındaymış o da 1-2 ay sürermiş. Paylaşmak için yazdım teşekkürler.

Dedigin gibi internetle bazen alakasi olmayabiliyor, oyun ciktigindan beri 60-80 arasi pingle oynadim akk girdigimde bile ping degismedi ama duble xp tarzi olaylar olunca sanirim fazla yogunluktanmi oluyor bilmiyorum gerci cok sacma ama durum bu. Birde oyun arama yaparken basar basmaz 3-5 sn. Icinde oyun buluyorsa kismen server daha iyi oluyor o oyun arama suresi ne kadar uzarsa daha uzak serverlar denk geliyor ve ping ucuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: UCAMAYAN SARBİ

Hikaye olarak evet. Mp olarak cs'yi saymazsak su an en iyi fps bence.

Ne derseniz diyin oyun leş. Oyunun multiplayerı hakkında biraz araştırma yaparsanız anlarsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allahim yarappim su pompalilara biz cozum bulsunlar. Hicbir COD oyununda bu kadar etkili olmamisti

• quote:

Orijinalden alıntı: etihadb

Allahim yarappim su pompalilara biz cozum bulsunlar. Hicbir COD oyununda bu kadar etkili olmamisti

Kesinlikle hocam dün özellikle çıldırma aşamasına geldim kapattım oyunu kaç metreden shotgun ile vuruyorlar
  • Combine haritası amma az denk geliyor artık. Yoksa şanssızlıkmı bu?
  • Haklı olabilirsin kardeşim. Ben superonline kullanıyorum. En son teknik servisi arayıp hattımın güncelleştirmelerini yapmalarını istedim ve biraz daha az Ping ile oynamaya başladım.

• quote:

Haklı olabilirsin kardeşim. Ben superonline kullanıyorum. En son teknik servisi arayıp hattımın güncelleştirmelerini yapmalarını istedim ve biraz daha az Ping ile oynamaya başladım.

Kaçla oynuyorsun dostum merak ettim?

• O kadar kotu actim hala yeni silahlardan gelmedi. Silahi kectim. Anahtar,kilic,caki bunlarda cikmiyor

• ya bir oyunun icine nasil edilebilir adamlar onu gostermis ping sorunu kasimdan bu yana hic yasamamistim bu double xp haftasi yasatti paso turk serveri geliyo bizim mal millet 3 mbit adsl ile oynamaya calisiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Patikle penguentos

quote:

Haklı olabilirsin kardeşim. Ben superonline kullanıyorum. En son teknik servisi arayıp hattımın güncelleştirmelerini yapmalarını istedim ve biraz daha az Ping ile oynamaya başladım.

Kaçla oynuyorsun dostum merak ettim?

Min 60 max 100 arası oynuyorum. Tabi en iyi hali bu. Belki çatışma anında 100+ oluyordur. 100+ çıktığını söylemem lazım ara sıra...

• quote:

Orijinalden alıntı: ketchup.

ya bir oyunun icine nasil edilebilir adamlar onu gostermis ping sorunu kasimdan bu yana hic yasamamistim bu double xp haftasi yasatti paso turk serveri geliyo bizim mal millet 3 mbit adsl ile oynamaya calisiyo

Dostum pingin net hızıyla alakası yok haberin olsun.
  • Double yapanında çıkaranında internetinde hepsini köküne çamaşır suyu anasını satayım bu ne abi 3gündür rezillik diz boyu oyun oynayalım diyoruz stres atarız diye stres sahibi oluryoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: nostra07

quote:

ya bir oyunun icine nasil edilebilir adamlar onu gostermis ping sorunu kasimdan bu yana hic yasamamistim bu double xp haftasi yasatti paso turk serveri geliyo bizim mal millet 3 mbit adsl ile oynamaya calisiyo

host diye bisey yok yani?

• ketchup. kullanıcısına yanıt
    AKK'yi aştığımızda oyunu oynamayalım mı hocam :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Host olman internet hızınla değil senin servera olan bağlantı kalitenle ilgili. Servera göre bağlantısı en verimli olan host olur. Türkiyede server olmadığı için herkes türk olduğu zaman doğal olarak host kim olursa olsun serverlar bize uzak olduğu için lobbyler lagdan oynanmıyo. Benim tek merak ettiğim bazı hotfixlerden sonra sizin beğenmediğiniz 3 mbit akklı netimle sabit 60 pingle oynarken daha sonrasında gelen başka bir hotfixle sabit 80 pingle oynuyo olmam. Kaldı ki dlcnin çıktığı gün herkes söyledi çok düşük pinglerle oynuyoduk yani adamlar isterse yapabiliyolar doğru matchmaking olayını ama dlc hatalarını gideren hotfix geldikten sonra herkes tekrar ping sorunu yaşadığını söylemeye başladı. Sorun kesinlikle Treyarchta ben ülkemizdeki neti savunucak değilim ama emin olun sorun bizde değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Host olman internet hızınla değil senin servera olan bağlantı kalitenle ilgili. Servera göre bağlantısı en verimli olan host olur. Türkiyede server olmadığı için herkes türk olduğu zaman doğal olarak host kim olursa olsun serverlar bize uzak olduğu için lobbyler lagdan oynanmıyo. Benim tek merak ettiğim bazı hotfixlerden sonra sizin beğenmediğiniz 3 mbit akklı netimle sabit 60 pingle oynarken daha sonrasında gelen başka bir hotfixle sabit 80 pingle oynuyo olmam. Kaldı ki dlcnin çıktığı gün herkes söyledi çok düşük pinglerle oynuyoduk yani adamlar isterse yapabiliyolar doğru matchmaking olayını ama dlc hatalarını gideren hotfix geldikten sonra herkes tekrar ping sorunu yaşadığını söylemeye başladı. Sorun kesinlikle Treyarchta ben ülkemizdeki neti savunucak değilim ama emin olun sorun bizde değil.

ya hocam yapma Allah icin senin mantigina gore 56k modemle baglansak bile ayni bi kere serverlara baglanmak icin internet hizi onemlidir eger host 25-50mbit arasi bir internet hizi olan biri olsa oyun hag gibi akar bir yol dusun birimizin hedefe uzakligi 25km digerininki 100 km sence 100 km uzakligi olan kisi saatte 3km hizla hedefe ulasabilir mi ote yandan 25km hedefe uzakligi olan kisi 150km hizla gidiyo internet hizi bu oyunda her seydir 10 senedir x live da oynadim iki sey onemlidir lobby nin geneline olan uzakligin birde INTERNET HIZI kimse diyemez ki bu oyundaki ping olayiyla mbit hizi arasinda bir baglanti yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketchup. -- 16 Şubat 2016; 4:49:53 >

• dostum oynamayin diyemem benim oyle bir hakkim yok ancak soyle bir durum var 6 tane adam demiyim 2002 dogumlu cocuk youtube da gorup beceremedikleri minecraft denilen zirvaliktan zaman bulup oynadiklari call of duty oyununu 6 kisi isgal etmesin tek istedigim bu ingiliz bilmem neleri bitti simdi bunlar basladi artik yildim yani

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ya hocam yapma Allah icin senin mantigina gore 56k modemle baglansak bile ayni bi kere serverlara baglanmak icin internet hizi onemlidir eger host 25-50mbit arasi bir internet hizi olan biri olsa oyun hag gibi akar bir yol dusun birimizin hedefe uzakligi 25km digerininki 100 km sence 100 km uzakligi olan kisi saatte 3km hizla hedefe ulasabilir mi ote yandan 25km hedefe uzakligi olan kisi 150km hizla gidiyo internet hizi bu oyunda her seydir 10 senedir x live da oynadim iki sey onemlidir lobby nin geneline olan uzakligin birde INTERNET HIZI kimse diyemez ki bu oyundaki ping olayiyla mbit hizi arasinda bir baglanti yoktur

Benim twitchte takip ettiğim ingiliz bi streamer var. Adam artık lobbylerin patlamasından dolayı oyunun yayınını yapmayı bıraktı. Kendisi glasgowda yaşıyo 200 mbit download 25mbit uploadı var. Adam 30 pingle oynuyodu ve 30 pinge bile çok diyodu 17 pingle oynaması gerekiyomuş normalde. Kendisinin advanced warfareda 2000+ dna, ghostta 2500+ kem strike atmışlığı var. Bu adamın bağlantı problemini söyleyin o zaman bana. Sadece amerikada yaşarsanız bu oyunu rahat oynarsınız ama bu oyun sadece amerikada satılmadığı için herkesin bu durumdan şikayet etme treyarchında bunu düzeltme sorumluluğu var. Youtubeda black ops 3 lag issues yazın bi aratın bakalım.

• Oyun hizli oldugu icin 50 ustu pingde oynanmaz hale geliyor mwlerde bu kadar hiz olmadigi icin siritmiyordu

• 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.