Şimdi Ara

ÇALIŞTIRMAK İÇİN ÇOCUK DOĞURAN İNSANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce facebookta gördüm genc bir kadin 28 yaslarinda muhtemelen koca parasi yiyor zaten yorumun altinda sormuslar "daha önce hic çalıştınız mi" diye hayir demiş

Yazdigi sey su

"cocugum büyüyünce hayatin zorluklarini görsün diye lcwde calistiracagim"

Abi bu nedir ya cok bu kafada insan görüyorum

Yav kardeşim sizin cocuk yapmadaki amaciniz ne?

Fakir biri cocuk yapiyorsa cocuguna sunu diyor bak

"evladim ben fakirim berbat cok zor yokluk icinde istediğim yemekleri bile yiyemedigim bir hayat yasadim hadi bakalim seni de dunyaya getiriyorum ki kapitalist firmalarda asgari ücrete calis 16 yil oku sonra is bulama hayatin zorluklarini sıkıntısıni çek emi yavrum sana bu kadar bile sefkatim yok ergenlige girene kadar seni seveceğim sonra basimdan def edecegim belki lisede belki daha öncesinde seni yurda yok efendim cemaate Kuran kursuna (cemaat yurtlarinda ve evlerinde 1 milyon cocuk oldugunu duymustum tvde) verecegim başımdan atacagim hadi bakaliiiiiim cehenneme hos geldin "

Ilginizi sevginizi paranizi veremeyeceğiniz cocugu yapmayin ulan YAPMAYIN ONA DA YAZIK BU TOPLUMA DA YAZIK

Lan ben sey gördüm ya geçen biri diyor ki" ben dünyada surekli gezeyim her ulkede sevgililerim ve onlardan cocuklarim olsun"

Arkadas bunu ciddi diyor ha?

Olm bu nasil bir sorumsuzluk? ÇILDIRIYORUM ya ne bicim insanlar var bu dünyada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence kadın çok mantıklı düşünüyor. LCW da çalışmak ne ki sanki inşaatta çalıştırıyor. Bence senin psikolojik sorunların var pek mantıklı düşündüğünü sanmıyorum. Sen istiyorsun ki her aile çocuğunun elimi sıcak sudan soğuk suya sokmasin . Sonra ne oluyor berkacanlar , pelinsular gibi baba parası yiyen tek amacı kafede kahve içmek olan bir nesil doğuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Bence kadın çok mantıklı düşünüyor. LCW da çalışmak ne ki sanki inşaatta çalıştırıyor. Bence senin psikolojik sorunların var pek mantıklı düşündüğünü sanmıyorum. Sen istiyorsun ki her aile çocuğunun elimi sıcak sudan soğuk suya sokmasin . Sonra ne oluyor berkacanlar , pelinsular gibi baba parası yiyen tek amacı kafede kahve içmek olan bir nesil doğuyor.
    Şimdi senin dediğin farklı o arkadaşın dediği farklı. İkinizin de ortasını bulmak lazım.

Çocuğuna ne "ben ilkokulda ayakkabı boyadım sende boyayacaksın" diyeceksin nede "al parayı" deyip salacaksın

• quote:

Orijinalden alıntı: sasasa671

Şimdi senin dediğin farklı o arkadaşın dediği farklı. İkinizin de ortasını bulmak lazım.

Çocuğuna ne "ben ilkokulda ayakkabı boyadım sende boyayacaksın" diyeceksin nede "al parayı" deyip salacaksın

Alıntıları Göster
    Bende bunu anlatmak istiyorum aslında.

• quote:

Bence kadın çok mantıklı düşünüyor. LCW da çalışmak ne ki sanki inşaatta çalıştırıyor. Bence senin psikolojik sorunların var pek mantıklı düşündüğünü sanmıyorum. Sen istiyorsun ki her aile çocuğunun elimi sıcak sudan soğuk suya sokmasin . Sonra ne oluyor berkacanlar , pelinsular gibi baba parası yiyen tek amacı kafede kahve içmek olan bir nesil doğuyor.
    Hocam 1 gun de su forumda psikolojik sorunum oldugu soylenmese disimi kiracam xd

Neyse

Bak ben şöyle düşünüyorum

Hayat cok zor abicim boru degil coooook zoooor

O halde 1001 tane sorun zorluk vs yasadiktan sonra cocuk yapmanın ayni pisligi ona da cektirmenin mantigi nedir abicim bir kisi aciklasin ya

Olaya donelim

Kadin cocugu okutacağım adam edecegim bile demiyor lcwde çalıştıracagim diyor ki cok agir bir is insaat işiyle yarisir yani o derece ve bu is en vasifsiz en okumamis adamin isi

Yav resmen çocuğa hicbir sey vermeyeceğim kapitalist sistemin en vasifsiz en gereksiz adami olsun diyor daha büyümeden

Bu açık ve net sorumsuzluktur böyle hırbo gibi cogalan insanlar yuzunden insanlik bu kadar kalitesiz dunya bu kadar kötü

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hocam 1 gun de su forumda psikolojik sorunum oldugu soylenmese disimi kiracam xd

Neyse

O halde 1001 tane sorun zorluk vs yasadiktan sonra cocuk yapmanın ayni pisligi ona da cektirmenin mantigi nedir abicim bir kisi aciklasin ya

Olaya donelim

Kadin cocugu okutacağım adam edecegim bile demiyor lcwde çalıştıracagim diyor ki cok agir bir is insaat işiyle yarisir yani o derece ve bu is en vasifsiz en okumamis adamin isi

Yav resmen çocuğa hicbir sey vermeyeceğim kapitalist sistemin en vasifsiz en gereksiz adami olsun diyor daha büyümeden

Bu açık ve net sorumsuzluktur böyle hırbo gibi cogalan insanlar yuzunden insanlik bu kadar kalitesiz dunya bu kadar kötü

Alıntıları Göster
    İlk önce kadın çocuğu LCW da çalıştıracağım derken okutmayacagım işçi olarak kalacak anlamında yazdığını hiç sanmiyorum sen kendi kafanda öyle kurmuşsun .Benim anladığım yaz aylarında yada universiteye başladığında falan LCW da çalıştıracak ki bence bu çocuğun ayakları üstünde durması için olması gerekendir.
    İkinci bir konu sen bu kadının dediğini neden bu kadar üstüne alındın anlamadım . Bunu tartışmak bile aslında şuan saçma . Sanki kadın çocuğu köle gibi çalıştıracak!
    Üçüncü olarak. Senin ailenin zengin olmadığı için sürekli parasal yönden sıkıntı cektigin ve bunun bedelini ailene yukledigin anlaşılıyor. Bu yüzden bu kadar nefret dolusun aynı şekilde fakir kesime karşıda bir nefretin mevcut. Psikolojik sıkıntın buradan kaynaklanıyor ki bence kesinlikle psikolojik sıkıntıların olduğunu söyleyebilirim . Kesinlikle sağlıklı düşünceler içinde değilsin ki bir de bu halimle forumda tavsiyeler vermen bence çok yanlış.

• Millet çoçuğunun iyiliğini ister.Bizim ülkemiz de çoçuğumun burnu sürtülsün,rahatlığa zorluk çekmeden erişmesin kafası var.Böyle devam ettiğimiz sürece ilerleyemeyeceğimiz aşikar.Ekonomi bozukluğunun nedeni bilinçsiz ve eğitimli ve eğitimsiz cahillerin çoçuk yapması.
  • quote:

Neyse

Olaya donelim

Alıntıları Göster
    Burada haklısın knk.

Ben olsam çocuğun önüne koyarım MAHİR KAYNAK, MAHFİ EĞİLMEZ kitaplarını erken yaştan politika/iktisat uzmanı yaparım çocuğu.

Bunları bilmenin her meslek için faydası var sonuçta.

Dersleri orta/iyiyse hiç çalıştırmam açıkcası. Kötüyse sanayiye yollarım ama. Diplomalı işsiz olacağına biraz şansı varsa büyüdüğünde ayda minimum 10 bin kazanır.

Diplomalı arkadaşları iş ararken o, aldığı 2. el 2007 model Mustang'ında "POMPA" yapıyor olur.

Tabii evlenmeyi düşünmüyorum da, muhtemelen böyle yapardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 21 Ekim 2019; 19:28:32 >

• quote:

İlk önce kadın çocuğu LCW da çalıştıracağım derken okutmayacagım işçi olarak kalacak anlamında yazdığını hiç sanmiyorum sen kendi kafanda öyle kurmuşsun .Benim anladığım yaz aylarında yada universiteye başladığında falan LCW da çalıştıracak ki bence bu çocuğun ayakları üstünde durması için olması gerekendir.
    İkinci bir konu sen bu kadının dediğini neden bu kadar üstüne alındın anlamadım . Bunu tartışmak bile aslında şuan saçma . Sanki kadın çocuğu köle gibi çalıştıracak!
    Üçüncü olarak. Senin ailenin zengin olmadığı için sürekli parasal yönden sıkıntı cektigin ve bunun bedelini ailene yukledigin anlaşılıyor. Bu yüzden bu kadar nefret dolusun aynı şekilde fakir kesime karşıda bir nefretin mevcut. Psikolojik sıkıntın buradan kaynaklanıyor ki bence kesinlikle psikolojik sıkıntıların olduğunu söyleyebilirim . Kesinlikle sağlıklı düşünceler içinde değilsin ki bir de bu halimle forumda tavsiyeler vermen bence çok yanlış.

Alıntıları Göster
    Üstüme alinmadim yav

Memlekette insan enflasyonu var artik rahatsiz oluyorum bu kadar boş beles gereksiz insan olmasindan

Yasamimi sevmiyorum ama aileme karsi bu konuda asla bozuk degilim hocam 2 paragraftan hayatimi çözdün sen de ha amma abarttin :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BC95874BB

Millet çoçuğunun iyiliğini ister.Bizim ülkemiz de çoçuğumun burnu sürtülsün,rahatlığa zorluk çekmeden erişmesin kafası var.Böyle devam ettiğimiz sürece ilerleyemeyeceğimiz aşikar.Ekonomi bozukluğunun nedeni bilinçsiz ve eğitimli ve eğitimsiz cahillerin çoçuk yapması.
    +1500

Bazi ana babalar çocuğunun burnu sürtulsun istiyor

Lan bu nasil bir mallik

Niye getirdin bu gunahsiz varligi bu pis dunyaya a beyinsiz? Iyiligini isteyecek kadar sevmiyorsan???

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Burada haklısın knk.

Ben olsam çocuğun önüne koyarım MAHİR KAYNAK, MAHFİ EĞİLMEZ kitaplarını erken yaştan politika/iktisat uzmanı yaparım çocuğu.

Bunları bilmenin her meslek için faydası var sonuçta.

Dersleri orta/iyiyse hiç çalıştırmam açıkcası. Kötüyse sanayiye yollarım ama. Diplomalı işsiz olacağına biraz şansı varsa büyüdüğünde ayda minimum 10 bin kazanır.

Diplomalı arkadaşları iş ararken o, aldığı 2. el 2007 model Mustang'ında "POMPA" yapıyor olur.

Tabii evlenmeyi düşünmüyorum da, muhtemelen böyle yapardım.

Alıntıları Göster
    Ya birak usta ya

Bizlik değil bu isler

Hayat ikimizinde içinden geçti afedersin evlenip cocuk yapip ayni seylerin riskini almaya deger mi

Ki bu rezilliklerin yasanmamasi şans her 10 insandan 9unun psikolojik sorunu var ulkede

Yurtdisindan gelen arkadaslarim ilk bunu görüyor sokakta herkesin surati 5 karış

ÇOCUK YAPMAK BANA GÖRE BİLİNÇSIZLIKTIR

• Yav zaten iş yok nadir de olsa lcw var onu da çocuk yapıp doldurmayın para yok abla modern kölelik var

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4C740587D

Yav zaten iş yok nadir de olsa lcw var onu da çocuk yapıp doldurmayın para yok abla modern kölelik var
    Udjdjdjsjsj

Helal reyiz

Bunlar anca COOOĞRK COOOĞRK COOOĞRK COOOĞRK FiLAKKA FILOKKO COOOĞRK COOOĞRK COOOĞRK ondan sonra (9 ay) INGAA INGAAA INGAAAAAAAAĞHH

• Upppp

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Cunku sorunlusun..

• Çocuğunu satmak için doğuranlar var.Neler var neler oohoo...

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Cunku sorunlusun..
    Ne konı bokımindeeeen

Fikirlerimi herkes sorunlu buluyor ama kimse çürütemiyor

Cunku doğruyu söylüyorum herkes bunu fark ediyor ama korkudan kabul edemiyorlar

Cunku gercekler acıtır anlaman lazim benim icin artık sen bir yabancısin

• her insan herkes karşısında her şeyden sorumludur

7 milyarın en az yarısının acı çektirerek yok edilmesi gerektiğine inanıyorum

• quote:

Ne konı bokımindeeeen

Fikirlerimi herkes sorunlu buluyor ama kimse çürütemiyor

Cunku doğruyu söylüyorum herkes bunu fark ediyor ama korkudan kabul edemiyorlar

Cunku gercekler acıtır anlaman lazim benim icin artık sen bir yabancısin

Alıntıları Göster
    Fermantasyoni tamamlamis seyler curutulemez..

Dusunce ve iddialar da buna dahil..
    Ayfon kilifyla bir temiz dayak yedin mi yola gelirsin .

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Fermantasyoni tamamlamis seyler curutulemez..

Dusunce ve iddialar da buna dahil..
    Ayfon kilifyla bir temiz dayak yedin mi yola gelirsin .

Alıntıları Göster
    OKEY SUGAR HIT ME! 1!1!1!1!1

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.