Şimdi Ara

Çalıştığım fabrika satıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam yaklaşık 7 yıldır özel bir otomotiv fabrikasında çalışmaktayım. Patron tüm haklarımızı yabancı sermayeli bir şirkete sattı. Şirket ismi değişecek benim sorum yaklaşık 300 kadar çalışan işçiler için herhangi bir ücret alıcakmıyız? Çıkış parası vs. Yada almamız gerekmiyormu? Bize yapılan açıklamada değişen birşey yok aynı koşul ve şartlarda çalışmaya devam edeceğimiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    Turizm sektöründe aynı olay ile bende karşılaşmıştım. Eski iş yeriniz sskdan çıkış yapıp, yeni işvereniniz aynı gün içerisinde ssk girişinizi yapacaktır. Hiçbir kaybınız olmadan yeni işvereninizle çalışmaya devam edeceksiniz. Olası bi işten çıkarılma durumunda önceki çalıştığınız ve devirden sonraki çalıştığınız süreç baz alınıp tarafınıza ödeme yapılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frankenstein.pb

Merhaba,
    Turizm sektöründe aynı olay ile bende karşılaşmıştım. Eski iş yeriniz sskdan çıkış yapıp, yeni işvereniniz aynı gün içerisinde ssk girişinizi yapacaktır. Hiçbir kaybınız olmadan yeni işvereninizle çalışmaya devam edeceksiniz. Olası bi işten çıkarılma durumunda önceki çalıştığınız ve devirden sonraki çalıştığınız süreç baz alınıp tarafınıza ödeme yapılır.

Tşkler bilgi için ama asıl merak ettiğimiz şuan çalışma şartlaı ve aldığımız maaşın düşük olması sebebi ile yaklaşık 200 kadar işçi çıkmak istiyor böyle bir devir alım satımda çıkış alma gibi hakkımız varmı? İşçiler isteseler hangi haklarını alarak çıkabilirler yada çıkamazlarmı demeliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cukleski -- 17 Eylül 2016; 6:35:46 >
  • Yeni patron iyi niyetten size sorabilir, devam etmek istiyormusunuz diye. Karşılıklı anlaşma dışında dediğiniz biraz zor. İnsan kaynakları müdürü ile yada müdür farketmez durumu anlatıp yardım isteyebilirsiniz gerisi onların iyi niyetine kalmış

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.