Şimdi Ara

Çalışmayan biriyle evlenmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
8.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zamlar zaten belimi büktü. Boğazımdan bile kısar oldum. Tost yapıp duruyorum. Tek göz odaya dünyanın kirasını veriyorum.

Hoşlandığım ama çalışmayan bir kız var . Çok iyi biri.

Evlensem düğün masrafları hayatımı karartır. Kirayı bile zor öderiz.

Sizce ne yapmalıyım ?

Not: Ben çalışmasam ailesi kızı bana asla vermez.

• Ask karin doyurmuyor ! Doyursaydi kurt gibi heybetli bir hayvan koyun gibi zararsiz sevimli bir hayvani parcaliya parcaliya yemezdi !

Aklinizi basiniza toplayin bu devirde cebinizdeki para kadar adamsiniz ! Gittiginiz yerde itibar gormek istiyorsaniz, sizi taniyanlarin deger vermesini istiyorsaniz azicik paradan yana taraf tutun !

Maalesef dunyanin kurali boyle !

Bu devirde evlenmek için kafayı yemiş olmak lazım.

(Tek istisnası önceden hazır olan kenardaki birikim, gelecek kaygısı yaşamayacak sağlam bir gelir )

Gerek şahlanmış bir ekonomik düzenin getirdiği heyecanı, gerekse toplumun yaşadığı ahlaki ve kültürel çöküşte düzgün bir insan bulabilme şansını düşününce...

Eve nasıl eşya alacan harç borç...

Daha bunun düğünü var abidik gubidik adeti örfü var. Nasıl finanse edenden harç borç.
    Eve yerleştiniz Kirası faturası marketi pazarı var. Aile ziyaretleri akraba ziyaretleri üfff

Ne ev satın alabilirsin ne ev kredisine girebilirsin. Tek maaşla birikim de yapamazsın kolay kolay... Kiralarda ordan oraya sürüneceksin(çocuk olunca öyle her muhitte de oturamazsın. Güvenlik önemli)

Ondan sonra kız diyecek ki biyolojik saatim doluyor çocuk yapmam lazım...

Zaten evliliğin özü çocuk yapmak. Türk toplumunda bu gerçekten kaçmak çok zor

Bi çocuk bezi maması kaç para haberin var mı
    Daha bunun hastalığı doktoru hastanesi vs. var.

Eh çoluk çocuk olunca araba da lazım olacak sağa sola gidip gelmeye...tabi tek maaş ile bir araba almak imkansız. Önceden Birikimin yoksa... Ya da ailen yardım etmeyecekse..

Çocuk büyüdü dertler bitti mi? Bitmeeediiii. Bu sefer de çocuğun davranışları şekillenecek kızın ailesi cahilse ayvayı yedin zaten
    Büyükler başlayacak karışmaya.

Çocuk büyüdü okul çağına geldi. okulu öğretmeni dersi ödevi derken başka dertler başlayacak. Çocuk sosyalleşmek isteyecek hem bu bağlamdaki ihtiyaçlarını hem de eğitim masraflarını yeterince gideremeyeceksin
    Zaten tek maaş olacağı için hayli zor olacak her şey.
    Peki çocuğunun elin surisinin fabrikasında üç kuruş paraya çalışmak zorunda kalacağı bir ihtimali hiç düşünmeyecek misin?

Kira fatura market giyim çocuk masrafları derken hayatın bunları finanse etmek için tek bir hedefte koşan yarış atına dönecek. iş ve uyku arasında geçip gidecek hayatında çoğalan sorunlar yumağında kaybolup gittiğini haftalık izninde belki fark edeceksin

Kendine vakit ayırmadığını fark ettiğinde iş işten çoktan geçmiş olacak.

Gelecek kaygısı ile bir aileye bakmanın sorumluluğu üzerine bindiğinde, bu ağırlık seni yavaş yavaş bir değirmende ezilen buğday tanesine çevirecek.

Daha tripkolik Türk kızının hallerine girmedim bile

Yerli dizi, gündüz kuşağındaki kadın programları ve dandik yarışma programları ile beyni yıkanmamış, anlayışlı, kültürlü, eğitimli biri ile tanıştığını varsayıyorum.

Bir insan niye evlenir ki böyle bir ülkede?
    Güzelliğe aldanmak, yalnız kalma korkusu, çevre baskısı, çocuk yapma hevesi derken değer mi gelecek kaygısı ile bu ağır sorumluluğun altına girmeye?
  • Evlenmek için 1.5-2 yıl daha sabret dostum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Evlenmek için 15-20 yıl daha sabret dostum.

• Evlenilmez. Eger ki turk kiziysa KESINLIKLE evlenilmez  

Dipnot; Tavsiye degildir. Sahsi gorusumdur. Kim kimle evlenmek istiyorsa gitsin evlensin. Beni zerre alakadar etmez. Sefasini da cefasini da kendi ceker...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 26 Ocak 2022; 0:41:54 >
  • Abicim daha kendi karnımı zor doyuruyorum diyosun kızı seviyosan zaten onunla evlenmezsin daha iyi biriyle evlensin kurtarsın istersin,bencilsen kendini düşünüyosan evlen zaten çocukta yap umrunda olmasın onlara ne olacağı bu mu istediğin gerçekten.

• Evli çoluk çocuk sahibiyken borç batağındaydım, annem bile "Seni doğuracağıma taş doğursaydım" derdi.

Boşandım yapayalnız kaldım.

Nafaka ödediğim gibi artan parayla yurt dışını geziyorum.

Bekarlık = Huzur...

• Çalışan zaten fakir kalmaya mahkumdur. Çalışmayan zaten evde kalır. İşi bilen ne fakir kalır, ne evde kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evlenince düğün yapacaksın zorunluluğu kalkmadı mı halâ

• ben mesleği olan kızla bile evlenmeyi düşünmemiştim.

evlilik fikrine nasıl bu kadar sıcaksınız çözemiyorum.

• onur1301 kullanıcısına yanıt

Biricik prensesleri düğün yapmazsa olmuyor.

• Leipold kullanıcısına yanıt

Yabancıyı buldun da Türkle evlenmemesi eksik kaldı. Boş yapmakta üstünüze yok.

Alman, Fransız kadınları da kucağını açmış ya zaten sizi bekliyor !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 25 Ocak 2022; 20:21:21 >
  • Çalışmayan biriyle evlenmezdim

• Yani bunun için niye konu açıyorsun? Herşeyi yazmışsın zaten, 2+2 kaç ederin cevabını bekliyorsun

1- Daha kendim geçinemiyorum diyorsun, biraz boğaz daha doyuracaksın

2- Yetmedi ev düzeceksin ki kendini bile zar zor doyuran biri nasıl yapacak bunu merak ediyorum.

EVLENME

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

O çoluk çocuk senin başında olsaydı, bir şehirden bir şehre gidecek kadar bile paran olmazdı.. Para sahibi olmak ile çocuklu yaşam arasından bir seçim yapman lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 25 Ocak 2022; 20:35:34 >
  • Ask karin doyurmuyor ! Doyursaydi kurt gibi heybetli bir hayvan koyun gibi zararsiz sevimli bir hayvani parcaliya parcaliya yemezdi !

Aklinizi basiniza toplayin bu devirde cebinizdeki para kadar adamsiniz ! Gittiginiz yerde itibar gormek istiyorsaniz, sizi taniyanlarin deger vermesini istiyorsaniz azicik paradan yana taraf tutun !

Maalesef dunyanin kurali boyle !

• Evlenme sakın. Genelde evde oturup psikolojisi bozulur üstüne senin kazandığın paraya da değer vermeyip bir de beğenmezler bu tipler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 25 Ocak 2022; 20:59:31 >
  • ne evlenmesi evlenince ne olcak eğer beraber yaşamak istiyosan evlenmeden de yapabilirsiniz

• Aman sakın ha kendinizi yakmayın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.