DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Çalışmalar tamamlandı: Türkiye Uzay Ajansı kuruluyor
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
117
Cevap
1
Favori
1.051
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Çalışmalar tamamlandı: Türkiye Uzay Ajansı kuruluyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1196 Mesaj
      24 Eylül 2016 03:43:57
      AHmet Gözütok Cihan Pehlivana mı Devretmiş? Halbusaki bu haberi ondan beklerdik.Tühh ya.Neyse.
      |
      |
    • Uzaklaştırılmış 20 gün cezanın, 19 gün 17 saat 25 dakika kadarı kaldı.
      4 Not
      24 Eylül 2016 04:22:41

Kabullendim forumun bu 2000 öncesi sanki ülke Afrika da idi 2000n Sonrası Anadolu'ya geldi kafasındakileri.

Sadece ufak bir anektod vermek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      ssbrutality kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cihad ; insanı öldürmek değil, insanı kazanmaktır.- Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı
    • Yüzbaşı
      593 Mesaj
      24 Eylül 2016 04:25:18
      Direk uzaya atlamasaydık . Daha sesin uzay boşluğunda yayılmadığı , zamanın uzayda , gezegenden gezegen farklı işlediği gibi basit temel şeyleri bilmeyen insanlarımız var. Bence ilk zihniyet yerleştirilmeli beyinlere. Ha tabi bilim şart. Gerisi ip söküğü gibi gelir.

|
      |

• Yüzbaşı
      593 Mesaj
      24 Eylül 2016 04:30:49
      quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Alıntıları Göster

Cami ve hastane kıyaslaması nedir?
      Abdest alan sıhhat bulur hastaneye gerek kalmaz. Namaz kılan da aynı şekilde.

İslamın hakikatlarını sayfalarca anlatacak değilim. Teknoloji çağında nasıl İslamiyetten bu kadar habersiz kaldın ona şaşarım. Hiç İslam nedir diye araştırdın mı çamur atmadan evvel?

abdest alan hastaneye ihtiyaç duymaz. Benim kaçırdığım bi şifreleme mi var. Baştan sona saçma çünkü yüzeysel bakıldığında. Derinden girersek ; patlayan bir bombayla yaralanan kişileri abdest iyileştirir mi yoksa hastaneyemi götürülmeli. Hani ülkede boyna bomba patlıyor ya aydınlat bizi. Senin söylediğine göre hastane veya cami yapım sayısını ayarlayacağız .

• Uzaklaştırılmış 20 gün cezanın, 19 gün 17 saat 25 dakika kadarı kaldı.
      4 Not
      24 Eylül 2016 07:05:09
      quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

Alıntıları Göster

abdest alan hastaneye ihtiyaç duymaz. Benim kaçırdığım bi şifreleme mi var. Baştan sona saçma çünkü yüzeysel bakıldığında. Derinden girersek ; patlayan bir bombayla yaralanan kişileri abdest iyileştirir mi yoksa hastaneyemi götürülmeli. Hani ülkede boyna bomba patlıyor ya aydınlat bizi. Senin söylediğine göre hastane veya cami yapım sayısını ayarlayacağız .

Gunde 5 vakit temizlik insanı zinde tutar demek istiyor da dediniz gibi başka durumlar da hastane şart.

Abdest alan sıhhat buluyor da az da akıllı olsa bazılarında az insanlık olsa.

|
      |

Cihad ; insanı öldürmek değil, insanı kazanmaktır.- Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı
    • Yüzbaşı
      559 Mesaj
      24 Eylül 2016 11:21:39
      quote:

Alıntıları Göster

Atatürk nebulası
      Atatürk güneşi
      Atatürk uydusu

En azından şeref olur ;)

• Teğmen
      215 Mesaj
      24 Eylül 2016 11:46:03
      quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

Avrupa bizi kıskaniyiii

BİR ÜLKENİN CUMHUR REİSİ ÖLÜ YIKAMAYI ÖĞRENİN DİYORSA TUBİTAKDA KATILMA HAKKI KAZANAMAYAN HER PROJE NASADA AVRUPADA BİRİNCİ OLUYORSA
      BİR ASTROİD ÜSTÜNDE ALLAH YAZISI BULUR GERİ DÖNERİZ...

Gelişmişlikle dinsizliği doğru orantılı sayan bir bağnaz daha. Türkiye Cumhuriyetinde camileri devlet değil millet yaptırır. Bu milleti beyenmiyorsan birlikte yaşamak parçası olmak zorunda değilsin. O koyduğun görsel için bu...Yoksa ülkede iş; işi hakkıyla yapabileceğe verilmeyip yandaşa, yalakaya, dalkavuğa verildiği müddetçe bir adım ileri gitmez geri gider. Nasa 1958 de kurulmuş... Sene 2016... Tabi biz o arada bazı zihinlerin irtica ile mücadele darbeleriyle(60,80,97) vs meşguldük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam94 -- 24 Eylül 2016; 11:46:48 >
      |
      |

• 24 Eylül 2016 11:48:06
      quote:

Orijinalden alıntı: pranis

Alıntıları Göster

En azından şeref olur ;)

İşte zihniyet bu. Demek ki sana göre Osmanlı padişahlarında şeref yok.

• 24 Eylül 2016 11:53:25
      quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

Alıntıları Göster

Yok kardeşim açıklamayacağım. Hastalık - ibadet ilişkisini sen araştır. Yoga yapmak iyi geliyor da ibadet yapmak niye sıkıyor?

|
      |

• Yüzbaşı
      484 Mesaj
      24 Eylül 2016 12:39:11
      Uzay ajansı deniyor adamın aklı hala YAVUZ SULTAN SELİM de :) Normal yer yüzünde yaşamış en hükümran imparatoru sende unutmuyacaksın haçlılarda !!! Unutanlara hatırlatmak boynumuzun borcu olsun ;)

"Yavuz Sultan Selim, tahtı devraldığında 2.375.000 km.kare olan Osmanlı topraklarını sekiz yıl gibi kısa bir sürede 6.557.000 km.kareye çıkarmayı başardı "

Arkadaşım adamın sana emanet ettiği 6.557.000 km toprağa sahip çıkamamışsın şimdi internette adam hakkında atıp tutuyorsun. Seninle uzayı boşver şurdan dolmuşa atlayıp çarşıya bile gidilmez sen evinde otur netten yorum yap millet sensizde alacağı yolu alır ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbsahan -- 24 Eylül 2016; 12:52:17 >
    • Yüzbaşı
      349 Mesaj
      24 Eylül 2016 12:41:29
      Allah aşkına böyle bir konuda nasıl tartışma yaratmaya başardınız hayretle izliyorum. Daha açılmadan isim konusunda neden tartışıyorsunuz yani. Eğer böyle bir durum olursa o zaman tartışır gerekli tepki verilir.

Bunun dışında uzay ajansının açılması çok geç kalınmış bir adım. Ben de ağır muhalifim ancak yapılması gereken bir adım olduğunu görmemek için kör olmak lazım. Unutmayın Büyük Önder Atatürk'ün sözünü:
      "Bir gün insanoğlu tayyaresiz de göklerde yürüyecek, gezegenlere gidecek, belki Ay'dan bile bize haber yollayacaktır. Bu mucizenin tahakkuku için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji bize daha şimdiden bunu müjdeliyor.
      Bize düşen görevse Batı'dan bu konuda fazla geri kalmamayı temindir."

Ne yazık ki çok geri kaldık. Sadece Batıdan değil doğudan da. Bu farkı kapatmak için ilk adım olur umarım bu da.

Heh bu adımın başarılı olacağına inanıyor musun diye sorarsanız inanmak istiyorum. Daha önce Uzay konusunda çok sözler verildi. Kaç tanesi tutuldu kim bilir. Tabiki açılır bu ajans ama ödeneği yeterli olur mu veya arge mühendisi alınırken liyakat mı adam mı kayırma önemli olur bilmiyorum. Sadece inanmak istiyorum Olmasa dahi sonrası için iyi bir adım oalcağı kesin. Sadece özelleşmesin böyle bir konu yeterli.

Gelişim için yüksek teknolojiye yatırım mecburi. Belki TED'de Emin Çapa'nın videosunu izleyen vardır. Teknoloji ve teknoloji ihracatı konusunda ne kadar kötü olduğumuzu çok güzel anlatıyor. İzlemeyen de lütfen izlesin.

Yüksek teknoloji üretim ve ihracatında Çin'i hadi dengimiz olarak görmeyebiliriz. Ama Malezya ve Kore ile niye rakip olamıyoruz? Bir adım atmak gerekiyor bu konuda. Ve bu adım AR-GE ile başlar.

Umut ediyorum ki artık Uzay konsuunda çalışmalar sadece savunma sanayi olmak yerine insanlığa hizmet olarak da sağlanır.
      |
      |

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      24 Eylül 2016 14:47:07
      Böyle yerlere sonsuz para harcansa içim yanmaz suriyelilere 25 milyar dolar para harcamışımız buna gider şimdi 2 milyon dolar para verirlerse o zaman iş yapamaz zaten.
      |
      |
    • Yarbay
      2583 Mesaj
      24 Eylül 2016 18:21:36
      quote:

Alıntıları Göster

Cami ve hastane kıyaslaması nedir?
      Abdest alan sıhhat bulur hastaneye gerek kalmaz. Namaz kılan da aynı şekilde.

İslamın hakikatlarını sayfalarca anlatacak değilim. Teknoloji çağında nasıl İslamiyetten bu kadar habersiz kaldın ona şaşarım. Hiç İslam nedir diye araştırdın mı çamur atmadan evvel?

• Yüzbaşı
      585 Mesaj
      24 Eylül 2016 19:13:58
      quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Güzel gelişmeler bunlar. Başına kimsenin şusu busu değil de adam gibi bir Astrofizikçi geçirirler umarım.Uzay ajansı demek her türlü teknolojiyi geliştirme olanağıdı demek. Bakın Nasaya yiyecekten tekstile, sanayiden biolojiye , deniz dibi araştırmalarına kadar hertürlü teknolojiye gelişim imkanı sunuyor ki başka türlü Mars'a gidince hayatta nasıl kalıcaklar...

Güzel bir noktadan yakalamışsınız ama konu hakkında tabi "vatandaş" mertebesinde bilginiz var. Astrofizikçi kişi akademisyen ise ilerlemeci değil korumacı çıkıyor genelde. Atılımcı olsun varsın işletme mezunu olsun. Yine de avukat olmasın da varsın sizin dediğiniz gibi astrofizikçi olsun.
      |
      |

• Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 20 saat 43 dakika kadarı kaldı.
      6 Not
      24 Eylül 2016 20:13:32
      Din diyanet işi falan bir dünya vergi toplanıyor. Diyanetin aşırı müsrifliği, ultra lüks cumhurbaşkanlığı sarayı, cb nından belediye başkanına kadar tahsis edilen son model mercedesler, hizmet adı altında yandaşlara verilen sürekli ihaleler, verilen devlet garantileri vs. hükümetin her alanda milletin parasını har vurup harman savurması artık onarılmayacak bütçe açıklarına yol açtı.

Ota moka zam yapmak, vergi üstüne vergi koymak bir yere kadar çare oluyor. Bu milletten daha da fazla para toplamanın yolu hiçkimsenin karşı çıkmayacağı devlet kurumları yapıp bunlara bütçe açmaktır. Şimdi ortaya bir cami vergisi ya da diyanet vergisi gibi bişey atsan olmaz, tepki çeker. Ama bunu uzay araştırma vergisi adı altında yaparsan tepki çekmez. İşin iç yüzünü bilip tepki gösterirsen bu ülkenin gelişmesini istemeyen vatan haini fetöcü olursun.
      |
      |
    • Çavuş
      46 Mesaj
      24 Eylül 2016 20:28:33
      Böyle güzel bir haberin tüm haber kanallarında yayınlanıp günlerce ülkenin gündeminde kalmasını dilerdim.
      |
      |
    • 24 Eylül 2016 22:07:03
      quote:

Orijinalden alıntı: Leto Atreides II

Alıntıları Göster

Cevap beklerdim, ikon değil.

Zoruna gitti değil mi İslâm deyince. Erdoğan'ın size batması normal

• Yarbay
      2583 Mesaj
      24 Eylül 2016 22:49:52
      quote:

Alıntıları Göster

Cevap beklerdim, ikon değil.

Zoruna gitti değil mi İslâm deyince. Erdoğan'ın size batması normal

"Teknoloji çağında nasıl İslamiyetten bu kadar habersiz kaldın ona şaşarım"

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      24 Eylül 2016 23:09:40
      Normalde güzel gelişme derdim ama günümüz Türkiyesinde sadece dostlar alışverişte görsün olayı...
      Bakanlarımız bulut sistemleri hakkında konferans verip alkış alıyor!,eğitim malum,her kurum yozlaşmış, yandaş sistemi işliyor heryerde ve cehaletin pirim yaptığı şu dönemde yapılması gereken başka şeyler var...

|
      |

• 25 Eylül 2016 01:18:14
      quote:

Orijinalden alıntı: Leto Atreides II

Alıntıları Göster

"Teknoloji çağında nasıl İslamiyetten bu kadar habersiz kaldın ona şaşarım"

Alıntı yapmak için alıntı yaptım.
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,801
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.