Şimdi Ara

çalışmaktan korkuyorum arkadaşlar.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
17.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaşım 18 ve yazın çalışmak için bir aile dostumuz iş buldu. bir avmde cafede garsonluk-getirgötür işleri yaparsın, 8 saat calısırsın asgari ücret alırsın dedi. form doldurmaya gideceğim yarın.

her şey iyi güzel ancak ben calısmaktan korkuyorum dostlar. azarlanmaktan falan değil de işleri moka sararım diye korkuyorum atılgan biri değilimdir yani bana birisinin "şunu yap" demesini beklerim o demeden yapamam sanki işi batıracakmıs gibi bir his uyanır içimde. Korkmam konusunda çekinmem konusunda bana önerebileceğiniz şeyler var mı?

• Lustral 25mg x 1 sabah
    citoles 5mg x 1 akşam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brian Harold May

Lustral 25mg x 1 sabah
    citoles 5mg x 1 akşam

ne diyorsun arkadaşım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalp hastalığın falan yoksa Dideral al kullan her sabah yarım çak korku stres falan kalkıyor.%100 denendi onaylandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedopeshow

quote:

Lustral 25mg x 1 sabah
    citoles 5mg x 1 akşam

ne diyorsun arkadaşım?

anksiyete bozukluğu ve muhtemelen sosyal fobin var psikiyatrik destek almalısın.

• Sorun etme tependeki üstündeki görevli kimse sürekli sor ne yapacağını. Yada diğer garsonları seyret napıyor lar onların yaptığı şekilde iş yap tabiki büyük bi işletme ise işten kaytaran illaki olacak onları tespit et ve izleme. Her müessede kıdemli bir kaç insan olur onları izle ve yaptıklarını yap.

• Inisiyatif al daima kardes. Yoksa yenemezsin korkularini.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thedopeshow

quote:

Lustral 25mg x 1 sabah
    citoles 5mg x 1 akşam

ne diyorsun arkadaşım?

anksiyete bozukluğu ve muhtemelen sosyal fobin var psikiyatrik destek almalısın.

bu olayın sosyal fobiyle alakası yok. sadece tecrübesizim bu konuda ve yardım istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: calamityeas

Sorun etme tependeki üstündeki görevli kimse sürekli sor ne yapacağını. Yada diğer garsonları seyret napıyor lar onların yaptığı şekilde iş yap tabiki büyük bi işletme ise işten kaytaran illaki olacak onları tespit et ve izleme. Her müessede kıdemli bir kaç insan olur onları izle ve yaptıklarını yap.

teşekkürler cevabınız için hocam, deneyeceğim söylediklerinizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: s.hız

Inisiyatif al daima kardes. Yoksa yenemezsin korkularini.

hocam şöyle yapıcam; sürekli soru soracağım , her şeyi sineye çekeceğim sonucta bu bir deneyim ileride daha iyileri olacaktır diye düşünmeye calıstırıyorum kendimi ve işime odaklanacağım

• Yahu arkadaşlar manyak mısınız? Gitmişler antidepresan falan önermişler. Abartmayın isterseniz.

Günümüz psikiyatrları zaten birşeylere hastalık uydurmaya bayılıyor ilaç şirketleri ceplerini doldursun diye, bir de siz başlamayın lütfen.

Yaşadığın şey gerginlik altıüstü, kendi kendine kafanda kurma. Düşünmemeye çalış sadece. Bu gerginliği herkes yaşar, ben de şuan staj yapıyorum, şirket gözümü korkutuyordu, hayatımda ilk defa çalışacaktım ve uluslararası bir firma.

Firmaya başlayana kadar tabiki ben de gerildim, ama şuan gayet alıştım, ortam güzel. Sen de stres yapıyorsan dozunda yap, çalışmaya başlayana kadar paran varsa ne bileyim git kıyafet al orada giymek için, otur film izle bişiler yap. Fazla da kafana takma. Oluruna bırak. İlk iş gününden sonra ortama ayak uydurucaksın zaten.

• thedopeshow T kullanıcısına yanıt
    bende de bu tür sorunalr vardı.hoş o sorunları aşsam bile insanlara tahammül etmek gerçekten zor.durumun ahstalık düzeyinde gibi geldi bana psikiyatriste gidip tedaviye başlayıp kurtulaiblirsin.ancak dediğim gibi tahammülün yoksa geri işler yapmaya bak.örneğin temizlik olaiblir.müşterilerle pek muhattap olmazsın.rahatladıkça kendi kendine yapmaya başlayacaksın her türlü işi
  • Çoğunuz sosyal fobiye sarmışsınız, adam azarlanmaktan korkmuyorum işi becerememekten korkuyorum diyor, nerenizle okuyorsunuz

• ahaa kendi gencliģimi gördüm. bende bu korku yüzünden uzun süre calisamadim. ilk is gunu gitmiyordum ise. kesseler öldürseler raziydim ama yeterki calismamayim.. sonra baktım olmuyor hayatta kalmak icin birseyler yapmak lazim. insan ailesinden bile biryere kadar destek aliyormus onu ogrendim. Disimi sıktım çok zorlanarak basladim bir ise. Ay sonu o parayi gorunce lan dedim ben ne malmisim. Insanin kendi parasini kazanmasi kadar guzel birsey yok. Acaip özgürleştim istedigim herseyi aldim. Tam 2 yil calistim ilk is yerinde. Asosyal ben o isyerinde 3 sevgili yaptim. iliski uzerine kitap yazcak seviyeye geldim.Bu 4. isim su an. ilk hafta alisma sureci onu herkes yasar. sonrasinda rahatsin. ben atlattiysam herkes atlatir merak etme. etrafina bak ne salak adamlar ne salak islerde calisiyorlar. patronun bile vasifsiz oluyor. kendine guven cunku baska guvenecegin kimse kalmayacak ilerde. hoscakal

• yanlız avmde olupta 8 saat çalışan ben kimse görmedim yani çok çalışma formu imzalatıp o 8 saat 9 saat haftasonlarıda 10 saat oluyor
  • garsonluk zor meslek. ben küçükken pazarda ve elektronikçide falan çalışmıştım, baya eğlenceliydi. ama garsonlukta sürekli tetiktesin o çok kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

ahaa kendi gencliģimi gördüm. bende bu korku yüzünden uzun süre calisamadim. ilk is gunu gitmiyordum ise. kesseler öldürseler raziydim ama yeterki calismamayim.. sonra baktım olmuyor hayatta kalmak icin birseyler yapmak lazim. insan ailesinden bile biryere kadar destek aliyormus onu ogrendim. Disimi sıktım çok zorlanarak basladim bir ise. Ay sonu o parayi gorunce lan dedim ben ne malmisim. Insanin kendi parasini kazanmasi kadar guzel birsey yok. Acaip özgürleştim istedigim herseyi aldim. Tam 2 yil calistim ilk is yerinde. Asosyal ben o isyerinde 3 sevgili yaptim. iliski uzerine kitap yazcak seviyeye geldim.Bu 4. isim su an. ilk hafta alisma sureci onu herkes yasar. sonrasinda rahatsin. ben atlattiysam herkes atlatir merak etme. etrafina bak ne salak adamlar ne salak islerde calisiyorlar. patronun bile vasifsiz oluyor. kendine guven cunku baska guvenecegin kimse kalmayacak ilerde. hoscakal

haklısın insanın kendi parası gibi yoktur eminim zaten ben de aileme yük olmamak için bi işe gireyim dedim. umarım işleyişim seninki gibi olur suan cevap bekliyorum form doldurdugum yerlerden

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

bende de bu tür sorunalr vardı.hoş o sorunları aşsam bile insanlara tahammül etmek gerçekten zor.durumun ahstalık düzeyinde gibi geldi bana psikiyatriste gidip tedaviye başlayıp kurtulaiblirsin.ancak dediğim gibi tahammülün yoksa geri işler yapmaya bak.örneğin temizlik olaiblir.müşterilerle pek muhattap olmazsın.rahatladıkça kendi kendine yapmaya başlayacaksın her türlü işi

psikiyatriyle alakası yok dostum hatta 2 yıl psikolog maceram olmuştu ve psikolog gibi insanlar seansı nasıl geçirebilirim diye bakıyorlar, hipnoz denilen yankılı öğüt verici şeyler dinletiyorlar falan.

konuya dönecek olursam sorun işte değil, çalışırken o an ne yapmam gerektigini bilemiyorum birinin sürekli yönlendirmesi gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Punk

Çoğunuz sosyal fobiye sarmışsınız, adam azarlanmaktan korkmuyorum işi becerememekten korkuyorum diyor, nerenizle okuyorsunuz

aynen hocam

• Ilk is deneyiminiz mi ? Çok heyecan yapmamaya calis yaparsan elin ayagina dolasir.Ayrica ilk ay maasini aldiginda ozguveninde gelir korkunda kalmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.