Şimdi Ara

Çalışma Bakanı Bilgin: 8 saat mesai fazla 6 saat aşağısı düşünüyoruz. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
4.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rasyonel teletabi R kullanıcısına yanıt

Bunun sebebi şu şimdi çalışanın özel hayatını gasp etmeyeceksin.Adam varsa ailesi arkadaşları ile zaman geçirecek sosyal olacak sinir stres varsa onu atacak bir zamanı olacak.Yeyip gezecek mutlu olacak.Sen adamı boğarsan ne verim alırsın verdiğin küfür gibi ücretlerlede istediğini alamazsın.

Türkiye'de disiplin yok can güvenliği yok emeğe saygı yok.Varsa yoksa hep bana hep bana.EE böyle olunca kimse mutlu olmaz.Mutlu olmayan yerde ne kalkınma olur ne gelişme anca sefillik yoksullaşma yolsuzluk alır başını gider.

• mgora kullanıcısına yanıt

Türkiye'de başta denetim hükümetlere gelmeli.Ardından özel sektöre ve kamuya.Denetimin d'si yok ülkede.Bildiğin balta girmemiş orman gibi ortalık.

• Önce 8 saat olan mesaiyi 8 saat yapın sonra 6 yaparsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • memur sabah bir saat çalışmaz vergi dairesi falan değilse.16'dan sonra da kimse çalışmaz zaten 6 saat çalışıyoruz ama 8 saat duruyoruz mesaide.pandemide esnek çalışma saatleriyle işin döndüğünü görünce avrupai olalım hem de memura yaranalım mı dediler?pandemide kanundu çalışmaydı gerekmeden bir yazı ile saatleri değiştiriyorlardı yok 17'de çıkmayın trafik oluyor yok öğlen şöyle böyle diye bütün denemelerini yaptılar zaten ne çalışması yapıyorlarmış?bir ara da saat doldurma diyorlardı mesela ben 8 18 19 falan çalışıp cumayı tatil edecekmişim.nan kim gelir 18 19'da?algıyı kırmak atomu parçalamaktan zor.çıkışı 16 yaptılar alıştı millet sonra 17 yaptılar 16'dan sonra Allah'ın bir kulu yok adam ne bilsin 19'da nerede ne memur var hangi bölüme bakar?bunu yapmadılar saçmaydı ama saatlerle uğraşıyorlar zaten yıllardır bu olay onun sonucu ya da show'u da diyebilirsiniz.kesin olacak yani bu iş.

• kangaetemo kullanıcısına yanıt

vallahi biraderim hangi kurumda çalıştığınızı ve ne görevde olduğunuzu çok merak ettim . çünkü her kurumda böyle zor sıkı şartlar yok . ben örnek verdiğim maliyenin durumunu biliyorum ve yakından takip ediyorum inan 50 60 metrekare odada toplam 4 masa , dirseğimden elime kadar olan uzunlukta birikmiş dosyalar , sadece maliye değil milli emlak müdürlüğünde bile durum vahim . 6 7 kişi çalışan olması gereken odada maksimum 4 kişi var , tabi haliylen işler yığılıyor .

gerçekten dediğin gibi kamuda iş kalmaz öyle de böyle şekilde de bitirilmesi lazım . ekstra çalışma oluyor ama dediğin gibi bu kadar saat ekstra mesai yapana rastlamadım ben. polis arkadaşım vardı onların aldığı maaş da çalışma şartlarına göre helal .

benim tanıdığım mutemedin işleri bitiremediğinden haftasonu bile daireye geldiğini bilirim ama belirttiğin gibi günlerce mesai yapanına pek rastlamadım . kilit işleri yapanlar haricinde . bir kaç yüzbinlik küçük anadolu kentlerinde bile muhasebede iş yoğun oluyor ama ayda en fazla 4 5 gün . dediğim gibi maliyenin ve milli emlağın işi zor . harici kurumlara göre fazla çalışıp ortaya koydukları performansa göre az bile maaş alıyorlar .

kamuda ilgilenilmesi gereken konuların başında performansa dayalı ücret sisteminin olmayışı . bir yerde memur yatıyor bir yerde sabah 8.30 akşam 4 e kadar öğle arası dışında mola bile veremiyor .

• estimates29 E kullanıcısına yanıt

kurumu söylemeyeyim de bir kit'te çalışıyorum diyelim. mesela geçen hafta 7 gün çalıştım dün de 40 dakika öğle arası yapıp 1 saat geç çıktım işten :) kafa falan kalmadı patates gibiyim

• Başka anısı olan var mı. Sıyası partilerin vaadlerı arasında olacak mı acaba bu saat mevzusu oy alabılmek için.
    Bir de ibb işcilerine kadro vaadi verecek partıye çok oy gider.

• Allah şu ulkedeki calisma ortamini tez vakitte duzeltsin refah ve hak hukuk getirsin aksini yapanlara ve yapacaklara firsat ve guc vermesin Amin…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 28 Aralık 2022; 19:55:52 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şimdiki gençler gelecekte patron yönetici olunca 8 saati kaldırıp daha asagılara düşürcekler. Gençler gereksız fazla calısmaya karşı. O yuzden patron olmak ıcın can atıyorlar. Hedef haftada 4 gun calısma 3 gun tatıl. Yanı çalısma saati 32 saat .

• Çalışma Bakanı Bilgin: 8 saat mesai fazla 6 saat aşağısı düşünüyoruz.

Çalışma Bakanı Bilgin: 8 saat mesai fazla 6 saat aşağısı düşünüyoruz.

• Yavaş yavaş şirketler 4 gun calısmaya gecmeye basladı. Bole bısey 20 sene ıcınde olmaz dıyenlere gelsın. Aksa şirketi. 2024 gırmeden turkıyenın yuzde 50 şirketi geçmiş olacak. 4 gun calısma sıtemıne. Sonra uc bucuk gune dusecek.

• Birçok yer için doğru, 3 ten sonra açıkçası kebap yapıyoruz baklava falan söyleyip kakara kikiri yapıyoruz. Yapacak iş olmuyor çoğu zaman çünkü. Olsa da çalışsak np ama yok ki.

• Özellikle beden işçileri sadece Pazar günü tatil yapıyor. 1 gün kime. Ailene mı? Kendine mi? Arkadaşlarına mı? Kime? Kölelik düzeni.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Güncel

• BiletlerBiletxD kullanıcısına yanıt

Yetkililer uyuyor.

"Kamu çalışanı maaşı, SGK kayıtları baz alınarak özel sektör ortalama maaşını geçemez." kanunu olsa hem KPSSde yığılma olmaz hem de özel sektör şartları iyileşir.

Acun da katıldı ıyı mı ?

• Belediye çalısanlarının çalısma saatını 7 saate düşüren ve yuzde 85 zam veren efsane baskanı da unutmamak lazım bu konuda komınıst tuncelı beledıye baskanı

• Eski çağ düşüncesi; Çalışma saatleri düşürülmeli
    Modern çağ düşüncesi; Verimlilik artırılmalı,

Saat motivasyonu; Ali 8 saat top üretmek için çalış. (10 saat çalışır, 5 top üretir)
    İş motivasyonu; Ali 8 topu üret, (5 saat çalışır, 8 top üretir)

• Hala daha saatler düşmedi düşürün abi 3 gün tatil olmalı insanlar kendilerine vakit ayırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 2 Mayıs 2023; 19:53:37 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.