Şimdi Ara

Çalışan kadının aldığı ekmek haramdır (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
18.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dini yok saymaya gerek yok, yeter ki toplumsal düzenin, kısmen dahi, dini kurallara göre sekillendirilmesine engel olunsun. Işi sorunsallastiran, dini politikaya alet eden "siyasal islam"dir. Cozum ise Turkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesinin temelini oluşturan laikliktir, laikliğin dogru şekilde uygulanmasidir (basortusu yasağı şeklinde degil).

Devletin din özgürlüğünü bireysel özgürlük kapsamında, fakat tüm diger bireysel özgürlüklerle eşdeğer şekilde ele alması gerekir. Buna her türlü ifade özgürlüğü, giyinme ve yeme içme özgürlüğü dahil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Bu mesaj silindi.
    Bu orta yolcu tipler yeni türemedi her iki tarafa da sallayarak yeni bir akım oluşturduğunu sanıyorlar ama Uğur Mumcu bunlara liboş adını takmıştı.

Tam Mehmet Altan kafası bunlar bir cümle ile de özetlemek gerekirse, "ne sağcıyım ne solcu futbolcuyum futbolcu"
  • Evet bizim riskimiza cokuyolar .sonra evde kalinca sikayet ediyolar

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Benim yolum bellidir. Yobaz olmaya niyetim yok. İsteyen istediği gibi davranabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5A160BAB

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    7 kıta mı? Avrupa'nın Avrupalı olmakla övünen hiç bir toprağını alamadı Osmanlı Osmanlının kontrol ettiği yer Balkanlardı, Afrikanın kuzeyinde ve güneyine inen ince bir alan ve Arabistan yarımadası.

Ayrıca Osmanlı'ya oraları hakim kılan sanki İslâm inancıymış gibi zırva söylem de var yorumunda, sen bir de Cengiz hana bak kontrolünde ne kadar toprak olmuş kıyasla.

İslâm bir topluma bir şey katıyor olsa 57 ülke bugün ortaçağ karanlığında olmazdı.

Hayırlı Noeller

• O lafı eden Yatalak olup, Eşi çalışmak zorunda kalırsa ne yapacakmış?

• 7 kıta mı muhahaha dostum tarih ögren sonra konuşalım bunları Osmanlı gelişmeme nedenleri biri ronesansa ayak uyduramamısıdır. İnglizler-ispanyollar deniz ticareti öncü devletlertir. Osmanlı ise toprak almaktan öte gidemedi Osmanlı gerlime dönemi 1800 yıllarda başlıyor sonu çöküş kapiş matbaayı yasaklayan bir devlet ne beklersin

• "Hocam, çocuğumu dışarıda bıraksam ayrı bir sorun yaşıyorum, çünkü istemeyen tek veli benim"

Tek istemeyen veli

1 kişi istemiyor diye ortalık ayağa kalkıyor. Peki ya isteyen onca insan?

Da gidin şu lanet konu halen nasıl böyle konuşuluyor ya

• quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

7 kıta mı muhahaha dostum tarih ögren sonra konuşalım bunları Osmanlı gelişmeme nedenleri biri ronesansa ayak uyduramamısıdır. İnglizler-ispanyollar deniz ticareti öncü devletlertir. Osmanlı ise toprak almaktan öte gidemedi Osmanlı gerlime dönemi 1800 yıllarda başlıyor sonu çöküş kapiş matbaayı yasaklayan bir devlet ne beklersin
    Daha keşfedilmeden önce Osmanlı Amerika ve Okyanusya'ya gittiğini ve yerli halktan fetih ettiğini sanan bir arkadaş.

• fredydexter kullanıcısına yanıt
    Osmanlının çöküşü fikri mülkiyetlerin korunmamasındandı. Milletin altınını korumakla iş bitmiyor, hakların da hak sahibiyle arasında su sızdırmaz şekilde düzenlenmesi gerektiğinden bireysellik aşamasını tamamlayamadığından oldu. Sen milletin hak hukuğuna çökersen, dalkavuklar da etrafını sarar avuçları patlarcasına alkış yağmuruna tutar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

"Hocam, çocuğumu dışarıda bıraksam ayrı bir sorun yaşıyorum, çünkü istemeyen tek veli benim"

Tek istemeyen veli

1 kişi istemiyor diye ortalık ayağa kalkıyor. Peki ya isteyen onca insan?

Da gidin şu lanet konu halen nasıl böyle konuşuluyor ya
    İstemeyen kafir der ki ben inanmıyorum çocuğuma bu eğitimin verilmesini istemiyorum der konu kapanır, ama olurmu müslümanın çocuğuda almasın 18 e kadar ateist yetişsin sonra kendi karar versinmiş

Hadi ordan

Kim benim çocuğuma İslam dinini öğretmemi engellemeye kalkışırsa onu pişman ederim, bi daha 28 şubat sürecini tekrardan getirmeye çalışana çok ağır cevap veririz bu sefer

• quote:

Orijinalden alıntı: hulkibey

Dini yok saymaya gerek yok, yeter ki toplumsal düzenin, kısmen dahi, dini kurallara göre sekillendirilmesine engel olunsun. Işi sorunsallastiran, dini politikaya alet eden "siyasal islam"dir. Cozum ise Turkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesinin temelini oluşturan laikliktir, laikliğin dogru şekilde uygulanmasidir (basortusu yasağı şeklinde degil).

Devletin din özgürlüğünü bireysel özgürlük kapsamında, fakat tüm diger bireysel özgürlüklerle eşdeğer şekilde ele alması gerekir. Buna her türlü ifade özgürlüğü, giyinme ve yeme içme özgürlüğü dahil.
    Dini siyasete alet etmeyin yeter laiklik budur zaten içki içmek mimi etek giymek değildir dinin siyasi arenada kullanılmamasıdır olay bu, bu kadar basit.

Olması gereken bu yoksa Avrupa'da da var din ama bizdeki gibi ona buna meze edilecek durumda değil yoga gibi birşey iç huzur beklentisi olan gider ona göre yaşar gidip şöyle olmaz böyle olmaz deyip onun bunun hayatına özel yaşamına karışırsan kamuda ve belli noktalarda sadece belli görüşten insanlar olacak dersen o iş olmaz işte.

En başta düşünce sakat bu görüş din değil dini kendi Emellerine kullanan bir tarikat bir dergahtan öteye gitmiyor işte.Duygu sömürüsüde cabası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• win11 kullanıcısına yanıt
    yukarıdaki saydıkların hangi ahlak kuralları arasında acaba

islam olmasa demekki hepiniz ahlaksız olacaksınız

ahlakın dinle alakası yoktur ama kime ne anlatıyorum.
  • ankura kullanıcısına yanıt
    İslam terbiyedir. Terbiyeli ahlaksızlardan Allah korusun. Neler neler uyduruyorlar, en hayırlı tuzak kuranmış rahim ve rahman olan. Tövbe estağfurullah!
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.