Şimdi Ara

Çalışan kadının aldığı ekmek haramdır (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
18.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Alıntılamasan trakyalının mesajını görmeyecektim çünkü engelli bende sana şu an zırva gibi gelen o tüm uygulamalar senin inancının içinde var ama sen ne dinini ne de çağdaş olmayı bilmediğinde İslam farklı şeyhler farklı söylüyor diyorsun ne bunlar saçmalık deyip dini terk edebiliyorsun ne de ben bu dini yazdığı şekliyle kabul ediyorum diyebiliyorsun çünkü vicdanın kabul etmiyor.

Kafanda ütopik bir din mükemmel İslam ve yaratıcı kurgulamışsın diyanetin Kuran'ı hiç eline almamış %65 kitlesindensin, eminim okudum diye cevap yazacaksındır ama ben hatim indirmiş vaizin "biz bunu ezberler okurduk ama ne yazdığını hiç aklen anlama ihtiyacı duymazdık" diyenden bir farkın yok.

Alıntıları Göster
    Sen sabah akşam şeyini de yırtsan o saçmalıkların bana o dinde olduğunu kanıtlayamazsın üç kuruşluk yobazı kılavuz almışsın bana ahkam kesiyorsun, ben çok dindar bir adam değilim camiye pek gitmem oruç belki bir kaç gün, ama bütün kutsal kitapları okudum ben sen de oku diyeceğim de anlayıp analiz edip, kılavuz edindiklerinin dedikleriyle karşılaştırıp neyin yanlış neyin doğru olduğunu bilecek çap ve kapasiten olduğunu sanmıyorum
    Bu arada Kuran da da bolca ekleme ayet var bence onuda söyleyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xxhyxx

Sen sabah akşam şeyini de yırtsan o saçmalıkların bana o dinde olduğunu kanıtlayamazsın üç kuruşluk yobazı kılavuz almışsın bana ahkam kesiyorsun, ben çok dindar bir adam değilim camiye pek gitmem oruç belki bir kaç gün, ama bütün kutsal kitapları okudum ben sen de oku diyeceğim de anlayıp analiz edip, kılavuz edindiklerinin dedikleriyle karşılaştırıp neyin yanlış neyin doğru olduğunu bilecek çap ve kapasiten olduğunu sanmıyorum
    Bu arada Kuran da da bolca ekleme ayet var bence onuda söyleyeyim.

Alıntıları Göster
    Aramıza hoş geldin Kuran'ın değiştirilmiş olduğunu söylerek

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokuba -- 17 Aralık 2020; 15:39:32 >
  • Geçen günlere Cemil Kılıç bir twit attı ben de "sağlıklı bir insan sırf hırsızlık yaptı diye elini kesmek nasıl bir vicdana sığar?" dedim biri çıkıp Kuran'da öyle bir şey yok dedi, ayeti paylaştım orada mecaz var dedi, neresinde mecaz olduğunu söylüyor dedim o ayet melekler için dedi, melekler sanki hırsızlık yapıyor da elleri kesilecek.

Uydur babam uydur, nasılsa cemaat şalteri indirip kendine söylenenleri kabul ediyor.
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Benim kazandığım para helaldir haramdır tartışılır benim orda demek istediğim o kadın madem bu kadar ince düşünüyor kız çocuğuna bakmak bile istememesi lazm benim orda kastettiğim bu ne cürret ya da benim maaşımdan onane... ona mı kaldı dini boyutta yorumunu yapmak.
    dediğim gibi konu helal haram değil bazen kıskançlık❗️
    Ki bunu bana diyen bayan kendi kızını devlet işine sokmak için bir dolu kursa göndermiş ama nasip olmamış din konusu hassas bi konu herkes lehine olanı ortaya atıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Ben o şeyhler şıhlara pirlere sizin gibilerden daha çok saygı duyuyorum çünkü en azından "gerçek İslam Kuran'daki bu gerçek değil" deyip İslam'a CHP kadın kolları gibi takla attırmaya çalışmıyorlar.

Alıntıları Göster
    Yani sen söylediklerinde haklısın dedin.Teşekkür ederim.
  • puhaha bu devirde tutmaz bu işler,o çocuklar büyüyünce çok acayip tepkiler göreceğiz.Batı 10 sene sonra mars'a koloni kurmaya hazırlanıyor,ahaha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RASYONALIST

kadın çalışırsa tek kişi doyar,erkek çalışırsa 4 kişi doyar
    nasıl olacak bu iş? kadınlara çalışmayı yasaklayacak mısın? nasıl olacak???? serbest piyasa isteyen istediğini çalıştırır. hele bunun kadın patron olayı var ki,off offf bu seni daha da daraltır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

nasıl olacak bu iş? kadınlara çalışmayı yasaklayacak mısın? nasıl olacak???? serbest piyasa isteyen istediğini çalıştırır. hele bunun kadın patron olayı var ki,off offf bu seni daha da daraltır.

Alıntıları Göster
    kadınların görevleri bellidir,bunu dinci biri olarak değil,ateist bir evrimci olarak söylüyorum.

görevlerinin dışına çıkan kadınlar yüzünden önce insan sonrada erkek nüfusu azalacak,kadın kazandığı parayı makyajına harcarken verimli bir erkek bu parayı evini geçindirmek için kullanacaktır,böylelikle refah seviyesini yükseltip daha sağlıklı ve daha çok çocuk meydana getirecektir,kadının çalışması sadece kendisine ve maaşını yedirdiği hayattaki üretimleri bitmiş olan andropozdaki babası ve menapozdaki annesine yarar.

• AKP kadınıdır, daha da beter olmalarını dilerim. Herkes hakettiğini yaşar. Daha çok teokrasi, daha çok tek adamlık, daha çok diktatörlük sonucudur bu açıklamalar.
  • islam dini bu ülkeye çok zarar verdii.islam dini cehaletin sembolüdür.
  • Elhamdülillah müslümanım diyen biri için söylem doğrudur. Cami hocasından elif-ba ile öğretilenlerle yetinmişsinizdir. Din bu ister kabul edin ister etmeyin.
  • Vomitory kullanıcısına yanıt
    Bu muhammed sıradan bir insan, hiç öyle bunların kendi üzerine alındığı gibi insan üzeri mağrur bir ulviyeti yok. Halbuki, bunlar sanki tanrı vekiliymiş gibi onun adıyla boyunduruk veriyor.
    Tevekkili, yaptıkları tahriflerle sığındıkları kendi sapkın gizli ilmihallerini ele vermiş oluyorlar. Pamuklara sarıyorlar, eşi haticeyi yere göğe sığdıramıyorlar. Bu düpedüz sapkınlık, islam ahlakının evrenselliğine bir tağut. İslam sahtelikleri bırakmayı telkin eder, bunlarsa yeni yeni izafiyetler türetir. Araplara o kadar uyarılıyor, kendinden bilme yanlışına düşme diye. Hatasız sen değilsin diye. Kendi lafını bırak Allah'ın lafıns bak. Bunlar hâlâ kafalarına göre sıkmabaş tarih devşiriyorlar. Doğrusunu çiğnemekten geri durmuyorlar.

• saçmalık, fake bir haber bence.

hem benim de okulda çocuklarım var, niye burda hiç böyle şeyler duymuyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankura

Bu mesaj silindi.
    Dini bilmem ama atalarımız boşuna ağaç yaş iken eğilir dememiş.
  • ruzgarlibahce06 R kullanıcısına yanıt
    Bir kişinin diğer bir kişi hakkında yorum yapması zaten doğru değildir. Buna izin vermek yada vermemek size kalmış.

Fakat kadının dediği ne derece doğrudur bilemiyorum fakat dediğiniz gibi hassas bir konu ve burada tartışmak anlamsız.

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Konuyla şu söylediğiniz bağlamda ilgisi var:
    quote:

sorun cehalettir din değildir. din kullanılan bir argümandır. aynı şeykilde milliyetçilikte kullanılır. din eksenli olmayan toplumlarda başka argümanlarda vardır. olayın temeli cehalettir. din olmasaydı cahil insanlar başka bir şekilde yönlendirilicekti.

Sorunun kökeninde cehalet olduğuna katılıyorum ancak araç olarak kullanıldığında din, bahsettiğiniz diğer argümanlarla eşdeğer değildir. Propaganda aracı olarak, diğer argümanlardan farklı şekilde, akıl mantık eksenini tümden reddedebilme potansiyeli taşıdığından diğer araçlardan çok daha etkilidir. Toplumu yönlendirmede din kadar etkili bir başka araç yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulkibey

Konuyla şu söylediğiniz bağlamda ilgisi var:
    quote:

sorun cehalettir din değildir. din kullanılan bir argümandır. aynı şeykilde milliyetçilikte kullanılır. din eksenli olmayan toplumlarda başka argümanlarda vardır. olayın temeli cehalettir. din olmasaydı cahil insanlar başka bir şekilde yönlendirilicekti.

Sorunun kökeninde cehalet olduğuna katılıyorum ancak araç olarak kullanıldığında din, bahsettiğiniz diğer argümanlarla eşdeğer değildir. Propaganda aracı olarak, diğer argümanlardan farklı şekilde, akıl mantık eksenini tümden reddedebilme potansiyeli taşıdığından diğer araçlardan çok daha etkilidir. Toplumu yönlendirmede din kadar etkili bir başka araç yoktur.
    evet din bu konuda çok güzel bir argüman. fakaat ne ypamak gerek dini yok mu saymalıyız ?

dinsiz toplumlarda da cahillik aynı sonucu veriyor. Mesela venezuela. Cehaletten öte köy yok. gerisi megazine. bugün bu halk cahilse ülkeyi yönetenler başaramamış.

• Peygamberin ilk eşi "iş kadını" değil miydi? Dine update mi gelimş de haram olmuş
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.