Şimdi Ara

Çalışan kadının aldığı ekmek haramdır

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
161
Cevap
5
Favori
17.759
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Çalışan kadının aldığı ekmek haramdır
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    426 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

Doğru ya badelemek varken dimi.Bir kereden bir şey olmuyormuydu ??? Sen hangi tarikattansın.

Alıntıları Göster
    bir kereden birşey olmaz demek küfür söylemidir.
    islamda badelemek diye birşey yok. dötünüzden uydurup sonrada inanmayın.
    siyasal islamcı lider ve avanesinin dinle alakaları yok.
    ahmak milleti kandırıp oy devşirmekten başka birşey yaptıkları yok.
    çıkardıkları kanunları CHP bile çıkarmadı.
    hepsi dine muhalif.
    quote:

Orijinalden alıntı: alicho

Abi hadi yaaa, karşı gelemiyorsun ancak gerçek islam bu değil bir şey bilmiyorsun vs. Safsatanın önde gideni bi şeye inandığını itiraf edemiyorsun bile
    maalesef anlattığım şekilde.

bunu kabul edip etmemen gerçeği değiştirmez.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: win11

bir kereden birşey olmaz demek küfür söylemidir.
    islamda badelemek diye birşey yok. dötünüzden uydurup sonrada inanmayın.
    siyasal islamcı lider ve avanesinin dinle alakaları yok.
    ahmak milleti kandırıp oy devşirmekten başka birşey yaptıkları yok.
    çıkardıkları kanunları CHP bile çıkarmadı.
    hepsi dine muhalif.

Alıntıları Göster
    Ben uydurmadım,şeyhleriniz söylüyor.Müridleride kuran kurslarında uyguluyor.Hökümette "bir kereden bir şey olmaz" diyor.Açın bakın eski arşivleri.

• Binbaşı
    1294 Mesaj

Tabi sen daha çocuk olduğun için ufkun bu kadar ileriyi gösteriyor onun için sana 2 cümle bile çok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ankura kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    165 Mesaj

Cok dogru tespit.yok genclik kollari yok kadin kollari sacmaligi bu ulkede bi bok olmayan vasifsiz tiplerin yine bi bok olmayan cahil kisileri partiye uye yapmaktan baska bi halta yaramaz.

|
    |
    Hüsnü Nemlendirici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3605 Mesaj

Zamanında atamız Sulu Çor Kağan da bu zihniyetin halkımıza girmemesi için savaşmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggreyhame -- 5 Aralık 2019; 11:19:19 >
    |
    |
    Sulu Çor Kağan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"far over the misty mountains cold..."
  • Çavuş
    60 Mesaj
    Kim demiş onu
    |
    |

Senin kural ve kaidelerin toplumu ilgilendirmez. Kadını erkeklerin arasına atmak ne demek, nasıl bir fantezi dünyan var? Erkek ve kadın toplumun ve doğanın ayrılmaz parçasıdır, kadını toplumdan izole edemezsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    win11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben uydurmadım,şeyhleriniz söylüyor.Müridleride kuran kurslarında uyguluyor.Hökümette "bir kereden bir şey olmaz" diyor.Açın bakın eski arşivleri.

Alıntıları Göster
    Şeyhlerin tarikatların hacı hocaların söylemlerini islama mal edip şeyhleriniz diye genelleyemezsin ..

islam düşmanlığı yapacaksan bari akıl ve mantık çerçevesinde yap.varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 5 Aralık 2019; 12:19:0 >

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Ama yanlış düşündüğünüzü kabul edemezsiniz, çünkü inancınız düşüncenizin önüne geçmiş. Çocuğun beyninin, dünyasının kısıtlandığını da göremeyeceksiniz, çünkü inancınız engelliyor.

Paradoksu farkettiniz mi? Sizin düşüncenize sınır koyduğu için engellediğini göremiyorsunuz, ve engellemiyor zannediyorsunuz. Bunun sebebi de dinin size engel koyması.

40 yıl sonra dışardan bakabildiğimde bunu görüyorum. Çok da pişman değilim, ancak en azından çok fazla zamanımı harcamışım hurafelere.

Mesela bu örnekteki haber doğruysa o çocuklar kadının çalışmasının haram olduğunu akıllarına soktu. Temizlemek için ciddi uğraş vermek lazım. Onlara yanlış öğretmişler diye bişey yok. Bunun gibi milyonlarcası var. Din bir yorumdur. Herkes kendi yorumunu doğru, diğerlerini yanlış kabul eder. Onlara göre de senin yorumun yanlış, hemen doğruyu bulman lazım.

İslamı sadece çiçek böcek olarak görüyorsun sanırım. Ama mesela kitapta çok net kölelik ve cariyelik var. İslam için cihat kavramı var? Çocuğun sana ışidin yaptıkları Kuran'da yazıyor dediğinde bunu çocuğuna nasıl anlatacaksın? Ya da ilerde böyle bir örgüte katılırsa sorumluluk hissedecek misin, mutlu mu olacaksın, hiç düşündün mü?

Öcü, hayalet yoktur dedikten sonra, şeytan melek vardır kısmını nasıl anlattın. Çocuğun yıllarca omuzunda 2 meleğin oturduğuna inandı, hiç psikolojisini düşündün mü?

Ya da bilimsel olarak sınırını düşün. Evren nasıl varoldu sorusunu hiç merak etmeyecek, uzayı, hayatı, evrimi, hatta belki hastalıkların tedavisini bile hiç düşünmeyecek. Neden sorusuna bazen, "Allah öyle yaratmış, bizim aklımız almaz" deyip geçecek.

Ahlak için din öğretmek mantığının yanlışlığına girmiyorum. Ben oğluma din empoze etmiyorum. Ama yalandır da demiyorum. 8 yaşındayken bir ara Kuran meali okuyordu. "Dikkatli oku, islamiyete göre o kitabı tanrı yazdırmış" dedim. Şu anda o bahsettiğin kötülüklerin hiç birisine azıcık meyili bile yok. Akpnin imam hatiplilerini tüm dünya görüyor. Buyur sana dini eğitimin ahlakı (!)

Din eğitimi alan kişi hırsız, terörist olamaz demişsin. Bu cümleyi zamanında bülent arınç abdullah öcalan için söylemişti. Feto olayına hiç girmeyelim. Cobra helikopterle milleti tarayan fetocu subay, ölen insanların şehit olup cennete gideceğine inanıyordu.

Mecburi ders olarak öğretilen din dersinin soruları çok muallak ve saçma. Kesinlikle boşu boşuna beyin doldurma ve bazen de çelişki içeriyor.

Artık internet sayesinde 20 yaşına gelmeden (eskiden benim gibilerde belki 30undan sonra) çocukların bazıları neden müslümanım sorusunu kendine sorup ve eğer yeterli sorgulama kapasitesine de sahipse ancak kendilerini "kurtarabiliyorlar".

Din insanın kendini bağlar, ailesini değil. Çocukların mantığını yetiştirmek, bilgisini artırmak esastır. Dini gerekli görürse kendi seçer. Ve "ağaç yaşken eğilir" atasözü aslında burada olumsuz olarak kullanılır. Anlamı: çocuğun beynini küçükken yıka, yoksa büyüyünce bunlara inandıramazsın demektir. Anne babaya "öğret, yoksa yanarsın" demek, aslında dinin büyüyebilmesi açısından zorunluluktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Birbilenesormalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    318 Mesaj

Öncelikle bana niye çattın anlamış değilim.Savunacak birşey yazmadım :)

Söylediklerinize gelecek olursak.Sevgi hoşgörü saygı eğitimi ailede başlar.Ki zaten bir çocuğun en az 8-9 yaşına gelene kadar dini eğitim almaması taraftarıyım.ilk aile eğitimi sonra okul eğitimi alsın ki düşünme kabiliyeti artsın ondan sonra dini eğitim alabilir.

Başlığa dönecek olursak benim annem de çalışandı hatta babamdan para almıyorduk.

Ne yazık ki eğitim veren insanın kalitesi burda önemli.

|
    |
    trakyAli-1986 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9722 Mesaj
    Ortaokul yıllarında kendi öz annesine "kafanı kapayacaksın, kapamazsan cehennemlik olursun, dinsiz imansız birine de ben anne diyemem" diyen bir arkadaşımız vardı sınıfta tahmin edin hangi evlerde hangi abilerinden alıyordu bu telkinleri?

Aynı tas aynı hamam sadece tabela farklı.

Lise yıllarında sıra arkadaşım da aynı cemaattendi,"bunlar da hep seni mi buluyor demeyin? Fatih'te bir devlet okulunda okuyorsanız 3 kişilik sıralarda 60-70 kişilik sınıflarda ıskalama şansınız yok. Ders bitiminde merdivenlerden inerken herif "bütün kadınlar orospudur" dedi önümüzdeki iki kız kalabalık olmasına rağmen duydu ve geri dönüp baktı yerin dibine geçtim bunların zihniyeti kokuşmuştur.
    |
    |

Alıntıları Göster
    ben sana kaideyi söylüyorum. küfür fiilini öven kafir olur. neyin şeyhi.

öğrenemediniz 200-300 yıldır, her gördüğünüz sakallıyı şeyh zannediyorsunuz.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Verminouss

Senin kural ve kaidelerin toplumu ilgilendirmez. Kadını erkeklerin arasına atmak ne demek, nasıl bir fantezi dünyan var? Erkek ve kadın toplumun ve doğanın ayrılmaz parçasıdır, kadını toplumdan izole edemezsiniz.
    kör gözlüğü takıp görmemek için uğraşmaya devam edin.
    |
    |

Bence sen sapikligini zaptetmek icin dini kullaniyorsun. Tibbi destek almayi hic dusundun mu

|
    |
    win11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

Ankura ismi ile yazmıştınız. Cevap yazdım. GoSSgO ismi ile cevap verdiniz. Sanırım sizin iki hesabınız var Forum Donanım' da. Yazınızı 8 kişi beğenmiş. Bunlardan biri diğer hesabınız mı ? Benim yazımı 5 kişi beğenmiş. Ama kimse beğenmese bile; hiç önemli değil. Ben gerçeği yazdım.
    Kuran-ı Kerim der ki : Hac Suresi: Ayet : 69 : " Allah, kıyamet gününde, aranızda ayrılığa düştüğünüz konularda hükmünü verecektir. ". Bu nedenle sizinle bu konuşmayı burada bırakıyorum, ahirete bırakıyorum. Kim haklı ? Orada göreceğiz.
    Mevlânâ Celaleddin-i Rumi ne demiş ? " Ne kadar bilirsen bil, ne kadar anlatırsan anlat; senin sözlerin ancak karşındaki kişinin anladığı kadardır. " .
    Ben ne kadar örneklerde versem de, siz anlamak istemedikten sonra, dar bir perspektiften baktıktan sonra, görmek istemedikten sonra, siz beyninizi koşullandırdıktan sonra, benim çabam boştur. Çabamdaki amaç: ilk yazdığınız yazıyı okuyanların , yanlış etkilenmesini önlemek için ve daha da önemlisi : Rabbim' in rızası için cevap yazmıştım.
    Helali, haramı, günahı bilmeyen toplumlarda suç oranı daha fazladır. Hırsızlık, zina daha fazladır. Vijdan herkeste vardır evet. Hayvanlarda da vijdan vardır. Yavrularını korurlar ve beslerler. Bizi hayvanlardan ayıran ise; yaptığımız iyilikleri yalnızca Allah rızası için yapmaktır. İyiliğin temelinde bu olmalıdır. Budur bizi hayvanlardan ayıran.
    Yalnızca vijdan için iyilik yaparsanız, o iyilik bu dünyada kalır. Ama Allah emrettiği için, Allah rızası için iyilik yaparsanız, onu öbür dünyaya taşırsınız. Ne için yaratıldığımı biliyorum. Dünya denilen bir sınav olan bu hayatta; Allah' a iyi kulluk etmek ve sonrasında ahirette inşaAllah cennete girmek için. Allah'ın bizim ibadetimize ihtiyacı yok. Almadan veren ise bir tek Allah' tır. Nefes, hayat, rızık... Bu kadar anlatmak yeterli.. Çünkü siz farklı bakıyorsunuz. Tabiki herkesin fikri kendine.
    Ankura kim ne alaka? Başkasına verdigin cevabını okuyup alintiladim diye simdi ben o mu oldum?
    Ne içtin sen? Benim yıllardır tek hesabım var nick bile değiştirmedim. Uçmuşsun sen. Cevabımı beğenmişler gücüne mı gitti.

Bak tekrar söylüyorum. Senin gibi din din diye beynim uyuyup Ankura mankura sacmalayacagima kafam açık bir dinsiz olurum. Sen baya gitmişsin. Ayrıca ben öbür dünya korkusuyla yaşamıyorum bu hayatı. Yani hiçbir amelimde yaradan ile aramda bir çıkar beklentisi yok. Ne yapıyorsam kendi vicdanımla yapıyorum bu hayatta. Cevabından anladığım kadarıyla senin bazı şeyleri ayırt edebilmen din olmadan imkansız.

Benim ihtiyacım yok dine. Ben dinsiz olarak dünyaya daha faydalı bir insanım. İnsanlar begenmislerse beğenmişler gücüne mı gitti?

Demekki insanlar artık din olmazsa ölürüz biteriz dinsizler hayvan dindarlar insan kafasından bıktılar ki onlar da din olmasa da insan olarak kalacaklarini düşünmüşler.

Herkes senin gibi din olmazsa ben hakkı hukuku insanlığı bilemezdim diyecek hali yok ta...

Neyse; şu hesap saçmalığı ile ilgili yorumundan sonra seninle fazla bile konuştum. Önüne gelene sure yapistir geç sen. Bu zekayla kendi cümlelerin ise pek yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 5 Aralık 2019; 13:35:9 >
    |
    |

• Binbaşı
    1499 Mesaj
    |
    |
    Esirgeyen ve Bağışlayan Allah'ın Adıyla 1- De ki: Ey kâfirler! 2- "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem." 3- "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz." 4- "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim." 5- "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz." 6- "Sizin dininiz size, benim dinim de banadır."
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    İyi de bu konunun kadınlarla ne alakası var ki? Başlık saçma. Birgün gazetesi dediğin gazete zaten erkek düşmanı feminist bir gazete. Nafakayı savunan, erkek düşmanı haberler yapan, taciz tecavüz iftiralarının haberlerini yapmayan medya kanallarından biri. Birgün Gazetesinin iğrenç, cinsiyetçi ve ırkçı haberlerini yeterince gördüm. Ciddiye alınacak bir medya kanalı değil kesinlikle.

Din konusuna gelirsek, evet dinler zararlıdır. Bütün dinler insanlığa zarar verir. Dogmatik ideolojilerin aslında her biri dindir. Komünizm ve feminizm için de aynı şeyi düşünüyorum. Bunlar da birer dindir. Zaten Celal Şengör de dogmatik dinlerden bahsediyordu. Komünizm, nazizm, faşizm, marksizm vs bunların hepsi birer dogmatik dindir diyordu. Ve haklı, katılıyorum.

Ama din eleştirisi adı altında, üstüne sos ekleyerek "kadın propagandası" yapılmasını çok saçma buluyorum. Burdan da erkek düşmanlığı pohpohlamaya çalışıyorlar. Dini eleştirirken aslında bir başka dinin ekmeğine yağ sürüyorlar. Feminizm dininin. Erkek düşmanlığı ve ırkçılık pohpohluyorlar. Bunlardan herhangi birisini seçmek zorunda değiliz. Ben hepsine karşıyım.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    19 Not

kemal abi daha iyisini yazamazdı.
    |
    |
    Sulu Çor Kağan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Canlı Tv izle
kolayoto.com
emek server
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.