Şimdi Ara

Çalışan kadının aldığı ekmek haramdır

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
161
Cevap
5
Favori
17.759
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Çalışan kadının aldığı ekmek haramdır
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1350 Mesaj
  Bunu diyenin aldığı nefes haram  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  641 Mesaj

  Tam tersi, bir çocuk dinle ne kadar erken tanışırsa o kadar iyi. Örneğin ben sureleri ve namazı 6 yaşımda iken; babamdan öğrendim. İyiki de öğrendim. Çünkü şuan öğren deseler, artık ezberleyemiyorum. Unutuyorum. ilk - orta - lise yıllarımda din derslerimde hiç zorluk çekmedim. Din derslerinde okuldaki öğretmenlerin ve kitapların değil: Babamın çocukken öğrettikleri aklımda kalmıştı. Onlar ile 10 üzerinden 10 alıyordum sınavlardı. Allah babamdan razı olsun. İyi ki bana namaz kılmayı ve sureleri öğretti. Onun hakkını ödeyemem.

  Ve çocuk yaşta islam'ı doğru tanımak, kişilik gelişimim için en doğru eğitim oldu. Her zaman doğru bir insan oldum. Allah'ımı kitabımı bildim. Helali, haramı bildim. Kul hakkını bildim. Peygamberimiz Hz. Muhammed ( s.a.v. ) efendimizin hayatının, her hareketinin: bizler için bir örnek olduğunu öğrendim. Ahlakı öğrendim. Günahlardan kaçmanın, sakınmanın aslında bizim huzur ve mutluluğumuz için gerekli olduğunu öğrendim. Bizim namazımıza ibadetimize Allah' ın ihtiyacı yok. Biz ibadet yaptık yada yapmadık: Bunun Allah'a bir faydası da yok, zararı da yok. Allah ibadet etmemizi bizlerin huzuru için; dengesi için istiyor. Öbür dünyada ki yerimizi belirlememiz için istiyor.

  ankura sana şunu söyleyeyim: Henüz 6 yaşında iken; bir baba çocuklarına: " Asla yalan söylemeyeceksin. Dışarda bir hata yaparsan, gelip bize anlatacaksın ve hatanı düzelteceksin. Dürüst olacaksın. Peygamberimizi örnek alacaksın. Hz. Ömer' in adaletini hayatın boyunca uygulamaya çalışacaksın" derse ve Peygamberimizin güzel davranışlarını her gün parça parça anlatırsa, ilk 4 halifenin hayatını ara sıra parça parça örnek davranışlarını anlatırsa: inan bana o çocuk asla kötü niyetli biri olamaz. Hırsız olamaz. Terörist olamaz. Hile dolandırıcılık yapmaz. Yapamaz. Ağaç yaş iken eğilir.

  Dinde zorlama yok. Yaparsın veya yapmazsın. Her koyun kendi bacağından asılacak. Ama ülkemizde ki Medya Kartellerini görüyorsun. Dizilerde kimin eli, kimin cebinde belli değil. Örneğin: Aşk-I Memnu dizisi. Yeğen, amcasının karısına aşık oluyor. Veya diğer diziler. 2 erkek kardeş veya 2 kız kardeş aynı kişiye aşık oluyor. Oyunlar dolaplar.. Türkleri dıştan yıkamadıkları için, içerden yıkmaya çalışıyorlar. Aile yapımızı bozmak için diziler, sosyal medya tuzakları.. Ahlaksızlığı normalleştirme çabaları var. Gençler elden gidiyor.. Suç oranı arttı. Sebeb ?

  Ahlakımızı çökertmek için siyonist oyunları ve tuzakları.. Savaş iki yöntem ile yapılır. Sıcak Savaş: Tankla tüfekle bildiğin orduyla yapılan savaş. Soğuk savaşise: Para ile, bilim ile, biyolojik olarak, sosyal medya ile, iftira ile, kurmacalar ile. Hatırlıyormusunuz Erbakan'ı iktidardan düşürmek için yapılan tuzağı ? Fadime Şahin meselesini ? Kadın pavyonda çalışan biri iken ona türban taktılar. Dindar görüntü verdiler. Ali Kalkancı içkici sarhoş bir adam iken Hindistan dan getirilen uçan halı ile onu evliya statüsüne koydular. Çevresine paralı adamları onun tarikat ehli gibi konuşlandırdılar. Sonra Darbe. 28 Şubat.

  Yani buda bir soğuk savaş yöntemidir. Düşmanız ülkelerden biri , Uçaktan keneleri atması gibi. Bunların belli bir bölgeye düşmesi gibi Tokat Yozgat taraflarında özellikle 3 şehirde. Biyolojik Savaş. Partiler arasında rekabet : dil söylem savaşları..

  Bunların hepsini düşününce, bırakın çocuklar küçük yaşta din dersi alsın. Ama bu dersi Din Jğretmenleri versin. Müftü görevlisinin orada ne işi var ? İlahiyat binlerce mezun veriyor. Pedagojik formasyon almış bir din öğretmeni bu dersi vermeli. Çocuk aileden uzaklaştırmak değil tam tersi yakınlaştırılmalı. Aileden başka kime güvenebiliriz şu hayatta ?

  Bende çalışan bir bayanım. Aldığım ekmek helal. Çünkü içinde hırsızlık yok. Adam dolandırma yok. Hile yok. Emeğim var sadece. Eğer Müftü görevlisi, çocuklara bu şekilde, dinimizi yanlış anlatıyorsa : o Müftülük personeli hemen görevden alınmalı. O veli gidip Müdüre, Müdür Yardımcılarına; tutanak tutturmalı. 3 imza yeterli. Binlerce İlahiyat Mezunu var. Onlar anlatsın çocuklara dinimizi doğru olarak.

  Benim çözüm fikrim: Yukarıdaki paragrafta. Çocuk dinle ne kadar erken tanışırsa o kadar iyi. Bu sizin birinci cümlenizin cevabıydı.

  Konuyu açan kişinin anlattığı farklı bir durum: Müftülüğün, Milli Eğitim Bakanlığı' na karışmasının yanlışlığından bahsediyor. Müftü görevlileri öğretmenleri istemiyor, diyor. Anlattıkları konular çocukları aileden koparıyor, diyor. Bunları gelen birkaç şikayete göre, söylüyor. Arapça Alfabe' den bahsetmiş. Arapça alfabeyi tabiki çocuklar öğrensin. Farkında mısınız dedelerimizin mezar taşlarını okuyamıyoruz, Arapça yazılı olduğu için. Arapça öğrenmenin hiç bir zararı olmaz. Tam tersi faydası olur. Kuran-ı Kerim' i çocuklarımız Arapçasından okurken; Türkçesi' nden de okumalı.

  aura, şimdi sizin ikinci cümlenizin cevabı: siz demişsiniz ki: " din çocukların dünyasını kısıtlayıp koşullayarak yaratıcılığını ve ufkunu köreltir. " : Bunu da nereden uydurdunuz ? ispat ediniz. Dünyaları kısıtlanmıyor. Din çocuğa: Şunu yapma, bunu yapma mı diyor ? Din çocuğa kötü davranışları mı teşvik ediyor ? Yani ne demek istiyorsunuz ? Çocukların yaratıcılığı ve ufkunu: çocuklarıyla ilgilenmeyen, anne babalar köreltiyor. Her çocuk bir dünya. Otur yanına. Al renkli kalemleri. Size resimler çizsin. Gör hayal dünyasını. Hayalindeki dünyayı anlatsın. Şimdi dinin bu çocuğa ne zararı olabilir ? Bana açıkla. Sürekli internete bakamıyorum. Çalışıyorum. Ama cevabınızı gördüğüm zaman cevaplarım.

  Şimdi sizin üçüncü cümlenizin cevabı. Siz demişsiniz ki: " Verilecekse çocuklara ahlak eğitimi verilmeli ki bu eğitimi din adamları vermemeli zira ahlakla din aynı şeyler değil." demişsiniz. Tamam ahlak eğitimi elbette verilmeli . Ama önce bunu aile vermeli. Sonra okulda öğretmenleri, sınıf öğretmeni, müzik öğretmenleri , matematik öğretmeni bunlarda ahlaktan bahsedebilir. Çocuk her duyduğundan bir şey kapar çünkü.

  Sizin son cümleniz: " Ahlak eğitimini din adamları vermemeli zira ahlakla din aynı şeyler değil. " , demişsiniz. Diğer dinleri bilemem. Ama ben kendi dinim islam üzerine konuşurum. İslam: Üstün ahlak demek. Açılımı bu. Benim Peygamberim: Hz. Muhammed Mustafa ( s.a.v. ) üstün ahlak üzerine yaratılmıştır. En büyük özelliğidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) efendimiz alemlere rahmet olarak yaratılmıştır. ( Kuran-ı Kerim: Enbiya Suresi: Ayet : 107 ) Dinime peygamberime laf söyletmem. Açın bir Kuran-ı Kerim' i Türkçesi' nden okuyun. Peygamberimizin hayatını okuyun anlarsınız. Şartlanmış beyninizi ve düşüncelerinizi arındırın bence. Anladığım kadarıyla, hayat sizin karşınıza yanlış kişileri çıkarmış. Dini tamamen yanlış algılamışsınız. Doğru tanımamışsınız. Bu üzücü bir durum. Çünkü buraya yazarak, genç cahil biri, eğer sizin yazınızı okursa, sözlerinizden etkilenebilir. Topluma gençlere zarar vermiş olursunuz.

  Bilmiyorum kasıtlı mı yazdınız ? Ataist olabilirsiniz. Başka bir dinden biri de olabilirsiniz. İslam' a saldırılar da bir soğuk savaş yöntemi. Altında kiliseler havralar çıkıyor sonrasında. Bilemiyorum. Belki de bir müslümansınız. Kasıtlı yazmamışta olabilirsiniz. Kötü bir niyetiniz olmayabilir de. Bilmiyorum... Ama yazınız çok tehlikeli bir yazı. Gerçeklerin tam tersi.

  Ben uzun bir cevap yazdım farkındayım. Düşünün ve gerçekleri görün diye ayrıntılı yazdım. Gerekirse Rabbim' in rızası için, dinim islam için; binlerce sayfa yazarım hiç üşenmem. Lütfen kişileri yanlış fikirleriniz ile zehirlemeyin. Ahlak ile din aynı şeydir. İslam dini Ahlakın güzel olmasından bahseder, öğütler ve bunu ister. islam der ki : Haramdan, günahtan, yalandan, zinadan, adaletsizlikten, zulümden, faizden, kumardan, kul hakkından kaçın der, yetimi koruyun der, islam. Bundan daha güzel bir ahlak anlayışı olabilir mi ? Bundan daha güzel bir din olabilir mi ? Bırakın da çocuklar çocuklar dinini öğrensin, üstün ahlakı tanısın. İslam demek: Üstün Ahlak demek.

  Peygamberimizin Ahlakı ile ilgili Ayetler: “ Şüphesiz sen büyük bir ahlaka sahipsindir.” (Kalem suresi, 4. ayet) --
  “Ey inananlar! And olsun ki, içinizden size, sıkıntıya uğramanız kendisine ağır gelen, size düşkün, inananlara şefkatli ve merhametli bir peygamber gelmiştir.” (Tevbe suresi, 128 ayet.ayet)--

  ve şimdi: Peygamberimizin Güzel Ahlakı ile İlgili Hadisler : Hadisler' in alıntı yaptığım site: eğitimsistem.com :https://www.egitimsistem.com/peygamber-efendimizin-guzel-ahlaki-ile-ilgili-ayet-ve-hadisler-61411h.htm


  1-Muhakkak kişi güzel ahlâkı sâyesinde gündüz oruç tutan gece ibâdet eden derecesine yükselir.
  2- Muhakkak kişi güzel ahlâkı sâyesinde gündüz oruç tutan gece ibâdet edenlerin derecesine ulaşır. (İhya C.2 S.47)
  3- İnsanların cennete girmelerine en çok yardımcı olan takvâ (Allah korkusu) ve güzel ahlaktır. (İhyâ C. 2 S. 391)
  4- Ben, güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim. (İhyâ C. 2 S. 392)
  5- Mizana konulacak en ağır amel güzel huydur. (İhyâ C. 2 S. 392)
  6-Meclisime en yakın olanınız, ahlakı en güzel olan ve etrafındakilerle hoş geçinendir. Onlar herkesi sever, herkes de onları sever. (İhyâ C. 2 S. 393)
  7- Mü’min sever ve sevilir, sevip sevmeyen (hoş geçinmeyen ve kendisiyle geçinilmeyen) insanda hayır yoktur. (İhyâ C. 2 S. 394)
  8-Allahü Teâlâ hayır murat ettiği kimseye iyi bir dost verir ki unuttuğu zaman hatırlatır, hatırlarsa yardım eder.(İhya C.2 S. 394)
  9- Mizana ilk konacak amel güzel ahlak ve cömert-liktir. (İhya C. 3 S. 116)
  10- Malınızla insanlara yardıma malınız yetmez; onla-rı güzel huyla hoşnut etmeye gayret edin. (İhya C. 3 S. 115) Kaynak: Peygamber Efendimizin (s.a.v.) güzel ahlakı ile ilgili ayet ve hadisleri araştırarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  --------
  Lütfen Kuran-ı Kerim' i Türkçesi' nden okuyun. Sonra Peygamberimizin hayatını okuyun. Bir çok kitap var. Diyanet ' in önerdiğini okuyun. Sonrasında zaten; yazınızı sil eceğinize inanıyorum.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birbilenesormalı -- 4 Aralık 2019; 10:56:12 >
  ankura kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Niyet önemli..

 • quote:

  Orijinalden alıntı: oktayakgoz

  aslında cevabınızda sorunun kaynağını da söylüyorsunuz. sorun cehalettir din değildir. din kullanılan bir argümandır. aynı şeykilde milliyetçilikte kullanılır. din eksenli olmayan toplumlarda başka argümanlarda vardır. olayın temeli cehalettir. din olmasaydı cahil insanlar başka bir şekilde yönlendirilicekti. kısacası olayın din ile alakası yok

  Alıntıları Göster
  Dinin yönetim üzerindeki etkisi kalkmalı din çok kolay bir manipüle aracı zaten eğitim seviyesi halk bazında arttıkça kişiler benmerkezci düşüneceğinden dine olan tanıklık zaten azalacak sorgulama artacak eğitimi olmayıp tutunacak dalı güveneceği kişi olmayınca pek çok kişi kendini dine dini örgütlere bağlıyordu bu kırıldı işte zaman değişti teknoloji gelişti bağlılık koptu okuma sayısı artınca kadınlarda söz sahibi oldu.


  Ha şu kelamı etmekte asıl korktukları ise şu

  1.Ülkede istihdam alanı yeterli değil kadın bile olsa varolan durumda kendine yer ediniyor.

  2.Kadının iş sahibi olması erkeğe göre farklı erkek 1 kişi olarak çalışıp aile kurarken kadında böyle birşey söz konusu değil.Toplum nezdinde de böyle birşey yok.

  3.Okuyan ve çalışan kadın olunca artık kendi kazanım sorgulama ve seçme düsturu kadın penceresinde dahada katmerli olacağından yani kadın daha seçici olacağından gerek kendilerine gerekse çocuklarına evlenecek eş bulamayacaklar.
  4.Mürid bağlamında tarikat ehillerinin çoğu kadın okuma yazma oranı arttıkça bu kendi işleri için ırgatlık zarfında tutukları kadın oranı kalmayacak ve kendilerininde açıkçası sonu olacak korkuları bu Ha bu olacak kendi muhafazakar kesimi bile kopuyor dinden yaptıkları ile söyledikleri bir değil.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  Bahsedilenler: oktayakgoz
 • Yüzbaşı
  426 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ankura

  Bu mesaj silindi.
  karısını düdükletip karşısına geçip izleyen fransız ahlakı mı? ya da iğneli fışıda kanını akıtıp musluğundan içtiği siyon ahlakı mı?

  islam ahlakı bütün ahlakların üzerindedir.

  çocuklarınıza dinini haramı ve helali öğretin. yoksa dünyayı size pişman eder.
  _____________________________
  küçük kafalar kişilerle, büyük kafalar olaylarla uğraşır...
 • Yarbay
  10418 Mesaj

  yönetim üzerinden bütün etkiler kalkmalı fakat buradaki asıl sıkıntı cahillik. din etkisi kalksa başka etkiler gelecektir. bunları kullanmak isteyenler din yok milliyetçilik o olmasa açlık korkusu vs vs diye gider.

  cahil olan hemen kanar cahil olmayanı kandıramazsın. dünyada da bu böyledir. amerika kendi halkını istediği yöne çekmek için iran ve rusya yı kullanır. bugün fetö denilerek istenilen herşey yapılabiliyor. tepki versen hemen fetöcü oluyorsun. insanlar mantıklı düşünmedikden sonra din milliyetçilik aç kalma korkusu hepsi aynı şey.

  bu örnekte olan istihdam yetersizliğine kılıf.
  |
  |
  Hendrik Johannes Cruijff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  GM 5 Plus
 • Çavuş
  44 Mesaj
  Bu sebeple geçen gidip özel okulla konuştum.anasınıfında okuyan çocuğuma da abuk sabuk şeyler öğretmişler.konuşmayı yeni öğrenmiş çocuklara el açıp dua(arapça)etmesini öğretiyorlar.ben istemiyorum dedim sizin uyduruk inancınızı da din bilginizi de dedim.hoca hanımın bir tanesi biraz şaşırdı ve kızdı ama benim de bir sınırım var dedim.
  Özel okuldaki müdüre hanıma da ilk sorduğum soru;
  -herhangi bir cemaatle ilişkiniz var mı?
  -okulda din eğitimi var mı?
  İkisi de yok dedi ve ben de kabul edip çocuğu önümüzdeki yıl ilkokul birden itibaren kendi okullarına göndereceğimi belirttim.evi,arabayı ne varsa satıp her iki çocuğumu da temeli çürümüş devlet okullarına göndermeyi düşünmüyorum.din eğitimini o yaştaki bir çocuğa aile bireylerinin vermesi gerekir.o yaştaki çocuk neyin şükrünü yapacak?neyin günahının bedelini ödeyecek?ben tepkimi her iki okula da verdim.uyanık olun birey yerine militan yetiştirilmesine izin vermeyin.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • quote:

  Orijinalden alıntı: oktayakgoz

  yönetim üzerinden bütün etkiler kalkmalı fakat buradaki asıl sıkıntı cahillik. din etkisi kalksa başka etkiler gelecektir. bunları kullanmak isteyenler din yok milliyetçilik o olmasa açlık korkusu vs vs diye gider.

  cahil olan hemen kanar cahil olmayanı kandıramazsın. dünyada da bu böyledir. amerika kendi halkını istediği yöne çekmek için iran ve rusya yı kullanır. bugün fetö denilerek istenilen herşey yapılabiliyor. tepki versen hemen fetöcü oluyorsun. insanlar mantıklı düşünmedikden sonra din milliyetçilik aç kalma korkusu hepsi aynı şey.

  bu örnekte olan istihdam yetersizliğine kılıf.
  abd de kapitalizm mevcut ha şu var abdde halka güven verilen bir sağlam hukuk sistemi var emeğinin hakkını sonuna kadarda alabiliyorsun cehalet değil oradaki biraz pervasızlık çünkü zora sokan baskı unsuru olabilecek birşey yok tek sıkıntı popüler kültür birde ırkçılık o kadar onun dışında sende olduğu gibi toplumsal baskı eller ne der şu şöyle olacak milletin özel hayatına kadar girme kadına şöyle böyle deme kadının kendi sahip olduğu beden hakkında karar kılma ona sahip olma gibi laflar olmaz zaten bu nedenden dolayı abdde genellikle kadınlar erkeklere halleniyor bazı durumda çünkü serbest baskı yok kadınlar özgür cinsellik rahat yaşanıyor orada da dediğim gibi başka sorunlar var ama bu coğrafyada her basit şeyi bile zorlaştırıp içinden çıkılmaz hale getiriyorlarki ne insan ilişkilerinden anlıyor insanlar ne karşı cinsi anlayabiliyorlar nede düzgün ilişki kurabiliyorlar ancak birbirlerinin hayatını indirgeme çabası var özellikle bu cehalete esir düşmüş kesimde anca gösteriş şov ba ben şunu yapıyorum çabası açıkçası o sosyal medyada görülüyorki beğenilmek için yırtınmalarıda bu yüzden aslında sevgi açlığı ve beğenilme arzusu var ama bunu seküler olsun muhafazakar olsun belli ölçüde yapmaya çalışıyor bu mekanizmaya engele olan yegane unsurda maalesef din, dinin yönetimsel olgudan tamamen kalkması lazım manevi ihtiyaç duyan bireysel olarak kendi ne yaparsa yapsın ama ülke yönetimi olarak onun bunun yaşamına alet olarak kullanılmasın.

  Neden mi zaten varolan sorgu durumu bazı muhtelif şahıslar elinde dinin aza malzeme edilmesi ile kendi çevresinde bile artık din dışı şeylere girişimde bulunmalarına vesile oldu birşeyin değerini alt eden varsa oda maalesef din müslümanlık kitap deyip ağzına pelesenk yapanlar.Zaten boşuna denmiyor biri din kitap müslümanlık allah diyorsa yanından uzaklaşacaksın.

  Kişilerin dediği ağzından çıkana değil icraatleri girişimlerine bakmak lazım.Bu coğrafyada her basit ve anlaması kolay şey malum gerici bir unsur tarafından zorlaştırılıyor.Bunlar çıkarcı menfaatçi yobaz hırsız bunun sağı solu yok çoğunluk sağ kesimde ama sol denen kesimde de var bu kesim yok olmadıkça bunların kullanabileceği kozların etkeni azaltılmadıkça bu ülkede huzur olmaz olmayacakta.
  |
  |
  _____________________________
  La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899
 • quote:

  Orijinalden alıntı: win11

  karısını düdükletip karşısına geçip izleyen fransız ahlakı mı? ya da iğneli fışıda kanını akıtıp musluğundan içtiği siyon ahlakı mı?

  islam ahlakı bütün ahlakların üzerindedir.

  çocuklarınıza dinini haramı ve helali öğretin. yoksa dünyayı size pişman eder.

  Alıntıları Göster
  Ahlak diye birşey yok islamda din alimlerine sorun kendileride söyler her din mensubu ahlaklı olacak diye birşey yok denir.Yoksa kadınlar erkeklerden daha alt kademe olarak gösterilmezdi ki dini kitabada bakarsak böyle bir unsur yok.
  _____________________________
  La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899
 • quote:

  Orijinalden alıntı: vonderplanitz

  AKP kadınlara karşı gerçekte asla bir hareket yapmaz cunku şu anki düzeni kurarken en cok kadınları kullandı. Bir parti hiç bindiği dalı keser mi?

  Bolu'da eğitim adı altında bir Arap yobazlığı yapılmış ama zaten cocukları 6 yaşından alıp eğitiyoruz diye 11-12 her yıl aynı şeyleri tekrar etmek de bir çeşit yobazlık zaten.
  AKP kadınlar alt kademe oy toplama aracı olarak görüyor alttada açıklanmış kadın kolları adı altında normal kişilerin gitmedi yerlere evlere bunları belli merkezlerden gönderiyor azıcık yardım dert tasa sorma filan onlarında yakınlarına iş sağlıyor e çıkar işi sonuçta yoksa kadınlra birşey kazandırdığı yok daha dorğsu kadınları kullanıp işlerine alet ediyorlar ha bunun temelini refah partisi zamanında atmışlar yani akp ve onun öncülleri kadını bir maşa olarak kullanmaktan öte birşey yapmıyorlar zaten oy oranı olarak çoğunlukta kadınlardan oy aldıklarını göreceksiniz en son %57 idi tabi sonraları düştü sonra iş kaybı nedeni ile erkeklerin desteği azalsada gene bu seviyelerde olduğu söyleniyor.Ama akp ve öncüllerinin durumu bu normalde iş bulamayacak kadınları bu yola kullan onlara geçici şeyler teklif et yakınlarına iş sağla sonra iş bitince yallah.
  _____________________________
  La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899
 • Çok yazı yazdım ama korktukları bunlar işte

  1.Kadın okursa aklı başına gelir herşeyi sorgular

  2.Eli ekmek tutarsa ona buna maskara olmaz kendi ekmeğini kazanır.Onun bunun lafını çekmez.

  3.Bunlar kadın bana köe olsun hizmetçilik yapsın derdindeler.

  4.İşte bu ki şu an oluyor yavaşa yavaş gold diggerları ayrı tutuyorum kadınlar bunlarla evlenmiyor zengin olanlarını ise yasalar ile sömürüyor aklı başında olanlar eskisi gibi çekmiyor boşuyor ve bunlarda maalesef korkuyor.Asıl mesele bu kadın özgürleşirse sana bağlı kalmaz hatta tepene çıkar.Ha din bir noktada kadının erkeğe bağlı kalmasını sağlıyor bu koparsa batı gibi olur mu olur normaldir.

  Evlilikler batı gibi azalacak ve artık dost hayatı denen olgu yaygınlaşacak maalesef arap kültürü ve din ögelerini topluma enjekte çabası heleki bu zamanda ters tepti herkes çıkarı uğruna kullanıyor herşeyi dinde maske olmuş başa takılan örtü bile din değil bir görüşün simgesi olmuş yeri gelincede bir aksesuar dinde moda mı olur bakıyoruz ki oldurmuşlar hatta bu kesimden para koparmak için firmalar markalar bile çıkarılmış.
  |
  |
  _____________________________
  La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899
 • Yarbay
  5963 Mesaj

  AKP kadınlara bişe kazandırıyor demedim ki. Sadece kadınları kullanıyor dedim. Erkekleri yolmak, dize getirmek için kullanıyor. Erkeğin emeğini birikimlerini sisteme alet etmek için kadınları kullanıyor. Bu noktada kadınların bekaret / namus hikayesi de süper işe yarıyor. Bakirelik ayağına erkekler daha bir seri şekilde evlilik yoluna gidiyor. Gecekondu mahallesindeki düğün saraylarında havai fişekli düğünler gördü bu gözler. Fabrikada işçi Mahmut, fabrikatör gibi düğünlerde para saçıyor. Yeni ev yeni mobilya ohoh. Gırtlağına kadar borç ohoho. Ne o evlilik haha. Sonra tam evlilik devam ederken kadın bir boşancam diyor hoop tek duruşmada boşandı işçi Mahmut. Kim kazandı? Sistem.Ekonomi kazandı.

  Kadınlardan oy 57% ?

  Sandıkları gerçek sanıyorsunuz hala daha. Hahah. İngiltere'de sarı saçlı sapık biri başbakan o hangi sandıkla geldi? Türkiye de de 18 yıldır sandıkla hep aynı iktidar hep aynı muhalefet haha. Ne sandıkmış ama.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Hendrik Johannes Cruijff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Life is about having fun.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: vonderplanitz

  AKP kadınlara bişe kazandırıyor demedim ki. Sadece kadınları kullanıyor dedim. Erkekleri yolmak, dize getirmek için kullanıyor. Erkeğin emeğini birikimlerini sisteme alet etmek için kadınları kullanıyor. Bu noktada kadınların bekaret / namus hikayesi de süper işe yarıyor. Bakirelik ayağına erkekler daha bir seri şekilde evlilik yoluna gidiyor. Gecekondu mahallesindeki düğün saraylarında havai fişekli düğünler gördü bu gözler. Fabrikada işçi Mahmut, fabrikatör gibi düğünlerde para saçıyor. Yeni ev yeni mobilya ohoh. Gırtlağına kadar borç ohoho. Ne o evlilik haha. Sonra tam evlilik devam ederken kadın bir boşancam diyor hoop tek duruşmada boşandı işçi Mahmut. Kim kazandı? Sistem.Ekonomi kazandı.

  Kadınlardan oy 57% ?

  Sandıkları gerçek sanıyorsunuz hala daha. Hahah. İngiltere'de sarı saçlı sapık biri başbakan o hangi sandıkla geldi? Türkiye de de 18 yıldır sandıkla hep aynı iktidar hep aynı muhalefet haha. Ne sandıkmış ama.
  Sebep şu eskiden muhalefet dene olgunun hissiyatı yoktu şuan ise malum ekonomik daralma nedeni ile varolanı koruma çabasına girdiler oradan dolayı çıktı bu sonuç yani durum iyi gibi seyrederken maalesef bir hak göremiyorlardı zaten olmaz diye şuan durum kötü olduğu için böyle oldu yoksa ekonomi iyi olsa zaten muhalefete birşey yansımazdı şuanki durumun sebebi akpnin 2002deki gibi hakederek başa geçmesi değil sadece şans verilmesidir şuankilerede şans verildi sonuca göre bakılır durum.Yoksa aynı tas aynı hamam devam ederdi.Akpnin oy kıstasının çoğunluğu çıkar çevresi hep din esaslı verenler %8-10 ancadır %20 çıkar %6-7 tarikat dergah filan üstü ise hile. Çıkar odaklı yüzde aslında daha fazla idi ama malum pasta küçüldü küçülüncede bu oranda düştü ki en büyük düşmede burada yani parti üyesi adı altında yardım iş olası para verme zaten bu olmasa o oy denilen hiçbirşey olmazdı.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 4 Aralık 2019; 13:53:56 >
  |
  |
  _____________________________
  La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899
 • Yüzbaşı
  504 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

  Tam tersi, bir çocuk dinle ne kadar erken tanışırsa o kadar iyi. Örneğin ben sureleri ve namazı 6 yaşımda iken; babamdan öğrendim. İyiki de öğrendim. Çünkü şuan öğren deseler, artık ezberleyemiyorum. Unutuyorum. ilk - orta - lise yıllarımda din derslerimde hiç zorluk çekmedim. Din derslerinde okuldaki öğretmenlerin ve kitapların değil: Babamın çocukken öğrettikleri aklımda kalmıştı. Onlar ile 10 üzerinden 10 alıyordum sınavlardı. Allah babamdan razı olsun. İyi ki bana namaz kılmayı ve sureleri öğretti. Onun hakkını ödeyemem.

  Ve çocuk yaşta islam'ı doğru tanımak, kişilik gelişimim için en doğru eğitim oldu. Her zaman doğru bir insan oldum. Allah'ımı kitabımı bildim. Helali, haramı bildim. Kul hakkını bildim. Peygamberimiz Hz. Muhammed ( s.a.v. ) efendimizin hayatının, her hareketinin: bizler için bir örnek olduğunu öğrendim. Ahlakı öğrendim. Günahlardan kaçmanın, sakınmanın aslında bizim huzur ve mutluluğumuz için gerekli olduğunu öğrendim. Bizim namazımıza ibadetimize Allah' ın ihtiyacı yok. Biz ibadet yaptık yada yapmadık: Bunun Allah'a bir faydası da yok, zararı da yok. Allah ibadet etmemizi bizlerin huzuru için; dengesi için istiyor. Öbür dünyada ki yerimizi belirlememiz için istiyor.

  ankura sana şunu söyleyeyim: Henüz 6 yaşında iken; bir baba çocuklarına: " Asla yalan söylemeyeceksin. Dışarda bir hata yaparsan, gelip bize anlatacaksın ve hatanı düzelteceksin. Dürüst olacaksın. Peygamberimizi örnek alacaksın. Hz. Ömer' in adaletini hayatın boyunca uygulamaya çalışacaksın" derse ve Peygamberimizin güzel davranışlarını her gün parça parça anlatırsa, ilk 4 halifenin hayatını ara sıra parça parça örnek davranışlarını anlatırsa: inan bana o çocuk asla kötü niyetli biri olamaz. Hırsız olamaz. Terörist olamaz. Hile dolandırıcılık yapmaz. Yapamaz. Ağaç yaş iken eğilir.

  Dinde zorlama yok. Yaparsın veya yapmazsın. Her koyun kendi bacağından asılacak. Ama ülkemizde ki Medya Kartellerini görüyorsun. Dizilerde kimin eli, kimin cebinde belli değil. Örneğin: Aşk-I Memnu dizisi. Yeğen, amcasının karısına aşık oluyor. Veya diğer diziler. 2 erkek kardeş veya 2 kız kardeş aynı kişiye aşık oluyor. Oyunlar dolaplar.. Türkleri dıştan yıkamadıkları için, içerden yıkmaya çalışıyorlar. Aile yapımızı bozmak için diziler, sosyal medya tuzakları.. Ahlaksızlığı normalleştirme çabaları var. Gençler elden gidiyor.. Suç oranı arttı. Sebeb ?

  Ahlakımızı çökertmek için siyonist oyunları ve tuzakları.. Savaş iki yöntem ile yapılır. Sıcak Savaş: Tankla tüfekle bildiğin orduyla yapılan savaş. Soğuk savaşise: Para ile, bilim ile, biyolojik olarak, sosyal medya ile, iftira ile, kurmacalar ile. Hatırlıyormusunuz Erbakan'ı iktidardan düşürmek için yapılan tuzağı ? Fadime Şahin meselesini ? Kadın pavyonda çalışan biri iken ona türban taktılar. Dindar görüntü verdiler. Ali Kalkancı içkici sarhoş bir adam iken Hindistan dan getirilen uçan halı ile onu evliya statüsüne koydular. Çevresine paralı adamları onun tarikat ehli gibi konuşlandırdılar. Sonra Darbe. 28 Şubat.

  Yani buda bir soğuk savaş yöntemidir. Düşmanız ülkelerden biri , Uçaktan keneleri atması gibi. Bunların belli bir bölgeye düşmesi gibi Tokat Yozgat taraflarında özellikle 3 şehirde. Biyolojik Savaş. Partiler arasında rekabet : dil söylem savaşları..

  Bunların hepsini düşününce, bırakın çocuklar küçük yaşta din dersi alsın. Ama bu dersi Din Jğretmenleri versin. Müftü görevlisinin orada ne işi var ? İlahiyat binlerce mezun veriyor. Pedagojik formasyon almış bir din öğretmeni bu dersi vermeli. Çocuk aileden uzaklaştırmak değil tam tersi yakınlaştırılmalı. Aileden başka kime güvenebiliriz şu hayatta ?

  Bende çalışan bir bayanım. Aldığım ekmek helal. Çünkü içinde hırsızlık yok. Adam dolandırma yok. Hile yok. Emeğim var sadece. Eğer Müftü görevlisi, çocuklara bu şekilde, dinimizi yanlış anlatıyorsa : o Müftülük personeli hemen görevden alınmalı. O veli gidip Müdüre, Müdür Yardımcılarına; tutanak tutturmalı. 3 imza yeterli. Binlerce İlahiyat Mezunu var. Onlar anlatsın çocuklara dinimizi doğru olarak.

  Benim çözüm fikrim: Yukarıdaki paragrafta. Çocuk dinle ne kadar erken tanışırsa o kadar iyi. Bu sizin birinci cümlenizin cevabıydı.

  Konuyu açan kişinin anlattığı farklı bir durum: Müftülüğün, Milli Eğitim Bakanlığı' na karışmasının yanlışlığından bahsediyor. Müftü görevlileri öğretmenleri istemiyor, diyor. Anlattıkları konular çocukları aileden koparıyor, diyor. Bunları gelen birkaç şikayete göre, söylüyor. Arapça Alfabe' den bahsetmiş. Arapça alfabeyi tabiki çocuklar öğrensin. Farkında mısınız dedelerimizin mezar taşlarını okuyamıyoruz, Arapça yazılı olduğu için. Arapça öğrenmenin hiç bir zararı olmaz. Tam tersi faydası olur. Kuran-ı Kerim' i çocuklarımız Arapçasından okurken; Türkçesi' nden de okumalı.

  aura, şimdi sizin ikinci cümlenizin cevabı: siz demişsiniz ki: " din çocukların dünyasını kısıtlayıp koşullayarak yaratıcılığını ve ufkunu köreltir. " : Bunu da nereden uydurdunuz ? ispat ediniz. Dünyaları kısıtlanmıyor. Din çocuğa: Şunu yapma, bunu yapma mı diyor ? Din çocuğa kötü davranışları mı teşvik ediyor ? Yani ne demek istiyorsunuz ? Çocukların yaratıcılığı ve ufkunu: çocuklarıyla ilgilenmeyen, anne babalar köreltiyor. Her çocuk bir dünya. Otur yanına. Al renkli kalemleri. Size resimler çizsin. Gör hayal dünyasını. Hayalindeki dünyayı anlatsın. Şimdi dinin bu çocuğa ne zararı olabilir ? Bana açıkla. Sürekli internete bakamıyorum. Çalışıyorum. Ama cevabınızı gördüğüm zaman cevaplarım.

  Şimdi sizin üçüncü cümlenizin cevabı. Siz demişsiniz ki: " Verilecekse çocuklara ahlak eğitimi verilmeli ki bu eğitimi din adamları vermemeli zira ahlakla din aynı şeyler değil." demişsiniz. Tamam ahlak eğitimi elbette verilmeli . Ama önce bunu aile vermeli. Sonra okulda öğretmenleri, sınıf öğretmeni, müzik öğretmenleri , matematik öğretmeni bunlarda ahlaktan bahsedebilir. Çocuk her duyduğundan bir şey kapar çünkü.

  Sizin son cümleniz: " Ahlak eğitimini din adamları vermemeli zira ahlakla din aynı şeyler değil. " , demişsiniz. Diğer dinleri bilemem. Ama ben kendi dinim islam üzerine konuşurum. İslam: Üstün ahlak demek. Açılımı bu. Benim Peygamberim: Hz. Muhammed Mustafa ( s.a.v. ) üstün ahlak üzerine yaratılmıştır. En büyük özelliğidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) efendimiz alemlere rahmet olarak yaratılmıştır. ( Kuran-ı Kerim: Enbiya Suresi: Ayet : 107 ) Dinime peygamberime laf söyletmem. Açın bir Kuran-ı Kerim' i Türkçesi' nden okuyun. Peygamberimizin hayatını okuyun anlarsınız. Şartlanmış beyninizi ve düşüncelerinizi arındırın bence. Anladığım kadarıyla, hayat sizin karşınıza yanlış kişileri çıkarmış. Dini tamamen yanlış algılamışsınız. Doğru tanımamışsınız. Bu üzücü bir durum. Çünkü buraya yazarak, genç cahil biri, eğer sizin yazınızı okursa, sözlerinizden etkilenebilir. Topluma gençlere zarar vermiş olursunuz.

  Bilmiyorum kasıtlı mı yazdınız ? Ataist olabilirsiniz. Başka bir dinden biri de olabilirsiniz. İslam' a saldırılar da bir soğuk savaş yöntemi. Altında kiliseler havralar çıkıyor sonrasında. Bilemiyorum. Belki de bir müslümansınız. Kasıtlı yazmamışta olabilirsiniz. Kötü bir niyetiniz olmayabilir de. Bilmiyorum... Ama yazınız çok tehlikeli bir yazı. Gerçeklerin tam tersi.

  Ben uzun bir cevap yazdım farkındayım. Düşünün ve gerçekleri görün diye ayrıntılı yazdım. Gerekirse Rabbim' in rızası için, dinim islam için; binlerce sayfa yazarım hiç üşenmem. Lütfen kişileri yanlış fikirleriniz ile zehirlemeyin. Ahlak ile din aynı şeydir. İslam dini Ahlakın güzel olmasından bahseder, öğütler ve bunu ister. islam der ki : Haramdan, günahtan, yalandan, zinadan, adaletsizlikten, zulümden, faizden, kumardan, kul hakkından kaçın der, yetimi koruyun der, islam. Bundan daha güzel bir ahlak anlayışı olabilir mi ? Bundan daha güzel bir din olabilir mi ? Bırakın da çocuklar çocuklar dinini öğrensin, üstün ahlakı tanısın. İslam demek: Üstün Ahlak demek.

  Peygamberimizin Ahlakı ile ilgili Ayetler: “ Şüphesiz sen büyük bir ahlaka sahipsindir.” (Kalem suresi, 4. ayet) --
  “Ey inananlar! And olsun ki, içinizden size, sıkıntıya uğramanız kendisine ağır gelen, size düşkün, inananlara şefkatli ve merhametli bir peygamber gelmiştir.” (Tevbe suresi, 128 ayet.ayet)--

  ve şimdi: Peygamberimizin Güzel Ahlakı ile İlgili Hadisler : Hadisler' in alıntı yaptığım site: eğitimsistem.com :https://www.egitimsistem.com/peygamber-efendimizin-guzel-ahlaki-ile-ilgili-ayet-ve-hadisler-61411h.htm


  1-Muhakkak kişi güzel ahlâkı sâyesinde gündüz oruç tutan gece ibâdet eden derecesine yükselir.
  2- Muhakkak kişi güzel ahlâkı sâyesinde gündüz oruç tutan gece ibâdet edenlerin derecesine ulaşır. (İhya C.2 S.47)
  3- İnsanların cennete girmelerine en çok yardımcı olan takvâ (Allah korkusu) ve güzel ahlaktır. (İhyâ C. 2 S. 391)
  4- Ben, güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim. (İhyâ C. 2 S. 392)
  5- Mizana konulacak en ağır amel güzel huydur. (İhyâ C. 2 S. 392)
  6-Meclisime en yakın olanınız, ahlakı en güzel olan ve etrafındakilerle hoş geçinendir. Onlar herkesi sever, herkes de onları sever. (İhyâ C. 2 S. 393)
  7- Mü’min sever ve sevilir, sevip sevmeyen (hoş geçinmeyen ve kendisiyle geçinilmeyen) insanda hayır yoktur. (İhyâ C. 2 S. 394)
  8-Allahü Teâlâ hayır murat ettiği kimseye iyi bir dost verir ki unuttuğu zaman hatırlatır, hatırlarsa yardım eder.(İhya C.2 S. 394)
  9- Mizana ilk konacak amel güzel ahlak ve cömert-liktir. (İhya C. 3 S. 116)
  10- Malınızla insanlara yardıma malınız yetmez; onla-rı güzel huyla hoşnut etmeye gayret edin. (İhya C. 3 S. 115) Kaynak: Peygamber Efendimizin (s.a.v.) güzel ahlakı ile ilgili ayet ve hadisleri araştırarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  --------
  Lütfen Kuran-ı Kerim' i Türkçesi' nden okuyun. Sonra Peygamberimizin hayatını okuyun. Bir çok kitap var. Diyanet ' in önerdiğini okuyun. Sonrasında zaten; yazınızı sil eceğinize inanıyorum.
  Ben zaten ahlakliyim dine ihtiyacimım yok ahlaklı olmak için. Üstelik bir iyilik yaparken dini açıdan bakıp sevap kazanıyorum diye değil aksine sadece o insanı mutlu etmek beni mutlu ettiği için yapıyorum.

  Dinler olmasa da insanın doğasında vicdan vardır. O yüzden ateist ve deist toplumlar bildigimiz Müslüman toplumlardan daha fazla yolsuz hırsız değildir. Din elbette sana iyi gelmiş olabilir. Ama din olmasa da sen anlattığın gibi iyiyi kötüyü hakkı hukuku bilecektin. Ha biliyor olduğun halde hak yememek için dine ihtiyacım var vicdanım beni tutamaz diyorsan Onu ben bilmem. Kendi adıma iyi bir İnsan olmak için hiçbir dine veya kitaba ya da ceza kanunu kitabına ihtiyacım yok. Birinden birşey çalmak o insana zarar verir. Bunu dinsiz de olsam bilirim.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  426 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

  Ahlak diye birşey yok islamda din alimlerine sorun kendileride söyler her din mensubu ahlaklı olacak diye birşey yok denir.Yoksa kadınlar erkeklerden daha alt kademe olarak gösterilmezdi ki dini kitabada bakarsak böyle bir unsur yok.

  Alıntıları Göster
  kim dedi kadınlar erkeklerden daha alt kademede? ya da islam ahlakının olmadığını. uyduruyorsun sonra inanıyorsun.
  _____________________________
  küçük kafalar kişilerle, büyük kafalar olaylarla uğraşır...
 • Teğmen
  161 Mesaj
  Çalışan kadının rujunu kullanmak caiz değildir.
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  50 Mesaj
  Çalışırken ruj sürmemek caiz değildir  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  541 Mesaj

  İslamın ahlakı mahlakı yoktur nerenizle okuyorsunuz şu kitabı anlamadım ki.
  Ahlak dinle öğrenilmez islamla hele hiç.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  win11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  4690 Mesaj
  Bu yonlendirme ile bolca yakin tarihte anasini babasini kesen zarar veren bireyler gormek yuksek olasilik.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  merhaba
 • Yüzbaşı
  426 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: alicho

  İslamın ahlakı mahlakı yoktur nerenizle okuyorsunuz şu kitabı anlamadım ki.
  Ahlak dinle öğrenilmez islamla hele hiç.
  bilmediğinin düşmanı olmuşsun.
  _____________________________
  küçük kafalar kişilerle, büyük kafalar olaylarla uğraşır...
 • quote:

  Orijinalden alıntı: win11

  kim dedi kadınlar erkeklerden daha alt kademede? ya da islam ahlakının olmadığını. uyduruyorsun sonra inanıyorsun.

  Alıntıları Göster
  O yüzden mi aynı safta değilde kadın her zaman arkada kalıyor.Eşitlik dediğin en başta burada bitiyor.Ahlak dersen ise bir din alimlerine sor araştır sanada der din ile ahlak bağdaşmaz aynı değildir.Zaten okullarda bile din kültürü ve ahlak bilgisi diye bu yüzden geçer.
  _____________________________
  La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Media Sözlük
Sohbet
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,905
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.