Şimdi Ara

ÇALIŞAN AMA YERİNDEN KIPIRDAYAMAYAN ALFA 33 1.5 :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR, BU SABAH İŞE GİTMEK İÇİN 90 MODEL SIK SIK 1. VE 2. VİTESTE CARTLAYAN 33 1,5 ALFA ROMEO ARABAMLA YOLA ÇIKTIM. İŞYERİNE 250 METRE KALA YOL YOKUŞ AŞAĞI OLDUĞU İÇİN ARABAMI BOŞA ALDIM. 50 METRE KALA YOKUŞ BİTİMİNDE 3 E TAKTIM AMA ARABA BAĞIRMAK DIŞINDA BİŞEY YAPMADI. SONRA DURDUM SIRASIYLA 1,2,3. VİTESLERE TAKIP KALKMAYA ÇALIŞTIM. ANCAK ARABAM VİTESTE DEĞİLMİŞ GİBİ Bİ MİLİM KIPIRDAMADI VE BOŞTA GAZA BASIYORMUŞUM GİBİ 5000-6000 DEVİRLERİ GÖRDÜ.

SONRA DEBRİYAJA BASMADAN VİTESE GEÇİYORMU DİYE DENEDİM. BÜTÜN VİTESLERE DEBRİYAJA DOKUNMADAN GEÇTİ. TABİİ 1 MM BİLE HAREKET ETMEDİ.

YARIN ARABAYI SANAYİYE ÇEKTİRİCEM. Bİ SÜREDİR ANTALYADA YAŞIYORUM. SANAYİDE PEK İŞİM OLMADI. USTALAR BENİ YEMESİN... :)

ARABALARDAN ANLAYAN ARKADAŞLARIN VEYA BAŞINA BENZER BİR OLAY GELEN ARKADAŞLARIN BU ARIZA KONUSUNDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ BEKLİYORUM.

İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

• Debriyaj balatanız tamamiyle bitmiş olmalı..
    İyi akşamlar..
  • Baskı balata ve dişlilerde sorun var sanırım...
  • hangi ustaya gidersen git en az cebne 500 tl koy
  • debriyaj dişlileri yada diferansiyal bilyaları dağılmıştır
  • baskı balata bitmiş. değişmesi lazım...
  • inşallah sadece baskı balatadır. 300-350 ye kurtarırız belki. arabanın ederi 3 bin tl zaten :)
  • şanzumanda sorun olmasın
  • Şu cartlamak, cortlamak, cörtlemek laflarını okuyunca gülmekten ölüyorum
  • Muhtemelen dişlilerdendir.
    Şanzımanın içi dağılmış olabilir.
  • bugün aynısı abime kamyonda olmuş debriyaj bitmiş
  • Şanzıman Dağılması bukadar basit sanki Baskı baLatan bitmiş Zorlayarak istersen 1.vitese geçirip sanayiye gidebilirsin yavaş yavaş
  • arkadaşlar, araba şu an viteslere çok kolay geçiyor, debriyaja basmasam bile geçiyor. ama vitesteyken boştaymış gibi davranıyor... arabanızı boşa alıp gaza basınca ne oluyorsa benim arabada vitesteykende o oluyor...

garip bir arıza!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.