Şimdi Ara

Calisamiyorum Ne Yapmaliyim CİDDİ [Ayrintili] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
4
Favori
2.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Clint Sexwood

Sana önce bir saygı dersi vermek gerek. Sonra zaten gerisi gelir.

Saygisizligimi nerde gordunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de ayni senin gibiydim.Sonra lise 1in sonunda bu zamanlarda kicimi yirtip seneyi biraz daha iyi kapattim.

Sonra lise 2de verilen butun odevleri yapip yazililara adam gibi calistim.Ama hic duzenli calismadim.Derslerimde gozle gorulur yukselis olmustu.

9.sinifta insana biseyler oluyor belki de.Ben de 9da mal gibi nasil ders calisacagim diye dusunmekten ders calisamiyordum.

Hersey duzeliyor karamsarliga kapilma.Dediklerimi uygulayabilirsin istersen.Baska sorun olursa sorabilirsin.

• Bizimki de özel okul ve bir hocamız var saolsun yapmadığımız ödev başına para alıyor ve ailemizden bize başka para vermemesini istiyor. Ben de isteyerek çalışamam ama bu uygulama beni bir hayli derslere bağladı. 1 günde 130 sayfa çözdüm bu korkuyla ve devam ediyorum bu şekilde çalışmaya. Ayrıca hedeflerim de beni sürüklüyor. Umarım yardımcı olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allah Diyen Tirbüşon

quote:

Nick.
  • nicole kidman üstüne işemeli bence.
  • hangi okuldasin?

• quote:

quote:

quote:

Nick.

Nickin herhangi bir statü olduğunu düşünmüyorum ve bu yuzdende kimseye saygısızlık ettiğimi sanmıyorum. Nickimi değiştirme nedenim ise eski nickim yüzünden reel'deki arkadaşlarımın beni bulmasıydı. Kaldı ki nicki bu tarz olan çok kişi var.

@FightTheSystem

hocam isim vermek istemiyorum ama özel bir okul ve fen lisesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PwaGG -- 20 Mayıs 2013; 19:30:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UpTheIrons

Not: klavyede * ha*fi olmadığından bunu kullanıyo*um "*"

Ben şu sözü çok duyuyo*um de*s çalışmakla ilgili.

De*s çalışmak için istek olmalı

İstek olması için de bi* hedef olmalı.

Kendine bi* hedef beli*lemelisin (Ünive*site olu*, meslek olu* seni de*s çalışmaya itecek bi* şey)

Hedefine yoğunlaşı*san de*s çalışmak kolaylaşı*.

Söylemesi kolay tabi, insanın yine de çalışası gelmiyo* bazen kendini ödüllendi*meyi de deneyebili*sin veya ailenle konuş bu konuyu onla* ödüllendi*sin seni bi*şeyle*le.
    edit:içinde iman ve dışında ibadet de olmalı

rr

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nick.

Nickin herhangi bir statü olduğunu düşünmüyorum ve bu yuzdende kimseye saygısızlık ettiğimi sanmıyorum. Nickimi değiştirme nedenim ise eski nickim yüzünden reel'deki arkadaşlarımın beni bulmasıydı. Kaldı ki nicki bu tarz olan çok kişi var.

@FightTheSystem

o halde cidden psikolojik destek alman lazim. ozel bir fen lisesinde ilk 20-30 dasin ve derslerim kotu diye kendini kucuk goruyorsun. rahat ol o dereceyi korumaya ugras.

• lise 1de bu kadar kasma son sene çok ararsın bu günleri
  • quote:

quote:

quote:

Nick.

İnsanın hiç kaileye alası gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahama1100yzf -- 20 Mayıs 2013; 19:37:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FightTheSystem

quote:

quote:

quote:

quote:

Nick.

@FightTheSystem

o halde cidden psikolojik destek alman lazim. ozel bir fen lisesinde ilk 20-30 dasin ve derslerim kotu diye kendini kucuk goruyorsun. rahat ol o dereceyi korumaya ugras.

Derslerim kotu diye bir yerde demedim ama basarım dusuyor o yuzden bide hocaların baskısı var

@lam3rr

kasmıyorum hocam aksine hiç çalışamıyorum

@yahama1100yzf

su anda nickimi değiştirme gibi bir şansım yok hocam

• quote:

Merhaba arkadaslar oncelikle lise 1 e gidiyorum zaten bilenler vardir ozel ders almiyorum gecen seneden kalma bursum oldugu icin dershaneye gidiyorum. (lise 1de gidilir mi demeyin sinifin cogunlugu gidiyor + ozel ders aliyor belki ozel okul oldugu icindir. Zeka olarak matekatik yonum baskin pratik zekam iyidir mesela ama sozel yonum zayif teknolojiyle ilgiliyim ic iceyim asosyal degilim baska herhangi bir sorunum da yok arada ailemle olanlar disinda ama gel gelelim ki hic ders calisamiyorum buna paralel olarak bu sene basarim da dustu genel olarak 80 kisi icinde 20-30 arasi (okul) 350 kisi arasindada yine 15-25 arasinda (dershane) oluyorum. (sayilsri karistirmadim okuldakilerin genel basarisi cok daha yuksek?
    Bir ara 2 hafta kadar gunde 2 saat ders calismaya baslamistim o zaman okulda 4. dershane de 6. olmustum. (matematik ve geometri disindaki derslere calisarak ingilizceyi de hep bosladigimdan ondan da birkac yanlis cikiyodu ama suan duzelttim. Diger derslerde hala sorunum devam ediyor suanlar dershanede konulari bitirdiklerinden ders islemiyoruz ve 2 hocamizinda cocugu oldugundan gelmiyor ve ben sadece dershanedeki deneme sinavlarina giriyorum. Okulda ise yine konular devam ediyor ama testleri ben cozmuyorum canim cok sıkılıyo bu duruma. Neler yapabilirim?

NOT: O iki haftalik donemde nasil calistigimi bilmiyorum ama o donemden cok memnundum.

Tum gun evde ne yapiyorsun derseniz:
    Agirlikli olarak telefon
    Bisiklet
    Televizyon ve bilgisayarla vakit geciriyorum.

Bazi arkadaslar muzik dinleyerek calis filan dedi ama yine beceremedim size de sormak istedim.

İmla hatalarindan dolayi ozur dilerim telefondan yazdigim icin turkce karakter kullanmadim. (hizli yazmak icin) Sadece yanlis anlasilabilicek kelimeleri degistirdim.

Edit: Odamin tasarimini bile degistirmistim.

Aynı yaş ve aynı durumdayız yalnızım sanıyordum sınavlarda geldi müzik dinleyerek denemiştim bir ara (arkadaşlarının dediği gibi) hiç bir şey anladım onun için en iyisi zorlamak tabi ki o da olmuyor. :/

• ne kadar ekmek o kadar kofte calisirsan tok olursun calismassan b.k olursun belli ki disiplin sorunun var ilk once rehber hocanla konus sonra annebabanla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FightTheSystem

quote:

quote:

quote:

quote:

Nick.

@FightTheSystem

Derslerim kotu diye bir yerde demedim ama basarım dusuyor o yuzden bide hocaların baskısı var

@lam3rr

kasmıyorum hocam aksine hiç çalışamıyorum

@yahama1100yzf

su anda nickimi değiştirme gibi bir şansım yok hocam

ŞİMDİ ÖNCE OTOSTOP ÇEK SONRA DURAN KAMYONA BİN ADAMIN İÇECEĞİNE HAP AT BAYILT ONDAN SONRA ADAMIN KIYAFETLERİNİ VE METAL KOLYESİNİ AL KAMYONDAN İN BİR METAL TENEKE BUL 2 TANE SONRA KOLYEYİ BAĞLA NUN ÇAKU OLUCAK O

SONRA KUNGFU DERSİ VERİLEN YERLERE GİT GİTMEDEN ÖNCE BANYONDAN ALDIIĞN BORNOZUNU GİY İÇERİ GİR ELİNDEKİ METAL TENEKELERİ SALLA ADAMLARA VUR SONRA HODOOOOO USTA BENİM DE

SONRA MÜZİK AÇ DANS ET ORDA SONRA BARA GİT ÜNLÜ İŞ ADAMLARININ OLDUĞU BİR BARA KIZ KILIĞINA GİREREK ONLARI ODAYA GÖTÜR BİR OTELDE ONLARI BAYILT SONRA KIYAFETLERİNİ AL PARALARINI AL

İŞ TAMAM

• lise 1 im yazmış calisamiyorum yazmis gerisini okumadım

• quote:

Orijinalden alıntı: GoGear2

quote:

Merhaba arkadaslar oncelikle lise 1 e gidiyorum zaten bilenler vardir ozel ders almiyorum gecen seneden kalma bursum oldugu icin dershaneye gidiyorum. (lise 1de gidilir mi demeyin sinifin cogunlugu gidiyor + ozel ders aliyor belki ozel okul oldugu icindir. Zeka olarak matekatik yonum baskin pratik zekam iyidir mesela ama sozel yonum zayif teknolojiyle ilgiliyim ic iceyim asosyal degilim baska herhangi bir sorunum da yok arada ailemle olanlar disinda ama gel gelelim ki hic ders calisamiyorum buna paralel olarak bu sene basarim da dustu genel olarak 80 kisi icinde 20-30 arasi (okul) 350 kisi arasindada yine 15-25 arasinda (dershane) oluyorum. (sayilsri karistirmadim okuldakilerin genel basarisi cok daha yuksek?
    Bir ara 2 hafta kadar gunde 2 saat ders calismaya baslamistim o zaman okulda 4. dershane de 6. olmustum. (matematik ve geometri disindaki derslere calisarak ingilizceyi de hep bosladigimdan ondan da birkac yanlis cikiyodu ama suan duzelttim. Diger derslerde hala sorunum devam ediyor suanlar dershanede konulari bitirdiklerinden ders islemiyoruz ve 2 hocamizinda cocugu oldugundan gelmiyor ve ben sadece dershanedeki deneme sinavlarina giriyorum. Okulda ise yine konular devam ediyor ama testleri ben cozmuyorum canim cok sıkılıyo bu duruma. Neler yapabilirim?

NOT: O iki haftalik donemde nasil calistigimi bilmiyorum ama o donemden cok memnundum.

Tum gun evde ne yapiyorsun derseniz:
    Agirlikli olarak telefon
    Bisiklet
    Televizyon ve bilgisayarla vakit geciriyorum.

Bazi arkadaslar muzik dinleyerek calis filan dedi ama yine beceremedim size de sormak istedim.

İmla hatalarindan dolayi ozur dilerim telefondan yazdigim icin turkce karakter kullanmadim. (hizli yazmak icin) Sadece yanlis anlasilabilicek kelimeleri degistirdim.

Edit: Odamin tasarimini bile degistirmistim.

Aynı yaş ve aynı durumdayız yalnızım sanıyordum sınavlarda geldi müzik dinleyerek denemiştim bir ara (arkadaşlarının dediği gibi) hiç bir şey anladım onun için en iyisi zorlamak tabi ki o da olmuyor. :/

Aynen biraz da zekam olmasa benden bi mok olmazmış diyorum

@Ucan Ayi

hocam konuştum her seferınde pazarlık yapma diyo evine gelip zorla mı çalıştırtcam diyo

@christopher smith

SAOL HOCAM

• Aynı dert bendede var.Lise 1 im ve babamın telefon hedefi koymasına rağmen içimden gelmiyor.Oturunca bile hiç istemiyor canım.Ne yapacağımı bilmiyorum.Tekefonu kapatsam bile oyalanacak bisey buluyorum

• Lise 1'de ders mi çalışılır la? Okul sınavlarında kötü aldım falan diye dert yapma sen üniversite sınavına bak. Hep sonlarda olurdum sınavlarda, YGS'de hepsini duman ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Level Up -- 20 Mayıs 2013; 19:54:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustKneel

Bizimki de özel okul ve bir hocamız var saolsun yapmadığımız ödev başına para alıyor ve ailemizden bize başka para vermemesini istiyor. Ben de isteyerek çalışamam ama bu uygulama beni bir hayli derslere bağladı. 1 günde 130 sayfa çözdüm bu korkuyla ve devam ediyorum bu şekilde çalışmaya. Ayrıca hedeflerim de beni sürüklüyor. Umarım yardımcı olmuştur.

yorumunu yeni gördüm hocam ama bu benim için pek iyi bir çözüm değil ya başkasından bakarım ya da kaale almam ki arkadaş çevremde galiba bunda etkili onlar ödevleri yapmazsa bende yapmam kötü birşey oldugunun farkındayım ama birşey yapamıyorum

@atom239

hocam dediklerini uygulayayım diycem de neyi uygulayacağımı yazmamışsın

@olumsuz adam

okumadan sorunumu nasıl anladın bende onu anlayamadım.

@fukucu58

olsun konuyu uplamıs oldun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.