Şimdi Ara

Calisamiyorum Ne Yapmaliyim CİDDİ [Ayrintili]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
4
Favori
2.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar oncelikle lise 1 e gidiyorum zaten bilenler vardir ozel ders almiyorum gecen seneden kalma bursum oldugu icin dershaneye gidiyorum. (lise 1de gidilir mi demeyin sinifin cogunlugu gidiyor + ozel ders aliyor belki ozel okul oldugu icindir.) Zeka olarak matekatik yonum baskin pratik zekam iyidir mesela ama sozel yonum zayif teknolojiyle ilgiliyim ic iceyim asosyal degilim baska herhangi bir sorunum da yok arada ailemle olanlar disinda ama gel gelelim ki hic ders calisamiyorum buna paralel olarak bu sene basarim da dustu genel olarak 80 kisi icinde 20-30 arasi (okul) 350 kisi arasindada yine 15-25 arasinda (dershane) oluyorum. (sayilari karistirmadim okuldakilerin genel basarisi cok daha yuksek)
    Bir ara 2 hafta kadar gunde 2 saat ders calismaya baslamistim o zaman okulda 4. dershane de 6. olmustum. (matematik ve geometri disindaki derslere calisarak ingilizceyi de hep bosladigimdan ondan da birkac yanlis cikiyodu ama suan duzelttim.) Diger derslerde hala sorunum devam ediyor suanlar dershanede konulari bitirdiklerinden ders islemiyoruz ve 2 hocamizinda cocugu oldugundan gelmiyor ve ben sadece dershanedeki deneme sinavlarina giriyorum. Okulda ise yine konular devam ediyor ama testleri ben cozmuyorum canim cok sıkılıyo bu duruma. Neler yapabilirim?

NOT: O iki haftalik donemde nasil calistigimi bilmiyorum ama o donemden cok memnundum.

Tum gun evde ne yapiyorsun derseniz:
    Agirlikli olarak telefon
    Bisiklet
    Televizyon ve bilgisayarla vakit geciriyorum.

Bazi arkadaslar muzik dinleyerek calis filan dedi ama yine beceremedim size de sormak istedim.

İmla hatalarindan dolayi ozur dilerim telefondan yazdigim icin turkce karakter kullanmadim. (hizli yazmak icin) Sadece yanlis anlasilabilicek kelimeleri degistirdim.

Edit: Odamin tasarimini bile degistirmistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PwaGG -- 20 Mayıs 2013; 21:15:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Biri özet geçsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardadgr

Biri özet geçsin

Ozet gecemem birseyler eksik kalir ama okuyup gercekten yararli bir cevap verirsen benim gibi bircok kisi faydalanir.

• Özet: evde bisiklet sürüyormuş

• Psikolojik destek almalısın bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

Özet: evde bisiklet sürüyormuş

Bu mesaji ne amacla yazdigini anlayamadim herhangi bir komik yani oldugunu da dusunmuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardadgr

Psikolojik destek almalısın bence

O kadar buyuk bir durum oldugunu dusunmuyorum sen nerden cikardin ve ciddi misin?

• yukari

• yukari

• Allah demelisin

• Not: klavyede * ha*fi olmadığından bunu kullanıyo*um "*"

Ben şu sözü çok duyuyo*um de*s çalışmakla ilgili.

De*s çalışmak için istek olmalı

İstek olması için de bi* hedef olmalı.

Kendine bi* hedef beli*lemelisin (Ünive*site olu*, meslek olu* seni de*s çalışmaya itecek bi* şey)

Hedefine yoğunlaşı*san de*s çalışmak kolaylaşı*.

Söylemesi kolay tabi, insanın yine de çalışası gelmiyo* bazen kendini ödüllendi*meyi de deneyebili*sin veya ailenle konuş bu konuyu onla* ödüllendi*sin seni bi*şeyle*le.
    edit:içinde iman ve dışında ibadet de olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UpTheIrons -- 20 Mayıs 2013; 18:26:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephisto0191

Allah demelisin

Konu disina acarak hata mi yaptim ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: UpTheIrons

Not: klavyede * ha*fi olmadığından bunu kullanıyo*um "*"

Ben şu sözü çok duyuyo*um de*s çalışmakla ilgili.

De*s çalışmak için istek olmalı

İstek olması için de bi* hedef olmalı.

Kendine bi* hedef beli*lemelisin (Ünive*site olu*, meslek olu* seni de*s çalışmaya itecek bi* şey)

Hedefine yoğunlaşı*san de*s çalışmak kolaylaşı*.

Söylemesi kolay tabi, insanın yine de çalışası gelmiyo* bazen kendini ödüllendi*meyi de deneyebili*sin veya ailenle konuş bu konuyu onla* ödüllendi*sin seni bi*şeyle*le.
    edit:içinde iman ve dışında ibadet de olmalı

Hedeflerim cok ileriye donuk maalesef hedeflerle gaza gelen bi kisiligim yok ayrics hedeflerim icin de o kadar okumam gerekmiyo odul konusunda ise benim icin mi calisiyorsun gibi bir cevap aldim, bir daha denersem de ona yakin bir cevap alirim

• Internette ekolhoca.com dan konu anlatımları izleyip yapabilirsin. Yada kendini şartlandır. Bilgisayarı veya telefonu annene ver. 5 test çözdükten sonra veya 2 saat çalıştıktan sonra yarım saat dinlen istediğini yap. Ama bu seni sanki askeri kamptaymış gibi sıkar. Verilebilecek başka tavsiye yoktur herhalde. Ders çalışmak hiç bi zaman hiç kimseye eğlenceli gelmemiştir(bazı asosyaller dışında). O yüzden eğer iyi notlar istiyosan kendini zorlamalısın hoşuna gitse de gitmese de

• git çalış napak büyü mü yapak sana burdan
  • o zaman yapacak pek bi* şey yok
    geç kitapla*ın ka*şısına zo*la kendini

ama televizyon, telefon, pc başında de*s çalışmayı unut olmuyo* kendimden biliyo*um. çok sıkılıyo*san sık sık ve küçük küçük teneffüsle* ve*e*ek çalış

undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UpTheIrons -- 20 Mayıs 2013; 18:32:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bakan Oğlu

Internette ekolhoca.com dan konu anlatımları izleyip yapabilirsin. Yada kendini şartlandır. Bilgisayarı veya telefonu annene ver. 5 test çözdükten sonra veya 2 saat çalıştıktan sonra yarım saat dinlen istediğini yap. Ama bu seni sanki askeri kamptaymış gibi sıkar. Verilebilecek başka tavsiye yoktur herhalde. Ders çalışmak hiç bi zaman hiç kimseye eğlenceli gelmemiştir(bazı asosyaller dışında). O yüzden eğer iyi notlar istiyosan kendini zorlamalısın hoşuna gitse de gitmese de

okulun verdigi vitamin hesabi var ama sıkılıyorum onlarda bilgisayari telefonu verme konusunda odamin yerlesimini bile degistirdim yatar uyurum en kotu hic cozesim gelmiyo oturuncada sorulardan birsey anlamiyorum zaten diger dediklerine de katiliyorum.

• Yukari

• Güzel bir ders planın var mı ?
  • Sana önce bir saygı dersi vermek gerek. Sonra zaten gerisi gelir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.