Şimdi Ara

(ÇALINDI)KRON XC 250 YARDIM[SEDONA 721 ALINDI][SS] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
8.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Transform

Sedona 721 ile Salcano Astro 270'i kıyaslamanızı isteyebilir miyim? Kullanan birine sormakta fayda var.. İkisi arasında kaldım çünkü

Açıkçası salcano ile ilgili deneyimim yok.Ama gözüme çarpan artıları 27 vites olması ve maşanın gidondan kilitlenebilmesi.Eksisi ise hidrolik freni olmaması.(721 e göre)

Sedona 721 ile ilgili sorularınız varsa daha fazla yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembelizm

Sedona 721'I bende dusunuyorum ama hidrolik fren olayi korkutuyor. Bakimi, tamiri falan nasilmis bilgi aldiniz mi? Yolda falan ariza cikariyor mu veya cikardiginda cozumu kolay mi?
    Zannediyorum 721'in V freni yok dolayisiyla hala dusunuyorum.
    Ayrica hidroligin paslanma gibi bir ihtimali var mi? Ben bisiklete pek bakim yapan birisi degilimdirde.

Başta ben de hidrolik frene korkarak bakıyordum.Zaten forumlarda da v fren alın uğraştırmasın denir genellikle.Ama bisikletçi ile konuşunca ve kullanınca anladım ki oldukça faydalı bir donanımmış.Bir kaç kere aniden araba önüme atlayınca bunu daha iyi anladım.

Bakımına gelirsek bana verdikleri bilgiye göre belli bir süre sonra parça değişimi gerekiyormuş.Fiyat olarak da 35 lira dendi.Şimdilik herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Tavsiye edebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: samuray_jack

quote:

Orijinalden alıntı: tembelizm

Sedona 721'I bende dusunuyorum ama hidrolik fren olayi korkutuyor. Bakimi, tamiri falan nasilmis bilgi aldiniz mi? Yolda falan ariza cikariyor mu veya cikardiginda cozumu kolay mi?
    Zannediyorum 721'in V freni yok dolayisiyla hala dusunuyorum.
    Ayrica hidroligin paslanma gibi bir ihtimali var mi? Ben bisiklete pek bakim yapan birisi degilimdirde.

Başta ben de hidrolik frene korkarak bakıyordum.Zaten forumlarda da v fren alın uğraştırmasın denir genellikle.Ama bisikletçi ile konuşunca ve kullanınca anladım ki oldukça faydalı bir donanımmış.Bir kaç kere aniden araba önüme atlayınca bunu daha iyi anladım.

Bakımına gelirsek bana verdikleri bilgiye göre belli bir süre sonra parça değişimi gerekiyormuş.Fiyat olarak da 35 lira dendi.Şimdilik herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Tavsiye edebilirim

Sedona Borla'ya karar vermistim V freni oldugu icin ama zannediyorum bu soylediklerinizden sonra biraz daha fazla para verip 721 alicam.
    En iyisi arastirmaya devam.

• Sedona 721 in fiyatı nedir ne kadara sahip oldun ? ve 2013 modelimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChevChelios17 -- 7 Nisan 2013; 14:10:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChevChelios17

Sedona 721 in fiyatı nedir ne kadara sahip oldun ? ve 2013 modelimi

pm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuray_jack -- 27 Nisan 2013; 23:13:47 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ChevChelios17

Sedona 721 in fiyatı nedir ne kadara sahip oldun ? ve 2013 modelimi

Evet 2013 model.Yaklaşık 1050 civarı fiyatı.900 liraya aldım.

Izmirde misiniz? Ben de Izmirdeyim. 900 liraya nereden aldiysaniz ben de almak istiyorum. Beraber de turlariz hatta.
  • Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle şunları söylemek istiyorum. Daha önce hiç bisikletlerle ilgilenmemiştim. Hep var olanı sürerdim :) detaya girmek istemezdim. Ama hep içimde merak vardı. Yılların merakı :) gerçi yaş daha 23. Bugun "Sirkeci"den geçerken bi bakmak istedim. Ne var ne yok diye. Çok beğendim bisikletleri. Neden olmasın dedim ve bir kaç hafta içinde almayı planlıyorum :))

Bisikletlere baktıgımda ise ilk olarak "Kron XC 250 ve 750" yi beğendim (2012 mi 2013 mu bılmıyorum). Tabi model bilgim yok :D Fiyatı ise 600-650Tl (XC250)

Acaba ilk bisiklet olarak xc 250 & 750 çok mu ? yada olabilir mi ? Tavsiyelerinizi bekliyorum, tabi ki yardımlarınızıda...

NOT: Bisikleti İstanbul'da ve Ayvalık ta kullanmayı planlıyorum. Mesefa ise max. 50km.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugursengezer

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle şunları söylemek istiyorum. Daha önce hiç bisikletlerle ilgilenmemiştim. Hep var olanı sürerdim :) detaya girmek istemezdim. Ama hep içimde merak vardı. Yılların merakı :) gerçi yaş daha 23. Bugun "Sirkeci"den geçerken bi bakmak istedim. Ne var ne yok diye. Çok beğendim bisikletleri. Neden olmasın dedim ve bir kaç hafta içinde almayı planlıyorum :))

Bisikletlere baktıgımda ise ilk olarak "Kron XC 250 ve 750" yi beğendim (2012 mi 2013 mu bılmıyorum). Tabi model bilgim yok :D Fiyatı ise 600-650Tl (XC250)

Acaba ilk bisiklet olarak xc 250 & 750 çok mu ? yada olabilir mi ? Tavsiyelerinizi bekliyorum, tabi ki yardımlarınızıda...

NOT: Bisikleti İstanbul'da ve Ayvalık ta kullanmayı planlıyorum. Mesefa ise max. 50km.

Bütçeniz uygun değilse xc 250 mantıklı bir seçim olabilir.Fiyat olarak da 550 tl ye rahat bulursunuz.Ama daha üst modellere daha fazla para vermek mantıksız değil, çünkü karşılığını alıyorsunuz.

xc 250 ve xc 750'nin arasında baya bir fark var.Ayrıca xc 500' ü atlamışsınız görüntü olarak çok da farklı değil bu seri

Kilitlenebilir maşa olması önem teşkil ediyor.xc 250'de bu olay yok, hatırlatmış olalım

• Kilitlenebilir masayi ilk defa duydum :)

Nedir ??

Haa birde xc750 yaklasik 1100tl, xc500 900tl, xc250 dedigin gbi 500tl ye bile bulunabilir :)

Bana da xc250 yi almak olur :) butce max. 600-700

• quote:

Orijinalden alıntı: ugursengezer

Kilitlenebilir masayi ilk defa duydum :)

Nedir ??

Haa birde xc750 yaklasik 1100tl, xc500 900tl, xc250 dedigin gbi 500tl ye bile bulunabilir :)

Bana da xc250 yi almak olur :) butce max. 600-700

İstediğin zaman maşayı kilitleyerek düz yolda daha stabil ve daha az enerji harcayarak sürmene olanak sağlar.Kilitlenebilir maşanın özelliği budur.

Ayrıca kron dışında diğer markalara da bakmanı tavsiye ederim.Ben de başta sadece kron düşünuyordum ama araştırdıkça ve tabi ki bütçemin de el verdiği ölçüde sedonaya karar vedim.

Bütçen max 700 ise bakabilceğin başka markalar bunlar..Sedona borladan memnun oldunduğunu az çok duyuyorum.Diğer markalar da çok farklı sayılmaz.Karar sana kalmış

http://www.sedonabisiklet.com/#!borla/c13r8
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=926
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=79
    http://kronbikes.com/details.asp?company=Kron-Bisiklet&product=XC-500-V-Fren&productID=6&category=Da%C4%9F%20Bisikletleri&catID=7

• hangisinden başlasam acaba bilemiyorum... :D araştırmak için fazla vaktim de yok.

bana uygunu xc 250 yada xc500 olarak goruyorum :D
    Yardımcı olursan çok iyi olurrr :)

• Merhaba,

Ben de kron xc 250 almayı düşünüyorum acaba 2012 ve 2013 modelleri nasıl ayırt edebilirim. Alacağım zaman 2013 yerine 2012 verilmediğinden nasıl emin olabilirim. Teşekkürler.
  • quote:

Evet arkadaşlar bugün artık dayanamadım ve sedona 721 hd ile bu işi sonlandırdım.Diyeceksiniz ki Kron'u bu kadar isterken nasıl oldu.Anlatayım.

Yaklaşık 2 aydır kronun piyasaya çıkmasını bekliyordum.Bir haftaya iki haftaya çıkıcak derlerken bir türlü çıkmadı.Bugün bütün kron satıcılarını aradım tek tek ellerinde 2012 model varsa bari onu alayım diye maalesef onu da bulamadık.Ne zaman çıkacak bu kron diye sorduğumda da daha bi 15 günü var fabrikayı bekliyoruz dediler.Ben de başlarım ama kronunuza dedim içimden artık

Neyse ben de başka bisikletleri araştırmaya koyuldum.Sedona 721 i gördüm internette zaten tutulan bir bisikletmiş.Bisikletçiye de gidip baktım tavsiye ettiler, pişman olmazsın dediler.Bana da mantıklı geldi.xc 250'nin üstüne biraz daha ekleyip bu bisileti aldım sonunda.

Sedona 721 nasıl diye soracak olursanız ilk profesyonel bisikletim olduğu için kıyaslama yapamayacağım ama sürmeye başlar başlamaz altımdaki o gücü hisstettim diyebilirim .İvmelenmesi çok güzel özellikle buna bayıldım.Alır almaz 20 km lik yol yaptım, hiç yormadı bile.Totoda biraz sıkıntı yaptı o kadar

Arkadaşlar burda kronu bilmediğim için daha iyidir ya da daha kötüdür diyemeyeceğim ama sedona gayet tatmin edici.Şunu da demeden edemeyeceğim kronun görüntüsü hala içimde bir uktedir, 721 daha sade bir bisiklet görüntü olarak .

Burdan kron xc hakkında yardımcı olan herkese teşekkürü bir borç bilirim.Ayrıca sedona 721 hakkında soruları olanları da elimden geldiğince yardım etmek isterim.

Bir kaç fotoğraf koydum, açıkçası ilk gün bisikleti sürmekten pek fotoğraf çekmeye fırsatım olmadı ama yeni ss'ler ekleyeceğim yakında

Edit:Bugün tekrar yollara düştüm ve 30 km yaptım.Gerçekten çok güzel bir deneyim sunuyor.Ayrıca İzmir'de ne kadar güzel mtb alanları olduğunu gördüm.Resmen downhill yaptım diyebilirim .Bir de yokuş aşağı hız denemesi yaptım ve 70 km/h gördüm.Hidrolik frenlere ise diyecek birşey yok, gerçekten çok kullanışlı.

(ÇALINDI)KRON XC 250 YARDIM[SEDONA 721 ALINDI][SS]

bende almaya karar verdim umarım bulurum bursada özellikle o mavi li olanı hâlâ memnunmusunuz bari sedona 721 den

• quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

quote:

Evet arkadaşlar bugün artık dayanamadım ve sedona 721 hd ile bu işi sonlandırdım.Diyeceksiniz ki Kron'u bu kadar isterken nasıl oldu.Anlatayım.

Yaklaşık 2 aydır kronun piyasaya çıkmasını bekliyordum.Bir haftaya iki haftaya çıkıcak derlerken bir türlü çıkmadı.Bugün bütün kron satıcılarını aradım tek tek ellerinde 2012 model varsa bari onu alayım diye maalesef onu da bulamadık.Ne zaman çıkacak bu kron diye sorduğumda da daha bi 15 günü var fabrikayı bekliyoruz dediler.Ben de başlarım ama kronunuza dedim içimden artık

Neyse ben de başka bisikletleri araştırmaya koyuldum.Sedona 721 i gördüm internette zaten tutulan bir bisikletmiş.Bisikletçiye de gidip baktım tavsiye ettiler, pişman olmazsın dediler.Bana da mantıklı geldi.xc 250'nin üstüne biraz daha ekleyip bu bisileti aldım sonunda.

Sedona 721 nasıl diye soracak olursanız ilk profesyonel bisikletim olduğu için kıyaslama yapamayacağım ama sürmeye başlar başlamaz altımdaki o gücü hisstettim diyebilirim .İvmelenmesi çok güzel özellikle buna bayıldım.Alır almaz 20 km lik yol yaptım, hiç yormadı bile.Totoda biraz sıkıntı yaptı o kadar

Arkadaşlar burda kronu bilmediğim için daha iyidir ya da daha kötüdür diyemeyeceğim ama sedona gayet tatmin edici.Şunu da demeden edemeyeceğim kronun görüntüsü hala içimde bir uktedir, 721 daha sade bir bisiklet görüntü olarak .

Burdan kron xc hakkında yardımcı olan herkese teşekkürü bir borç bilirim.Ayrıca sedona 721 hakkında soruları olanları da elimden geldiğince yardım etmek isterim.

Bir kaç fotoğraf koydum, açıkçası ilk gün bisikleti sürmekten pek fotoğraf çekmeye fırsatım olmadı ama yeni ss'ler ekleyeceğim yakında

Edit:Bugün tekrar yollara düştüm ve 30 km yaptım.Gerçekten çok güzel bir deneyim sunuyor.Ayrıca İzmir'de ne kadar güzel mtb alanları olduğunu gördüm.Resmen downhill yaptım diyebilirim .Bir de yokuş aşağı hız denemesi yaptım ve 70 km/h gördüm.Hidrolik frenlere ise diyecek birşey yok, gerçekten çok kullanışlı.

bende almaya karar verdim umarım bulurum bursada özellikle o mavi li olanı hâlâ memnunmusunuz bari sedona 721 den

Evet memnunum hidrolik diskler biraz sorun yapmaya başladı sanırım değişim zamanı geldi onların.Onun dışında iyi gidiyoruz

• Bende kron xc 250 2013 model almayi dusunuyorum. Fiyati 595 tl sizce fiyat nasil?

• Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet-Oguz

Bende kron xc 250 2013 model almayi dusunuyorum. Fiyati 595 tl sizce fiyat nasil?

ben 2. el aldım. Gayet memnunum. gidip 200 lira az verip 2. el alın. istediğiniz parçasını da değiştirin. Mis gibi. Sıfırını alınca da ek şeyler alınca fiyat yükseliyor.
  • Başlık sahibi olarak hortlatmış oldum konuyu ama üzüntümü sizlerle paylaşmak istedim.4 sene önce ne kadar hevesli ve mutlu şekilde açtığım bu başlığa bu şekilde yazacağımı tahmin etmezdim.Yakın zamanda oldukça güvenli! olduğunu düşündüğüm garajımın içinde demire kalın bir kilit ile bağlı şekilde bulunan bisikletim çalındı.Geri gelmeyecek biliyorum ama yine de saklamış olduğum faturam ile polise ifademi verdim.Sizden ricam dikkatli olun kilit, şifre vs. dinlemiyorlar.Bisiklet hırsızlığı bisikletlerin maddi değeri arttıkça yaygınlaştı.Tutkuyla bağlı olduğum bisikletime, hobime elvade ediyorum.Sağlıcakla..

• samuray_jack kullanıcısına yanıt
    sedona yi da mi çaldılar hocam? geçmiş olsun

acikcasi ben de yeni bir bisiklet alicam ancak bu konu düşündürüyor dışarı koysam aklim orada olacak (komşumuzun bianchi si kilitsiz disarida duruyor) apartman girisinin bir kat altinda depomuz var kilitli oraya mi koysam diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.