Şimdi Ara

ÇAKISI OLANLAR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
7.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Victorinox veya herhangi bir marka çakı koleksiyonu yapanlar ya da çakısı olanlar buraya paylaşabilir misiniz?
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Victorinox Huntsman:
     ÇAKISI OLANLAR?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCryhack

Merhaba,

Victorinox veya herhangi bir marka çakı koleksiyonu yapanlar ya da çakısı olanlar buraya paylaşabilir misiniz?
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Victorinox Huntsman:
     ÇAKISI OLANLAR?

bende de bu var

ÇAKISI OLANLAR?

• quote:

Orijinalden alıntı: DHApprentice

quote:

Orijinalden alıntı: TheCryhack

Merhaba,

Victorinox Huntsman:
     ÇAKISI OLANLAR?

bende de bu var

ÇAKISI OLANLAR?

Güzelmiş. Bende de ona benzer bi çakma var...

• Bende yok gerekte yok kavgaya felan da gitmiyoz napcaz bea?
  • bende var ama fotografını nası atcam bılmıyorm
  • Benim var ama daha çok sadece bıçaktan oluşan çakılar ama çok aletlilerde var
    Benim favorilerim
    Victorinox workschamp
    Ve
    Spyderco dragonfly
  • Victorinox Signature Silvertech Lite

ÇAKISI OLANLAR?

ÇAKISI OLANLAR?

Victorinox Tinker Deluxe

ÇAKISI OLANLAR?

ÇAKISI OLANLAR?

Bakım yağı

ÇAKISI OLANLAR?

• 1 adet victorinox küçük çakı ve bir tane TORQ 3'lü çakı setim var hepsini ayrı dallarda çok kullanışlı buluyorum
  • Elimde bulunan nacizane birkaç çakı ve multitool'un resimlerini deneyimlerimde birlikte paylaşmak istiyorum.
    Umarım yararlı olur.

ÇAKISI OLANLAR?

Victorinox Champion

Elinizde birkaç tane İsviçre Ordu Çakısı varsa artık bir üst sınıfa geçmenizin zamanı gelmiştir. Champion uzun zamandır (80'lerin ortasından itibaren) kullandığım bir çakı. Swisschamp'ın daha çok özelliği olmasına rağmen kullanışsız olan pense bu modeli tercih etmenizi sağlayabilir. Tam boy Philips driver favorimdir. 90 derecede ve 180 derece durur. Kalitesi yıllar geçince anlaşılıyor arada sırada temizlersiniz ünlü "Life time warranty" e bile ihtiyacınız kalmayabilir.

ÇAKISI OLANLAR?

Wenger Picnic ( Yeni adıyla Classic 62)

Yazın sürekli yanıda taşıdığım SAK'dır. Basit kullanışlı hafif ve kalitelidir. (bendeki modelin kürdan ve cımbızı bulunmuyor.)

ÇAKISI OLANLAR?

Leatherman C33x Black

Satın aldığım ilk gerçek çakıdır. Bunu kullanmaya başladıktan sonra diğerleri (Bronze bushing olmayan modeller) yavan geliyor. Liner Lock zayıf gibi görünse de bıçağının kısa olması (6,6 cm) bunu telefi ediyor. Ayrıca açık tasarımından dolayı temizliği çok rahat. Zytel sap rahat ve hafif.

ÇAKISI OLANLAR?

Wenger Evo s18 Scouts

Ana bıçaşının kilitli olmasından dolayı aldığım bu model kilit mekanizması bıçağının önünde olmasından dolayı çok dikkat gerektiriyor. Evo modelleri biraz daha kalın bir cellidor'a sahip. Gerisi bildiğiniz SAK.

ÇAKISI OLANLAR?

Credit Card Survival Tool

Merak edip aldığım bir ürün. Türkiye de bile çok makul fiyata bulabiliyorsunuz. Tek sorunu 11 işlevi olmasına rağmen hiçbirini tam anlamıyla yerine getiremiyor.

ÇAKISI OLANLAR?

Opinel No: 8 inox

Opinel ailesini çok satılan ürünlerinde biri. Güzel ve hafif bir çakı ama ahşap ve çeliğin birleşmesinden dolayı kullanımdan sonra açılmada zorluk yaşıyorum.

ÇAKISI OLANLAR?

Victorinox Huntsman

Victorinox'un en beğendiğim modeli. Ne özellikleri kullanışsız olacak kadar küçük ne de taşınmayacak kadar büyük(4 katman) . Tirbüşondaki tırtıkları farkedenler 80 lerin ortasında üretildiğini anlarlar. Ancak kutusundan yeni çıkardığım SAK 'lar kadar hassas ve güzel çalışıyor. 91mm gerçekten en sevdiğim boyu.

ÇAKISI OLANLAR?

Leatherman Wave 2. jenerasyon.

Tek sorunu ağırlığı(241 gr) olan ( kılıfla taşıyınca bir nebze katlanılabilir oluyor.) muhteşem bir multi tool. Kıyaslamaya örnek oluşturan pense açılınca kilitlenen bıçakları, bit kit'i, özellikli cordura kılıfı,tümü kilitlenen aparatları, tam boy düz ve tırtıklı bıçağı ergonomik sapı ile paranızın karşılığını ve beklentilerinizi boşa çıkarmıyor.

ÇAKISI OLANLAR?

Opinel No:2 inox

No:8 sekizden memnun olunca bir de küçüğünü deneyeyim dedim ancak 65mm SAK kullanınca bu tahta parçası gibi geliyor. Herhangi bir kalite sorunu yok ama No:1'in neden artık üretilmediğini anladım. Sanırım uzun bir süre çekmecenin en derin yerinde istirahat edecek.

ÇAKISI OLANLAR?

Wenger Esquire ( yeni adı Classic 81)

Gerçek bir klasik şu anda dahil kesinlikle yanımdan ayırmadığım EDC çakım. (Fotoğraftaki yedek olarak tuttuğum yeni olan) Çoook küçük olmasına rağmen bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor. Bu yüzden ayrı renklerde bir kaç adet yedekte bulunduruyorum.

ÇAKISI OLANLAR?

Fener

Bir ürünün yanında hediye olarak gelen 3 adet AAA pille çalışan 9 ledli fener. Çok basit ve bir kaç kez yere düşürmeme rağmen hala çalışıyor.

ÇAKISI OLANLAR?

Victorinox Rally

Eğer Wenger 65 mm size büyük geliyorsan bu kesinlikle tam size göre. Yıldız tornavida yerine makas bulunan model en çok satılan modeli ama ben bunu daha çok beğeniyorum. - Şişe kapağı açacağı ve kablo sıyırıcıyı kullanmak biraz güç-

ÇAKISI OLANLAR?

Leatherman Style

Leatherman ailesinin en küçüklerinde biri. Wenger 65mm 'den biraz daha ağır olduğu için yanımda taşımıyorum ama ona göre çook sağlam(tamamen 420HC gövde). Vidalı tasarım sayesinde açıp temizleyebiliyosunuz. Bence tek sorunu Chisel grind olan ana bıçağı.

ÇAKISI OLANLAR?

Byrd Cara cara 2

Stabil rijit ve sağlam bir çakı. Acayip görünmesine rağmen ( SAK LEatherman ile kıyaslanınca) eline aldığınızda o kıvrımların boşuna olmadığı anlıyorsunuz. 3mm olan bıçak kalınlığı sizi 111 mm SAK ile tercih yapmaya zorlamasına rağmen FRN sapı büyük bir artı sağlayıp bidirectional sap deseni tutunmayı arttırıyor. Tek sorun işyerinde Cara cara 2 'yi çıkardığınızda size yönelen bakışlar.

ÇAKISI OLANLAR?

Mini Multi tool

Ucuz ve kalitesiz ürünlerden birisi(Yıldız tornavide ve tırtıklı bıçak arasındaki şişe kapağı açacağı ilk kullanımda kırıldı. Küçük, hafif olması ve yaylı ince uçlu pensesi ihtiyacı olup az parası olanlara hitap ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi occuplus -- 12 Mayıs 2013; 16:54:58 >

• burdada çok ilginç güzel bıçaklar var göz atarsanız aşağıda sotta sopra yazıyor özellikle dalış bıçağı olarakta kullanılıyormuş
    http://derindalis.com/index.php?route=product/category&path=57_89

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemen041 -- 12 Mayıs 2013; 12:39:04 >
  • Bunlarda benimkiler açık halde tanıtımlı felan yapamadım mesajım bulunsun...
     ÇAKISI OLANLAR?
  • Bende de çakı var ama böyle victorinox gibi markalı bi şey değil .
  • sizce victorinox camper mı climber mı almalıyım ?
  • 1980 yapımı 1095 çelikten yapılma bir alman malı çakım var.
  • atatürk imzalı bi çakı var ama markasını unuttum
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxZuPExx

sizce victorinox camper mı climber mı almalıyım ?

Hangi araçları daha çok kullanıyorsanız o modeli seçmelisiniz. İkisi de çok satılan Victorinox'lardır.

Camper için tıkla
     ÇAKISI OLANLAR?

Climberiçin tıkla.
     ÇAKISI OLANLAR?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi occuplus -- 24 Haziran 2013; 15:26:43 >

• bendede vardı cok güzeldi ama gecen iskelede balık tutarken denize düştü cok üzüldüm ya cok hostu :(
  • Opinel NO:8 vardı,emektar.Balıkta kaybettim,çok üzüldüm/üzülüyorum.Manevi değeri vardı Yeni bi' Opinel ve Leatherman/Byrd tarzı çakı almayı düşünüyorum
  •  ÇAKISI OLANLAR?
  • Wenger Ranger 61

ÇAKISI OLANLAR?

ÇAKISI OLANLAR?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.