Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Çağlar Hakkında

10
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      56 Mesaj
      05 Temmuz 2013 01:00:42 Konu Sahibi
      Merhaba,merak ettim de;
      Geçmişteki çağlara baktığımız zaman insanlığı etkileyen olaylar sayesinde değiştiklerini görmekteyiz.Bildiğiniz gibi şu an hala Yakın Çağ'dayız.Peki neden hala çağ atlamıyoruz?Yani Yakın Çağ'dan günümüze kadar gerçekleşen gelişmeler bizi çağ atlatacak kadar önemli değil miydiler yoksa?

|
      |

• Teğmen
      128 Mesaj
      05 Temmuz 2013 16:27:31
      bundan sonraki altın çağ o konuya da frodo vakıf
      |
      |

!!sosyal mesaj yok!!
    • Yarbay
      6556 Mesaj
      06 Temmuz 2013 04:39:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Røyke

Merhaba,merak ettim de;
      Geçmişteki çağlara baktığımız zaman insanlığı etkileyen olaylar sayesinde değiştiklerini görmekteyiz.Bildiğiniz gibi şu an hala Yakın Çağ'dayız.Peki neden hala çağ atlamıyoruz?Yani Yakın Çağ'dan günümüze kadar gerçekleşen gelişmeler bizi çağ atlatacak kadar önemli değil miydiler yoksa?

Aslında 50 sene öncesi ile günümüze baksan çağ atladığımızı anlayabilirdin. Nereden nereye diyor insan. Tabi ki günümüzde bunlar yeterli değil. İnsana sınıf atlatan bir şeyler olduğu zaman çağ atlamış olabiliriz. Onlar ne olabilir dersen insanlığın limitlerini aşması derim.
      |
      |

PSN:ReVenGeR07
      |God of War IV|
    • Emekli Yönetici
      4155 Mesaj
      06 Temmuz 2013 05:00:10
      Bu çağlara isimlerini kimin verdiğini merak ediyorum ben.

Acaba o devrin insanları mı dediler bu çağ yeni, bu çağ ilk, bu çağ orta olsun diye. Yoksa modern dünyadaki son 100 yıllık süreçteki tarihçilerin yakıştırması mı?

Eğer ikincisi ise zaten çağın değiştiğini 200-300 yıl sonraki tarihçiler olayların akışına göre yorumlayacaklardır.

Bir buçuk, iki buçuk daha; bir buçuk mu, iki buçuk mu, üç buçuk mu, beş buçuk mu, altı buçuk mu, yoksa sekiz buçuk mu ettiğini keşfedemedim.

Keşşaf Cin Ruhu
    • Yarbay
      7348 Mesaj
      06 Temmuz 2013 06:28:31
      quote:

Orijinalden alıntı: mewluth

Bu çağlara isimlerini kimin verdiğini merak ediyorum ben.

Acaba o devrin insanları mı dediler bu çağ yeni, bu çağ ilk, bu çağ orta olsun diye. Yoksa modern dünyadaki son 100 yıllık süreçteki tarihçilerin yakıştırması mı?

Eğer ikincisi ise zaten çağın değiştiğini 200-300 yıl sonraki tarihçiler olayların akışına göre yorumlayacaklardır.

İkincisi, öte yandan herkes çağ geçişlerini aynı şekilde değerlendirmiyor. Kimine göre Orta Çağ Amerika'nın keşfiyle bitmiştir, kimine göre İstanbul'un fethiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRojka -- 6 Temmuz 2013; 6:30:29 >
      |
      |

[url=http://tr.wikipedia.org/wiki/Müzik_kuramı][color=
    • Çavuş
      56 Mesaj
      06 Temmuz 2013 10:37:35 Konu Sahibi
      Evet,şu an ile geçen sene arasında bile farklılık var.Sanırım teknolojinin hızlı ilerlemesi ve artık insanların hızlı yaşıyor olması tarihçilere:''Acaba yarın daha önemli bir şey olursa?'' sorusunu sorduruyor olmalı.Bu yüzden de daha önemli bir olay olabilme ihtimalini değerlendiriyor olmalılar ve galiba dediğiniz şekilde bu çağa ismini gelecekteki insanlar olayları değerlendirerek verecekler.
      |
      |

• Binbaşı
      1047 Mesaj
      06 Temmuz 2013 12:12:05
      Dünyada çağ başlangıç ve bitişleri değişebiliyor.

Mesela biri .... yılında ve ........ olduğu zaman ...... Çağ başladı diyebiliyor.
      Başka biri de farklı bilgiler veriyor.
      |
      |

Animus in consulendo liber.

Scientia dux vitae certissimus.
    • Yüzbaşı
      953 Mesaj
      07 Temmuz 2013 01:26:56
      1969 yılında Ay'a ayak basılması ile uzay çağı başlamıştı güya ama daha ötesine geçilemedi. Teknolojik gelişmeler uzayda değil dünyada olmaya devam etti.
      |
      |

Hayatta öyle yüce idealler vardır ki bu yolda mağlub olmak bile zafer sayılır.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      07 Temmuz 2013 01:30:44
      Kapitalizm çökerse/ortadan kalkarsa... Dünya yeni bir düzene geçerse...
    • Binbaşı
      1110 Mesaj
      07 Temmuz 2013 11:38:38
      Şu an belki de çağ atladık ama, bunu ancak en aşağı 50 yıl sonra sosyal bilimciler ortaya çıkaracak. Şunu da unutmamak gerekir, çağların ayrılması objektif değildir. Mesela biz ortaçağı idtanbulun fethiyle bitirirken avrupalılar coğrafi keşiflerle bitiriyorlar. Ya da ortaçağın başlangıcı ; kimisi 375 kavimler göçü başlangıcı, kimisi 395 romanın ayrılması kimi de 476 batı romanın çöküşü diyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1410 Mesaj
      17 Ekim 2013 14:42:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Evet, İsyan!

Kapitalizm çökerse/ortadan kalkarsa... Dünya yeni bir düzene geçerse...

Olabilir, ama bence yeni çağ dünya dışında atılacak somut bir adımla başlayacak.
      |
      |

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
son dakika
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.