Şimdi Ara

Çabuk yorulmamak (Kondisyon artırmak)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
20.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Boy : 1.80
    Kilo : 60

Spor olarak basketbol ile ilgileniyorum.Sorunum ise çabuk yorulma 3-4 kere kuvvetli zıplayınca veya 3-4 kere hücuma katılıp tekrar defansa dönüp tekrar hücuma kalkınca çabuk yoruluyorum.Ama diğer arkadaşımlarımın kondisyonu benden daha iyi peki ben kondisyonu geliştirmek için neler yapabilirim ?

• Arkadaşlar baya bi zaman geçmiş konuyu güncelliyorum çünkü sınıf basketbol maçımız vardı yine çabuk yoruluyorum.

Birde pivot oynuyorum yani ribaund filan kalkınca sonra tekrar hucuma defansa dönmek filan çok yoruluyorum dönmesem takım yeniliriz.Acaba ben bu yorulma süresini artırmam için neler yapmam gerekiyor haftaiçi çok çalışamam ama hafta sonu her türlü koşuya çıkarım ama ne yapmam gerekir tam olarak.

boy 1.84
    kile 60
  • ağırlık kaldırma egzersizleri çalışmanın yanında kısa ancak ani hızlanmalı koşular (50-100m) dayanıklılık arttırır..uzun süreli sabit hızlı koşular toparlanma sürecini hızlandırır.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_21588141/tm.htm Burada bir kac kisi yazmis nasil kondisyonun artacagini.

Benim bildigim ise kisa ve son tempoda kosmak kondisyonu arttirir.Mesela 100 metreyi en hizli sekilde kosucaksin,sonra 1-2 dakika dinlenip tekrar.Baslangic olarak 4 kere 100 metre kossan yeter.4 kere son tempoda 100 metre kosman seni baya bir yorar.Bunlar bittiginde 15 dakika sabit hizla kosarsin olur biter.Daha sonra performansina gore arttirabilirsin.

Spor gecmisi olmayan bu soylediklerimi denemesin,belli bir kondisyon gerekir.
  • Arkadaşlar 14 yaşındayım ve 2 yıldır lisanslı olarak futbol oynuyordum fakat salonda oynarken dizimin üzerine düştüm 1 ay futbol oynayamadım tedbir amaçlı 1 yıldır kulübe gitmiyorum.bu sene tekrar futbola başladım kulüpte değil ama okul takımında oynuyorum 1-2 ay sonra seçmelere katılacağım.sorunum şu maçlarda 10 dk pres yaptıktan sonra kesiliyorum yavaşlıyorum kondisyonumu artırmak istiyorum ama salon olduğu için bir yarı 15 dk bu arada söyleyeyim.kondisyonumun iyi olması ve ikili mücadeleleri kazanabılmek ıcın ne tur çalışmalar önerirsiniz?
    Boy:1.65
    Kilo:45

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • temel zayifsa bina coker. once diyafram nefesini ogrenin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.