Şimdi Ara

C4 Grand picasso mu C5 mi ?? Ya da 40-45 bin tl ye başka öneri ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar C4 Grand picasso ve C5 arasında kaldım.. Şu an hanımın Scenic Rx4 ü ile idare ediyoruz.. RX4 ten sonra C5 çok mu basık kalır acaba ?? Bütçe 40-45 bin TL.. Yüksek olması, görüş açısı ve ferahlığı yönünden Grand picasso ; kalantor duruşuyla da C5 diyorum ama ??!!??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Grand picasso ile ilgili sorunuz olursa elimden geldiğince cevaplayabilirim. İhtiyaç ve beklenti nedir öncelikler nelerdir iyi belirleyin.

Grand picasso segmentinin en ferah araçlarından biridir. Scenic sonrası c5 özellikle de arka yolcular için dar gelebilir.

• Teşekkür ederim..7 aylık bebeğimiz var hanım bebek koltuğunun yanında oturmak durumunda o yüzden arka koltuk ferah olmalı.. Grand Scenic te düşünebiliriz..
    Picasso nun kronik bir problemi var mı ?? Bu arada tabi ki dizel alınacak ..
    Scenic rx4 140bg olduğu için çok atak ..Ani hizlanmalarda picasso daha ağır kalabilir mi ??

Cevaplar için tekrar Teşekkürler. .

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    Hocam Grand Picasso hakkında geniş çaplı bir paylaşım yaparsanız mesajınızdan beni de haberdar edermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Teşekkür ederim..7 aylık bebeğimiz var hanım bebek koltuğunun yanında oturmak durumunda o yüzden arka koltuk ferah olmalı.. Grand Scenic te düşünebiliriz..
    Picasso nun kronik bir problemi var mı ?? Bu arada tabi ki dizel alınacak ..
    Scenic rx4 140bg olduğu için çok atak ..Ani hizlanmalarda picasso daha ağır kalabilir mi ??

Cevaplar için tekrar Teşekkürler. .

Rx4 sanırım 2.0 benzinli motor ve manuel şanzıman. Hmm.. dizel kullandınız mı bilmiyorum ama gp 1.6 hdi motoru ile belki ani kalkislarda daha hantal hissetirebilir ama ara hızlanma ve yokuş cikislarda kesinlikle bayilmiyor. Dilovası yada Ankara -Bolu istikametinde dik yokuslari biliyorsanız o yokuslar öncesi benzinli araç ile hizinizi almaz iseniz sürekli vites düşürmeniz gerekir.

Gp ile 120ye sabitledim yani iyice hizlanmadan bile o yokuslarda 6. Vites cc ile klima açık rahatlıkla çıkıyor.

7 kişi kullanımda da pek sıkıntı cekmiyorsunuz.

Rx4 sonrası gp ile yakıt olarak cok rahat edersiniz. Yine parcali küçük sunroof sonrası büyük cam tavan ve neredeyse panaromik ön görüş açısı ile araçta daralmaniz mümkün değil.

Bu arada manuel gp bulmanız neredeyse imkansız bunu da ekliyim. 6 ileri mcp şanzıman var. Kulakciklarla vitese müdahele çok seri. Genelde yoğun trafikte 1. Viteste dur kalk yoğun olursa bir yığılma hissedilebiliyor. Diğer viteslerde pek olmuyor.

Ses yalıtımı iyi. Camlar lamine. Ancak ilk çalıştırmada motor gürültülü. Gece yarısı rolantiyi duyuyorsunuz. 30-40km sonrası ve motor ısıninca seskalmiyor. 120 sonrası rüzgar isitiliyor.

Yakıt olarak eski 1.5 109bg ve 6 ileri tiptronik b sınıfı aracimla 6.5lt yaktığım Sarıyer'de 6.3lt yakiyorum.

Şehir Dışı ise 120 sabit klima açık 5.5lt civarı yakıyor. 140 sabit ise 6 - 6.3lt civari oluyor. 110 -160 ara hızlanması çok hızlı. Hız sabitleme olmadan kullanırsanız 120 ile gitmek çok zor.

Aklıma gelenler bunlar. Kronik sorunu yok. Daha fazlası için konu başlığımizi okuyabilirsiniz. Ben almadan önce 2 kez baştan sona okudum. Gözümü karatip aldım. Bütçe 40 -45 diyorsaniz grand scenic bulmanız imkansız gibi bence.

• Çok teşekkürler faydali oldu bu bilgiler.. Hemen konu başlığını okumaya başlıyorum

• abim c4 grand picassosunu satmayı düşünüyordu düşünürseniz pm atın 2009 model 200.000 km. 7 koltuklu modellerin içinden en dolusuydu
  • büyük araç istiyorsanız grand picasso yerine c-max tavsiye ederim.c5 ise d sınıfı araç.nıyetiniz bu tip raç ise c5 yerinde seçim olur.tabi aradığınız genişliği bulamazsınız.karar vermeniz gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

büyük araç istiyorsanız grand picasso yerine c-max tavsiye ederim.c5 ise d sınıfı araç.nıyetiniz bu tip raç ise c5 yerinde seçim olur.tabi aradığınız genişliği bulamazsınız.karar vermeniz gerekir.

2009 - 2010-2011 -2012 ve son olarak 2013 c max ile yolculuk yaptım. Hiçbiri grand picasso kadar geniş değil.

Eşimin amcası her yıl c max alır. 1 sene sonra satar. Yılda 80bin km yapıyor aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

büyük araç istiyorsanız grand picasso yerine c-max tavsiye ederim.c5 ise d sınıfı araç.nıyetiniz bu tip raç ise c5 yerinde seçim olur.tabi aradığınız genişliği bulamazsınız.karar vermeniz gerekir.

2009 - 2010-2011 -2012 ve son olarak 2013 c max ile yolculuk yaptım. Hiçbiri grand picasso kadar geniş değil.

Eşimin amcası her yıl c max alır. 1 sene sonra satar. Yılda 80bin km yapıyor aracı.

Katılıyorum .. Eniştem sıfır aldı çok güzel araç ama Picasso daha ferah bencede..

• quote:

Orijinalden alıntı: GreenHeart

Bence mpv türevleri alın.Herhalde 2.el alacaksınız.Ancak Gr picasso yerine 5008 alın daha iyi bir araç.

Evet ikinci el alicam yalniz o bütçeyle temiz bi 5008 alabilirmiyim bilmiyorum

• İkinci el düşünüyorsanız S MAX de bakabilirsiniz hem 2,0 dizel motor 140 lık ve 163 beygirlikleri var, o fiyatlara temizini bulabilirsiniz, en azından D sınıfı (mondeo) üzerine yapılmış bir araç.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.