Şimdi Ara

C# Yardım edin lütfen , Problemi çözemedim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Klavyede girilen 4 basamaklı bir sayının abcd=(ab+cd)² özelliğine sahip olup olmadığını bulan programı yazınız.
    Açıklama
    3025=(30+25)² gibi bir şeyi test ediyoruz.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

• Sayıyı al bir değişken de tut sonra split ile 1 2 karakterş al integer a çevir sonra 3 4 ü al aynı işlemi yap integere çevir topla ve kareleri al başlangıötaki sayıya eşitse tamamdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sayı abcd ise

ab = int(abcd / 100)
    cd = abcd % 100

sonra ne matematik işlemi yapılacaksa yapabilirsiniz.

böylesi string'e çevirip karakter çekip inte geri cast etmekten daha kolay ve daha hızlı çalışır.
  • C# de bir proje var bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı TeamViewer üzerinden veya WhatsApp üzerinden konuşup yardım edebilecek birisi varmıdır çok acil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye teamviewer WhatsApp da buraya konu açıp sormuyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gökşen PASLI G kullanıcısına yanıt
    Hangi satırın olduğunu ve hangi kodların ne işe yaradığını yanına yazarsanız sevinirim.
    Birde bu Sahte araçların üstten değil de alttan çıkıp diğer tarafa doğru gitmesini istiyorum.
    veya sağdan sola - soldan sağa gibi hangi satırda bu işlem yapılıyor ve neleri değiştirmek gerekir bunun için asıl gereken bu.
    https://drive.google.com/open?id=0B6PJ-Q7i3UhaVEE0WlhHSjZ2ckU ==> Projenin linki rar halinde
    https://drive.google.com/open?id=0B6PJ-Q7i3UhaX21uZm1teDFBV1k ==> Word belgesi olarak'da ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayram_4039 -- 16 Haziran 2017; 15:37:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.