Şimdi Ara

C veya D SEGMENTİ EN AZ YAKAN BENZİNLİ MOTOR? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
25.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Her sorunun cevabı yeni aveo

Ya süpersiniz yemin ediorum AMAAAAAA Aveo'nun benzinlisi azmıyakıtyorki :) üstelik asla D veya C segmenti değil. ama konunun içinde bulunsun AVEO adı sorun değil

şu forumda bukadar rağbet görüpte dışarıda hiç göremediğim model AVEO valla geçen rüyamda gördüm aveo almışım düşünün artık

• AVEOYA çamur atanlar kesin vw tayfası. aveo benzinli az yakmıyor. dizeli az yakıyor. hem c sınıfı da değil.
  • Mitsubishi lancer kesinlikle araç hem hantal değil hem de az yakıt tüketimi var ayrıca lpg ye çok uyumlu bir motor.
  • quote:

Bunu yazmaya girmiştim. Aveo ya bakın çok az yakar 3.30 ci gibi kaçar s mercedes gibi geniş q7 gibi heybetlidir.
  • Nedir bu AVEO muhabbeti, biri açıklar mı? Her konuda bir aveodur gidiyor? 4. vitesi muhabbeti gibi birşey mi yoksa?
  • quote:

bugatti mi aveo mu deseler yine aveo dersin sen.
  • Turbo beslemeli küçük hacimli motorlar genel olarak daha az yakıyor.

Atmosferiklerde de mitsubishi bayağı ekonomik diyebilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SarperGenç

quote:

Bunu yazmaya girmiştim. Aveo ya bakın çok az yakar 3.30 ci gibi kaçar s mercedes gibi geniş q7 gibi heybetlidir.

işte bir vw ci daha. aveo düsmanlıklarını merak ediyorum.
  • Yazdığın araçların arasında Lpg ile uyumlu olan Avensis var.Diğer araçların motorları bildiğim kadarıyla lpg ile uyumlu değil.

Avensis iyi seçim olur..
  • Kasım ayında aldım aracımı, 2600 km de şu anda, 2600 km'nin ortalama hızı 33 KM ve ortalama yakıt tüketimi 7,5 lt/100 km, dün yol bilgisayarından baktım, ayrıca arabaya 600 km'de iken lpg taktırmıstım,
  • Peki Arkadaşlar AVENSİS 1.6 132hp yeni kasanın ortalama fiyatları 40-48 bin TL arası. Aslında bu fiyat aralığında dizel LAGUNA ve Dizel C5 de var. Ancak dizel kullanıyorum 1.3 Multijet Albea ama bi türlü şu 1. ve 2. vites gitmeme olayına alışamadım. O sebeple tekrar LPG li az yakan Pompasının tamiri bile 500TL olmayan enjekörü binlerce TL olmayan sorunsuz azzzzzz yakan BENZİNLİ lüx bi afraç almak istiyorum.

Amaaaaa aynı fiyata dizeller varken aklımda çelinmiyor değil hani. Siz ne dersiniz?

Bu arada eskiden zannettiğim yada duyduğum kadar az yakmıyor bu dizeller ne yazık ki bunuda alıp binince öğrendim. Napıcam bilemiyorum vala.:( .

Toyota AVENSİS tipide hoşuma gidiyor ne bilim Skoda SUPER B de çok şık ama fiyatı yüksek keretanın.
  • İstediği kadar az yaksın. Az önce 36,5 lt otogaz alıp 91 TL küsür ödedim. Ben böyle politikanın da, böyle iktidarın da, böyle zamların da......
  • En ekonomik benzin tüketimi Bravo 1.4 Multiair 140 hp'dedir. Eğer dişinizi sıkıp sakin kullanabilirseniz şehir içi 7 litre sadece katalogda kalmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

quote:

Orijinalden alıntı: SarperGenç

quote:

işte bir vw ci daha. aveo düsmanlıklarını merak ediyorum.

Vw ci falan değilim bilip bilmeden laf etme. Son dk de karar değiştirmesem insginia sahibi bir insan olarak senin değiminle opelci olacaktım. Aveo yazmamın tek nedeni bazı arkadaşların astra mı aveo mu sorusunu bile kesinlikle aveo olarak cevaplamaları. Önce bir aveo diye aratıp çıkan sonuçlara bak kim neye düşman neye dost görürsün.

• Bugün yine zam geldi akaryakıta...Hem de okkalı cinsten.....az yakan dizel araba sanırım en iyisi...polo,corsa,yaris gibi...
  • Benim aracım 7.6 litre yakıyor şehiriçinde
    1.4 Tsi 122liklerden
    Ama ekonomik kullanmaya çalışıyorum biraz bıraksam 8.2-8.3 görür
  • fsi,tsi,tjet lerde lpg uyumunu ve yakıt tasarrufunu unut,3 yıldır tsi kullanan birisi olarak,mpi ile arasında dağlar yok,hele bir dizel hiç değil,
    o sebeple en mantıklı araç ,burada lpg uyumlu avensis.(lpg den dolayı)
  • quote:

Evet arkadaşlar C ve D segmentinde kullanılan max. 1599cc hacme sahip benzinli motorlar içinde en tasarruflusu hangisidir?

Bu arada haliyle LPG takılacaktır. Sonuçta benzinde tasarruflu olan motor LPG'de de tasarruflu olur dimi?

Benim okuduğum, duyduğum bilgiler ışığında (ki ne kadar doğrudur bilmiyorum) şu araçlar var;

1- Toyota Avensis 1.6 132hp

2- Fiat Bravo 1.4 Tjet

3- VW Passat 1.4 TSI ???? (Bu motorun bi ara 170hp , 140hp gibi olanları vardı şimdi bakıyomda 122hp olmuş?)

4- 1.4TSI kullanan yavru markaların modelleri. superB, leon, octavia vb.

5- honda city 1.4 ??? (biliyorum bu araç B sınıfı ama nerdeyse C gibi görünüuor dışardan :))

Bunların dışında sizin bildiğiniz araçlar ve tüketimleri nedir?

c de lancer

• quote:

quote:

Ya süpersiniz yemin ediorum AMAAAAAA Aveo'nun benzinlisi azmıyakıtyorki :) üstelik asla D veya C segmenti değil. ama konunun içinde bulunsun AVEO adı sorun değil

adamlar bir yolunu buluyor her konuya AVEO yu sokuyorlar. gerçekten nedir bu eziklik meseleleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

quote:

Evet arkadaşlar C ve D segmentinde kullanılan max. 1599cc hacme sahip benzinli motorlar içinde en tasarruflusu hangisidir?

Bu arada haliyle LPG takılacaktır. Sonuçta benzinde tasarruflu olan motor LPG'de de tasarruflu olur dimi?

Benim okuduğum, duyduğum bilgiler ışığında (ki ne kadar doğrudur bilmiyorum) şu araçlar var;

1- Toyota Avensis 1.6 132hp

2- Fiat Bravo 1.4 Tjet

3- VW Passat 1.4 TSI ???? (Bu motorun bi ara 170hp , 140hp gibi olanları vardı şimdi bakıyomda 122hp olmuş?)

4- 1.4TSI kullanan yavru markaların modelleri. superB, leon, octavia vb.

5- honda city 1.4 ??? (biliyorum bu araç B sınıfı ama nerdeyse C gibi görünüuor dışardan :))

Bunların dışında sizin bildiğiniz araçlar ve tüketimleri nedir?

c de lancer

bence c'de focus 1.0 turbo

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.