Şimdi Ara

C veya D SEGMENTİ EN AZ YAKAN BENZİNLİ MOTOR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
25.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar C ve D segmentinde kullanılan max. 1599cc hacme sahip benzinli motorlar içinde en tasarruflusu hangisidir?

Bu arada haliyle LPG takılacaktır. Sonuçta benzinde tasarruflu olan motor LPG'de de tasarruflu olur dimi?

Benim okuduğum, duyduğum bilgiler ışığında (ki ne kadar doğrudur bilmiyorum) şu araçlar var;

1- Toyota Avensis 1.6 132hp

2- Fiat Bravo 1.4 Tjet

3- VW Passat 1.4 TSI ???? (Bu motorun bi ara 170hp , 140hp gibi olanları vardı şimdi bakıyomda 122hp olmuş?)

4- 1.4TSI kullanan yavru markaların modelleri. superB, leon, octavia vb.

5- honda city 1.4 ??? (biliyorum bu araç B sınıfı ama nerdeyse C gibi görünüuor dışardan :))

Bunların dışında sizin bildiğiniz araçlar ve tüketimleri nedir?

• yeni arabalarda d sagmeninde avensis c sagmentinde 1.4 t-jet bravo en az yakanları olma ihtimali yüksek ama bravo 1.4 olduğu için zaten az yakması lazım diğer 1.6 olanlara haksızlık olur. corollada c sagmentinde en az yakanlardan tabi kullanmayı bilmek lazım.
  • 1.6 lancer 117hp en az yakanlardan biriydi diye hatırlıyorum. Şehir içi 7.6 gibi bir değeri vardı fabrika verisi.
  • Tabi birde turbo meselesi var. Örneğin Japonlarda turbo yok. Avrupalılarda turbo var. Benzinli araçta turbo yakıt tasarrufu sağlıyormu? artı turbo arızası benzinlide de dizellerdeki gibi mi oluyor? yoksa dahamı çabuk bozuluyor yada dahamı geç?
    Açıkcası benzinli motordaki turbo olayı nedir?

eğer turbo yakıt tasarrufu sağlamıyorsa benim aklıma git gide AVENSİS yatmaya başladı valla.
  • Her sorunun cevabı yeni aveo
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Her sorunun cevabı yeni aveo

Ya süpersiniz yemin ediorum AMAAAAAA Aveo'nun benzinlisi azmıyakıtyorki :) üstelik asla D veya C segmenti değil. ama konunun içinde bulunsun AVEO adı sorun değil

• Aralarında en iyisi Avensis'tir.
    Bu arada city'nin görünüşüde süperdir.Hep eski kasanın kurbanı olsada.
  • tsi ve tjet lere lpg takılmıyor doğru düzgün onları ele
    peugeot 1.6 vti (120 hp 160 nm ) lpg uyumlu birçok modelinde kullanıyor 207 (b)- 308(C)-508 (D)-3008 (crossover)
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

tsi ve tjet lere lpg takılmıyor doğru düzgün onları ele
    peugeot 1.6 vti (120 hp 160 nm ) lpg uyumlu birçok modelinde kullanıyor 207 (b)- 308(C)-508 (D)-3008 (crossover)

t-jet ile tsı farklı diye biliyorum t-jetlerde sorun olmaması lazım nette bir çok lpgli t-jet bravo var.
  • C sınıfında 7 litre şehiriçi tüketimiyle 1.2 TSI 105 hp
    D sınıfında 7.2 litre şehiriçi tüketimiyle 1.4 TSI 122 hp

Benim bildiğim en az yakanlar bunlar, en azından performanslarına göre...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

tsi ve tjet lere lpg takılmıyor doğru düzgün onları ele

t-jet ile tsı farklı diye biliyorum t-jetlerde sorun olmaması lazım nette bir çok lpgli t-jet bravo var.

turbo benzınlı oldugu ıcın yeterlı uyumu ne kadar yakaladıkları meçhul nette bende görüyorum ama sonucta montajı iyi olsa bu benzın fıyatları varken birçoğuna takılırdı tek tük montaj var
  • Benim bildiğim eski FSI ve toyotanın bi motoru hariç her türlü benzinliye LPG takılıyor. Yanılıyormuyum?

Bu arada elbette fiyat olarak 40bin TL yi pek geçmese iyi olur. 2007 ve sonrası modeller olmasıda şart gibi geliyor bana. Bunu neden belirtiyorum çünki forumda son zamanlarda BMW-Mercedes-AUDİ lerin çok az yaktığı ile ilgili kusura bakmayında absürt bir tartışma süregeliyor. Allah aşkına 100bin TL üzeri araca binip 1-2 litre az fazla tüketmişim umurumda ola aksa yazıklar olsun bana ne diyim.

O yüzden lütfen alamayacağım absürt araçları önermeyin, allah rızası için. BMW 5.20D 3.2litre tüketiyormuşşşşşşşşş. Maşallah ne güzel normal araçlardan 3-5 kuruş az yakı am diye 150bin TL veremem.
  • Benzinli araba herzaman yakar, en iyi koşullarda ortalama 6 litrenin altına düşmek zor, oyüzden 1.4 mü 1.6 mı diye fazla düşünmeyip kaliteli bir lpg kiti tak geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

Benim bildiğim eski FSI ve toyotanın bi motoru hariç her türlü benzinliye LPG takılıyor. Yanılıyormuyum?

Bu arada elbette fiyat olarak 40bin TL yi pek geçmese iyi olur. 2007 ve sonrası modeller olmasıda şart gibi geliyor bana. Bunu neden belirtiyorum çünki forumda son zamanlarda BMW-Mercedes-AUDİ lerin çok az yaktığı ile ilgili kusura bakmayında absürt bir tartışma süregeliyor. Allah aşkına 100bin TL üzeri araca binip 1-2 litre az fazla tüketmişim umurumda ola aksa yazıklar olsun bana ne diyim.

O yüzden lütfen alamayacağım absürt araçları önermeyin, allah rızası için. BMW 5.20D 3.2litre tüketiyormuşşşşşşşşş. Maşallah ne güzel normal araçlardan 3-5 kuruş az yakı am diye 150bin TL veremem.

toyota avensislerin 2.0 d4 vw grubu tsı ve fsı motorlarına lpg olmuyor. bu arada btüçe nedir ? alacaksanız avensis 1.6 2007 sonrası makyajlı kasa önerebilirim 35-40 civarına lpgde en az yakan 1.6 arabadır son uzun yol testimde 700 kmde 117 liralık lpg yaktı.

• Yakinda yol bilgisayarindan degil de depo hesabindan tuketim degerlerimle ilgili konu acacagim.
    Bu da sehir ici tuketimim..
  • Kış mevsimine göre ve ortalama hıza göre çok iyi değerler Görkem yolbilgisayarı da keşke ASX'teki gibi olaymış renkli renkli janjanlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Yakinda yol bilgisayarindan degil de depo hesabindan tuketim degerlerimle ilgili konu acacagim.
    Bu da sehir ici tuketimim..

Sen kış günü Ankara'da karın buzun içinde böyle yakıyorsan yazın kaça düşüyor bu?

• Servise sordurdum tuhaf bir fiyat soylediler, param olursa bu yazin stajdan gelecek parayla ASX teki gibi renkli ekran taktiricam Can baskan :)

Yazin 6.7 ye kadar dusuruyorum ama genelde gel anlasalim seninle diyor bana 6.9 civarinda gecinip gidiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 17 Ocak 2012; 0:00:26 >
  • city satiliyomu hala ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.