Şimdi Ara

C sinifi az yakit yakan SUV arac önerisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
85
Cevap
3
Favori
15.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.5'lerle çözüldü hocam. 2020'den itibaren görülmüyor pek. Benim 1.5 bluehdi 3. aracım oldu bu 3'ünde de bir şey yaşamadım.

• Add blue sorunu yok, kalitesiz add blue sorunu var, benzinlikte pompadan doldurulanları kullanmayınız.
  • Mdmgk M kullanıcısına yanıt

Ben kugaya daha bidondan hiç kullanmadım. Pompadan dolduruyorum. Adblue psa grubunun beceriksizligi

• Delarey D kullanıcısına yanıt

Kuga hangi bakımdan uzuyor yakitta ?Açıklar mısınız?

Yeni kasa 1.5 ecobluelar nasıl uzuyor ?

• Kuganın motoru zaten PSA motoru

motor bloğunda pejo Citroen logosu var

yalnız psa dizellerinden daha zayıf motoru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakpinar1222 -- 22 Eylül 2022; 22:5:5 >
  • Bizde C5a dizel var 9999 km ortalaması 6.2 lt

• Tiguan az yaksa bile alınacak araç değil yüzü çok eskidi yakında tasarım değişikliğine gitmesi yüksek ihtimal.

Şahsi fikrim; al satçı değilsem uzun süre binecek araç alacaksam ve bu araç SUV olacaksa tam hibrit veya plug in hibrit dışında araç almam. Az yakıt harcayıp dünyada ülkelerin fosil yakıt kullanımını sınırlamasından dolayı geleceğe yatırım yapmış olurum.

Bütçe nedir bilmiyorum ben önerilerimi yazayım;

Volvo XC40 - PHEV (Fişli Hibrit)

Hyundai Tucson - FHEV (Tam Hibrit, fiş gerekmez.)

Kia Sportage - FHEV (Tam Hibrit)

Toyota Corolla Cross - (Tam Hibrit 1.500 tonun altında ağırlığı var. Ekim'de gelecek bizzat bekliyorum almak için.)

Amaç şehir içi ve şehir dışı az yakmaksa fişli hibrit olmalı.

Sadece şehir içinde az yakması önemliyse tam hibrit tercih edilmeli.

Ayrıca Mild Hybrid dedikleri şeyin yanından bile geçmeyin amaç tamamen emisyon değerini düşürmek yakıta bir etkisi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon -- 23 Eylül 2022; 3:29:20 >

• Az yaksın diye bence de hibritler gayet mantıklı. Ama bir yandan da elektrikli araçlara bakılır mı diye düşünüyor insan. Bence imkan var ise elektriklileri de bir düşünün.

• yakpinar1222 Y kullanıcısına yanıt

Kugadaki motorun psa ile alakası yok diye biliyorum. Emin misiniz?

• Bugun c5 aircross icin kapora verdim 1.5 130 beygir yeni kasa ekim.basi teslim.alacagim .

Yalniz sunu sormak istiyorum , benzinlisi de dizelide ayni fiyat citroen de ilginc bir sekilde, Dizeli tercih ettim eski dizelciyim .

Fakat bundaki benzinli motor 180 hp , bu motor dizellinden ne kadar fazla yakar, 180 hp olmasi hosuma gitti aslinda. Hemde dizel tirtiri sesi yok diye
    Sizce ne yapayim kafam karisti.
  • Hayırlı olsun, az yakan konforlu bir araç almışsınız, ama 180 hp'de deli gidiyor, biri keyif, biri ekonomi sevenler için uygundur.

Tesekkur ederim hocam. En dogru karari verdigime inaniyorum.

180 hp yi musteri temsilcisi onerdi, kafama takti ama, fazla yakar gibi dusundum , dizel olsun dedim, yinede. Sonucta yerden yuksek arac , ralli yapilacak araç degil diye dusunuyorum. Yatma egilimi yuksek araçlar bunlar, dogru karari verdigime inaniyorum

• Fikir vermesi amacıyla resim atıyorum.
    Araç opel grandland 1.5 bluehdi eat 8
    3 kişi full bagaj klima açık
    Şehir dışı yakıt tüketim verisidir.

C sinifi az yakit yakan SUV arac önerisi
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt

Dostum git benzinlisine değiştir araci .Mazot 5 lira pahali adam tüketim verisi atmış. 5 lira yahu .Bir de senin adblue sorunun olacak .Ben de dizele biniyorum ama şu durumda dizel mantıklı durmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 25 Eylül 2022; 22:19:45 >
  • commandx C kullanıcısına yanıt

Bir ara ortaktilar dizel motorda .Mevcut ecoblue motorların tabiki alakasi yok .

• Mesele az yakmaksa dizel en iyisi konu kilit, mild hibrit olsun, benzinli olsun az yakmıyorlar, hele c suv 1500 kg üstü arabada benzinli az yakıyor diyen yalan söylüyor, hibrit (mild değil) ve lpg ye lafım yok şehir içi ağırlıklı kullanımda, ha az km yapan benzinli alsın lafım olmaz, az km yapıp dizel alan adam zaten yanlış tercih yapmıştır, zaten pişman olanlarda onlar, hele bir de şehir içi az km kullanıyorlarsa. Şunu söyliyeyim ad blue sorunu denen şeyde sürekli şehir içi kullananlar ve kalitesiz pompa ad blue kullananlar için geçerlidir.
    Herkes kullanım şekline göre tercihini yapsın derim.
    Alta şehir içi tüketim verisi de atıyorum, aynı güzergahta golf 7 1.2 tsi 7 lt/den aşağı yakmıyordu.
    C sinifi az yakit yakan SUV arac önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mdmgk -- 26 Eylül 2022; 9:37:5 >

• Peki toyata corolla cross ne zaman gelecek satisa?
    fiyati tahmini ne olur,ulkemizde?

c5 alacagim yer faturayi dusuk tutacam falan demeye basladi, kayit disi elden alacaklar, Vaz gececem galiba, nerde o eski durust esnaflar ya,

Aslinda bu adblue falan benide korkutuyor, ya cikarsa diye, yasayanlar var okudum cok,

Aslinda araciniz guzel yakmis cusseye gore,

Hosuma gitti, ama ulkemizde benzin le mazot makas arasi var, yani acayip bir ulkeyiz her konuda

• Bugun yeni bir bilgiye eristim, 1.5 130hp bluehdi dizel motor ile ilgili, ozellikle c5 aircross yeni kasa model de, ne kadar dogru bilmiuorum ama , videodaki arkadasin dedigine gore ,1 onceki kasa 2020 2021 uretime oranla daha fazla yakiyor, yakit emisyon degerlerini dusurmek adina falan diye bahsediyor, .
    Video da, 10 dk dan sonra bahsediyor,
    https://www.youtube.com/watch?v=-xs1TFfT41o&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 28 Eylül 2022; 11:40:0 >
  • 1.5 dizel ve suv aracla 5 litre yakanlari merak ediyorum nasil bir arac kullanimlari var 2000 deviri gecmiyor 70+ yasli insan tarzi mi kullaniyorsunuz ne yapiyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.