Şimdi Ara

C sinifi az yakit yakan SUV arac önerisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
85
Cevap
3
Favori
15.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opel GrandlandX 1.2puretech 130hp. Hem MTV alt dilimde, hem de az yakan performanslı bir motor. EAT8 şanzıman da çok çok iyi.

1.2 motor şu an Peugeot 3008'de sunulmuyor, sunulsa onu önerirdim.

• 1.5 dci Qashqai+2 ile ortalama tüketimim ağırlıklı şehiriçi olmak üzere 5.2L/100km. Egea Cross 1.4 benzin kullanan bir arkadaşım var. O da ortalama 5.6L/100 ile gezdiğini söylüyor. Onun tüketimi biraz daha şehir dışı ağırlıklı olabiliyor. Bir akrabamda da Eclipse Cross mevcut. O da 8L/100km ortalama ile geziyor. Sakin kullanım tüketimi.

Benim ve çevremdeki SUV kullanıcılılarının tüketimi bu şekilde. Umarım yardımcı olmuşumdur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • umurs06 U kullanıcısına yanıt

Youtube de izledigim incelemeler de yaktigini soyluyordu , araba agir falan deniyordu, ön kokpiti cok guzel gorunuyor gercekten, sehir ici gercek trafik te ne yakat bende merak ediyorum aslinda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az yakan SUV olmaz , çünkü SUV ağır olur bizim eski 2005 Touareg gibi 2300 kilo boş ağırlığı olur ama yakar ister

Şişmiş B-C segment arabadan SUV olmazzz

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Her kasa otomobillerin segmenti olmakta. A segment SUV da olur. F de olur. Boyutlar sizi kandırmasın.

• Profes124 kullanıcısına yanıt

olmaz efendi olmaz, suv dediğin araçların demeli pick up lara dayanır. gerçek suvlar pick up ların sivilleştirilmiş halleridir. merdiven şaseli olmayan, arazi vitesi, diff kilidi olmayan araçtan suv olmaz olsa olsa balon gibi şişirilmiş hb yada sw olur. terimleri eğip bükmeye gerek yok.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Hocam terimleri eğip bükmüyorum. Önceden binek araçlarda dahi merdiven şase bulunurdu. Teknoloji sağolsun bu artık yeni araçlarda çok nadir denk gelinen bir özellik.

Suzuki Jimny gibi A segment Suvlar bulunmaktadır. Bu araçlara Hatchback ya da Crossover demek mümkün değil biliyorsunuz.

• Suv olur, crossover olur, ne olursa olur, o zaman c segment YYA (YERDEN YÜKSEK ARABA) diyelim mesela

• Yeni corolla cross en az yakan olacak sanırım,

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Bugun arkadasla aradik bir kac bayi dunyadan haberi yok ,arabanin varligindan bile haberleri yok, neyse dedik , hadi merkez musteri hizmetlerini arayalim, onlar bilir, toyoto cross hakkinda hic birsey soyleyemediler, anladigim ekim de gelmeyecek bu arac araligi bulur gelmesi. Bu kadar beklemek zor uzun zaman,

• serkan1216 kullanıcısına yanıt

Ben 3 modele bakmıştım. 3008 c5a kuga.3008 koltuguna oturduğumda bir jip hissi vermedi bana.C5a ve kugada bunu hissettim. C5a 'nin da malzeme kalitesi düşük gelince kugada karar kilmistim.Yeni kasa tam otomatik vites ,yakıt şehir içi 7 şehir dışı 5.5 dolaylarında. Öyle süslü değil sade güvenlikli arac arıyorsanız bir bakın derim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 21 Eylül 2022; 20:48:49 >
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt

İlginç Toyota genelde sözünde durur, bu durumda benzin dizel fiyat farkına da bakarsak 1.2 3008 en az yakan büyük ihtimalle. Kendi aracım 7.6 şehir içi Antalya klima hep açık.

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

Hocam onun herkes farkında ama c suv diye yerleşmiş artık, yoksa yerden yüksek azıcık oynanmış hb tabi.

• 1.5 bluehdi 3008 öneririm hocam. Benim aynı araçtan 2. alışım. İlki makyajsız 1.5 idi şimdi makyajlı var. Çok memnunum. Ankara şehir içi 6.5 yukarısına çıkmıyor. Şehirler arası da 5.3 civarı yakıyor. Hep dolu yaptım yolculukları. 4 yetişkin + bagaj şeklinde. Ben araçtan çok memnunum şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca 1 milyonluk araca binip yakıt tüketimi düşünüyorsunuz diye sallayanlara cevabım bu araçlar alındığı vakit 1 milyon değildi. Araçlar 1 milyon evet ama gelirimiz aynı. Yakıtı tabi ki düşüneceğim ben.

• Engin Cann kullanıcısına yanıt

Adblue sorunu ne oldu pejolarin ?

Aslında cevabı sana yazdım ama esas seslenmek istediklerim bu konuda cahilce fikir sahibi olup bilgi yarıştıranlara. kaldı ki yazdığın cevaptan bu konuda bilgili olduğun da gözleniyor. suzuki örneği çok güzel ama onun da ötesine geçersen ilk jeep diye adlandırılan araç da küçük. ama suv, çünkü işin temeli. ama iki santim yükseltilmiş hb yi alıp suv kullanıyormuşcasına kasılanlara lafım yoksa lütfen üstüne alınma.

not: benim gözümde crossover kelimesi ne deve ne kuş, devekuşu tanımlaması bilmem sen ne dersin?

• 2020de 3008 in 1.2 puretech motorunu sıfır aldım. 25 bin kimdir hala ilk günkü keyifle ve her bindiğimde iyiki almışım diyorum. Direk motoru övmeden gerçek kullanıcı yakıt tüketimi ş.içi: 8 lt ş.dışı:6 lt kasmadan rahat kullanımda yakar. Aşağısını yakan mutlaka vardır ama ben 1 lt. İçin kendimi kasamam.

Fikrim var yazayım bari demek için yazılmış metin

• Öncelikle radarınızdaki SUV'larla ilgili forumdaki konulara göz atmanızı tavsiye ederim. Kronik problemleri nedir, yakıt tüketimi, eksileri, artıları hakkında fikriniz olur.

Az yakan SUV arıyorsanız Kadjar veya Qashqai'ye (bagaj hacmi kadjara göre düşük) yöneleceksiniz. PSA grubu araçları da (C5 Aircross, Peugeot 3008, Opel Grandland) değerlendirilebilir. Bagaj hacmi sıkıntı yaratmaz diyorsanız Suzuki Vitara'yı da az yakanlara ekleyebilirim.

Kuga, Sportage, Tiguan, Tucson, Subaru XV vb suvlar yakıt açısından üzebilir.

1 aydan biraz fazladır 2018 Kadjar 1.5 dci manuel kullanıcısıyım. F/P olarak tatmin ettiğini söyleyebilirim. 2023'ten itibaren Kadjar'ın yerine Austral gelecek ayrıca Kadjarın ülkemizde çok tutulan bir model olmadığını belirtmek gerek. Qashqai veya PSA grubu araçlarını değerlendirebilirsiniz.

• mordawey M kullanıcısına yanıt
    Sizin de fikriniz varsa yazın sayın Mordawey.

Yazmak için yazılmış metin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.