Şimdi Ara

C# mi JAVA mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
20.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar hepiniz forumda c# ile windows da program yazabilirsin demişsiniz ama unity de c# kodları ile bir çok plartform için oyun yazılabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alieren0909 -- 30 Ocak 2014; 22:03:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alieren0909

Arkadaşlar hepiniz forumda c# ile windows da program yazabilirsin demişsiniz ama unity de c# kodları ile bir çok plartform için oyun yazılabiliyor

Unity de kod yazmak için C# öğrenmeye gerek yok ki. Javascript ile de yazabilir.
  • Kullanım alanına göre değişir ama, benim tavsiyem C# tabii ki...
  • Java Der basar giderim , bir de jawa da iyi motordur
  • Her ikisi de, önce C#ı pekiştir sonra javaya asıl. Gelecek javada. Ama C# da yazılımcının bel kemiği gibi.
    Bak ne demişler C# için: "Amiral gemidir.": http://www.youtube.com/watch?v=wks-mq7gV8g
  • İki dil birbirine çok benzer,birini öğrendin mi diğerini de öğrenmiş olursun,aradaki ufak farkları halledince sorun kalmıyor zaten
  • adam gibi bir platformu öğrenin de hangisini öğrenirseniz öğrenin. sonuçta kimse sizi tek platforma bağlayamaz. sonra diğerine de geçebilirsiniz.

Konuda gelecek vurgusu yapılmış. Bence asıl konuşulması gereken durum bu.

Gelecek konususu biraz karmaşık. Bir tarafta çok daha özgürken, büyüdükçe kapitalizme de yenilen platformlar ( java da kullanılan bazı hayati framework, ide lisanslama kısıtlamaları ), bir taraftan da kapitalizmin doğurduğu ama özgür yazılımcılara da göz kırpan platformlar ( .net gibi bu platformlar anlayış değiştiriyor artık)

Yeni gelişmeler ışığında bu konu tekrar değerlendirilme istiyor ve bana göre özgür yazılım platformunun dağınık yapısı, .net dünyasının görece daha düzenli yapısına göre savaşı bir adım geride götürüyor. .net dünyasının da microsoft bağımlılıkları da korkutuyor. Microsoft un özgürlüklere pencere açması bir taraftan da .net i cazip kılıyor. Yine kritik noklarda .net in kapitalist zihniyeti her an karşınıza çıkmaya aday.

ben de ileri c++ dan sonra başka platforma geçme durumundayım ve .net bana su anda daha yakın geliyor. Yaşımın ileri olmasından dolayı. Hala karar verebilmiş değilim.

2016 itibariyle tekrar " gelecek " açısından değerlendirmelere ihtiyaç var bu konuda.

Gelecek anlamında değerlendirme yapacak arkadaşların fikirlerine ihtiyaç var bu konu başlığında.

Söz sizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 21 Nisan 2016; 12:26:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıl 2018.71
    Bu komik sorunun yanıtı hala basit: Amaca göre değişir.

Ekstra yanıt:
    Aklın yetiyorsa ikisinde hatta üçünde de (üçüncüsünü de seç) de uzmanlaş.
    Ama birinde yeterince iyi isen zaten iş yapmaktan diğerini öğrenmeye vaktin kalmayacak.

Yeterince iyi olmak şu demek: Geçen ay ABD'de büyük bir kuruluşun online sınavına girdim. TR'de çözülemeyen problemleri bana getirirler. O sınavda 15 sorudan 12'sini doğru bildim. Kesin 15'ini de bilirim sanıyordum.
  • 7 yıl önce bayağı düzgün yorumlar yapılıyormuş. Gerçekten bayağı bilgilendirici yorumlar. Örneğin J2EE ve özellikle Spring Framework bana neden bu kadar zor geliyor diyordum , açıklamasını yapmış arkadaşlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Java konusunda iyi sayılabilecek düzeyde bir bilgim var. Yazılıma ilk başladığımda java ile başlamıştım, sonrasında web yazılımlarına yönelince js ve php öğrendim. Java'nın ne denli kullanışlı bir dil olduğunu burada anladım. Öğrenmesi çok kolay olmasının yanında oldukça geniş bir kullanım platformuna sahip ki, gelecek yönelik bir dil aradığını düşünürsek kesinlikle tercihini java'dan yana kullanmalısın. Nitekim senin de bildiğinde üzere yazılım dillerinin hemen hepsinin yapısı aynı ve bu yapı bir kere öğrenildikten sonra arkası deyim yerindeyse çorap söküğü gibi geliyor. Dolayısıyla kullanım alanına bakarak tercih yapmak daha doğru olur diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.